Režisér a scénárista Frank Darabont, známý především filmovým zpracováním románů Stephena Kinga Vykoupení z věznice Shawshank a Zelená míle divákům nyní představí další zpracování povídky Mistra hororů. Výtvarník David Drayton (Thomas Jane) se společně se svým synem Billym (Nathan Gamble) a nepříjemným sousedem Nortonem (Andre Braugher) ráno po neobvykle silné bouři vydávají do nedalekého městečka nakoupit zásoby. Krátce po jejich příjezdu supermarket obklopí hustá a tajuplná mlha, která, jak se zdá, v sobě ukrývá cosi vražedného a děsivého… Ještě větší zlo se ale ukrývá v duších obyčejných lidí, kteří jsou postaveni tváří v tvář zoufalé situaci. Hrůza se pozvolna ale jistě prodírá na povrch... (oficiální text distributora)

SkyCaptain

Dost nevyrovnaný film, který je místy vynikající, místy nudný a někdy dost trapný (chapadla na začátku). Především měl být o něco kratší a s lepšími herci. ()

DHDV

Zajímavá kamera, dobré herecké výkony a docela předvídatelná zápletka avšak dobře převedená na plátno. Výborný hudební doprovod v docela drsném konci. Myslím, že pokud by konec tak nešokoval, neměl by tento film tak vysoké hodnocení… Tento horor patří mezi mé oblíbené, možná je to tím, že pohled na chování skupiny/jedince v ohrožení je docela reálný…. ()

Radek.SCH

Nečekal jsem, že se to vyrovná Zelené míly, nebo Shawshanku, a taky že ne. Ale to, že se od Darabonta dočkám skoro průměrného hororu, to taky ne. Navíc mě strašně iritoval (zdrobnělina pro sral) styl snímání kamery. ()

Thoughtless126

Pěknej nápad! Užasný Sci-fi . Už to něco takovýho potřebovalo. Akorát, ale to není chyba filmu, sem chytal strašný nervy z těch náboženských keců. Hned se mi ulevilo když to někdo ukončil. Povedený závěr. ()

Hapretor

Mezi sci-fi horory rozhodně ne velmi dobré, vynikající už vůbec ne, ale rozhodně ne špatné. U mě standard, který potěší, že divák nemrhal časem, nekazil oči jen tak pro nic a celkově dobře naladil. Chabé triky na dnešní dobu odpuštím díky dobře navozené atmosféře v supermarketu, jak si postupně šli všichni po krku. To bylo dobré, pane Darabont! Konec byl správně ujetý - depresivní. Tak to má být. Zfilmovat Kingova díla není prdel, a toto se dost povedlo. Thomas Jane je dost dobrý herec, takže celkovému dojmu také vypomůže. Filmu škodí jen nedostatečná triková průprava, jinak atmosféru má, diváka do děje vtáhne, působí i dost hrozivě - beznadějně. Když už nic jiného, tak alespoň donutí (někoho) z čiré zvědavosti přečíst literární předlohu - mě tedy určitě. Souzeno analogicky podle filmu musí být fantastická. - (Dám časem vědět). ()

Faila

Mlha přečtená, může se hodnotit (nerada hodnotím filmové adaptace aniž bych znala předlohu) ... Co mě ve filmu původně zarazilo, zůstává pořád - herecké výkony. Snad vyjma jediné postavy jsem nikomu nic nevěřila, výkony všech mi přišly nesmírně přehnané až trapné, což sledování filmu mírně kazilo. Pouze postava „náboženské fanatičky“ byla zahraná dokonale, dokonce na mě její nesnesitelnost působila ve filmu více, než v knize, kde jí nebylo věnováno zas tak moc místa. „Příšerky“ udělané stejně prehistoricky, jak byly popsané a ta dusivě děsivá atmosféra je ve filmu poměrně stejná jako u knihy (velké plus). Co mě ale nejvíce dostalo byl konec, který je v knize úplně jiný - a nutno říct, že je to snad poprvé, co mě King zklamal, neboť filmový konec byl teprve ta správná lahůdková tečka! Změn bylo ve filmovém zpracování více, ale na kvalitě snímku to pranic neubralo, spíše naopak (postupně to začínalo trochu ubírat na kvalitě předlohy, která se najednou nezdá být tak skvěle promyšlená). Po zpětném přečtení se mi nakonec film zalíbil o něco více, ale herecké výkony většiny postav mě ještě teď chodí strašit do snů, takže jej nemůžu ohodnotit lépe. ()

Puol

Ďalšia kingovka od odborníka Franka Darabonta a tentokrát sa odohráva konečne mimo väzenského prostredia. Hutná atmosféra, zaujímavé postavy, niektoré ľudské charaktery predstavujú väčššiu hrozbu ako tie príšery z inej dimenzie. Carpenterov originál si už vôbec nepamätám takže neporovnávam. Potešili ma, ako priaznivca tvorby S. Kinga aj jemné vsuvky ako obraz na motívy Temnej veže, ktorý maľuje Thomas Jane úvode filmu a pod. ()

TerushkaJ

Mlha plná příšer, spousta různorodých lidí a mezitím křehká hranice - skleněná zeď supermarketu. Působilo to tak vzdáleně reálně, až jsem tomu nápadu začala slepě věřit a bavil mě. Po celou dobu se mi v hlavě honila představa - co kdyby to opravdu nastalo. Jedinečný film, který bral dech..a na konci skoro dusil. ()

Ukubumbahoo

Mlha mi přijde jako lehce nadprůměrný snímek. Efekty zřejmě nikoho moc neosloví, ale atmosféru má naprosto parádní a myslím si, že právě atmosféra je to co každý fanoušek S. Kinga u tohoto filmu ocení. Jak už jsme u Kinga zvyklí z knih, začátkem se prostě musíte prokousat a až se jím prokoušete, čeká vás neuvěřitelné finále. Hvězdy dávám rozhodně za fanatičku z obchoďáku a za finále, i přesto, že knižní podoba se lehce liší. Přiznejme si, komu z nás nešel mráz po zádech? A pokud vám mráz po zádech nešel, nejste buďto normální a nebo jste Stephen King :) ()

Warlukyn

Celej film jsem se modlil, aby tý inkvizitorce někdo zavřel tlamu a aspoň jeden se našel kdo jí prohnal hlavu kulí. Jinak film hodně dobrej, až na určitý situace (náhodné zakopnutí a sebeupálení; frajer co chce dát nejdřív ženský do držky ji pak uznává, jako svou bohyni) alespoň ten konec tomu dává grády. ()

drankeryth

Super, konecne som videl po dlhej dobe skvely horor, tentokrat natoceny podla Stephena Kinga. Famozne dielo, ktore som hltal od zaciatku az do konca filmu. Skvele trikove efekty a vrazdenie priser nemalo chybu. Vo filme som videl mnoho skvelych zaberov vycinania priser z inej dimenzie, ako napriklad tie male pavuciky, ktore vyliezli z tela vojaka. Prisery tvarmi vyzerali dost hybridne a pacili sa mi. Najzvlastnejsi bol ten obrovsky kolos chodiaci pri konci filmu. O hercoch sa len da povedat, ze boli skveli, ako vsetko v tomto filme. Najviac mi isla na nervy ta pobozna fanaticka, ktora tam mutila hlavy ostatnym vystrasenim ludom v supermarkete. Sranda bola, ked tam jedna babka hodila konzervu do jej hlavy a povedala jej nech uz konecne drzi hubu. Nakoniec jej blaboly ukoncil zamestnanec supermarkety strelou do hlavy:) Koniec filmu bol dost smutny, ked David uz nevidel sancu na prezitie a tak zivoty svojich spolusediacich v aute ukoncil strelbou do ich tiel. Zachvilu sa tam ukazala americka armada a aj hmla uz ustupovala prec. To ani v najlepsom sne neocakaval, ze zachrana je na dosah ruky. Film bol dlhy, ale pri sledovani mi strasne rychlo ubehol a patri odteraz medzi moje oblubene:) ()

Napospas

Na to, že se jedná o Darabonta, to vypadá na poněkud televizní tvorbu, ale dívá se na to víc než dobře. Kromě standartních osekání při převodu kniha -> film je tu ovšem pár logických kixů (když si myslím, že mlha pochází z exploze chemičky a slyšel jsem v ní někoho umřít, tak si vezmu aspoň roušku, když mi nikdo nevěří, tak useknuté chapadlo je snad první věc, kterou použiju jako argument etc.), které trochu kazí celkový dojem. Na druhou stranu po hvězdičce nahoru si Mlha rozhodně zaslouží jednak koncem (na Kinga trochu zvláštním řekl bych) a druhak [!spoiler alert!] okamžikem, kdy Olie konečně odprásknu tu pitomou krávu, která mi celou dobu pila krev, takovou satisfakci ze smrti filmové postavy jsem už pár let necítil :) ()

amarth

Tak takhle špatné béčko jsem dlouho neviděl. Na film mne nalákaly dobré komentáře a vysoká hodnocení, ovšem snůška špatných herců s naprosto trapným příběhem podtrhnutá otřesným scénářem??? WTF??? Nestačil jsem se divit a dvě hvězdy dávám pouze za vyčnívající závěr a dobrou hudbu, kterou jsme mj. slyšeli v Barace. Režisér mne opět nepřesvědčil o svých kvalitách a celkově film hodnotím ztracenými dvěma hodinami. ()

montongery

Většina filmů která jsou zpracována podle předlohy Stephena Kinga mě většinou zklamala (kromě klasik jako Shining, Zelená míle, atd.) ale tento k nim určitě nepatří. Tento psychologický horor skvělě staví a dávkuje napětí a atmosféru, ale taky předvádí super výkony herců. Ještě dlouho jsem musel myslet na konec a na lidi uvnitř supermarketu, který si utvořili svůj mikrokosmos, který byl vlastně hlavním dějem. Je tu krásně a názorně vidět, co s lidmi udělají nečekané a stresové situaci a čemu všemu jsou schopni uvěřit. ()

hororwatch

Obsahuje SPOILERY a sprostá slova!!! Čím bych začal. No asi takhle byl to fakt dobrej nápad no. První dojmy, když mlha zavalila město byly fakt dobrý a já čekal co z toho jako vyleze. Po chvíli se jim zesere generátor na elektriku a jednoho mladýho vola co si chce hrát na hrdinu vytáhne ven jakýsi chapadlo. To mě teda vůbec nenadchlo a teď přišla chvíle, chvíle naprosto dementních dialogů a scén, ve kterých si snaží hrát každej na hrdinu a na nejchytřejšího v krámu. Samostatnou kapitolu si ovšem zasluhuje Marcia Gay Hardner, které musím uznat, že se role zhostila skutečně výtečně a já měl až do její smrti od první chvíle, kdy otevřela hubu sto chutí jí za krk vytáhnout z obrazovky a zabít jí sám. Ale, ten film se tak divně vleče, že to, co by původně vypadalo jako skvělej nápad a oživení se stává naopak otravným. Nevim co za to může. Já osobně si myslim, že tenhle film nevyužívá naplno potenciál zápletky. Ty tři hvězdy: za nádhernou Alexu Davalos, za skutečně ukopáníhodnou Marciu, která ovšem i filmu bod ubrala, takže vlastně rating 0 ( proč? protože není možný abych byl víc jak půlku filmu nasranej) za vizuální provedení oblud ( až na nesmyslné chapadlo) a poslední můžu dát za nepřílíš happy happyend. Škoda, věřil jsem ve víc. ()

Roman07

Film dvoch kontrastov, z ktorých jeden ho zaraďoval k niečomu až trochu amatérskemu a druhý naopak k výnimočnému dielu. Prvým bolo správanie sa ľudí v supermarkete, ktorí sa z obavy o svoj život nechajú nábožensky sfanatizovať natoľko, že sú schopní sa aj navzájom zabíjať. Naproti tomu posledných pár minút prináša niečo výnimočné, čo sa vymyká zo zaužívaných konvencií, pretože tí, ktorí sa zmierili so svojím osudom - smrťou, majú väčšiu šancu na prežitie, ako tí, ktorí sa rozhodli bojovať. ()

Eluin

Během filmu jsem byl trochu nepříjemně překvapen. Čekal jsem komornější horor, rozhodně žádné příšery a hektoliktry krve, gore, apod., nicméně konec si u mě trochu napravil reputaci. ()

mourinho

No, mám Kinga rád, Darabontovo VYKOUPENÍ Z VĚZNICE SHAWSHANK je přímo fenomenální, nicméně tady mám pocit, že se trošku nadhodnocovalo. Mě ta tolik vychvalovaná atmosféra zas až tak neznervózňovala, navíc nestvůry trikově rozhodně nebyly top, což mě v dnešní době už celkem vadí. Ale jinak docela fajn, teda až na tu bláznivou kudlanku, té bych tu hubu zalepil tak, že by ju už víckrát neotevřela. Závěr potěšil. ()

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi