Režisér a scénárista Frank Darabont, známý především filmovým zpracováním románů Stephena Kinga Vykoupení z věznice Shawshank a Zelená míle divákům nyní představí další zpracování povídky Mistra hororů. Výtvarník David Drayton (Thomas Jane) se společně se svým synem Billym (Nathan Gamble) a nepříjemným sousedem Nortonem (Andre Braugher) ráno po neobvykle silné bouři vydávají do nedalekého městečka nakoupit zásoby. Krátce po jejich příjezdu supermarket obklopí hustá a tajuplná mlha, která, jak se zdá, v sobě ukrývá cosi vražedného a děsivého… Ještě větší zlo se ale ukrývá v duších obyčejných lidí, kteří jsou postaveni tváří v tvář zoufalé situaci. Hrůza se pozvolna ale jistě prodírá na povrch... (oficiální text distributora)

Moor8

Za mě naprosto úžasný film. Má minimalistické pojetí, které tu někteří označují za béčkovou, ale to mu dává realistickou atmosféru. Celou dobu má divák pocit, že se to děje lidem jako je on sám. Má to naprosto úžasnou tísnivou atmosféru, kdy jsou hlavní hrdinové uvěznění v obchodě, který obklopila hustá mlha, ve které se pohybují krvelačná monstra. Přesto největší strach jde z lidí, se kterými jsou uvězněni. Ano, některé postavy jsou archetypy, ale to v tomhle případě vůbec nevadí. Monstra se nebojí ukázat a jejich zpracování je velmi zdařilé. Vše pak podtrhuje dechberoucí závěr. Za mě jasný příklad, že i s malým rozpočtem lze hrát velké divadlo. ()

Macek1979

Toto je jeden z filmů podle Kingových povídek, který začíná jako béčkový horror, ale v průběhu si začnete uvědomovat, spíše máte na zátylku takové mrazení, že se něco stane, nebude to příjemné a dlouho na to nezapomenete. Začíná to změnami osobností postav v obchodě a končí to závěrem, který mě totálně rozsekal. Takhle emocionální závěr s totálním odrovnáním hlavního hrdiny, byl naprosto dechberoucí. ()

bkf1

Takže... HLAVNĚ musím vytknout hodnocení 74%, které ABSOLUTNĚ neodpovídá kvalitě něčeho, co by se, při nejlepší vůli, dalo nazvat "povedený TV film německé produkce, který zaslouženě na ČSFD dostal něco málo přes 50%". Jenže on to není TV film německé produkce (inspirovaný Silent Hillem (gamesa i film), Half-Lifem (gamesa) a některými béčkovými filmy), ani zde nedostal zasloužených plusmínus 50%. Obsazení je podezřele nebéčkové, ale výsledek tomu zcela neodpovídá (u takového filmu bych čekal jen samé neznámé herce a upřímně by si víc ani nezasloužil, což potvrdily i herecké výkony, které byly snad záměrně degradovány, ti herci/herečky to totiž umí mnohem lépe, než předvedli/y). Celkově to na mě působilo, jako vcelku zdařilý počin zfilmování nějaké nezávislé počítačové hry, který paradoxně výrazněji překonává onu nezávislou počítačovou hru, které obvykle za moc nestojí (i když jejich tvůrci v dnešních časech mají tu drzost za ten svůj "domazbastlenýblivajz" chtít nějaké peníze). Takže opravuji NESMYSLNÉ hodnocení na 56% (prosím ČSFD, aby si to taky opravili :-) a pro ty, kdo by chtěli zhlédnout nějaký "horor v mlze" vřele doporučuji zmínený Silent Hill (2006) u kterého hodnocení také nesedí (správně tam mají být "červená čísla" a to hodně červená) a tomuto ať se s klidným svědomím vyhnou, nepřijdou vůbec o nic. ()

matopp69

Dávám 3 hvězdy za tému a exkluzívní závěr filmu. Jináč průběh filmu šílenej, neskutočně nezmyselní rozhodnutí postáv, atd. Tohle fakt ne... jak jsem se na to díval doma, tak jsem si dělal své věci popri. ()

kanhwa

Nechapem, ako sa mi podarilo vyhnut tomuto filmu a videla som ho az tento vikend. Vyborne spracovana psychologicka drama (i ked ma nalepku horor) a koniec (odlisny od kniznej predlohy) ma uplne odstavil…jednu hviezdu strhavam len za tie lacne chapadla. ()

podlet

Já sem asi divnej, když vidim ta hodnocení tady, ale přišlo mi to jako 80kovej studentskej film s trochu lepším rozpočtem... ()

Marcello

Vysoké hodnotenie tohto filmu je pre mňa silnou záhadou. Tak neskutočná stupidita, až to bolí pri srdci. Zápletka ako tak fajn, vlastne spolu s Dead Can Dance na konci je to dôvod jednej hviezdičky, ale ináč to bola šialená kravina. Absolútne nerealistické chovanie postáv, hrozne blbé dialógy...až mi je z toho smutno. Pritom ten nápad nebol zlý a dal by sa z toho spraviť slušný film, ale toto bola asi paródia na Vojnu svetov, alebo čo. ()

MarekTulen

Neuvěřitelné, co tohle dokázalo, jak mě to skvěle vtáhlo do příběhu, jak mě to hororově naladilo a překvapovalo každou sekundou celého filmu. Nevěděl jsem, jestli u Franka Darabonta byli Živí mrtví jen náhoda, že se z toho stalo povedené dílo, po tomhle vím že to není poslední film/seriál co od něho vidím, tohle je bůh hororů. Postavy jsou výborně napsány a zahrány herci, parádní nápad a extrémně dobré monstra, z kterých jsem měl husí kůži celou dobu, když na záběru byli. Doporučuji. <3 ()

L.E.O

Mistrovský horor na motivy knihy od Stephena Kinga, který neprávem upadá postupně k zapomnění. Film skvěle ukazuje jak se lidé díky postupujícímu strachu chovat nepředvídatelně, až to dovede k tomu že ztratí svou lidskost. Jde hodně vidět jak je Darabont vůči knihám dost věrný a jde to znát už díky předchozím projektům (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená Míle) Všichni herci jsou naprosto vynikající, ale hlavně chci vyzdvihnout Marciu Gay Harden jelikož každou scénu kde hraje silně věřící ženu, si krade pro se sebe tím jak si myslí že ona je ta vyvolená a že má pravdu. Všichni se shodnou nad tím že jedinou výtkou jsou jedině efekty a já si dovolím souhlasit, které vypadají nedodělaně a trochu i gumově, ale to je jediná vada na kráse, jinak se jedná o skvělou a věrnou hororovou adaptací, která má skvělé herce, režii, scénář a zpracování. 9/10 (Dal bych klidně o bod víc, nebýt těch efektů) ()

Lukango

Průměrný béčko, který má světlé momenty, avšak ty jsou utlumeny průměrností všeho kolem. Průměrný klišé příběh, který má celkem dobrý konec, avšak dialogy jednotlivcích postav jsou naprostý průměr. Hororová linka tu je sice je, ale není nijak kvalitní či povedená. Žádný z herců si neumí pro sebe získat scénu všichni tu hrají jako by nedostali zaplaceno, to samé platí o cgi, který si myslím, že i na tu dobu není moc pěkné. Hudba je světlá stránka filmu a hlavně v závěru se jí daří zaujmout. Celkově se jedná o béčkový klišé kýčovitý horor, který díky závěru si ten půl bodík u mě alespoň získal. Známka: 5,5/10 ()

kacenkin

Super film, sice řada slabých míst, ale mistrovské téma.   BtW dvě poučení, náboženství nasrat a NIKDY se nevzdávej předem ! ()

gggggg

Sklamanie na plnej čiare. Remake z roku 1980 sa nekonal, iba tento stupídny žvachoľ nezmyslov a fantasmagorií. ()

Tabeer

Točit podle předlohy Stephena Kinga musí být radost. Samotné knihy bývají často tak popisné, že na to, aby se režisér odchýlil od předlohy, musí mít fakt fištróna. Tady se to povedlo tak napůl. Celý soubor povídek "Mlha" stojí na otevřených koncích a tak zakončení filmu znalého diváka příliš nepotěší. Na druhou stranu je film zpracován hezky a na příšery je radost pohledět. Příběh od první chvíle hezky ubíhá a za ocenění stojí i Thomas Jane, který se ujal role sympatického "správňáka" s grácií jemu vlastní. ()

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi