|| Scenár: Julie Taymor, Dick Clement, Ian La Frenais | Hudba: The Beatles, Elliot Goldenthal | Produkcia: Jennifer Todd, Suzanne Todd, Charles Newirth | Distribúcia: Columbia Pictures | Štúdio: Revolution Studios | Rozpočet: 45 miliónov $ | Tržby: 29,367,143 $ || Na mňa trochu až príliž abstraktné pojatie, ale ako vidieť na tržbách, asi som s tým nebol sám. Ale ako zo všetkého, aj z tohoto kusu som si niečo odniesol, a to výborné jednotlivé čísla (len niektoré) np Steal my guitar. Spevácke výkony nezapierateľne slušné, problém je s režiserským celkom.(29.1.2012)

Morien: Ale ano.(24.1.2011)

Scénář: Dick Clement, Ian La Frenais .. Bleskové opojení, kruté střízlivění. Nech to plout, brouku..(17.12.2007)

Jsem na rozpacích. Nápad sestavit příběh podle písniček Beatles se mi moc zamlouval, coververze profláklých hitů se příjemně poslouchaly, na Jima Sturgesse se dobře koukalo, ale proč to nestačilo? Film mě jako celek neoslovil, příběh totiž nedrží pohromadě, jednotlivé dílky puzzle (v tomto případě songy Beatles) ne vždy zapadají, a ta stopáž.... Nicméně některé scény byly opravdu vydařené a jsem si jistá, že třeba takovou "Strawberry Fields Forever" si pustím ještě několikrát.(11.9.2008)

• hellstruck

Skvělá podívaná pro fanoušky muzikálů a pravděpodobně i jedné liverpoolské kapely.. bohužel já jsem spíš milovník Liverpoolu než Beatles :-) Dovedu si představit, že kdyby to nebylo zabalené do toho bizardního kýčovitého kabátku, tak by mě hlavní pár okouzlil a já jim klidně dala plný počet. Evan Rachel je totiž neskonale kouzelná a talentovaná a Jim Sturgess docela sympatický, i přes ten falešný liverpoolský scouse. Jejich příběh navíc začal neskonale svižně a dobře, přesně takové romance mě prostě baví. Ale uprostřed najednou jakoby tvůrci zapomněli, o čem, že to mělo být a snažili se tam násilím nacpat různé kýčovité, umělé a nepřirozené zhovadilosti. Vata, vata, vata ! Později jakoby si vzpomněli, že je to vlastně příběh o velké lásce a k dvojici se vrátili. To už jsem ale byla znechucená tou psychedélií, u které jsem si připadala jako květinové dítě. Navíc.. budu upřímná, já zkrátka nenávidím muzikály. Čest výjimkám jako Moulin Rouge, který se toho žánru dokázal zhostit s grácií, vtipem a nadsázkou. Nechápu, proč si někdo libuje v tom, vnést do lidského příběhu umělost a nepřirozenost. U zpívaných scén mi bylo občas vážně trapně (Bono), nudila jsem se, písničky nebyly nijak zapamatovatelné a průměrné podání herců to ještě více kazilo. Stručně a jasně další film, u kterého je mi hodnocení záhadou. Liverpoolu je pro těch pár scén do nezajímavého filmu škoda.(6.6.2013)

• - Při venkovních scénách na střední škole jsou všichni oblečeni v bundách, kabátech, kloboucích a tak podobně, ve skutečnosti bylo při filmování téměř 80 stupňů Fahrenheita. Když se dotočila klapka, museli se účinkující před sluncem schovat do stínu pod deštníky. (don corleone)

• - Oblast jeskyní, kde Sadie a její skupina hraje je odkazem na Cavern Club, místo, kde Beatles hráli poprvé. (don corleone)

• - Stařík v přístavu vypraví Judeovi při vydávání výplaty o tom, jak snil, že až mu bude 64, tak bude daleko od Liverpoolu. Jde o narážku na název písničky "When I'm Sixty-Four" z alba "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band". (zigot7)