Píše se rok 1951 a hollywoodský scenárista Peter Appleton dostává předvolání, aby se dostavil k výslechu před Výbor pro vyšetřování neamerické činnosti. Appleton však náhodou havaruje s autem a při nehodě ztratí paměť. Skončí v městečku, kde ho považují za pohřešovaného válečného hrdinu Lukea Trimbleho. Všichni, včetně Lukeho přítelkyně, oslavují jeho návrat, vojákův otec (oscarový vítěz Martin Landau) šťastně vítá svého "syna". Společně opraví a dají do pořádku místní kino The Majestic, ale když Appleton uvidí film, k němuž napsal scénář, paměť se mu vrátí. Nyní stojí před nelehkou volbou - zda se má navrátit k bývalému životu nebo zůstat v tom novém, který si zamiloval. (oficiální text distributora)

joehot

Mám rád Jima Carreyho. Přestože ten film není typický Jim Carrey, dávám mu plný počet. Jsou v něm emoce, jsou v něm city a je v něm právě Jim Carrey, snad ve své první vážné roli. Nic víc já nepotřebuji.. ()

Marek1991

Krásne romantický film, ktorý tú prehnanú dĺžku robí znesiteľnou. V tomto filme určite zahral svoju rolu režisér a spravil napohľad jednoduchý príbeh o amnézii nepredvídateľným a zaujímavým, dokonca aj trocha na ten koniec, ktorý má už tradične nádych toho, čo vo filme spomína jedna postava, že príbehy by mali končiť šťastne. Krásne vykreslená súdržnosť ľudí v 50. rokoch a ich správania, ktoré bolo viac menej paradoxne ako z teórie komunizmu alebo iných teórii utopistického dobrého života. Som prekvapený z toho, ako si režisér podal ten "hon na čarodejnice", myslím ten hon na komunistov v 50. rokoch. Film mal svoje kúzlo a je viac ako nadpriemerný, ale možno až príliš natiahnutý. ()

villon17

Já jsem teda na plný čáře zklamaná. Naprostá odrhovačka, která ještě skončí, tak jak skončí? Nestalo se tam absolutně nic nečekanýho, převratnýho, novýho a už vůbec ne originálního. Jednu hvězdu jsem přidala za Carreyho, kterýho ač nemám ráda, mě čim dál tim častějc přesvědčuje o svejch kvalitách, za Laurie Holden, která vypadá, že si jen odběhla od vraždění zombíků, za parádní hudbu a taky za to, že pořád naivně doufám, že takhle trapný to bylo schválně. ()

prsvl

Odsejpalo to, to zas jo. Ale ta scéna u soudu? Ta patetická hovna se mi z úst Jima Carreyho nezamlouvala. I ten samotnej konec byl divnej. Prostě celý město a "Vítej Petře" bla bla bla. Jasně takhle to chodí. Hm no ne no (i když to je asi víceméně jedno, akorát jsem na podobný výjevy alergickej). Jinak to šlo. ()

Ajinka126

Nejvíc mi asi vadila délka toho filmu. Bylo to až příliš dlouhé na to, že jediná akce, která zde byla, bylo ukňourané město v čele s Jimem Carreym (a podotýkám, že ho mám jako herce ráda). Skutečně mě v tomhle filmu bavil jen Marin Landau, což je trochu smutné. V momentě, kdy přišela jeho poslední scéna pro mě film tak trochu skončil.. Víc se k tomu snad dotat nedá, protože bych 152 minutový film shrnula v jedné strohé větě. Takhle si film za 77% nepředstavuji ;)). ()

liquido26

Hezký sentimentální snímek v duchu mých oblíbených starých hollywoodských filmů. Mohlo to být trochu kratší, ale jinak nemám důvod být nespokojený :-) ()

Astaroth12

Zatiaľ u mňa režisér Frank Darabont bol stávka na istotu. Lebo zelená míľa, hmla a aj vykúpenie z väznice shawshank bolo za  čistých 5* . A tak látka bola veľmi vysoko. Obsahovo má veľmi zaujal a tak  som cakal od tohto filmu asi viac než som dostal. Príbehovo je úžasný a to hlavne strata pamäti a následné precitnutie v mestečku. Tam bola emotivnost, záživnost a aj keď o originalitu sa nejedná i tak svojou eleganciou a zaujímavosťou ma dostal tam, kde chcel. Ale čo mi až tak do príbehu nesedelo bola tá komunistická vložka, ktorá mi tam celkom aj vadila .Jim Carey zahral túto melodramatickú úlohu zo cťou a noblesou a aj keď je hlavne komik, vie zahrať aj vážne role, bol fakt úžasný. Tak to nedopadlo tak ako hore zmienené filmy, ale aj tak to bol úžasný zážitok, plný emócií a silných zážitkov. Silné 4*. ()

baribal

Nojo, všichni víme, že Jim není herec pouze svého obličeje a že Frank Darabont umí točit dlouhé filmy, co umí vyprávět dojemné příběhy. Z toho plyne, že nic převratného snad ani napsat nejde, jen stojí za zmínku, že se mě příběh Appletona (Lukea) hluboce dotknul. Jednodušše dojemné, trochu mystičné a dokonale něžně výpravné. Neprávem opomíjený Frankův film. ()

agentmiky

Darabont jednoduše umí, on ty filmy z první poloviny 20. století má asi zakódované v krvi, ty výsledky totiž stojí za to, nikdy ještě nešáhl vedle. Sice Majestic není od Kinga, ale příběh to nabídne přímo z té nejvyšší smetánky, scénář je pevný jako skála, rozhodně se zde nedočkáte nesmyslností v zápletce, jak se děje v jiných filmech. Jim Carrey se do historie zapsal jako jeden z nejnadanějších herců, který vykouzlí svými bezchybnými výkony úsměv na tváři každého diváka. Ale nesmíme zapomenout, že s vážnými rolemi se dokáže popasovat taktéž bez problémů. Majestic tomu buď zářným příkladem, to má ke komedii velice daleko. Potěší i klasická herecká eskvadra točící se kolem většiny Darabantových produktů (DeMunn, Holden a další). Chápu, že 152 minut může připadat většině lidí jako přehnaná stopáž, ale já osobně nenašel momenty, které bych ze scénáře vyškrtl. Pomalu plynoucí film s nádechem romantiky, jenž ke ke konci nabere na seriózní vážnosti. Takových filmů se divák v dnešní době dočká pomálu. Časem možná udělím plný počet. Za mě dávám 85 % ()

SaNcHeZ_cz

Frank Darabont opět předvedl, že tu režii má v krvi, avšak zde je toho sentimentu a té kýčovitosti trochu příliš a stopáž taky filmu moc nepřidá. Avšak celkově je snímek líbivou podívanou kde v hlavní roli září skvělý Jim Carrey v jedné z jeho seriozních rolí ()

Paxxx.cz

Není to nejlepší film od Darabonta, přesto má své kouzlo a jeho režie prostě u mě boduje. Majestic měl moc pěknou první půlku, pak se příběh dostal do kolejí kde mě to mírně zklamalo, ovšem myšlenka zde byla zřejmá a konec taky fajn...7/10. ()

havLord

Franka Darabonta považuji za jednoho z nejzručnějších filmových tvůrců "současnosti" a tak jistá očekávání od jeho "nejnovějšího" celovečeráku byla na místě. Námět zpočátku vypadá nápaditě, ale časem se z toho vyklube typicky hollywoodský slzopud - to téma (obecně) v podstatě stojí na pilířích klišovitosti. Ovšem i z toho by, při troše snahy, Darabont dokázal vykouzlit něco neobyčejného. Nevím tedy, jestli zlenivěl, nebo tak něco, ale bohužel se úchylil k formě omšelé a tisíckrát viděné. Třeba scéna na hřbitově - to, co se tam odehrálo, bylo nutné, to je bez debat, ale proč se to stalo takhle okatě a násilně?! Jsem z toho dost na rozpacích. Některé scény na mě totiž opravdu zapůsobily (třeba finále), ale prostě jsem se nedokázal zbavit té pachuti lacinosti a prvoplánových emocí. Avšak co lze jednoznačně vychválit je excelentně úlisný záporák v podání Boba Balabana, kterému těch pár minut vrchovatě stačilo na to, abych ho vřele nenáviděl. A svoje dobře zahrál koneckonců i Jim "gumový ksicht" Carrey, kerý se sice mohl vyvarovat té trochy svého pitvoření, ale jinak byl také velmi přesvědčivý a znovu dokázal, že dramatické role mu nejsou zcela cizí. A je to těch nejtěsnějších 69.9%, co jsem kdy dal. ()

Historik

Velmi dlouhé. A velmi americké, což považuju za terminus technikus. Ale někdy mám chuť i na "americký" film. A tohle příjemné retro mi docela sedlo. Závěrečný patos už je třeba trochu přetrpět. ()

JJ.Gibson

Krásný příběh. Chvílemi to byla velmi dojemná podívaná. Emoce drásající zážitek. Carrey byl fantastický a znovu potvrdil, že umí zahrát i diametrálně odlišné role od jeho známých komedií. Je to herec, který se na takové to zvláštní role opravdu hodí a jak je vidět, tak mu sedí. Konec filmu je zase trochu americká záležitost, ale to se dá odpustit... ()

GodComplex

The Majestic je klasicke Darabontovo epikusu, ktere se ale tahne zbytecne dlouho, ve druhe pulce ztraci tempo i element zajimavosti, kterym je opepren predevsim zacatek a nasledny management oldschool kina. Neni to spatne, finalni vyzneni je vylozene pozitivni, ale to nemeni nic na tom, ze se jedna o doposud stoprocentne nejhorsi Darabontuv film, bez ktereho by se svet klidne obesel. 6/10 ()

nirvanafan

Jeden z těch filmů, při jehož sledování by mi mělo být hřejivo u srdíčka, ale místo toho je mi spíš blbě od žaludku. Vrchol trapnosti nastoupil v podobě patetické řeči v soudní síni. K čemu je nějaké poselství, když je sdělováno tak přihlouplým způsobem? ()

Riddick77

Neuvěřitelně poutavý, příjemný a inteligentní snímek Franka Darabonta, jenž nevypovídá pouze o podobě americké demokracie v období mccarthismu a honu na "komunistické" čarodějnice, ale obecně o vyšších morálních principech, morálce jako takové, kolektivní paměti, následcích války, odvaze a občanských právech. Skvostné! 10/10! ()

jondzavid

Staromódne nostalgické retro alebo americká odpoveď na Tornatoreho Cinema Paradiso mixnutá pranierovaním mccarthiizmu. Film je kvalitatívne typická 70% záležitosť - tradične slušný Jim Carrey A Marin Landau, tradične naťahujúci Darabont (tentokrát sa to nedá tak jednoznačne odpustiť ako v jeho Kingovských väzniciach) - k tomu príjemná jazzová atmosféra - takto dám na tie slabšie 4. ()

zipper111

Jim je opravdu jeden z nejlepších herců současnosti. Jeho rozsah je opravdu obrovskej, Jim je prostě borec. Co se mi na filmu nelíbilo byli dlouhé předlouhé až skoro uplakané dialogy, přílišná dávka amerického nacionalismu, ale vcelku ještě uvěřitelná. Darabonta zas moc nemusím, vyžívá se v dlouhých scénách s jakousi melancholií, na kterou prostě já osobně musím mít náladu. Dnes jsem jí neměl, ale přesto je Majestic velmi dobrý film, který se mi líbil. Ale říkám, za všechno může hlavně Jim... ()

Do třetice (opět) všechno dobré

Do třetice (opět) všechno dobré

20.10.2006

Frank Darabont je snaživec, i když to tak na první pohled možná nevypadá. Často se totiž pohybuje ve filmovém zákulisí buď na postu producenta či scénáristy a na objektivu kamery má zatím jen tři… (více)