Píše se rok 1951 a hollywoodský scenárista Peter Appleton dostává předvolání, aby se dostavil k výslechu před Výbor pro vyšetřování neamerické činnosti. Appleton však náhodou havaruje s autem a při nehodě ztratí paměť. Skončí v městečku, kde ho považují za pohřešovaného válečného hrdinu Lukea Trimbleho. Všichni, včetně Lukeho přítelkyně, oslavují jeho návrat, vojákův otec (oscarový vítěz Martin Landau) šťastně vítá svého "syna". Společně opraví a dají do pořádku místní kino The Majestic, ale když Appleton uvidí film, k němuž napsal scénář, paměť se mu vrátí. Nyní stojí před nelehkou volbou - zda se má navrátit k bývalému životu nebo zůstat v tom novém, který si zamiloval. (oficiální text distributora)

Cafú

Americká sladkobloná a trochu kýčovitá satira. Carrey zahrál samozřejmě dobře. Darabont však natočil i lepší filmy. ()

Martin741

Hoci film prepadol, mne osobne stale smakuje, a mozno aj druhy najlepsi prepadak pre mna - po Obcanovi Kane-ovi, pochopitelne. 76 % ()

Jino

Dost dobrý film. Dvě a půl hodiny se mi zprvu zdálo moc na Jima Carreyho a myslel jsem si, že to neutáhne, ale opak je pravdou. Jim snímku dominuje, a proto to musím zhlédnout ještě jednou ... Chci se ujistit zda čtyři hvězdy nejsou málo :) ()

shyster

Film nádherně vykresluje 50.léta, ale to je tak všechno. Jinak jeho sdělení je tak prosťoučké a hloupoučké. Podle ostatních reakcí vidím, že se dávalo hodnocení hlavně za předešlé režisérské zásluhy (já nejsem výjimka) a že se ve filmu hledá a dokonce někdo i našlo něco, co tam rozhodně není. ()

Langy10

Tak tenhle film je ten jeden z mála mích nejoblíbenějších vůbec.... Kdyz jsem ho videl tak asi po 10 minutach jsem si rikal , že to bude ten nejlepsi film a nespletl jsem se Jim Carrey ten do ty role uplne zapadnul... A proste to bylo dokonalý líbilo se mi, že to bylo z roku 1951 (ze stary doby) proste tyhle filmy miluju a vzdycky budu! ... Dojal mě vším... Ten začátek jsem zpočátku vubec nechapal, ale pak jsem to pochopil a uplne me to dojalo, proste luxusni a je v mí topce! Určitě se na tenhle film rád nekdy zas podívám :) ()

4daPeace

Verdikt: Povedený film, který mě v několika pasážích dojmul, ale je to Frank Darabont, tak jsem i já čekal něco více než poctivou limonádu s předvídatelným dějem, zabalenou do 152 minut. ()

Lopic

Poslední ze 4 DArabontových filmů (Shawshank, Green Mile, Mist, Majestic, nepočítám telvizní film z roku 1990), který sem viděl a nejspíš i nesjlabší. Ale i přes to je to výborný film, u kterého sem se nenudil ani vteřinu. Jima Carreyho mám rád, a tady opět předvedl, že mu dramatické role sedí možná i více, než ty komické. Závěrečná půl hodina byla trochu patetická, ale Darabont se s tím vypořádal poměrně dobře, takže mi to zase tolik nevadilo. Pěkných 80% a velmi se těším na další Frankův film. ()

starbrejkr

Majestic Franka Darabonta dle všeho zůstane nejspíš navěky ve stínu jeho veleslavných kingovských opusů. Otázkou je, nakolik je tomu oprávněně. Film rozhodně nebudí tak silné emocionální pocity, ale zároveň jen dokazuje tvůrcovu mistrnost. Ona atmosféra malého městečka 50. let dokreslovaná typickými tvářemi z jeho slavných filmů vás uchopí hned. Samotný příběh je také zdatným pomocníkem a Jim Carrey, který naštěstí zase jednou zapomněl na své strašlivé ksichty, také. A už jen samotné téma honu na komunistické čarodějnice je silnou látkou. Popravdě mi to i trošku připomnělo naši zemi, kdy i 20 let po "převratu" honíme senilní komunistické dědouše, kteří možná za něco mohli, místo toho abysme minulost definitivně nechali minulostí a řešili věci aktuální..... Přesto si asi většina z nás říká, že na konci vám chybí onen povznášející pocit, kterým nás naplnily jiné Darabontovy filmy. Konec totiž trochu ztrácí dech a má až moc nasládle happyendový nádech (a přitom konec Shawshanku je snad ten nejdokonalejší a nejkrásnější happyend v dějinách filmu)....otázkou zůstává, jestli z tématu šlo vytěžit víc...osobně si myslím, že ne a Frank Darabont to věděl...možná si řekl, že ždímáním kapesníků a emocionálním trháním diváků je potřeba trochu šetřit:-) ()

C0r0ner

Darabontova dedikace Caprovi? Každopádně jsem se k němu přes Majestic dostal, za což jsem velmi rád. Jednoduchý příběh, jednoduchá zápletka - dokonalá režie, dokonalý scénář, dokonalé herecké výkony. Mohlo to sice být o kousek kratší, ale i tak je to parádní emotivní zážitek, kterému vlastně nechybí vůbec nic. 95% ()

Topco

Jim Carrey je hollywoodsky scenárista, ktorý by síce najradšej napísal takú Africkú kráľovnú, ale za sebou má prvý scenár k práve premiérovanému Bčku „Sand Pirates of the Sahara“. Po tom, ako sa nečakane stane terčom Úradu pre vyšetrovanie neamerickej činnosti, sa opije, havaruje a prebúdza sa s amnéziou niekde úplne inde než v LA... Zmes filmu o filme, mccarthizmu a najmä nostalgickej romantickej drámy z malého mestečka. Kľúčovou zložkou je milá atmosféra 50tych rokov a kúzlo titulného malomestského retro-kina Majestic (uvádzajú v ňom napr. Električku zvanú Túžba či Deň, kedy sa zastavila Zem). Aj napriek bohatosti motívov (okrem spomínaných: strata blízkeho vo vojne, znovunájdenie rodiny, lásky) to však mohlo byť kratšie o dobrých 20 minút. Stále však ide o ľúbivú a schválne sladkú poctu 50´s a Hollywoodu. PS: ako novodobá pocta Frankovi Caprovi je u mňa TOP The Hudsucker Proxy od Coenovcov. ()

Wormboy

Novy Darabontov snimok je skutocne vydareny, teda az na prehnane optimisticky zaver, ktory som jednoducho neprezul. Sloboda slova je pekna tema a celkovy pribeh s vybornym Carreym vsak ma ovela vacsi potencial. Neviem preco sa Darabont uchylil k hrdinskemu koncu dokonaleho naplnenia americkeho snu...az take jednoduche to zrejme nebude.70% ()

zette

Majestic je film, na ktery se da jeste koukat... To je tak asi vse. Darabont je u me reziser, ktery se chce zalibit ci snad zavdecit co nejvetsimu okruhu divaku. A toci filmy plne citove zalozenych scen na hranici kyce. Urcite neni uplne spatny reziser, v rezii ale neprinasi nic noveho, originalniho. Majestic ma navic hodne deravy scenar a je totalne bez atmosfery 50. let, tu nekolik nalestenych aut te doby nedela... Ale jak uz jsem psal, da se na to divat. Jsou horsi filmy. ()

Juto

Staromódny film bez vulgárneho jazyka, sexu alebo násilia. Bolo to mimoriadne dobre obsadené a veľmi sa mi páčil starý pán, ktorý býval v suteréne divadla a bol taký dôstojný. Jim Carey hrá tak starostlivú úlohu a jeho vzťah s Harrym je taký vrúcny a dôveryhodný. 7/10 ()

messiah

No ono by to ani nebyl nijak extra film, něco co by se bylo schopno alespoň blížit mím nejoblíbenějším filmům. Jenomže to by nebyl Darabont, aby z toho neudělal něco víc. Darabontův naprosto vyjímečný smysl pro příběh byl opět jednou zužitkován a vznikl tak film který opravdu vtáhne. Je to film s autentickou atmosférou jenž se prostě nedokáže ztratit v tisícovkách filmů. Bravo Mr. Darabont! Skvělý Jim Carrey už je jen třešinkou na dortu...příjemnou zábavu .o) ()

blitzer

Příjemný retro snímek odehrávající se v období mccarthysmu. Tahle skutečnost zde hraje důležitou, nicméně nikoli hlavní roli. Příběh se totiž točí především kolem hlavního hrdiny, který ztratil paměť a je obyvateli malého městečka mylně považován za válečného hrdinu, který zázračně přežil WW2 a nyní se po deseti letech vrací domů. Scénář, herci, hudba a celková retro stylizace... to všechno bylo fajn, ale přišlo mi, že se děj chvílema dost táhne. Myslím, že by fimu prospěla minimálně o půl hodiny kratší stopáž. Proto jdu tentokrát - u Darabonta poprvé - s hodnocením o jeden stupínek dolů. ()

campix

Frank Darabont je bezpochyby skvělým režisérem, jenže už určitě natočil lepší filmy než je Majestic. Ten se rozhodně nedá srovnávat se Vykoupením nebo Zelenou mílí. Dobový námět je sice hodně fajn. Hollywoodský scénárista je obviněn ze sympatií k komunistickému režimu, a poté spadne s autem do řeky. Vyplave v menším městečku, nic si nepamatuje a je podobný místnímu válečnému hrdinovi, který se za války ztratil. Zní to hodně dobře, jenže pak už děj běží naprosto jak čekáte a zhruba od 20 minut víte, jak to bude a to mě podobných filmu dost štve. Závěr je prostě takový cukrkandlový a rozhodně bych neřekl, že nějak dobrý. Ale americké publikum na toto nejspíše hodně slyší. Nicméně bylo velmi příjemné vidět Jima Carreyho ve vážné roli bez nějakého hloupého pitvoření, kterým on je známý. ()

dr.fish

Amerika si prostě pořád musí připomínat, že je strážcem demokracie na Zemi. Připomíná si to tím, že zviditelňuje své historické momenty, kdy byla jejich demokracie ohrožena. A to vždycky zevnitř. To se pak musí vynořit nějakej týpek, kterej vytáhne ústavu a vzkřikne "Ecce homo", všichni se rozpláčou nebo aspoň roztleskají a právu je učiněno zadost. Jim Carey se stal obětí tohoto pateticky vlasteneckého veledíla, které má díkybohu ještě další vedlejší dějové linky, takže se dá vcelku i sledovat. Všichni jsou zde takoví milí lidé, mají se rádi a válka jim vzala vše. Veteráni z Normandských pláží "sražális za ródinu" a tak za to taky něco chtějí- klid, mír a lásku. Tu samozřejmě USA poválečných let bohatě poskytují, ale pekelník Hoover alias Torquemada začíná upalovat ve jménu demokracie a plivat na ústavu nejdemokratičtější demokracie světa. To by ale nebyl náš hrdina, aby nevztyčil varovný prostředníček! 60% ()

angel74

Hromada patosu a kýč jak bič, tak na mě některé scény působí, a že jich není zrovna málo. Přesto musím uznat, že The Majestic je v jádru velmi povedený film, který umně balancuje mezi milostnou romancí a morálním dramatem, přičemž Jimu Carreymu v titulní roli se prostě nedá odolat. Oceněníhodné jsou i hudební kousky, jež báječně podtrhují atmosféru doby dávno minulé. (70%) ()

Do třetice (opět) všechno dobré

Do třetice (opět) všechno dobré

20.10.2006

Frank Darabont je snaživec, i když to tak na první pohled možná nevypadá. Často se totiž pohybuje ve filmovém zákulisí buď na postu producenta či scénáristy a na objektivu kamery má zatím jen tři… (více)