Vodníci přece nejsou, na vodníky věří jenom pověrčivé báby a chudák porybný, co mu z hlídání kapříků už drobátko straší ve věži. Tak si to aspoň myslí švec s krejčím, kteří drancují rybník, aby měly jejich povedené ženušky na parádu. A co teprve, když se jim povede kolosální úlovek: vytáhnou obrovského kapra. Hned se jim v hlavě zrodí plán, jak kapra vydávat za vodníka, vystavovat ho po hospodách a vydělat hromady peněz. Jenomže není kapr jako kapr, zvláště pak kapr v pohádce. Jak to s oběma chamtivci dopadlo, se dozvíte v této veselé pohádce, kde si vykutálené pytláky zahráli M. Vladyka a V. Vydra, jejich ženy D. Veškrnová a T. Medvecká a vodníka B. Navrátil. (Česká televize)

sans.sourire

Tahle česká pohádka byla prostě super. Pobavil jsem se u ní a několikrát zasmál. Scéna u logopeda prostě neměla chybu. Sice Vodnická čertovina nenesla nějakou hlubší a skrytou myšlenku, ale nevadí, bylo jich tam i tak dost. Pohádka se mi líbila. ()

Pitryx

Legrační pohádka se skvělým obsazením. Taková nenáročná a plná překvapení. Na neděli přímo skvělé. ()

ostravak30

A tak slibně ta pohádka začínala. I to obsazení slibovalo víc. Jenže zatímco první půlka se hezky rozjede, druhá už zaostává a při zataženém venkovním nebi svádí k zívání víc než je zdrávo. Druhá půlka se prostě někde zadrhla a už to nešlo. ()

route60

Krásně trhlá pohádka na lidskou tupost a kdo chce moc nemá nic, Vlasta Janečková uměla natáčet vždy pěkné pohádky. ()

kocicar2

Když to srovnám s tím co se točí dneska za rádoby pohádky tak tu pátou hvězdu přidám mile rád.Povedená a opravdu vtipná pohádka.Určitě si zaslouží mnohem větší hodnocení než 62 % ()

Pan.Antonin

Hodně zvláštní pohádka, přemýšlím, co bych na ní řekl jako dítě. Spíš než typická pohádka, tak to je dost švihlá komedie, která se točí okolo jednoho pohádkového prvku. Člověk se u toho párkrát zasměje, ale na lepší hodnocení by to muselo utíkat rychleji a být příběhově "živější". Největším plusem jsou určitě herci, obsazení se jednoznačně povedlo. Podruhé už to vidět nemusím. P.S. Nenechte se zmást názvem, čerty tu nenajdete. ()

Trucker odpad!

Trochu vtipných bylo asi tak prvních pět minut, zbytek "děje" už jsou jenom dva podpantofláci, kterým šéfuje infantilně se pitvořící Veškrnová. ()

milos.bradik

Docela dobře zahrané, ale námět se příliš nepovedl. Už na začátku, když se pytláci porybnému chlubí, že měli k večeři ryby a hospodský se přidá, že má taky čerstvé, tak je to nesmysl, protože to by museli být hodně hloupí, aby  na sebe porybného upozorňovali. Ty skopičiny, které pak provádí vodník jsou taky hodně zvláštní a to šišlání je už vyloženě hloupé. Takže na průměr to dosáhlo pouze zásluhou těch hereckých výkonů, protože herci byli opravdu výborní. ()