Mohli jsme to vycítit šestým smyslem, viděli jsme znamení a teď se to stalo. Na světě se objevila úplně nová epidemie – rychle se šíří a je smrtelná. Nejhorším symptomem je totiž naprostá ztráta základního lidského pudu jedince – pudu sebezáchovy. Elliot Moore učí přírodní vědy na střední škole ve Filadelfii. Když napříč státy udeří tajemná smrtící epidemie, vyrazí spolu se svou ženou Almou, kolegou z práce Julianem a jeho osmiletou dcerou na zběsilý útěk před katastrofou. Míří do Pensylvánie a doufají, že na farmách mimo dosah velkých aglomerací se jim epidemie vyhne a jim se podaří přežít stále intenzivněji se šířící hrozbu. Brzy ale začne být jisté, že v bezpečí nebude nikdo a nikde… Režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Znamení) přichází s dalším ze svých paranoidních thrillerů, které se vyznačují neočekávanými zvraty, temnou atmosférou, promyšleným budováním pocitu nebezpečí a nečekanými pointami. Film Stalo se je návratem k poetice, kterou diváci i kritici tolik oceňovali v jeho prvních filmech. (oficiální text distributora)

sheen

No, teda čekal jsem více. Nápad dobrý ale určitě to šlo provést nějak jinak nebo lépe. Napětí i atmoféra byla chvilkama dosti dobrá, bohužel jen chvilkama. ()

Beckett51

Úžasný film, kterému se od 85% diváků nedostalo porozumění. Nestydíte se, ohodnotit odpad!em takovýto skvost? Já vím, že ne, ale stejně sem se musel zeptat. ()

Stegr

Zlaté maliny 2009 - 4 nominace - Nejhorší film, Nejhorší herec HR (Mark Wahlberg), Nejhorší režie (M. Night Shyamalan), Nejhorší scénář... ()

666teen

To, co zpočátku vypadalo jako celkem zdařilá variace na Den trifidů, se během nekonečných 90 minut rozplizlo v jakousi moralitku o tom, že nemáme zlobit přírodu, nebo nás příště pokouše brokolice. Jasné Znamení, že Šestým smyslem vybavený Vyvolený režisér, by měl sbalit svojí Ženu ve vodě a odstěhovat se do nějaké odlehlé Vesnice. ()

Cappuccino

Subjektívne za 3, pretože som sa bavil, no objektívne by som dal aj menej. Zápletka je nedotiahnutá, herci podpriemerní a film obsahuje toľko wtf momentov, že by som ich nespočítal na obidvoch rukách. ()

Allien.9

"This is really be happening?" - BOHUŽEL ANO. Efekty působivé (hudba taktéž), zápletka ucházející, zbytek příšernost ("dialogy", herecké "výkony", stupidní a nelogické jednání postav, předvídatelný konec kategorie "b", a tak dále). Kdyby se jednalo o film Rollanda Emmericha hodnotila bych minimálně o hvězdu lépe - narozdíl od Emmericha bere totiž Shyamalan své filmy až příliš vážně (především pak ty špatné).:-( ()

Sysel_CZ

Vkročil jsem se strachem, neb jsem věděl, že místní šťourové mluví stylem popisující nejhorší snímek všech dob. Čekal jsem, kdy přijde hrůza a děs v podobě strašného filmu - vážení, nepřišla. Zato přišla hrůza jiná, z bezútěšnosti situace ve filmu, kde bylo to všechno podáváno naprosto syrovým způsobem. Párkrát jsem musel odvrátit oči, protože jsem nechtěl vidět co se děje, a rozhodně můžu říct, že ještě v žádném jiném filmu jsem neměl takový strach z obyčejných stromů. Celá mysterióznost situace je zase prostě něco, co váš mozek drží v chodu celou dobu, protože i když třeba po nějaké době tušíte o co jde, stejně to do konce filmu prostě nevíte, hlava musí šrotovat. No prostě, já nevím, co na tom všem vadí, teď vidím jen hvězdičky. Ty žvásty čtu vždycky až potom, co napíšu ty svoje; protože jediné, co o nich vím, je to, že kdybych je četl předtím, leda by mi tenhle úžasný film pokazily a nic víc nezmohou. ()

2-Xtreme

Ked sa príroda vzbúri očami M. Night Shyamalana. Stala sa udalosť očami Xtremea. Od nového Nightovho filmu som očakával veľa a bol u mňa medzi očakávanými filmami aj po popremiérových frflancoch. Neodmietnem žiaden Nightov film a je mi velmi blízka tá jeho divnosť v každom z filmov. Shyamalan je dobrý, lebo točí iné filmy, nie divné ako napr. Lynch ale tak správne iné, že každý jeho film mi má čo povedať a dať. The Happening nie je výnimkou, i ked je pravda, že už to je komerčná záležitosť a to "shyamalanovsky" divné chovanie postáv tu nie je tak pravo orechové ako v predošlých filmoch. Na Nightových filmoch obdivujem to iné chovanie hl. postáv a škoda, že tu sa o to len snažia, no nedosiahnu ten správny efekt. To by bola jedna vec čo mi na filme nesedela. Dalšia je samozrejme tá konečná otvorenosť záveru filmu. Nechcem spoilerovať, ale inak sa to skončiť ani nemohlo a kedže tá "shyamalanovská" pointa sa nedostavila záver ma trochu sklamal a neprekvalil. Napriek týmto dvom nedostatkom je film stále kvalitný a rejžo sa zaň nemusí hanbiť. Ak prejdem ku kladom musím vyzdvihnúť atmosféru. Night sa do toho pustil zhurta, no ale po velkom bum sa atmosféra pomaly začala budovať a formovať. Napätie by sa dalo krájať a miestami mi až krv tuhla v žilách... scény v dome babičky sú vrcholom filmu. Tešil som sa na kreativitu čo sa samovrážd týka, síce boli fajn a dobre sa na ne pozeralo, ale nejako mnou neotriasli. Všetko bolo ok, ale niečo tomu chýbalo.. hudba sa mi zdala dosť nevýrazná a to ju robil Howard. Hlavné je, že ma Night nesklamal a dal mi to čo som od filmu chcel tj. chaotickú atmoféru, ktorá až sršala z filmu, všetká tá beznádej a nevedomosť čo sa stane dalej. Uvidím ako sa do mňa film dalej zapíše, zatiaľ je to za 80% ()

Javert

Naivní blbůstka, která má určitou dávku shyamalanovského napětí, ale na vyšší hodnocení než 3* to nedá. Námět určitě nabízel mnohem víc možností jak diváka vyděsit, jak ho donutit se zamyslet. Wahlberg podal pouze průměrný výkon, Deschanel, ač krásná, často přehrávala. Shyamalan zklamal, ale Stalo se je stále o třídu lepší než nudná Vesnice. ()

mzss1

|70%| STALO SE to, že mi tento Shyamalanův film sedl. A to nepatřím mezi jeho až tak moc nadšené fanoušky. VYVOLENÝ a ZNAMENÍ - oba bohužel průměrné filmy, nic víc. ŠESTÝ SMYSL – ten mi ale sedl – má srdcovka z mládí. PO ZÁNIKU ZEMĚ je blbost na ntou. No a ROZPOLCENÝ – nejnovější jeho počin mě téměř nadchl. A asi proto jsem se rozhodl, že si jeho pár známých filmů, které mi unikali, doženu. A právě STALO SE mi vcelku sedlo. Sice se nejedná o nějakou velkou pecku, nato je film příliš krátký, jednoduchý a bez závěrečné pointy, ale přesto jsem se nenudil. Napětí a skvělá atmosféra od začátku do konce. Je to taková Rychlíka, tempo filmu je velké, nuda nehrozí, ale zase je to zábavné – potenciál byl teda o dost vyšší. Kdyby to bylo delší, nápaditější a mělo to nějaký zvrat na konci – mohlo by to být ještě o dost lepší. Takto na hraně mezi 3 a 4 hvězdou. Nakonec jsem přimhouřil oči a dal tu lepší. Herci byli v pohodě, Wahlberg to zvládl dobře, stejně jako ostatní. I hudba se mi dost líbila, tak není co řešit. ()

Goldbeater

Předpokládám (a možná se pletu), že pro tak depresivní film chtěl M. Night Shyamalan napsat pár bizarních dialogů, aby trochu odlehčil atmosféru humorem. To, co z toho vzniklo, však jakýkoliv tvůrčí záměr postrádá. Promluvy postav jsou bez pointy, v naprosto nevhodných chvílích, o hloupých věcech a pronášené opravdu nevhodnými herci. Mark Wahlberg a hlavně Zooey Deschanel jsou naprosto nefunkční ústřední pár. A ačkoliv je malá holčička v pořadí třetí hlavní postavou a je přítomna téměř po celou dobu filmu, je tak zbytečná, až pomalu zapomenete, že tam je. Když už se objeví první záblesk zajímavého charakteru (srdečný zahradník Frank Collison), který má k ději co říct, začne z nenadání filozofovat o popularitě hot dogů, načež z děje po dvou minutách zmizí. Třešničkou na dortu už je jen fakt, že při nadcházející apokalypse a vymírání miliónů lidí trápí Almu (Zooey Deschanel) zdaleka nejvíc její vlastní výčitky, že svého muže (Wahlberg) podvedla, a to tak, že šla jen a pouze na zákusek s jiným mužem. No ty krávo! V jakém alternativním světě se to teda odehrává? ()

k212

Takže ... zamlouvá se mi civilní stylizace celého příběhu, rovněž přirozené a vlastně zcela obyčejné reálie. Výrazně mě nezklamal -nicmémě ani nenadchnul- James Newton Howard a jeho náladotvorný soundtrack. Myšlenka příběhu - zajímavá, ovšem ne objevná. Co mě zklamalo ... téměř infantilně nezáživná režie (až na pár světlých okamžiků - střídání pistole, útočící vítr), scenář jako celek a pak taky herecké obsazení, v němž nejvíce vyčníval Mark Wahlberg. Ač good-lookin', jeho herectví jako by bylo na houpačce, chvíli v uvěřitelné pohodě a pak nahodí jakýsi škleb a je totálně mimo mísu. Pravdou je, že takové "obyčejné a nenápadité" snímky nemají dnes nejspíš u širšího divactva moc šancí, což mě je vlastně úplně putna. Naprosto iracionálních 60%. ()

kingik

Námět se mně jevil jako perfektní, ale výsledné zpracování je hodně průměrné, nevyužité a celkově nedotažené. Herecky to jistil Wahlberg a spol., ale režijně to Shyamalan tak nějak odflákl. Jeho režie byla v některých scénách až amatérská. Shyamalan se pro mě stává hodně přechvalovaným režisérem. ()

Snorlax

Jejda, to jsem ráda, že jsem viděla jiný film. Můžete mi závidět, ten můj byl napínavý, pravda, trochu trapně a hlavně nevěrohodně se do něj vloudil romantický prvek, ale to nemůže zakrýt fakt, že jsem se od začátku do konce skvěle bavila. ()

InJo

Zábavná, přiměřeně dlouhá a až překvapivě napínavá ptákovinka. Zrežírované to není vůbec špatně (hodně scén od totální impotence zachraňuje v podstatě fakt jen Shyamalan), bohužel samotné odůvodnění toho, co že se to vlastně děje, je velmi úsměvné a za vlasy přitažené (s čímž souvisí i neuvěřitelně ujetá scéna promluvy ke kytce). The Happening se dá považovat za jeden z dalších ambiciózních filmových počinů, které se pokoušejí vystihnout atmosféru západního světa po 11. září a tudíž vyjádřit strach obyčejných lidí z teroristické hrozby (viz Válka světů, Monstrum atd.), ale to se mu daří jen tak napůl. Herecké výkony opravdu nejsou nic extra, ale zklamal mě hlavně Wahlberg - je poznat, že na roli středoškolského profesora se nehodí a v některých momentech (většinou v těch emocionálních) je poměrně nepřesvědčivý a chvílemi nemá daleko k přehrávání. Hlavním tahounem takového filmu by měl být někdo starší, herecky vyzrálejší a charismatičtější. 60 % ()

Sobis87

Po více jak deseti letech jsem se ke Stalo se několikrát mile rád vrátil, i když napoprvé mě ten film celkem zklamal. Jenže ono je na něm něco dráždivého, provokativního, a pokaždé mě ten film baví víc a víc. Ať už to jsou (záměrně) nenaplněná žánrová očekávání nebo (nezáměrně...asi) příšerné herecké výkony. Ve filmu je celkem dost humoru, který ostatně Shyovi nikdy nebyl cizí, a například scéna s babkou nebo kytkou je vysloveně k podělání zábavná. Kdysi to bylo tak za 3*, po letech ale zvedám na plný počet, pro celkový koncept, žánrové hry, odvahu do něčeho takového vůbec jít a samozřejmě vypiplanou režii, kterou tentokrát málokdo docenil. ()

IQ Tiqe

Osvědčený koncept - vypukne katastrofa a lidi utíkají. Už v závěru je ale naznačeno, že důvod "katastrofy" se nedozvíme, což sice není tak úplně pravda, ale mně připadalo nevědecké a samoúčelné. Ale zpracování není špatné, známí herci + dítě, to je další sázka na jistotu. Zooey je "hravá" jako vždy, půlminutový záběr, jak sedí, neví, co s rukama, těká očima a je neuvěřiteklně roztomilá, to umí jen ona. # příběh 5 | hudba 6 | humor 0 | napětí 4 | akce 2 | pustil bych si znovu 5 ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

25.03.2009

Už před několika týdny se objevila zpráva, že Mark Wahlberg si zahraje v „mstitelském“ thrilleru The Prisoners o otci unesené 6-leté holčičky, který vezme spravedlnost do vlastních rukou. Znělo to… (více)

Zlaté maliny rozdány

Zlaté maliny rozdány