Mrakodrap, který má stopětatřicet poschodí a před sebou slavnostní uvedení do provozu, postavil stavební magnát Jim Duncan podle návrhu architekta Douga Robertse, který využil nejen všech svých znalostí a zkušeností, ale také nejmodernějšího vybavení a poznatků v oblasti bezpečnosti. Ani jeden z nich však netuší, že Duncanův zeť Roger do stavebních prací nejednou zasáhl a v rámci pochybných úspor udělal z mrakodrapu smrtící past. Zatímco se na slavnostní otevření sjíždějí významné osobnosti, vznikne v jednom z malých skladišť pro údržbu k malému požáru. Nikdo netuší, že polovina supermoderního bezpečnostního systému nefunguje a požár se pomalu šíří. Následuje selhání elektrického systému, a když se oheň setká s plynem, dojde k explozi, která promění mrakodrap v planoucí pochodeň a odřízne hosty od možnosti uniknout smrtícímu žáru. Do boje s živlem se pouští nejen zoufalí lidé uvěznění v nebezpečné pasti, ale také hasiči pod vedením chladnokrevného a odvážného Michaela O'Hallorhana. Je to závod s časem, závod, v němž padají masky a na povrch vyplouvá pravá a často nečekaná tvář jednotlivých postav. O poslední odvážný kousek se pokusí Doug s Michaelem, kteří chtějí odpálit obrovský rezervoár na střeše mrakodrapu, obsahující téměř dva miliony galonů vody. (TV Nova)

Lukasino_T

Pěkný katastrofický film, který za ta léta zas tolik nezestárl. Efekty jsou opravdu povedené, atmosféra je fajn a konec je skvělý. Ústřední herci jsou dostačující, i když nikdy nepatřili mezi mé oblíbence, hlavně tedy Newman, ačkoli vím, že je u mnoha lidí oblíbený, mně přišel vždy dost nevýrazný a nepříliš sympatický. Tohle je zatím jeho nejlepší film, ostatní jeho opěvované filmy mě neoslovily. Každopádně to mohlo být určitě kratší a atmosféra ještě silnější. Také tempo je klasicky sedmdesátkově pomalé, což příliš nemusím. Stále bych ale řekl, že je to nadprůměr. ()

marason

Nejlepší katastrofický film všech dob...Ve svém žánru znamená asi to co v žánru zvířecího thrilleru znamenají Čelisti. Nejuvěřitelná přehlídka hereckých hvězd vměstnaných do jednoho proklatě vysokého věžáku ve kterém se trochu porouchala klimatizace;;; ()

tubera

Nejlepší katastrofický film. Vidět Stevena McQueena a Paula Newmana je slast pro milovníka oldschoolových filmů... ()

Ajay

Nepatřím zrovna mezi fanoušky katastrofických filmů, ale tenhle je fakt dobrej a nadupanej hvězdama filmového plátna. ()

Pjotrik

Atmosféra vyníkající, ale nejvíc se mi líbí ta kovbojská hrdost Newmana a McQueena (Hasič McQueen naráží na nezodpovědnost architekta Newmana, ten, ač je v tom nevinně, všechno přijímá - to je panečku frajer!!). Jeden z nejlepších katastrofických filmů. Ta kapela, co hraje na otevírací akci, jsou myslím Carpenters ne?:) 95% ()

Ziriath

Hodně kvalitní film, i po všech letech. Na modelu budovy 1:10 a na dalších scénách byla odvedena dobrá práce. Nějaké fyzikální a stavařské nesmysly by se našly, na druhou stranu se ale v konstrukcích mrakodrapů té doby nevyznám natolik, abych poznala zda byly instalace v budově (plynové potrubí vedle únikového schodiště?) přizpůsobeny potřebám příběhu, nebo se takto kdysi skutečně stavělo. Poněkud mi vadilo stereotypní chování ženských, ovšem to můžeme přejít jako věc poplatnou době. ()

kuře.gril

Ano, přesně takhle by peklo (aspoň to pozemské) mohlo vypadat. Celé 2 a půl hodiny jsem na to hypnotizovaně hleděla, nebyla si jistá osudem ani jedné z postav (no snad až na Rogera Simmonse) a říkala si, jak jsem ráda, že nejvyšší budova, do které pravidelněji v běžném životě zavítam má jenom 17 pater. Skleněné peklo je vynikající katastrofický film, který v mých očích daleko převyšuje všechny moderní "nadupané" filmy podobného žánru. ()

Aidina

V San Franciscu se otvírá nová dominanta města, obří mrakodrap o 135 metrech. Aby se ale ušetřilo, tak se použijí levné či dokonce použité kabely a není dokončena instalace bezpečnostního zařízení. Přesto se rozjíždí velkolepá párty, mrakodrap jenom „září“... Malý požár, který vznikl v 81 patře se brzo rozšíří po celém mrakodrapu a začíná boj o vlastní život. Nevím, jestli si Steve McQueen uvědomil, jakou pravdu vyslovil ve své poslední větě: „ Dopadli jsme dobře, máme jenom 200 mrtvých, ale přijde den, kdy jich budou tisíce…“ Za několik desítek let už nešlo o nějaké trikové záběry nového katastrofického filmu, ale o krutou realitu. Mrakodrapy jsou pastí, když se něco takového stane. Ale pořád se soutěží o nejvyšší budovu světa. Výš a výš…Kde se to asi tak zastaví? Zatím je to 828 metrů (162 pater), měla jsem možnost být ve 128 patře (650 metrů) Burj Khalifa a je to opravdu zvláštní pocit, hlavně v tom výtahu. ()

Leník

S velkým zpožděním jsem film viděla až nyní a chápu, že v době svého vzniku a ještě dlouho potom to musela být ve svém žánru totální špička. I přes délku velmi napínavé, dramatické a hlavně realistické. Taky se mi líbilo, že se s tím autoři moc nemazali, a klidně nechali hynout i důležité postavy. Prostě má to happy end, ale zdaleka ne pro všechny: "...Měli jsme štěstí. Mrtvých není ani 200." ()

wačnatec

Film, který nastavil laťku pro nové katastrofické filmy. Z dnešního pohledu klasický katastrofický film s "áčkovým" obsazením, který dosud nebyl překonán. Oceňuji hlavně skvělou kamerou a odsuzuji a dnes už poněkud trapné efekty, ale to jsem ochoten vzhledem k roku výroby odpustit. ()

Desmi

Klasický průměrný film, který s váma neudělá vůbec nic. Vypjatých momentů je tam poskrovnu, jestli vůbec nějaké.. Napětí, nečekaná smrt, nebo cokoli co by děj vytrhlo z monotónnosti.. Ne, toho jsem se nedočkal. Asi už se na tom podepisuje zub času.. což se ale skutečně velkým filmům nestává..! ;-) ()

zigy

Těžko najdete lepšího představitele pro velitele hasičů, než byl McQueen, jehož postava představuje skutečnou poctu všem hasičům. Společně s hrdinným a sebezpytujícím architektem Newmanem "dělají" film. Ostatní postavy, až hvězdně obsazené, jsou pouhými přicmrndávači. Film má jednoznačně sloužit jako varování lidstvu před stavbou mrakodrapů, nicméně lidstvo se stále nepoučilo....Závěrečná slova velitele hasičů jsou údernou tečkou - "a přijde den, kdy budou umírat tisíce lidí........dokud se nás nezeptáte, jak stavět." ()

Zemřel O. J. Simpson

Zemřel O. J. Simpson