Mrakodrap, který má stopětatřicet poschodí a před sebou slavnostní uvedení do provozu, postavil stavební magnát Jim Duncan podle návrhu architekta Douga Robertse, který využil nejen všech svých znalostí a zkušeností, ale také nejmodernějšího vybavení a poznatků v oblasti bezpečnosti. Ani jeden z nich však netuší, že Duncanův zeť Roger do stavebních prací nejednou zasáhl a v rámci pochybných úspor udělal z mrakodrapu smrtící past. Zatímco se na slavnostní otevření sjíždějí významné osobnosti, vznikne v jednom z malých skladišť pro údržbu k malému požáru. Nikdo netuší, že polovina supermoderního bezpečnostního systému nefunguje a požár se pomalu šíří. Následuje selhání elektrického systému, a když se oheň setká s plynem, dojde k explozi, která promění mrakodrap v planoucí pochodeň a odřízne hosty od možnosti uniknout smrtícímu žáru. Do boje s živlem se pouští nejen zoufalí lidé uvěznění v nebezpečné pasti, ale také hasiči pod vedením chladnokrevného a odvážného Michaela O'Hallorhana. Je to závod s časem, závod, v němž padají masky a na povrch vyplouvá pravá a často nečekaná tvář jednotlivých postav. O poslední odvážný kousek se pokusí Doug s Michaelem, kteří chtějí odpálit obrovský rezervoár na střeše mrakodrapu, obsahující téměř dva miliony galonů vody. (TV Nova)

megajalec

Popravde, čakal som o kúsoček viac. Možno za to môže prílišná stopáž, rozťahanosť filmu, niektoré zbytočné scény, kde film stráca grády, možno pre mňa slabo uveriteľné triky a takisto nelogickosti, neviem, možno zo všetkého kúsok. Každopádne, nápad super, s prižmúreným okom aj prevedenie. A viac sa mi páčil McQueen ()

Slam7

Podobné jako Dobrodružství Poseidonu, akorát místo lodě mrakodrap a s rozdílem, že zde za katastrofu nemohla příroda, ale jenom lidská chamtivost a hlad po penězích, která v tomto případě stála mnoho životů. Dvojice Newman a McQueen byla pastvou pro oči...vyzdvihl bych všechny ty výbuchy a efekty, které jsou na tu dobu velice dobrý a i po téměř čtyřiceti letech vypadají opravdově. ()

blanic

Je vidět, že natočit skvělý katastrofický snímek jde i bez dnešních nejmodernějších technologií, protože i po tolika letech se na něj vydržím dívat a fandit těm dvěma bláznům, kteří tam skáčou mezi plameny a zachraňují co se dá. Hlavně Steve McQueen působí ohromně přirozeně a lidsky. Kdybych byl malý kluk a šel si zítra hrát ven, byl bych určitě velitelem hasičů... ()

Zoltar78

Vzorový prototyp jak by měl vypadat katastrofický film. I po letech napětí od začátku do konce s patřičným finále jaké má v takovém filmu být. Jediné co zub času maličko ohlodal jsou triky, které dnes už nikoho neohromí nicméně je to poctivá práce, která si na svou dobu i dnes zaslouží obdiv. Třešničkou na dortě jsou výkony především hlavních představitelů Steva McQueena a Paula Newmana, kteří jsou sympáťáci až do morku kostí a těm nelze nedržet palce :-). ()

route60

Bezkonkurenční katastrofický film společně s Dobrodružstvým posejdonu, které nikdo už nepřekoná ani v čase digitálních triků, výborný příběh, hromada skvělích herců v čele s Paulem Newmanem a Stevem McQueenem, nezapomenutelný film. ()

Stanmi

Velmi povedený katastrofický film o špatně postaveném mrakodrapu v San Franciscu, ve kterém vypukne požár. Film předkládá poměrně dobrý návod, jak natočit napínavý a zajímavý katastrofický thriller, určitě byl pro mnoho dalších podobně laděných filmů cennou inspirácí. Zde je navíc kvalitní příběh a zpracování doprovázeno plejádou hereckých hvězd v čele s Paulem Newmanem a Stevem McQueenem. Na tomto snímku se negativa hledají velmi těžko snad drobnou překážkou by mohla být délka filmu, která je bezmála tři hodiny, ale filmu daří si udržet dívakovu pozornost. Pokud budete chtít shlédnout kvalitní katastrofický snímek, neměli byste minout právě Skleněné peklo. ()

BenchPress

Natočit katastrofický film je velice těžký úkol, protože se jedná o velice nevděčný žánr. Udržet diváka v koncentraci po celou dobu filmu je hodně náročné a nestačí k tomu jen skvělé vizuální efekty. Musí tam být i skvělé herecké výkony a dobrý příběh a přesně tohle to Skleněné peklo splňuje. Toto je přesně ten film, který vás drží u obrazovky po celých 165 minut. Perfektní herecké výkony všech protagonistů. A i přes delší stopáž 5/5. ()

Skytavka

Hlavně v prvních dvou třetinách filmu jsem byla"podělaná jako městskej chodník", to hašení už mě tolik nebavilo, přesto dokonalost sama od začátku až do konce!! 100%. ()

martins

Zde nemohu jinak, můj neoblíbenější katastrofický film, poprvé viděn těsně po revoluci na ČST tuším v sobotu večer od 20:00, poté nesčetně viděno na videu, poté s odstupem času na Nově a DVD. Báječně sehrané hlavně od ústřední dvojice Steve McQueena a Paula Newmana. ()

ESNYR

Vrchloná podívaná a titul nejlepší z katastrofických filmů na kterou se ještě nikomu nepodařilo dosáhnout. Tady bych rozdával oskary i za štěky lidí kteří se ve filmu jen mihly. Tohle má být nejlepší film na světě. Ne nějaký zaplivaný šóšeng. ()

prochy95

Začátek filmu byl celkem nudný. Dále mi přišli příběhy postav a celkově jejich charaktery celkem bizarní a nijak složitě promyšlené. Jinak se filmu nedá téměř nic vytknout. Je to vcelku pěkný katastrofický film. ()

Gig

Asi nejlepší katastrofický film, jaký jsem viděl. A že já jich viděl habakuk. Má to silný scénář, skvělé herce, kteří i skvěle hrají, výborné charaktery, které si zamilujete nebo nenávidíte. Dokonce i Fred Astaire coby sňatkový podvodníček. Baví vás tento film, protože doposledka nevíte, jak to dopadne - kdo přežije, co vše se dá zachránit.... Přece jde o prachy. A my, my tu budeme vždy a zachraňovat... dokud se vy nepříjdete poradit, jak stavět, pane staviteli. - Já přijdu. A přijdu se kouknout na tento skvělý snímek silných okamžiků.... ()

Karlos8

Opět se dostáváme do situace, kde kvantita vítězí nad kvalitou. Všechno aby se co nejrychleji udělalo a pokud možno ještě za co nejméně peněz. Potom přeci ani ty nejvyšší nemůže překvapit požár ve skladu. V pohodě nic se neděje, nebudeme si kazit naši otevírací párty kde jinde než v posledním patře. Do toho přijíždí Steve McQueen jako zkušený velitel hasičů, který si dokáže poradit v každé situaci. Společně s Paulem Newmanem tvoří dvě modroočka na place, ale konec konců proč ne. Jejich spolupráce je akční, svěží a napínavá. Na tu dobu se jedná opravdu o husarský kousek. Palec horu zaslouženě. ()

harycek

V éře katastrofických filmů , to nejlepší co mohlo být!!!! P.S. S prominutím už to píšu po několikáté stále někdo překládá lano (ocelové nosné u výtahu ) jako kabel, v češtině chápeme "kabel" jako vodič elektřiny, ať se překladatel podívá do tech . slovníku AJ!? (holinky, jako hodinky)!!!! ()

sharka.68

Knížku jsme četla jedním dechem už na základce a u filmu se vždy raduju,jak moc odpovídá knižní předloze...je to skvěle udělané.... ()

Zemřel O. J. Simpson

Zemřel O. J. Simpson