Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Renton
  **

  Scénář: Pete Goldfinger , Josh Stolberg .. Na červenou Aja nemá ani náhodou..(13.10.2010)

 • EdaS
  ****

  Piraně, kozy a 3D. Co víc si přát? Fakt je, že 3D mě oproti třeba poslednímu Resident Evilu zklamalo. Další dvě ingredience však neměly chybu. 70% Nahoru zaokrouhluju za tu hrdou pokleslost. Jen tak dál, Alexandre! P.S. Jo a Elisabeth Shue je i přes svůj věk pořád hodně sexy.(7.10.2010)

 • castor
  ****

  Rybí porno!! Jednohubka roku!! Pohled na rozvlněné zadečky a páry několika silikonových koz mi pokazila docela připosranost Ajy. Moc toho nevymyslel, docela se poddal producentskému volání a během úvodní třicetiminutovky divákům příliš nenabízí.. Jenže, nenechte se mýlit. Trpělivost přináší ovoce. Pak to totiž rozjede ve velkém stylu a z nových Piraní se rázem stane sen každého, kdo doufal, že by se kombinace Aja-žravé rybičky mohla dostat do kin. Velký filmový fanda, který toho z osmdesátkových filmů hodně nakoukal (a z plátna je to znát) tak nabízí jednu z nejlepších předělávek a hlavně asi nejpovedenější „monster“ horor posledních nevím kolika let. V závěrečných desítkách minut totiž své dítko pumpuje nepřeberným množstvím originálních nápadů a hlavně na kost okousané končetiny lemuje i slušným rancem zábavy pomocí klišovitých scén parodujících samotný sub-žánr. Příběh je (s)prostý. Okolí poklidného jezera se pomalu mění v jednu velkou párty, na kterou míří stovky mladých, aby pili, tancovali a vzájemně se sjížděli pohledy. Je tu i prapodivný filmař Derrick, který hodlá natočit biják, jak se dvě holky ojíždí na palubě luxusní jachty. Ideálním průvodcem po lákavých lokacím mu má být místní „krysa“ Jake, který namísto toho, aby doma hlídal mladší sourozence, vyráží na pohádkový trip s bandou obnažených koček. Na dně jezera mezitím vším jucháním dojde k otřesům a z jiné vodní plochy v útrobách země vyžene hejno hladových potvor, které dřímaly a čekaly na pořádnou potravu. Rozpoutají detailně nasnímané peklo, o kterém si tvůrci kdysi mohli nechat jen zdát. A to hlavně díky špičkovému technickému zpracování.. Piraňa si totiž vzala jako předobraz takřka zapomenuté snímky z přelomu sedmdesátých a osmdesátých let (na druhém díle se podílel i James Cameron, na což by rád zapomněl). Alexandre Aja, který divákům naservíroval krutý remake Hory mají oči, opět dokazuje, že si rád hraje a provokuje a jeho film si sám ze sebe dělá legraci. Škoda jen, že tak trochu zapomněl na budování napětí a zejména z úvodu na samotnou atmosféru. Přesto nabízí úsměvnou, drzou a dokonale fungující jízdu s několika opravdu černohumorně brutálními sekvencemi (týpek si zachraňuje svůj život tím, že přejíždí na člunu bezvládná a pravěkými piraněmi okousávaná těla, dva chlapi nesou dívku, která se najednou roztrhne vejpůl, ukousnutý penis, vlasy namotané do lodního šroubu, padající kabel rozsekne přihlížející holčinu atp.). Jasně, všichni tu totálně přehrávají, ale i ty nejmenší hvězdičky, slavné sexbomby nebo ostřílení staří známí Christopher Lloyd, Richard Dreyfuss, Jerry O'Connell, Ving Rhames nebo Elisabeth Shue si své role náležitě užívají.. A já s nimi!!(15.10.2010)

 • Arx
  ***

  Nijak špatné ale na druhou stranu nijak nevybočující z klasického holywoodského průměru. Na vnadné krásky se zatraceně dobře kouká a první půlka je opravdu velmi zábavná. Ke konci už to ale bohužel ztrácí trochu dech a té krve a všelijakých rádoby vtipných záběrů je přece jenom trochu moc a film spíše nudí. I tak to ale stojí za zkouknutí. 65% P.S. Kelly Brook je dokonalost a jsem hrdý za svojí biografii na CSFD :D(9.10.2010)

 • Bluntman
  *****

  PIRAŇA 3D je film od žánrového fanouška, který je obeznámen s konkrétními pravidly a určitými postupy, a tak si s nimi dokáže pohrát, pro žánrové fanoušky, kteří jsou dostatek „sečtělí“ na to, aby si onu podvratnou hru a síť intertextových odkazů dokázali patřičně užít. „Brakovost“ originálního béčka Joea Danteho zde byla povýšena do samostatné estetické kategorie – campu, čili hrdé pokleslosti, jíž rozumí nejlépe cílové divácké publikum. To není konfrontováno s idiotsky se chovajícími postavami, kterým by divák sežrání zaživa přál, ale s takovými, které už nejspíš nějaký ten eco-horror viděly, jenom to nemají potřebu dávat okázale najevo. Naopak žánrově zběhlý divák očekává, že bude nejdřív vzrušen a poté zhnusen, což je kombinace, které se striktně drží současné torture-porna pro děcka, ale zde ony pocity vzrušení a zhnusení jdou ruku v ruce. Nevzpomínám si na jiné podobné dílo, které by si dokonce drze utahovalo z kastračního komplexu, na kterém jsou založeny horrorové podívané. A taky nemám za to, že když jde o předělávku, je potlačen autorský talent, jelikož Ajův charakteristický rukopis, vyznačující se zdánlivě nemotivovanými hlediskovými záběry, se v nejlepším horroru minimálně tohoto roku stává další subverzivní hrou s diváckými očekáváními a navyklostmi na daný soubor znaků. Nejde jenom o kozy a pak krev, ale o kozy a krev, kdy se přitom stihne zvracet do publika.(12.10.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace