Opravdu netuším, jaké faktory, myšlenkové pochody či mainstreamové "potřeby" přiměly Alexandra Aju, aby přivedl na filmový svět "toto." Tvůrce tří bravurních hororových kousků, které patří k mým nej, jakoby si tímto dílem chtěl vyzkoušet tvorbu pro americké, nadržené, krvelačné, teen publikum. S největší arogancí a výsměchem odhodil veškeré prvky své originální tvořivosti a ve stejné náladě se pustil do pravděpodobně nejkrvavějšího filmu o piraních. Celý formát filmu, zpracování, děj či scénář bych v případu nějakého neznámého či jiného režiséra klidně hodila do několika vět, ale jelikož se jedná o Aju, nedá mi to, abych své dojmy nerozvedla o trochu více. Předpokládám že "styl" tohoto filmu jistě přinese tělesné i vizuální uspokojení pro velké množství mužské populace. Obsahuje totiž v podstatě vše, co by mohlo průměrnému mužskému osazenstvu lahodit. Holky, prsa, kozy, silikon, dokonalá ženská těla v plavkách, dokonalá nahá ženská těla bez plavek, lesbické scény, alkoholové radovánky, luxusní jachta. To vše často vypadalo jako z klipů Davida Guetty. K tomu pak v druhé části filmu krev všude a na všech, kousky lidských částí a tkání vznášejících se na hladině, hysterické masy lidí snažící se dostat z vody, dokud jejich těla ještě drží pohromadě či lidé napadeni piraněmi ve všech stádiích poškození (od ukouslých nohou až po naprosto pečlivě, až na kost "opracovaná" či rozpadající se těla). To vše v doslova delikátním GORE balení, které obsahuje ty nejlahodnější a nejbrutálnější splatterové scény (že by v určitých scénách Ajova inspirace v Nezvratném osudu?:). O nějaké nelogice v chování postav je zbytečné mluvit, protože o to tu přece nešlo, že:) Scéna s motorovým člunem byla vskutku odzbrojující a zdrcující řežba, doslova:) Samotné provedení piraní je velmi povedené, stejně jako závěrečná pointa. Ano, dojde překvapivě i na ni:)(10.7.2011)

Horor roku! Co začne a pokračuje jako slušná, leč nijak drtící béčková sranda, vyvrcholí v ten největší, nejlepší a nejhezčí masakr, jaký si fanda žánru může vůbec přát (minimálně ve filmu o dravých rybách). A navíc - áčkově napínavé drama k tomu. Mistr Aja vzal dost průměrnou sedmdesátkovou klasiku a přidaná hodnota výsledku je doslova nevyčíslitelná, tak tomu říkám remake. Šeredně sviňácký piraně, parádní obsazení (nejvíc potěšili O'Connell, Lloyd, Eli Roth, Ashlynn Brooke a... Gianna Michaels!), kozy kozy KOZY a jak jsem se už zmínil - kvalitní maso, kvalitní drama. Hororoví nadšenci a spol: V tomhle případě vám silně DOPORUČUJU taky se dokopat do 3D kina. A to klidně hned dvakrát. 9/10.(1.10.2010)

Viděl jsem BLU RAY a musím uznat, že je to skvělý film. Opět pozitivně hodnotím obraz, barvy a zvuk. Co se týče obsahu, piraně jsou skvěle graficky vytvořeny. Navíc sympatické herecké obsazení. Dáváme filmu 100%(1.1.2011)

Piraně, kozy a 3D. Co víc si přát? Fakt je, že 3D mě oproti třeba poslednímu Resident Evilu zklamalo. Další dvě ingredience však neměly chybu. 70% Nahoru zaokrouhluju za tu hrdou pokleslost. Jen tak dál, Alexandre! P.S. Jo a Elisabeth Shue je i přes svůj věk pořád hodně sexy.(7.10.2010)

• tron

„Ktorý blbec kričí ´žralok´, keď sme na jazere?“ Pôvodný film Joea Danteho a Rogera Cormana mám rád a za nostalgiu (videl som ho ako žiak základnej školy a v tom veku lepšie filmy, ako o ľudožravých piraňách v jazere, neexistujú) mu dávam 80%, ale Ajaov remake ma nebavil resp. bavil svojou blbosťou, čo ale nie je prílišná pochvala, hoci som si takmer istý, že také blbé postavy (Jerry O´Connell) a obecne „blbý dej“ (skutočne mieni niekto reálne vysvetľovať, ako je možné prežitie „prehistorických piraní“?) použil Aja schválne. Z „prehrávania hercov“ (Ving Rhames a Christopher Lloyd, hoci obaja malú maličké úlohy) a šialených nápadov (vlasy v lodnej vrtuli, Eli Roth, Richard Dreyfuss v identickom oblečení, aké mal v ČEĽUSTIACH) je vidieť, že toto „skutočný horor“ nemal byť ani omylom, len krvavá pastva pre 3D, takže sa tvorcovia našťastie ani nesnažia, aby sme si obľúbili postavy a zaujímalo nás, ktorá zomrie alebo ktorá nie. Všetko sa podriadilo trikom a gore, triky sú ale hnusné a ani tuhé gore všetko nespasí, v tomto prípade určite nie. Aja svoju NOC S NABRÚSENOU BRITVOU zasa nedobehol a nedobehol ani solídne HORY MAJÚ OČI, ale aspoň sa už trápne nesnaží o „psychológiu a atmosféru“, ako to urobil v mizerne nudných ZRKADLÁCH. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org.(18.10.2010)