Rybí porno!! Jednohubka roku!! Pohled na rozvlněné zadečky a páry několika silikonových koz mi pokazila docela připosranost Ajy. Moc toho nevymyslel, docela se poddal producentskému volání a během úvodní třicetiminutovky divákům příliš nenabízí.. Jenže, nenechte se mýlit. Trpělivost přináší ovoce. Pak to totiž rozjede ve velkém stylu a z nových Piraní se rázem stane sen každého, kdo doufal, že by se kombinace Aja-žravé rybičky mohla dostat do kin. Velký filmový fanda, který toho z osmdesátkových filmů hodně nakoukal (a z plátna je to znát) tak nabízí jednu z nejlepších předělávek a hlavně asi nejpovedenější „monster“ horor posledních nevím kolika let. V závěrečných desítkách minut totiž své dítko pumpuje nepřeberným množstvím originálních nápadů a hlavně na kost okousané končetiny lemuje i slušným rancem zábavy pomocí klišovitých scén parodujících samotný sub-žánr. Příběh je (s)prostý. Okolí poklidného jezera se pomalu mění v jednu velkou párty, na kterou míří stovky mladých, aby pili, tancovali a vzájemně se sjížděli pohledy. Je tu i prapodivný filmař Derrick, který hodlá natočit biják, jak se dvě holky ojíždí na palubě luxusní jachty. Ideálním průvodcem po lákavých lokacím mu má být místní „krysa“ Jake, který namísto toho, aby doma hlídal mladší sourozence, vyráží na pohádkový trip s bandou obnažených koček. Na dně jezera mezitím vším jucháním dojde k otřesům a z jiné vodní plochy v útrobách země vyžene hejno hladových potvor, které dřímaly a čekaly na pořádnou potravu. Rozpoutají detailně nasnímané peklo, o kterém si tvůrci kdysi mohli nechat jen zdát. A to hlavně díky špičkovému technickému zpracování.. Piraňa si totiž vzala jako předobraz takřka zapomenuté snímky z přelomu sedmdesátých a osmdesátých let (na druhém díle se podílel i James Cameron, na což by rád zapomněl). Alexandre Aja, který divákům naservíroval krutý remake Hory mají oči, opět dokazuje, že si rád hraje a provokuje a jeho film si sám ze sebe dělá legraci. Škoda jen, že tak trochu zapomněl na budování napětí a zejména z úvodu na samotnou atmosféru. Přesto nabízí úsměvnou, drzou a dokonale fungující jízdu s několika opravdu černohumorně brutálními sekvencemi (týpek si zachraňuje svůj život tím, že přejíždí na člunu bezvládná a pravěkými piraněmi okousávaná těla, dva chlapi nesou dívku, která se najednou roztrhne vejpůl, ukousnutý penis, vlasy namotané do lodního šroubu, padající kabel rozsekne přihlížející holčinu atp.). Jasně, všichni tu totálně přehrávají, ale i ty nejmenší hvězdičky, slavné sexbomby nebo ostřílení staří známí Christopher Lloyd, Richard Dreyfuss, Jerry O'Connell, Ving Rhames nebo Elisabeth Shue si své role náležitě užívají.. A já s nimi!!(15.10.2010)

Fajnové béčko, které není ani tak o piraňách jako o pěkných holkách (které ty piraně nakonec sežerou) a hektolitrech krve. Aja dokazuje, že režisér si může plnit sny, ať už se pohybuje v jakémkoliv žánru. Navíc ten film funguje. Finální jatka nemají obdoby. Nebýt okatě digitálních rybiček v podstatě by nebylo co vytknout. Dokonce mě u jedné scény mrzelo, že jsem neviděl 3Dčko. No a Kelly Brook. Guilty pleasure jak vyšité.(12.11.2010)

Film střihu osmdesátkového braku ale s hyperrealismem soudobé hororové produkce a přiznaně přímočarou motivací valit atrakce umocněné 3D. Aja natočil svůj zatím nejhloupější, ale také nejuvolněnější a nejodvázanější snímek, na který je prostě (zcela upřímné, nikoli provinilé) potěšení koukat.(15.4.2011)

Chutný treskafest s dvojitou porciou čalamády. Aja je šikovníček a silicon bodies ako vyplnka medzi rybacími okusovačkami proste nemôže nefungovať. Palce hore. 75%(25.1.2011)

„Ober tu nohu pořádně!“ Pamatujete si, jak vám to vždycky říkávala maminka u obědu? Zubaté rybičky z pravěkého akvária Pleistocén nemusíte pobízet vůbec.. Rozšafný horor pro akvaristy se zálibou ve splatterech a vzdouvajících se poprsích, jenž disponuje D3 scénářem (demence na třetí), u něhož netřeba polemizovat, že absolutní nesympatičnost všech postav byla úmyslem a skvostnou scénou ataku na účastníky Boobies party, po němž v okolí malebného jezera Victoria rapidně vzrostla spotřeba AJAtinu. Saša bez diskuze umí, akorát by si měl vybrat o něco temnější cestu, kterou se bude v rámci žánru ubírat a hlavně se nenechat fackovat popularitou třetího rozměru. Na druhou stranu, pořád lepší takto sledovat piraně umírající na akutní otravu silikonem, než dokumentární pořad zabývající se nuancemi třecího aktu jelce tlouště..(21.4.2011)