Člověk nemůže cítit lásku, aniž by dříve poznal požitek. A cítit žal, aniž by poznal štěstí. Hvězdně obsazený americko-mexický film o čtyřech lidech, co chtěli přes nepřízeň osudu změnit svůj život... Čínská moudrost praví, že základními emocemi v životě jsou: štěstí, požitek, žal a láska. Do čtyřech kapitol se stejnými názvy je i rozložen příběh čtyř lidí filmu To, co dýchám, jejichž životy se i přesto, že se neznají, více či méně proplétají. Nejprve sledujeme příběh člověka, co se po celoživotní dřině vypracoval na řadového finančního poradce (F. Whitaker), jenž zoufale touží po lepším životě. Kvůli tomuto snu se pak nebojí riskovat úplně vše. Dále je zde vymahač a pravá ruka (B. Fraser) místního mafiánského bosse (A. Garcia), jehož zcela změnila smrt kamaráda v dětství. Do života tohoto člověka, co má schopnost vidět útržky budoucnosti, zcela nečekaně vstoupí popová hvězda Trista (S. M. Gellarová), kterou má chránit. Ta i přes nálepku bezstarostné hvězdy je ve skutečnosti velmi zranitelnou dívkou, poznamenanou smrtí otce. Nakonec je zde postava lékaře (K. Bacon), co musí zachránit svou milovanou ženu (J. Delpyová), kterou ale nikdy nemůže mít… (Česká televize)

annickka

Prvotřídní výkon všech zůčasněných herců, to byl prvotní dojem, který jsem při titulcích měla.. Film mi přišel trochu jako americký bratříček Iñárrituových filmů, podobné zápletky, stejné propletání zdánlivě nesouvisejících příběhů. Především Brendan Fraser v roli mlčenlivého vykonavatele exceluje, Sarah Michelle a Andy García jsou taky dost dobří. Soundtrack perfektní, jednotlivým scénám padne jako ulitý. Přesto ale nemůžu říct, že bych měla z filmu tak "hluboký" pocit jako například z Crash nebo Amores Perros, tohle je trochu jiná liga. ()

ecis

Konecne nieco pre mna. Velmi prijemne prekvapenie. Na prvotinu Leeho aj 5 hviezdickova zalezitost. Taka magnoliovsko-crashovska spletenica 4 pribehov, pri ktorych si poviete ako v Magnolii "...aj to sa stava." Velmi vhodne vybrane herecke obsadenie - obzvlast Andy Garcia nesklamal opat v dalsej role mafiana. K tomu soundtrack, ktory znie v kazdych momentoch spravne a pridava na uz aj tak dobre vytvorenej atmosfere filmu. Len tak dalej Lee! ()

Brady

Klidně mě ukamenujte, ale já jsem z tohoto snímku nadšený. Všude tu čtu o zklamání a nějakých laciných režisérských pokusech, ale nechápu to. Všechny čtyři příběhy mne svým způsobem oslovily, i když je pravdou, že ten poslední byl trochu nadbytečný. Whitaker byl beze sporu skvělý a jeho úvodní příběh úžasný, ale musím přiznat, že mne více oslovil Brendan Fraser ve druhém příběhu. Hrál opravdu skvěle. Všechny příběhy se postupem času proplétají a vypadá to jen trošku zajímavě. Ale v závěru posledního příběhu se zjeví sám osud, všechny dějové propletence se spojí a náhle dávají nový, dechberoucí smysl. Právě tímto závěrečným poselstvím a okamžikem prozření, kdy do sebe zapadnou Fraserovy vize a Whitakerovy motýli, si mne tento film získal. ***** :-) ()

Fleak

Asi nemůžu být spokojenější....po dlouhý době prolínačka osudů, která se vážně povedla. Přesně něco takovýho mi teď chybělo....... ()

Menno

Něco podobného jako Crash, který se mi dost líbil. Výtky o vykonstruovanosti scénáře sedí mnohem více na tento film. Klidně by mohlo jít o Crash 2. Příliš na efekt. ()

waska

Magnolia alias Crash alias Crossing Over. Není to sice až tak působivé jako zmíněné tři ( možná dva ) filmy, ale skládačka lidských osudů, když jsou náležitě dramatické, budou působit vždy. ()

Arequipa

Kdyby nebylo Magnolie a Crash, tak bych dal i víc. Těžko něco vytknout. Ve srovnání se zmíněnými skvosty ale přeci jen to něco chybí. ()

Veseldaa.!

Dějová linka je naprosto předvídatelná a místy se nabízí slůvko klišé, ale jako plus bych naopak viděl fakt, že jde o debut a že režisér Jieho Lee měl k dispozici opravdu slušné herecké obsazení. Ale lepší vykreslení postav a těch zmíněných emočních kamenů života by neuškodilo. ()

mira.l

Tak tohle je slušná smatlanina, hlavně ze začátku mi to přišlo hodně chaotický. Pak se to sice rozjede do jakžtakž koukatelné podoby se závěrem, který to asi má nějak stmelit (jen si nejsem jistý, jestli se mi to povedlo pobrat), ale i tak pro mě bída, jedna hvězdička a víc ani ň. Je to asi 4 dny, co jsem to viděl, a mám problém si vzpomenout, o čem to vlastně bylo... ()

rivah

Inspirováno formou Magnolie nabo Crash, ale obsahem zdaleka nedosahuje těchto děl. Spíše jen póza a kýč. ()

aik

I přes hvězdné obsazení a standartně výborného Garciu a Whitakera, poměrně nezajímavá mozaika příběhů, jež si mnohdy ráda pomáhá žánrovým klišé a evidentně se snaží napodobovat své starší bratříčky, včetně jednotlivých kamerových záběrů. Na jedno podívání neurazí, ale to je asi tak vše. 60% ()

touchud

Celý film jsem přemýšlel, kam to vlastně spěje ... Možná konec není nejoriginálnější, ale přesto je úžasný. Vynikající režijní debut, těším se na další produkci. ()

keane

7/10 Sice mi propojení všech příběhů připadalo dost umělé, ale tou atmosferou mě film stejně dostal. Hodně milé překvapení. ()

astraal

Neslané, nemastné...jakoby tomu něco chybělo. Jednotlivé příběhy jsou dost na hlavu a i celek ve kterém se měly osudy všech tak nějak propojit taky smyslu nepobral. Jedno vím určitě - podruhé si The Air I Breathe určitě nepustím. ()

fantomas19

* Šťastie - motýlik, únik zo stereotypu * Radosť - predvídateľnosť, bitka * Smútok - minulosť, hudba, manažér & únik * Láska - obeta, hadí jed, vzácna krv * ()

-henry-

Těžce nebavilo. Jako jiné ambiciózně nesmyslné příběhové propletence. Umělost a omšelá vyumělkovanost, která se tváří, že tohle je život. ()

sWONDER

Tieto príbehy prepletených osudov majú vždy velký potenciál sú emocionálne silné a zaujímave. To, co dýchám, však účel dosť nesplnilo. Nieje to zlý film, ale postavy ma nebavily, občas konali skratovo a tak mi boli volné. ()

Amonasr

Totální filmové simulakrum - snímek, který si od začátku na cosi falešně hraje a předstírá něco, čím není. Nedá se mu věřit ani jedna vteřina - zručně řemeslně natočený americký shit. ()