poster

To, co dýchám

 • USA

  Air I Breathe, The

 • Mexiko

  Fragmentos del destino

 • Slovensko

  V zajatí osudu

Drama / Krimi / Romantický / Thriller

USA / Mexiko, 2007, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aluska88
  ***

  A půl. Další variace na mozaiku lidských osudů prolínajících se v jeden celek. Tentokrát v podání debutujícího režiséra, který divákům předkládá velmi povedenou ukázku v provedení, které už většina zná z filmů jako Magnólia, Crash, Babel či 21 gramů. Na debut rozhodně vyzrálé, ale pořád jde vidět, že pan režisér tvořil film jakoby opatrně a důsledně, s jistou nezkušeností. Myslím však, že s filmařským zráním by jednou svým dílům mohl propůjčit punc dokonalosti. V jednotlivých příbězích pro mě ještě nedokázal vyjádřit potřebné množství "síly", která by zajistila vyšší hodnocení. Půl hvězdičky přidávám za excelentní poslední příběh s Kevinem Baconem a Sarah Michelle Gellar. Ten je pro mě tou nejsilnější částí a zároveň dokonalým završením filmu.(2.8.2011)

 • Malarkey
  ****

  Po dlouhý době zase vidím film, který dokáže zaujmout jednotlivými příběhy, který se na konci vesměs dokonale protnou a vznikne z toho jedna velká náhoda. To, co dýchám to v sobě má a vyzní to naprosto neuvěřitelně, každopádně takovýdle filmy o šílenosti a neuvěřitelnosti přesně jsou a nejhorší na tom všem je, že to je klidně všecko možné. Naprosto úžasný debut, kde je naplno využito úplně všecko. Například herci, takových hereckých hvězd v jednom filmu jen tak neuvidíte. O to drsnější je, když si každou roli zvlášť perfektně zapamatujete. Ten film jim prostě sednul naprosto perfektně a nejvíc překvapil Brendan Fraser. Další věc je atmosféra nebo i hudba, která onu atmosféru perfektně vystihla. Horší už to bylo se samotným protnutím a faktem, že ne každý měl stejně drsně navazující příběh jako ten předchozíí. Přesto jsem ale nestihl zírat nad tím, co občas člověk v hlavě vymyslí. Zkurvenej pátek, 21 gramů, Crash....teď i To, co dýchám. Uvidíme, co příjde příště.(28.11.2010)

 • cheyene
  ***

  Některé příběhy jsou zajímavé a dokáží patřičně zaujmout, jejich vzájemné prolnutí taktéž upoutá pozornost, ovšem na snímky jako 21 gramů, Babel nebo Amores Perros to rozhodně nemá, proto pouze 3*.(27.4.2015)

 • Pumiiix
  ****

  Jieho Lee je asi šaman, čaroděj nebo něco podobného. Neumím si vysvětlit jak mohl přijít debutant k takovým hercům…Forest Whitaker (motýlek) dostal bohužel nejméně prostoru, ale hrál nejlíp. S.M.Gellar hrála popovou tvářičku obstojně, ale ze začátku mě její příběh vůbec nebral. Všechno se to pěkně zamotává a rychle ubíhá, další dva příběhy jsou kvalitativně docela vzdálené, ten s Fraserem mě zaujal daleko víc než s Baconem…pár hluchých míst, jinak povedený film s dokonalou hudbou…7/10*(1.4.2008)

 • Caszidy
  ***

  Hodně zvláštní film. Nějak jsem nepochytil celkové sdělení. Tedy pokud tam nějaké vůbec bylo. Plno emotivních momentů a zároveň několik logických děr a míst, které jsou zcela zbytečná. Všichni hlavní představitelé předvádějí opravdu kvalitní výkony a i na režisérovi Jieho Leem je vidět, že má bezesporu talent, avšak na mne celý snímek zapůsobil tak nějak polovičatě. V mých očích mu chybí celistvost.(29.12.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace