Znovu u Spejbla a Hurvínka

Epizody(13)

Druhá řada veselých příhod Spejbla a Hurvínka byla poprvé odvysílána v roce 1974. Opět v režii Libuše Koutné, které byl loutkový film vlastní a vždy v něm dosahovala značných úspěchů. V autorství se vystřídalo několik scénáristů, ať už sám Miloš Kirschner, Pavel Grym, Josef Barchánek, Jiří Kubíček a další. Zdá se, že Spejbl, nestárnoucí taťulda, který všechno zná, vynalézavý Hurvínek a milá Mánička stále přitahují pozornost malých a velkých diváků. A tak se znovu rádi podíváme na cvičení oblíbené dvojice, na závod do vrchu, na Spejbla na houbách a na další příhody dnes už slavné dvojice, která už několik desetiletí baví a těší děti i dospělé. (Česká televize)

filmmovier

Klasika. Úžasné, nadčasové, zábavné, skvěle zahrané, vtipné příběhy se skvělou znělkou. Po Krakonošovi pravděpodobně nejlepší Večerníček vůbec, který je navíc i pro všechny herecké kategorie. Krása. Dokonalost. 100%. ()

Kri-kri

Kirschnerův humor byl a bude v oblasti S+H nepřekonatelný. Pro mě je kvalitní Hurvínek pouze Kirschnerova tvorba (a ne jen proto, že na ní jsem vyrůstal). Skupovy scénky mě nikdy moc neoslovily a s příchodem Kláskovy éry už šla kvalita hodně dolů, o naprosté absenci inteligentního humoru ani nemluvě. A Znovu u Spejbla a Hurvínka je jednoznačně nejlepší a nejvtipnější ze série Večerníčků těchto světově populárních loutek. Zvlášť vtipná je epizoda Spejbl se bouří, přepočítávání zásob v dílu Spejbl na houbách a nebo nezapomenutelná rozcvička "Hajajá a hačačá, vydechneme a zdechneme!" Bavilo mě to v dětství a rád se kouknu dodnes, tudíž není důvod nedat plný počet 5 *. 95% ()

Lachtaan

Jak se na tak malém prostoru dal stvořit tak legendární příběh jedné milé loutkové rodinky. Hurvínek a spol. naprosto bez servítků definují moje dětství. Ať už svými seriály, tak i množstvím audiokazet nebo skutečných divadelních představení, se kterými jsem kdysi měl tu čest poměrně často. ()

pfa

Spejbl, Hurvínek, Mánička, bábinka a Žeryk. Tak to je pojem v loutkařském světě sám o sobě! (Úplně snad ale nejlepší Hurvajs jsou Hurvínkovi staré pověsti a hlavně Hurvínkovi strašidýlka, to je ale jen audio CD, doporučuji i pro ty odrostlejší!) [1O/1O] ()

papaguy

Pro mě prakticky nehodnotitelné. Tedy pokud mám být objektivní. Na Hurvínka jsem měl už jako malé dítě alergii a popularitu loutkových filmů Skupova divadla jsem nikdy moc nepobíral. Působilo to na mě užvaněně, uhejkaně, vulgárně a celkově potrouble. Bohužel také nevtipně - vyjma pár replik, ale ty bych na prstech jedné ruky spočítal. Nikdy se mi moc nelíbili ani loutky. Dabing nelibě zní mým uším dodnes - hlavně dětské hlasy namluvené dospělými - ukňákané Máničky a skřehotajícího Hurvínka. Hurvínka jsem dával pouze v jediné podobě - líbila se mi nahrávka Černá hodinka, což bylo ovšem audio, které vyšlo na gramofonové desce. ()

FeriusParfax

Předem upozorňuji, že tohle není hodnocení na základě vzpomínek z dětství či sentimentu.  V těchto Hurvíncích se mi strašně líbí ironický humor, hra s češtinou a nějaké to poučení. Úplně jsem na to dostala zase chuť, takže u vaření asi nějaký ten díl padne. Ani vlastně nevím, co k tomu napsat. Je to prostě skvělý a zdaleka nejde jen o pohádky pro děti. Nejvíc se mi líbila poslední epizoda, kdy byl Hurvínek hlavou rodiny. Pan Spejbl mi hodně připomíná Zdeňka Svěráka v roli tatínka ve filmu Na samotě u lesa. Takový správný chytrolín :) ()

Panacek

Ač jsem je jako dítě neměl dvakrát rád, musím dneska přiznat, že (staré Kirschnerovy) večerníčky s J+H Spejblovými jsou naprosto dokonalé. A jak jdou roky, tak je mi Josef S. nějak bližší a bližší. ()

kyselej

Znovu tak výborné. Hurvínek je rozhodně moje nejoblíbenější česká loutková postavička nejen z dětství, on vždycky bude i s ostatními postavičkami. Když se nato teď v pubertě kooukám chce se mi u toho spát víc než když jsem byl malí dítě nejen ve školce. Pojďme všeci co su tu: HURVAJZ A JEHO RODINA ATD: JE NEJ? NEJ? NEJLEPŠÍ PRO RODINKY I RODINKY. Tak si nezapomeňte přisednout až se váš mladší sourozenec nebo vaše dítě koukat, protože tohle vás NIKDY NOEMRZÍ!!!! ()

xxlch

Pan Kirschner byl báječný nástupce pana Skupy.Z osobního setkání mám dodnes úžasný pocit a věnování v zastoupení otecka Spejbla a synstva Hurvínka.No a jako loutkář nemůžu jinak, než na všechny hurvínkoviny dát za plný počet bodů!!! ()

maoc

Perfektně zahrané, namluvené, skvělá hudba, scénář, co rozhodně neurazí a vtipy, kterým se od srdce zasměji. Navíc pro děti i pro dospělé. ()

greymon

Hurvínek mě opět rozesmál. Dokonalý loutkový večerníček, u kterého není nic vytknout. Dokonalé loutkové pohyby a ještě dokonalejší zábava. Jako malý jsem se díval na Spejbla a Hurvínka a dívám se na ně doteď. ()

bohhous22

Prostě klasika!!!Kam se poděl náš um,vytvářet tak originální humor,který i ve světové produkci nemá konkurenta.Snad jen The Simpsons.A to myslím naprosto vážně.Simpsonovi po Česku.Bezesporu jedna z nejvtipnějších pohádek naší národní filmové a divadelní pokladnice! ()

Danulinda

A hajííí, a hačačááá :-))). Nejen tato rozcvičková hláška mě vždy velmi pobavila. Pan Kirschner a pan Skupa to uměli vše nádherně vymyslet velmi jednoduchým a přitom legračním způsobem. Dnešní příběhy nástupce Kláska jsou scénáristicky buď trapné, maximálně semtam poučné, ale zcela jim chybí ta správná jiskra a hlavně vtip, jako tomu bylo u prvních dvou "mluvičů". ()