Rallye smrti

V roce 2012 vládne finanční krize, o práci je nouze, a tak se vydělává různými způsoby. Jedním z takových způsobů je nejbrutálnější automobilový závod, ve kterém skupina vězňů řídí zbraněmi vybavené obrněné automobily, snaží se zlikvidovat soupeře a dojet do cíle jako první. Bývalý závodník Jensen Amese se o něco podobného příliš nezajímá, žije relativně šťastně se svou manželkou, malou dcerkou, a i když zrovna zavřeli továrnu, kde pracoval, tak se nevzdává. Do jejich domu ale vtrhne maskovaný muž, zavraždí jeho ženu, jeho omámí a vloží mu do ruky zbraň. Jensen je zatčen a dostává se do věznice, která pořádá zmíněné závody pod dohledem nekompromisní a zákeřné ředitelky. Na svobodu se může dostat jen tak, že se zúčastní závodu na život a na smrt v opuštěné části ostrovní věznice. Pokud se mu podaří přežít a vyhrát pět etap po sobě, bude mu vymazán trestní rejstřík. V závodě ale neexistují žádná pravidla, každý ze závodníků musí jet co nejbezohledněji, aby byl první v cíli. (TV Nova)

Kracken

Inspirace běžícího muže a Carmageddonu je očividná. Jason Statham vypadá a působí jako mladší brácha Bruce Willise, přesto mu to jednoduše "nežeru" a nikdy zřejmě nebudu. S ostatními herci je to podobně. Joan Allen jde jen těžko uvěřit roli tvrdé šéfky věznice a protivníci Franka jakbysmet. Jediný kdo opravdu zaujme je Natalie Martinez která se svou řečí těla stojí zato na tenhle film se podívat. Americký auta působí ve filmu velmi dobře ikdyž by to chtělo jinýho režiséra protože Anderson zkrátka podle mě má sice skvělé nápady ale jejich realizace se maximálně vejde do průměru. Takový román "Carmageddon". ()

DavidS.

Béčková akční jednohubka na čtyřech kolech, se spoustou vyjetého benzínu, vystřílených nábojnic, kovovou chutí v ústech a neskrývanou brutalitou. Dobře obsazené. A tím nemám na mysli jen klasicky ultimativního Jasona, ale i další role a roličky. Paul W.S. Anderson je od Horizontu událostí zase mužem na svém místě a pochvalu zaslouží i kamera. Celé to má švih a šmrnc. ()

Maark

Jason Statham není jiný, než v ostatních filmech, ale divák mu odpustí, protože je opět cool a tenhle typ rolí mu prostě sedí. Co se týká dalších postav, tak "Kouč" Ian McShane je prostě dokonalý...Bojím se jen dabingu, až film dorazí k nám na DVD..Originál má prostě šmrc... Béčko, který se rozhodně nemá za co stydět!! ()

bari68

Pokiaľ filmu odpustíte to kvantum naivných a nelogických vecí: gladiátorské závody smrti , amnestiu po piatich vyhraných závodoch,útek z väzenia,internetová reality-show (ne)krádež svojho dieťaťa a pod. , tak vám vznikne film ,pri ktorom vám stúpne adrenalín na maximum. Rallye smrti svojim žánrom je filmom aký sme doteraz určite nevideli . Ak ste sa pobavili pri naháňačkách v Torque a Rýchlo a zbesilo uznáte,že sú to závody ,ktoré oproti Death Race len čajovým odvarom. ()

ryoga

v kine to bola vynikajúca odreagovačka s hlavne výbornými efektami (občas "trocha" tej krvi nezaškodí) Celkovo film ubehol veľmi rýchlo vďaka týmto skvelým naháňačkám o život...takže som si celý film užíval a vôbec som sa nenudil... ()

Seti

Závody jsou fajn, feeling je správně špinavej, scénář je béčkoidně stupidní, takže by se zdálo, že je všechno tak jak má, ale přeci jen jsem pořád očekával NĚCO a to se nakonec nedostavilo. Jason je sice hodně velkej frajer a muj oblíbenec, ale tady vypadá jako terminátor - ovšem bohužel jen ve výrazu v ksichtu (on mu bohužel scénář ani nic jinýho neumožňuje). U mě průměr. ()

chamba

Akčná jazda ktorá od začiatku do konca chytí a nepustí. Death race so sebou nieslo slušné scény. Vedlajšie dejové línie a vedlajšie postavy však za veľa nestáli. No ja som sa napriek všetkému slušne bavil a to je pri takýchto filmoch to najdoležitejšie. :) ()

MARTIN*I

Totální nářez! Kola vřískají, motory řvou a kulomety atřílejí :) tak nějak by se dal popsat děj tohohle filmu. Velice efektivně zpracovaný film, ve kterém se Jason Statham náramně předvedl! Death race mi nápadně připomíná jednu starou gamesku s názvem Death rally (mimochodem vřele doporučuju na odreagování). Film je akční, originální a zajímavý a je to prostě řežba! Joan Allen si po roli v Bornovi zahrála prvotřídní mrchu a to velice věrohodně a Natalie Martinez je zas pořádnej kus :) Na efektech se v Death Race nešetřilo - auta vybuchují, auta střílejí, rozmašírovaní závodníci... aneb svět bez pravidel + totální destrukce ()

Mr.Floyd

Príbeh stojí, s prepáčením, za prd, ale vďaka výbornej vizuálnej stránke a skvelej akčnej réžií naň určite ešte pár mesiacov nezabudnete. ()

BluT

Pěknej moderní film. Takovej typickej americkej. Porovnání s Death Race 2000 pokulhává, páč z toho sice trochu čerpali, ale jinak je to vlastně úplně jiný. Ale slušný. Unešenej jsem nebyl, znuděnej taky ne. Ale pár super scén se taky našlo. ()

Rudinsky

V rámci žánru dávam 5, ale v globálnom merítku 3 hviezdičky. Dej je o ničom, pretože je absolútne smiešny, ale akčný nářez je to teda poriadny. Anderson to za kamerou vie, a jeho inovácie sa mi celkom pozdávajú. Statham nie je síce ktovieaký herec, ale určite by nešiel do hocijakej kraviny. Mať to tak lepší scenár poviete si... Lenže o ten tu nejde. Popcornová zábava v najčistejšej podobe, ktorá neurazila cenu vstupenky a ešte som mal dobrý pocit čím ma nakŕmili. Vypnite mozog a užívajte si, rozhodne to neurazí. ()

jondoe

Jason Statham sa proste hodi do takyhto uloh. Mam rad filmy z vezenskeho prostedia A tento sa naozaj podaril. Vela drsnakov ,krasne zeny a coolove hlasky. Co viac si mozem zelat. Bomba. ()

Testament

Nářez! Jedním úderným a výstižným slovem. Rally smrti je cool film v tom nejlepším slova smyslu a přiznávám se, že od Andersona jsem po otřesném Alien vs. Predator, nebo podobně "kvlitním" Žoldákovi nic dobrého již nečekal. Nazlobený Statham je křivě obviněn z vraždy své ženy a uvrhnut do vězení, kde musí projít třemi závodními okruhy, aby byl puštěn na svobodu. Během závodu mohou jeho účastníci používat zbraně, a i když je samotná akce občas snímána chaoticky, tak je neskutečně našlapaná, i díky použité tvrdé hudbě. To,že si připadáte jako ve videohře je díky způsobu, jakým je oznamován začátek závodu (+ mě dostala hláška, že mohou sledovat jen lidé, co překročili hranici osmnácti let). Hlavně druhý závod, neboli "Stage 2"je okořeněn "závodníkem", kterého nasadí vedoucí věznice. Jedná se o bitevním arsenálem vybavený kamion a to si teprv pak divák užije... Film nesklidí žádného Oscara a je to úplně jedno. Pro intelektuály, co si rochní u filmů typu 21gramů je Rallye smrti jasně zvednutým prostředníčkem. Je to řežba, která tady dlouho chyběla. ()

Han22

Adaptace Carmageddonu propojená s vězeňským filmem a nějaký takovým jako příběhem. Nevím co napsat, závody, střílení, muzika všechno bylo fajn, ale celkově mě to stejně přišlo jako blbost. ()

cachina

Musel jsem se zastydět, páč jsem se celkem u tohoto filmu bavil. Poté jsem se mrknul, co o něm píšou tady na čsfd a koukal jsem, že se asi u toho bavilo více lidí. Jedná se o akční svižnou podívanou. Nic převratného od toho nečekejte, protože se ničeho převratného nedočkáte. Je to bezduchá hovadina, ve které jde o vyhrání závodu a zabití co nejvíce protivníků. Ale jak jsem říkal - Pobaví. ()

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo

03.02.2015

Sekaná z upírů a zombíků

Sekaná z upírů a zombíků

24.07.2009

A to ve dvou videoherních adaptacích, spojených se jménem Paula W. S. Andersona. Ten se v očích některých svých odpůrců částečně rehabilitoval nářezovou Rallye smrti. Teď se vrací k sérii, kterou… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne