Atraktivní Emily, manželka bohatého spekulanta s cennými papíry, se tajně schází s malířem Davidem Shawem. Milenecký vztah ale manželovi nezůstane dlouho utajen. Protože se v poslední době svým podnikáním dostal do svízelné finanční situace, rozhodne se pro radikální krok. Navštíví milence své ženy pod záminkou koupě obrazu a pak mu nabídne obchod zcela jiného druhu. Ví, že se Shaw ve skutečnosti jmenuje Winston Lagrange a malovat se naučil ve vězení, kam se dostal pro podvody. Steven, který nutně potřebuje manželčiny peníze, nabídne Davidovi půl milionu dolarů, když Emily zabije. Aby na dobu vraždy měl neprůstřelné alibi, vypraví se do klubu. Emily ale muže, který ji přepadl, ve rvačce zabije. Steven, který po příchodu domů předstírá starost o svou ženu, zjistí, že pod maskou vraha není manželčin milenec, ale někdo jiný. Detektiv Karaman, kterému je případ svěřen, Stevenovi příliš nevěří. Navíc se ozve Shaw, který nahrávkou, na které Steven domlouvá vraždu své ženy, ho chce vydírat. Emily začíná tušit, že něco není v pořádku. (TV Nova)

JAn

Po dlouhém oddalování jsem se i já konečně podíval na Doknalou Vraždu. Popravdě, moc se mi do toho nechtělo, ale když už v televizi nic lepšího nedávali... příjemně mě překvapil Douglasův herecký výkon a to samé se dá říct i o další dvojici hlavních protagonistů. Kamera slušně využívá rozlehlých prostor tichého domu a dělá z něj místo plné nedůvěry a nejistoty a když k tomu připočtete tradičně netradiční thrillerovou hudbu, máte na slušný nervák zaděláno. Jen je třeba ho dotáhnout až do konce. A to mi tady scházelo. Místy se až nepříjemně ozývají hluchá místa a závěr je pln jízlivého patosu. Myslím si, že kdyby film skončil o pět minut dřív, rozhodně by byl zajímavějším a nevšednějším. Ale i tak jde o slušnou zábavu na sobotní večer. ()

Fiftis

Výborný krimi thriller. Zo začiatku som sa bál, že pôjde len o lacnú prerábku Hitchcockovej Vraždy na objednávku, ale veľmi som sa zmýlil - tento film je na podobnej úrovni. Chytro prepracovaný scenár, v ktorom nie je núdza o všemožné zvraty, ktoré pritom pôsobia nenásilne a prirodzene. Skvelý thriller s obyčajnou zápletkou, ktorá je však rozvedená do pomerne vydareného deja. Niekoľko dobre cielených zvratov v deji robí rozhodne film zaujímavejším. Veľmi sa mi páči, že zločin a pochopiteľne aj vinník je odhalovaný pekne postupne po kúskoch, pričom Steven v podaní Michaela Douglasa si vymýšľa alibi, ktorými neustále uhýba až do doby, než pasca nadobro sklapne. Michael Douglas hrá veľmi presvedčivo svoju úlohu bohatého priemyselníka Stevena Taylora. ()

Sarkastic

Nemohu porovnat s Hitchcockovým filmem Vražda po telefonu, poněvadž jsem ho neviděl, ale podle mě celkem slušný thriller. Musím se přiznat, že ty náhlé zvraty mě potěšily, tedy až na ten předvídatelný konec. Michael Douglas zahrál velmi dobře (i když ve filmu Hra lépe), dále mě mile potěšil David Suchet (alespoň ten případ zase nevyřešil jako Hercule Poirot) a od Gwyneth Paltrow to byl výkon průměrný, tedy až nato, že se v průběhu filmu stala málem nevinnou světicí (pomineme ty 2 zabití a nevěru). Pokud máte chuť na dobrý thriller s vhodně zvolenou hudbou, sáhněte po tomto. ()

nascendi

Je iba málo remakeov, ktoré sa aspoň vyrovnajú originálu, takže ich nakrúcanie je skôr odôvodnené scenáristickou núdzou, než ambíciami nových tvorcov. Hitchcockov originál si už pamätám iba matne, tento film o niečo lepšie, ale aj tak bolo užitočné pozrieť si ho opakovane. Andrew Davis sa okrem Utečenca príliš nevyznamenal, takže som neočakával žiaden zázrak. Napriek tomu trojica dobrých hercov zahrala diabolskú hru s potrebným gradujúcim napätím, takže som nemal problém prihodiť hviezdičku. Akurát oholený Suchet toho veľa nenavyšetroval a bol tam takmer za štatistu. Celkove spokojnosť, ktorá znesie porovnanie aj so slávnym Utečencom. ()

Šakal

Hodně povedený a zručně natočený thriller s VYNIKAJÍCÍM M. Douglasem v roli Stevena ( obchodník na burze), který si najme na vraždu své manželky Emily ( krásná Gwyneth Paltrow ) jejího milence Davida ( v podání nevýrazného Viggo Mortensena ). Napínavý snímek, který ale ve výsledku sráží dosti nepovedený závěr. Přesto nadprůměr ve svém žánru, především díky atmosféře a M. Douglasovi. ()

• Obrazy, které se nachází u Davida doma, jsou skutečnou tvorbou herce Vigga Mortensena, který roli malíře Davida Shawa ztvárnil. (Xavi6)