Plně vyzbrojená bitevní loď Missouri se vrací z poslední plavby, aby byla slavnostně vyřazena z provozu a proměněna ve vojenské muzeum. Na palubě se chystají na slavnost, které se má zúčastnit i prezident. Kapitán Adams vyčte podřízenému Krillovi, že nehlásil přílet vrtulníku, důstojník se však vymluví na chystané překvapení k oslavě jeho narozenin. Na palubě helikoptéry jsou totiž rockový zpěvák, striptérka Jordan, číšníci, kuchaři a členové prezidentovy ochranky. Pohoda a dobrá nálada se nečekaně změní v drama, když rocker, ve skutečnosti terorista William Strannix, zastřelí dva důstojníky a obsadí s Krillem loď. Zmocní se disket v sejfu a raketou sestřelí americkou stíhačku. V Pentagonu je vyhlášen poplach. Paranoidní Strannix, který vyhrožuje vládě odpálením jaderných střel Tomahawk, byl totiž kdysi špičkovým agentem a akce je součástí jeho pomsty… (TV Nova)

Knor

Seagal v nejlepší formě a bohužel asi jeho poslední výrazně dobrý film. Seagal je opět chladnokrevný drsňák a s minimální pomocí likviduje teroristy v čele s ďábelským Tommy Lee Jonesem, kterému role psychopata sedla stejně jako v batmanovi. ()

alldo.raine

Nejlepší Seagalovka vůbec! A to jsou zde ještě Gary Busey a Tommy Lee Jones. Co více si přát. Jasné 4*. Jen tu Eriku si mohli odpustit, nějak mě nebere, chtělo to větší kočku:) ()

mac000

Tímto filmem se S. Seagal vyšvihnul na několik let mezi elitu akčích filmů. O tři roky později natočené pokračování, uvedené u nás jako "Přepadení II:Temné území" (natočené "volně na motivy..."), již nedosáhlo úrovně jedničky ()

Pulper

Jeden z mých nejoblíbenějších akčňáků a souhlasím, že asi nejlepší Seagalův film. Tommy Lee Jones taky v jedné ze svých nejlepších rolí. Plný počet ne, protože tam příliš mnoho věcí nehraje. Strašně snadné obsazení lodi (Loď plná vojáků a na odpor se jich zmůže jen pár?) a opět snadná likvidace teroristů panem dokonalým, jenž kromě boje a výbušnin rozumí i střelbě z palubních děl (Pochybuju, že se tohle v elitních jednotkách učí.). ()

J.e.r.e.c

Klasická devadesátková ptákovina s nesmyslnou zápletkou (prodávat na černém trhu Tomahawky dost veřejně ukradené z americké válečné lodi musela být hračka) a groteskně přepálenými záporáky. Jak jsem to vždycky poloviděl jen na Nově s dabingem, tak mě překvapilo, že Seagal má v originále celkem přiteplenej hlásek. Největším plusem jsou jednoznačně úžasný kozy Eriky Eleniak, bohužel jen ve dvou asi sekundových záběrech, a taky atraktivní prostředí autentické válečné lodi, kde všechny ty výbuchy a kaskadérské kousky vypadají mnohem lépe než ve sterilních digiprodukcích dneška. 65 % ()

Krčma

Kdysi to byl jeden z prvních filmů tohoto žánru co jsem viděl, a tak dávám 3* z nostalgie. Dodnes mám hluboko ve skříni schovanou videokazetu s "Alerta máxima" (je to totiž ve Španělštině). Už tehdy mi ale byli sympatičtí spíš charizmatičtí "záporáci" Tommy Lee Jones, Gary Busey (později třeba Lost Highway) a Colm Meaney (Star Trek). A kuchař Seagal? Později vystřídal ve svých filmech ještě mnoho povolání, ale vaření mu šlo asi fakt nejlíp. ()

FrankieCZ

Svého času jsem nevynechal jedinou příležitost tenhle film vidět znovu. Dnes už jsem na tom lépe a stačí mi vidět jej tak jednou za dva roky. Ale nic to nemění na faktu, že Seagal byl v té době ve formě a na tom, že když divák vypne mozek, tak se může u Přepadení dobře pobavit. ()

LukeSharp

Kdysi dávno žil jeden muž,který měl slušně nastartovanou karieru.Potom začal ale točit sračky a obvinovat z toho FBI. Čím víc se s nima hádal,tím větší blbosti točil. A tak si važme kousku jakým je Under siege,protože je to jeden z nej filmů Seagala.Není tady tlustý jako prase,pomalý jako želva a trapný jako žížala v oceáně. A má tady proti sobě více než důstojné(i když značně šílené) protivníky. Jeden z těch mála slušných kousků ( a že to je u Stevena sakra vzácnost). 70% ()

Bigfuckman

Kdo je Casey kua Ryback?? No kdo jinej než U.S.Navy Seal Steven Seagal. Parádní akčnák, kterému i léta neubírají na kvalitě. ()

Jaromír

Nejlepší film od Seagala "okořeněný" Erikou Eleniak. Oproti drtivé většině jeho ostatních filmů má děj, navíc opravdu dobrý, a jako bonus Seagal občas i popustí koutky úst svého typicky kamenného obličeje (ala Chuck Norrise), což se v jeho pozdějších filmech už děje číl dál tím míň :(. Naprostá akční klasika, kterou mám velmi rád. Intimitou se blíži mému oblíbenému Die hard. Kdo má rád dorty, ať zvedne ruku :), a kdo ne, tak prásk, prásk... ()

Pai-Mei

Celkom zábavná akcia v Seagalovom podaní. Chcel som dať pôvodne 3 hviezdy, ale keď si tak spomínam, pri tomto filme som sa slušne zabavil a dokonca som nezaspal. Takže 4. ()

Korbelka

Dle mého názoru nejlepší Seagalův film, na Stevena velmi dobrý herecký výkon, ještě neokoukaný žánr a výborně šílený Tommy Lee Jones :) ()

Chystá se reboot Přepadení v Pacifiku

Chystá se reboot Přepadení v Pacifiku

18.11.2021

Studio Warner Bros. se rozhodlo oprášit jednu ze svých osvědčených značek, nového rebootu se totiž má dočkat populární akční snímek z roku 1992, Přepadení v Pacifiku. Nová verze příběhu o kuchaři na… (více)

Hudba dostane na zadek...

Hudba dostane na zadek...

09.07.2006

Nezničitelný vicekrál béčkových akčňáků Steven Seagal je zpátky v úplně jiném řemesle, než jsme u něj zvyklí. Pistoli a pěsti zaměnil za kytaru a mikrofon. Z bijce Seagala se stal bluesman Seagal.… (více)