Plně vyzbrojená bitevní loď Missouri se vrací z poslední plavby, aby byla slavnostně vyřazena z provozu a proměněna ve vojenské muzeum. Na palubě se chystají na slavnost, které se má zúčastnit i prezident. Kapitán Adams vyčte podřízenému Krillovi, že nehlásil přílet vrtulníku, důstojník se však vymluví na chystané překvapení k oslavě jeho narozenin. Na palubě helikoptéry jsou totiž rockový zpěvák, striptérka Jordan, číšníci, kuchaři a členové prezidentovy ochranky. Pohoda a dobrá nálada se nečekaně změní v drama, když rocker, ve skutečnosti terorista William Strannix, zastřelí dva důstojníky a obsadí s Krillem loď. Zmocní se disket v sejfu a raketou sestřelí americkou stíhačku. V Pentagonu je vyhlášen poplach. Paranoidní Strannix, který vyhrožuje vládě odpálením jaderných střel Tomahawk, byl totiž kdysi špičkovým agentem a akce je součástí jeho pomsty… (TV Nova)

me_george

Ne že bich si myslel, že to má objektivmně na 4 hvězdički, ale Seagal je prostě ten největšý a nejhustějšý machr a navíc musim přidat hvězďičku za to, že tady ještě nemá dvě bradi. ()

tartan

Asi najlepší Seagalov film, akokoľvek hlúpo to znie. Jednak sa to odohráva na skutočnej bitevnej lodi, čo je neskutočné plus, a jednak tu má Seagal viac ako dôstojného protivníka v skvelom Tommy Lee Jonesovi. ()

Olafsson

Prostě minimálně prvních 5 Seagalovek je pecka a klasika žánru... Zde opět vynikající choreografie soubojů, film nabitý akcí má spád a jako bonus prvotřídní ňadra Eriky Eleniak... ()

Jerrysus

Nikdy sem Seagala moc nemusel, ale tenhle film se mu docela povedl. Kuchař, který spolu s misskou playboye získá zpět celou válečnou loď, kterou obsadí banda v čele s Tomy Lee Jonesem, jehož výkony se mě ve filmu líbili nejvíc. Jasné je ale to, že tomuto herci sedí spíše kladné role, ale bylo vidět, že si roli záporáka užil. Občas docela zajímavé efekty a divoké útoky Seagala ten film drží, ale jinak silný průměr. ()

Richie1

Jeden z posledních filmů se Seagalem, kde se na jeho bojové scény ještě dá koukat se zalíbením. Film má spád, nechybí napětí a občas i humor. Kromě ještě dobrého Seagala podal výborný výkon i Tommy Lee Jones a dalšího vyšinutého maniaka si obstojně zahrál i Gary Busey. Přestože je ve filmu několik slabých míst, něco mě stále nutilo se na něj opětovně dívat a tak je pro mě asi nejvíce okoukaným fílmem se Stevenem Seagalem. Po tomto filmu už následovaly stále slabší a slabší filmy a ze Seagala se stal obtloustlý a prkenný pán, u kterého už ani nevěřím, že (poněkud stereotypní až trapné) bojové scény provádí sám. Pokud si nechcete Seagala znechutit jeho dalšími filmy, tak při prohlížení jeho filmografie skončete u Přepadení v Pacifiku a pak možná budete mít Seagala zafixovaného jako velmi dobrého či lehce nadprůměrného herce akčních trháků. ()

N3O

Dvě hvězdy snad jenom za Tommyho Lee Jonese. Ale prdlajs.. vždyť je to akční klasika a už jsme si taky mohli zvyknout na to, že Seagalovo filmy jsou v podstatě jak přes kopírák. ()

brzozin

Jediný Segalanův film, na který se dá koukat. A nejn to, on je dokonce i celkem povedený. Možná proto, že je to jedna z jeho prvotin. Možná je to tím, že tam hraje krásná Erika Eleniak. Nebo třeba tím, že Segal je tady ještě hubený, namakaný a u bojových scénách není potřeba zhasnout, rozmazávat obraz nebo točit detail na jeho sádelnatou ruku, jako v jeho dalších filmech. Navíc velice pozitivně hodnotím, že se zde vystříhal šaolinsko-meditačně-karmicky-filosofických sraček a soustředil se na akčně-thrillerovou linku. ()

zubrik66

Odrhovačka z čias, keď sme sa u nás tvárili, že Béčkové filmy sú vlastne megahity. Jadranka z dedinského rozhlasu by v počte opakovaní vyhrala nad týmto počinom len o malý kúsok...Ale chápem, že aj Štefan musí z niečoho žiť a okrem Aljašky v plameňoch mu na chleba zarába asi iba tento film. ()

Guran

Film je vlastně o Johnu McLeanovi tentokrát na lodi USS Missouri. Nemá cenu proto tady rozepisovat o každém tahu, který se ve filmu odehraje, že příběh má stejný základ, jako legendární Smrtonosná past. Film je ale pěkný a Stevenem Seagalem a Lee Jonesem určitě potěší. Byl jsem na tento snímek zvědavý, protože je to jeden z nejznámějších filmů těchto herců. Rozhodně to nebyla ztráta času a dost jsem se pobavil. ()

JosefTomas

To nejlepší od Saegala, který má tímto snímkem na kontě svůj nejlepší film. Zajímaví padouši v podání Buseye a Jonese. Navíc má film nadupané tempo, tudíž se nudit skutečně nebudete. Jen škoda, že tohle Saegal netočí častěji, ale no co, hold se s tím musíme smířit. ()

helrohir

S tým, že ide o Seagalov najlepší film by sa aj v podstate dalo súhlasiť. Z tých pár filmov čo som s týmto chlapíkom videl, ide spolu s pár predošlými kúskami o jeden z mála pozerateľných a právom zasluhujúcim aspoň mierne nadpriemerné hodnotenie. Avšak porovnávanie s Die Hard nie je mimo podobnosti s dianím v uzavretom priestore podľa mňa vôbec na mieste. Seagal totiž nemá ani zamak hereckého talentu a ani polovičnú Bruceovu charizmu, a taktiež akcia nie je až taká prepracovaná. Najväčším pozitívom je asi účasť T. L. Jonesa, ktorý je možno práve tým elementom, ktorý povýšil túto klasickú seagalovku na vyššiu kvalitatívnu úroveň, než keby sa hlavne zápornej úlohy zhostil nejaký B-čkový mamľas. 60%. ()

johnsnow

Najlepšia Seagalovka? No to možno áno, rozhodne je to veľkolepá podívaná avšak súboje ktoré sú pre Seagala v týchto filmoch prioritou tu nie sú bohvieako spracované, dokonca ani finálny súboj s Tommym nestojí za veľa a rýchlo skončí. HERCI: Všetci perfektný najmä Tommy a ten drbnutý generál sú top, a na slečnu Eleniak je radosť kukať. AKCIA: V prestrelkách výborná, v súbojoch stojí ako som vravel, za deravý groš ale nemám právo sa sťažovať od tohto filmu to vraj bude horšie a horšie. PRÍBEH: Stojí na uzavretom priestore a takéto filmy ja bars nemusím ale tak dalo sa to prežiť. ()

horor2

Štefana zavřou do mrazáku, ze kterého vyleze a pak začne lámat kosti a všechny pacifikovat :-) KLASIKA :-) ()

Blazkowicz

Zatím asi nejlepší film se Seagalem. Dobré tempo, akce, záporáci. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že je to natočeno docela obyčejně, prostě takové lepší béčko. Kromě Lee Jonese (který se mi tady nelíbil) tam ani nikdo známý nehraje. 3+* ()

Pete

O parník nejlepší dílo SS a dospělé EE (tedy samozřejmě kromě Playboy Video Playmate Calendar). Dokonce je to asi jediný počin se Seagalem v hlavní roli, kterému se vůbec dá říkat film, má hlavu a patu, jeho celková pitomost je snesitelná, a přitom si zachovává tu specifickou aikido zábavnost. Ryback, bývalý CIA, nejlepší mariňák, kuchař, svářeč, a odborník na přežití i národní bezpečnost. Tuhle "Die Hard situation" by myslím líp nezvládl a nevymlátil žádný z tradičních akčních hrdinů, a šlo to i bez culíku. Jen ten název je zavádějící - kdo je tady vlastně "Under Siege", tedy v obležení? USS Missouri, Honolulu, chudáci Jones a Busey (ten je tentokrát opravdu busy), nebo samotná Erika? ()

Tominni

Nemám rád filmy se Seagalem, ale tenhle patří k jeho nejlepším (i tak je samozřejmě řada lepších), ale tentokrát tomu pomáhá záporák Tommy Lee Jones a trošku i Erika Eleniak, takže ten výsledný mix akční pařby na vojenské lodi, kterou kazí ten kuchař, nakonec celkem funguje na mírný nadprůměr ()

Chystá se reboot Přepadení v Pacifiku

Chystá se reboot Přepadení v Pacifiku

18.11.2021

Studio Warner Bros. se rozhodlo oprášit jednu ze svých osvědčených značek, nového rebootu se totiž má dočkat populární akční snímek z roku 1992, Přepadení v Pacifiku. Nová verze příběhu o kuchaři na… (více)

Hudba dostane na zadek...

Hudba dostane na zadek...

09.07.2006

Nezničitelný vicekrál béčkových akčňáků Steven Seagal je zpátky v úplně jiném řemesle, než jsme u něj zvyklí. Pistoli a pěsti zaměnil za kytaru a mikrofon. Z bijce Seagala se stal bluesman Seagal.… (více)