Píše se rok 1985. Elektrikář a příležitostný jezdec rodea Ron Woodroof se od lékařů dozvídá, že má AIDS a že mu nezbývá více než 30 dnů života. Doktoři si s tehdy novou smrtelnou nemocí nevědí rady a tak Ronovi víceméně dokážou poradit jediné – pošlou jej domů umřít. Ale Ron to nevzdává, pouští se do bitvy o svůj život s lékaři, farmaceutickými firmami, úředníky a hledá cestu jak přežít. Vyráží do Mexika, ale nehledá tam drogové bosse, hledá alternativní možnosti léčby AIDS a jeho šancí se tak stane mezinárodní černý trh s neschválenými léky. A protože nemá jinou možnost ani co ztratit, začne tyto léky pašovat přes hranice do USA. Zvláštního spojence Ron najde v Rayonovi (Jared Leto), transsexuálovi, který má stejnou touhu po životě i stejnou diagnózu. Naštěstí Rayon sdílí Ronova podnikatelského ducha a tak spolu začnou hledat cestu, jak se vyhnout vládním sankcím namířeným proti prodeji neschválených léků. Nakonec založí Dallas Buyers Club, který funguje na principu, kdy nemocní lidé platí měsíční členské příspěvky a za to získají přístup k zásobám nových a především neoficiálních léků. Takto vzniklá komunita stejně postižených a často zoufalých lidí se rychle rozrůstá a sílí. Ron už není jen pašerákem léků, stává se i bojovníkem za důstojnost, vzdělání a společenské přijetí HIV pozitivních lidí. A tak díky své snaze o přežití Ron žije naplno jako nikdy předtím, v čase, kdy již měl být spolehlivě a dávno mrtvý. Film Klub poslední naděje je inspirován skutečnými událostmi. (Cinemart)

DwayneJohnson

Dobré, pro mě až překvapivě. Čekal jsem nějakou těžkou, citovou ždímačku, ale dočkal jsem se pravého opaku. Tenhle film si jde svou vlastní cestou, působí naprosto normálně, přirozeně a popisuje události z roku 1984, kdy byla nemoc AIDS ještě pro mnoho lidí dost neznámý pojem. Matthew, před tím samozřejmě klobouk dolů, hlavně co se týče jeho fyzické proměny. Těch 15-20 kilo, co dal dolů, jsou hodně vidět, v jeho případě to šlo povětšinou ze svalové hmoty, jinak to bohužel udělat nešlo. Určitě jeden z jeho nejlepších, hereckých výkonů, co jsem tu možnost vidět. Já mu to všechno zbaštil, přiznám se. Ps. Jareda, toho jsem poznal až po skončení filmu. ()

Slartibarkfast

Přemýšleli jste někdy, jak by vypadal zbytek vašeho života, kdyby vám byl v těle zjištěn virus HIV? Já ne, ale filmy jako Philladelphia nebo tento vás o tom minimálně na chvíli přemýšlet donutí. Klub poslední naděje jsem měl v hledáčku už pár měsíců před tou slávou se zlatými pajduláky, kde utržil Matthew za hlavní roli také jeden lapač prachu na svou doposud prázdnou poličku, a i když předbíhám, bylo to výjimečně naprosto zaslouženě. Unikla mi však příležitost vidět tento snímek v kině, tedy jsem se k němu dostal až teď, kdy je kolem něj povyk, a to já dvakrát nemusím. Dle mého názoru je film čistě čtyřhvězdičkový. Výborný scénář, dojemná a dramatická situace hlavního hrdiny, skvělé herecké obsazení se stejně dobrým provedením a na film, od kterého by někteří čekali spíše pohřební tempo, je nápaditý a překvapivě svižný. Bohužel mu k dokonalosti něco chybí a za to beru jednu hvězdu, která se z příběhu někam vytratila. Zřejmě chybí ten pocit nečekaného překvapení. Ještě jednou však vyzdvihuji výkon McConaugheyho a také Leta, kteří společně katapultovali tento snímek mezi ty nadprůměrně skvělé. 80% ()

nascendi

Nevedel som nič o tomto filme a teda som nevedel ani to, že mi pripraví jedno z najpríjemnejších tohoročných filmových prekvapení. Najväčšiu zásluhu na tom má samozrejme Matthew McConaughey. Bolo úžasné sledovať vývoj ním stvárňovanej postavy, jej interakciu s príbehom a s potrebami rovnako postihnutých ľudí. Aj ostatní herci, osobitne Jared Leto, prispeli k výslednému zážitku z filmu. Ak by som chcel nájsť nejaký nedostatok na tomto diele, označil by som tak podcenenie dobového zasadenia príbehu. Nie každý z divákov pozná dobu, v ktorej sa príbeh odohráva, stav terapie AIDS, ako aj neohroziteľnú pozíciu FDA pri zaisťovaní zdravia Američanov a ziskov farmafiriem. Plný počet hviezdičiek dávam raz za pol roka a po ôsmich rokoch som aj v tomto prípade jednu odobral. ()

Arsenal83

Matthew McConaughey nedostal svojho oscara za najlepšiu rolu, ktorú zahral. Tá je jednoznačne v Temnom prípade. Tu ale schudol zo 20 kíl, aby sa mohlo objaviť v snímku Vallého, tak a za to sa oscary dávajú. Zo sexy svalnáča (z pohľadu žien a inak orientovaných) sa stal fúzatý hetero kovboj s vpadnutými lícami. Jared Leto je ďalšia kapitola sama o sebe, aj za transvestitov sa oscary dávajú ako na páse. Film je založený na skutočných udalostiach, nie je natoľko zaujímavý, nie je ale ani nudný. ()

Slarque

Matthew McConaughey ve své životní roli? Rozhodně ho tohle životopisné drama o zoufalém boji za nejen vlastní život herecky posunulo do první ligy. To Jared Leto další chameleonskou proměnou vlastně tolik nepřekvapil, i když také klobouk dolů. Nenápadná režie Jeana-Marca Valléeho se soustředí na srozumitelné odvyprávění příběhu, což v tomto případě bylo asi nejlepší řešení (90%). ()

eLeR

Tento film, bolo moje najväčšie očakávanie roku 2013 a nesklamala som sa. Dallas Buyers Club pôsobí prirodzene a všetko som všetkým uverila. A Matthew a Jared si nezaslúžia len tie zlaté glóbusy, ale to čo tu obaja predviedli si zaslúži jednoznačne oscarov, tak dúfam, že ani tentokrát nebudem sklamaná ... http://www.youtube.com/watch?v=5-8Nq8kK5Fw ()

Bachy

Ne, Matty, podle mě jsi se s tím Breaking Good docela trefil. Rozhodně jedno z nejlepších loňského roku a rozhodně něco, co jsem si ohromně užil. Až na ten zvrácenej koníček je Dallas Buyers Club úžasná podívaná. A ačkoliv jsou opravdu nosné kameny McConauhey a Leto, tak výsledek nejsou "pouze" 2 úžasné herecké výkony a prázdno. Jen doufám, že měřítkem perfektního hereckého představení se postupně nestanou shozené kilogramy, protože už tady se dostáváme do poměrně šílených situací. Našlapaný úvod, neskutečně nápaditá prostřední část a emotivní část poslední, kde se ale přeci jen trošku na pedál šlápnout mohlo. Za mne spokojenost. ()

LoLaa

Nechápala jsem, že Leonardo nedosáhl ani za svou skvělou roli ve Vlkovi na Oscara, ale po zhlédnutí Dallas Buyers Club chápu. Obě hlavní role byli dokonale ztvárněny. Navíc mám pocit, že Jared by měl odteď už vždy hrát ženské role, protože mu moc svědčí a navíc mu to v nich vážně sluší! I film jako celek mě kupodivu bavil a nenudil a to i přesto, že já tenhle žánr nevyhledávám. ()

Happens

Syrový snímek. Koncertní umění McConaugheyho dosahuje vrcholu. Umírání z první ruky v underground světě nemocných HIV (rozumějte: hlavně svět gayů). Protisystémový boj spjatý s určitou dávkou zoufalosti a pochopitelně trochu romantiky s vidinou jisté smrti roztancují atmosféru napínavé klasiky, co si ty oscary odnesla právem. ()

Chrustyn

Silný životopisný snímek, stojící na dokonalém výkonu McConaugheye, které v poslední době ukazuje, že jeho komediálně romantické úlety, nebyly jeho parketou a že je výborný herec. Zde ve stylu Christiana Balea, nechutně zhubl, aby se více přiblížil postavě, které je diagnostikována nemoc AIDS (divoký život plný nevázaného heterosexuálního sexu) a doba života stanovena na jeden měsíc. Jediné co pomůže jsou neschválené léky, které se nakonec rozhodne pašovat z Mexika. Režie není výrazná, ale dostačující, příběh lineární, ale Matthew i transvestita Jared Leto, jsou dokonalí. A mě to ke spokojenosti stačilo. ()

klerik

Solídna životopisná dráma so silnou témou. Film netlačí na emócie a napriek (alebo vďaka) tomu funguje. McConaughey pôsobí mrazivo uveriteľne, ale podobne (anti)fyzicky zamerané postavy Christiana Bala (FIGHTER, MECHANIK) boli oscarovejšie... ()

classic

„Známi-neznámi” herci v úlohách,kde by som to nečakal,TOP výkony roku 2013,Matthew sa pred necelou dekádou „zašíval” v produkciách,ktoré ani zďaleka nepripomínajú charaktery biografických postáv... Niektorí,podotýkam kvalitní herci vedia kvôli čo najreálnejšiemu stvárneniu postavy zájsť do tzv.extrémov,a títo dvaja páni s tým problém nemajú,schudli rázne,a ja nevidím Matthewa,ale reálneho chlapíka s AIDS. Kto je Jean-Marc Vallée(director)?Tak tomuto pánovi s francúzky znejúcim menom,ktorý dovedie týchto dvoch pánov k zlatým Oscarom,ďakujem za intenzívny zážitok a určite ešte o ňom budem počuť... ()

korbitch22

Dlouho jsem neviděl tak špičkovej film.Odkládal jsem jeho shlédnutí docela dlouho, ale už sem byl překrmenej hororama a navíc snoubenka miluje Leta, takže večer s chřipkou nám dělal dvě hodiny velikou a emotivní radost Dallas Buyers Club.Nádherný a naprosto nepatetický životopisný film, který má skvělou hloubku, myšlenku, svěží pohled a dokonalé herecké výkony.Nepamatuju si vyloženě akademický film, který by si zasloužil veškerá ocenění právě tak moc jako tenhle.Žádný patetický kýč, žádná zkurvená klišé, ale čistá a poctivá indie filmařina za malý peníz s velkou muzikou.Škoda, že takových filmů existuje opravdu hodně a jsou zapomenuté a schované pod nánosy čiště akademického hnoje jako Kapitán Philips nebo Milion Dollar Baby a těhle sraček.Matthewa McConaugheyho jsem nikdy nebral vůbec vážně, byla to pro mě slabší verze Brada Pitta a sladký xichtík, ale stejně jako Pitt tak i McConaughey dozrál do jednoho z nejlepších herců planety a já se teď po jeho dvojté dávce z nedávno viděného Killer Joea a Dallas Buyers Club o to víc tešim na Interstellar, který mi unikl v kině více či méně právě kvůli castingu, který mě nedonutil zvednout prdel a jít.Teď to považuju za diletantskou chybu, ale neřikej hop dokud černou díru nepřeskočíš.V každém případě jsem po dlouhé sérii nenápadných filmů zase zabřehl do vod Áčkových a byl to maximální zážitek.Jared Leto nejlepší.100%. ()

Papekus

Z tohoto filmu jsem byl nadšen. Po dlouhé době jsem viděl něco, co mě zaujalo svou atmosférou. Od McConaughey jsem nečekal takový výkon a je škoda, že většinou se řeší to jak vypadá a ne jak hraje. Navíc pro mě tento film byl vyjímečný i několika prvenstvými: můj první film pořádaný csfd, můj první film v kině Atlas, první film, který jsem viděl z první řady :)) ()

mat.ilda

Božínku, tak on je Matthew McConaughey přeci jen herec a ne věšák na bílé košile? Zřejmě hlad bystří smysly a něco pravdy bude i na tom, že když se člověk dobře nají, nic se mu nechce :-) Každopádně mu jeho nejodpudivější podoba dodala jakousi zvláštní auru, která by se dala považovat i za známku charismatu a k chvále rovnou přičtu i to, jak se popasoval se vzorem předlohy a přesvědčivě dokázal čas umírání nesobecky a zodpovědně rozparádit... dokonce i bez seznamu co všechno musím stihnout, než umřu. Nicméně, Dallas Buyers Club má tu smůlu, že snímky jeho typu řadím do ranku veřejně prospěšných, poučných, varujících, zkrátka - inspired a true story - čímž se pod tímto úhlem pohledu tři hvězdy stávají hodnocením vysokým. Podíl nelze upřít ani skvělému Letovi a režijně průzračnému stylu Jean-Marca Valléeho. ()

Yardak

Film podle skutečné události, jenž je natočen s neskutečným nadhledem, i když se jedná o velmi smutné téma, a doplněn o vkusné komediální prvky a hlavně silné dialogy. O klíčových protagonistech, McConaughey a Leto, netřeba mluvit, neboť oba podávají naprosto famózní výkony. ()

heyda

Tento film jsem kdysi zapomněl ohodnotit, ale pamatuju si, že byl velmi zajímavý a hlavně skvěle odehraný. 75% ()

lillien

Drahý stvořiteli. Tak si to shrňme. Před narozením Krista: bída, lepra, žádná úcta k životu, války kam se jen podíváš. Po narození Krista to jede na plný volume, chápu, zamordovat Ti syna nebyl nejlepčí nápad. Mor, křižácké výpravy, násilné obracení na víru, středověk se všemi svými nechutnostmi . Když už to začalo vypadat, že si nám jakžtakž odpustil, přihasil si to šašek s kartáčem pod nosem do Berlína a opět si nám trochu „zatopil“ pod pecema. No jo, málem jsem zapomněla, židi Ti zamordovali syna. Kurva, doprdele práce, tak kdy to skončí. V Africe Ti celkem ty oltáře leští a čeho se dočkali. Eboly a hladomoru. A kam jsme se dostali s Tvojí pomocí teď. K Ajcu. A kosí to nejen buzny a smažky, (dobře, ti se ukázali k reprodukci nevhodní) ale i tuhle chudáka heteráka, co si jen tak sem tam šňupne kokain a občas to rozjede s děvkama. Tomu já řikám oslava života, ale šup, má ho tam! No chasník z toho na kolena v posvátném strachu nepad a tudíž tu máme docela podnětný film, jak lze i s váhou cca 39kg a dojebanou imunitou vzdorovat stvořitelově zlovůli a partě byznysmenů v bílých pláštích, kteří to s pacienty kouleli jako s laboratorní myší. Takže se budu opakovat, ale tomu já řikám oslava života. Tohle je my way a polibte mi všichni prdel, já se ještě do penálu nechystám. Vzkazuje Ron, kterého Matthew zahrál tak božsky, že by snad i ten stvořitel mohl s těma píčovinama konečně přestat. ()

jojinecko

Prvý film od JM Vallého, ktorému nedám plný počet, inak je pre mňa tento režisér frajer! Všetky tie reči o tom, kto získa Oskara za hlavný mužský herecký výkon považujem za zbytočné, pretože Matthew McConaughey totálne valcuje všetkých naokolo, už len tým ako vyzerá:) Film, ktorý postupom času naberá na sile odkazu, intenzite a psychológii. Vo filmografii JMV radím až na tretie miesto, ale to vôbec nie je málo. ()

Stanislaus

Klub poslední naděje je film, jehož nosnými pilíři jsou námět podle skutečného příběhu a velice dobré herecké výkony obou hlavních aktérů, jak McConaugheye, tak Leta. Oba se svých rolí zhostili svědomitě a jejich výkony jsou přesvědčivé, takže se vůbec nedivím, že oba dostali Cenu akademie. Rovněž musím pochválit práci maskérů, kteří odvedli znamenitou práci. V několika málo momentech jsem se mírně nudil, ale jinak byl děj velmi hutný a konzistentní. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm