Arthur a Maltazardova pomsta

• Francie Arthur et la vengeance de Maltazard (více)

Po úspěšném filmu Arthur a Minimojové přichází Luc Besson s pokračováním příběhu o malém hrdinovi… Arthur je natěšený, protože dnes večer se naposledy může vrátit do říše Minimojů a setkat se tak s princeznou Selénií. Minimojové na jeho počest chystají obrovskou hostinu a princezna se chystá obléknout do šatů z růžových okvětních plátků. Arthur ale nečekaně najde zrnko rýže, kde je napsáno SOS. Není pochyb o tom, že princezna Selénia je v nebezpečí! Arthur se dvakrát nerozmýšlí a vydává se ji zachránit. Až na místě ale zjistí, že Minimojové ho o pomoc nevolali. Kdo na mladého hrdinu nastražil tuto léčku? (oficiální text distributora)

Yardie

50%. Oproti prvnímu dílu chybí lehkost, nadhled, vtipnost a "hloubka" děje. Zde je to takový mišmaš všeho možného, kde není nějak extra propracovaný děj a připadá mi to takové přeplácané. A hlavně, docela nudné. Po jedničce docela velké zklamání. :-( Howgh! ()

KosiR_ksr

Už jednička - Arthur a Minimojové - nebyla ničím oslňujícím a dvojka je bohužel o něco horší. Jediné plus, které jsem oproti jedničce zaznamenal, je zlepšení kvality animace. Arthur a Maltazardova pomsta je zdlouhavým úvodem ke trojce, která by se bez něj velmi dobře dokázala obejít (volba dvoudílného pokračování zdá se mi poněkud nešťastná). ()

Matli

Už to není taková jízda jako jednička, asi to ztratilo svoji originalitu, ale stále jsem si to užíval. Každopádně mě lehce rozhodil ten závěr, to sem si připadal jako kdybych dokoukal Hobita 2. A hlavně o nějakou Maltazardovu pomstu jde asi v posledních 15ti minutách, jinak je to jen pořádná jízda na berušce trávou a krtincema. Uvidíme jak to trojka zachrání:) 61% ()

Hapretor

Animace hezká, leč málo platná, když původní atmosféra je ta tam a kouzlo se vytratilo. Tento díl už není pro děti. Je pro pana Bessona. Díl je jedna velká akční jízda, to jo, ale bez řádného vtipu, dětského pohledu a dospěláckého porozumění. Vyvolával ve mně dojmy jako např. "Taxi, taxi". Proto to nefunguje, jak by mělo. ()

Illioplius

Jedna hviezda je viac než dosť. Film totálne o ničom. Zbytočné šaškovanie s černochmi po takmer celú dobu, no najmä na začiatku, potom zase šaškovanie s rodičmi, ktorých sa tvorcovia rozhodli voči prvému dielu značne poľudštiť… skrátka je to nesmierne prázdna a plytká fraška bez deja. Nejakých desať minút pred koncom som sa pozrel na časomieru, reku že by sa už konečne mohlo čosi začať diať. Bol som zaskočený, že film je už pri konci a ono sa skutočne skoro nič diať nezačalo. To nehovorím o nepochopiteľných prvkoch, občas dokonca nelogických. A ani tú Seléniu nám poriadne neukázali… škoda reči. ()

MickeyStuma

Vcelku vysoký ohlas Bessonového prvního animáku dal podnět ke vzniku volného pokračování, které se drží stejného schématu a atmosféře. Je to ale na škodu, protože se tu neobjevuje nic nového. Maltazard zase vyhrožuje, Mimojové jsou v ohrožení a tak se Arthur opět vydá jim na pomoc. A dobrodružství může začít. Kvalita snímku je stejná. Animace je zdařilá a kombinace animovaných sekvencí s těma hranýma funguje dobře. Luc Besson se tentokrát rozhodl pro otevřený konec, což je jediná změna, která předznamenává další pokračování. A snad slibuje něco nového. Maltazar vstoupil do světa lidí, takže to předpovídá nové možnosti. Inu, necháme se překvapit. ()

posh.exe

Hodinu a půl čučíte na hmyzáky, nadržení čekáte na polonahou Selenii a pak jen puf, pokračování příště jak u ňáký blbý telenovely, nehledě na to, že to nemělo hlavu ani patu. Achjo. ()

misbos

Tak tohle je fakt jen dutá výplň (mimochodem, nezní tohle slovní spojení tak trochu paradoxně?? :-D ), která natahuje čas jako ty dva pididredaři. Dám jednu za ty vychechtaný krysy. ()

Petulka88

Tady v podstatě platí to, co u prvního dílu. Dokud se děj odehrává v miniaturním světě Minimojů, je to celkem fajn, ale v momentě, kdy dostává přednost Arthurův svět lidí, film má děsivou tendenci zabředávat do trapných vtípků, které se většinou zakládají na tom, že se někdo pitvoří do kamery. Tentokrát si ovšem Minimojů moc neužijeme, proto se pocit trapnosti dostavuje nepříjemně často. Navíc se nemůžu zbavit pocitu, že film je prakticky o ničem. V momentě, kdy se jakoby začne něco dít, je najednou konec. Měl bych pro pana Bessona menší radu: Méně je někdy opravdu více. ()

Magoor

Pokračování je také velmi zdařilé! Jeho příběh a vtip nemá chybu!!! Čekám na další a to s očekáváním! ()

Dantte..

Luc Besson si poslední roky vybírá zvláštní projekty a tohle je toho jasným důkazem. Animace je vskutku nádherná, co ale z toho, když zbytek je strašná kravina. 20 % ()

Zombiepod

Čo sa týka prvého dielu, ja som sa bavil, bol to fajn nápad a svižná animovaná akcia. Ale toto bolo čo? Animácia otrasná už od prvých minút, a vôbec, celý film mi prišiel neskutočne bezvýznamný a prázdny. Ten bezduchý dej ktorý Besson prezentuje má neskutočne chaotický a naťahovaný spád a jeho náplň sa odohrá v posledných dvadsiatich minútach. Toto má byť rozprávka pre deti? Už aj tie poznajú že tento film je jedna velká zbytočná nuda. ()

adamix

V tých časoch, kedy bolo toto natočené, boli efekty na vysokom leveli, škoda že sa za ten rozpočet nedostavili niečo lepšie pre oči. Besson nech zostane radšej pri tých trileroch... ()

JosefTomas

Bezduchá mezi-výplň, snažící se těžit z prvního dílu, který nejen že vytěžil, co už mohl, ale hlavně už bezmála neměl z čeho těžit. Trojka to naštěstí trochu vynahrazuje. ()

kenny79

Po trapném začátku, kdy artur plní nějaké ty bobříky aby dostal medailon (ve filmu nepodstatné) a rodičů lovících jednu včelu, se na po časem dalo koukat. jen mě docela štve otevřený konec, takže 3. díl nás nemine :( ()