International

• USA The International (více)

Agent interpolu Louise Salinger a zástupkyně státního návladního Eleanor Whitmanová bojují proti chobotnici v podobě mocné světové banky IBBC, jejíž chapadla sahají do policie, politiky, soudnictví i všech možných světových válečných konfliktů. Každý, kdo se proti bance postaví, buď zmizí, nebo zemře. Svědky, kteří by zastavili chystaný obří obchod se zbraněmi, vyšetřovatelé ztratí ihned, jak je najdou. Pátrání po podezřelých finančních tocích je zavede do Berlína, Istanbulu a Milána. Salinger zjistí, že si banka najala minimálně dvakrát za sebou stejného vraha, aby ji zbavil nepohodlných lidí. Vyšetřovatelé jsou nájemnému vrahovi na stopě, ten se tak pro svého zaměstnavatele stává nebezpečný a je nutné se ho okamžitě zbavit. Urputné vyšetřování se postupně mění v boj o holý život. (TV Nova)

Spooner

Clive Owen má chudák prostě smůlu a tu svoji "bondovskou stránku" nám v dobrým filmu asi jen tak nepředvede. Tady je z něj totiž agent Interpolu, kterej se nejdřív aspoň hodinu ptá a až potom střílí. A to vážně není dobře, zvlášť když Tom Tykwer si vzal zrovna asi režijní dovolenou a natočil jenom uspávací dvouhodinovou nudu, ze který mi utkvěla v hlavě jenom dost dobrá přestřelka v muzeu. To je ale bohužel to je jediný a taky jediná akční scéna filmu. Clive Owen to svým charizmatem sám neutáhne zvláště, když ostatní hrajou pod psa a Naomi Watts je tady tak nějak navíc. Fakt zklamání. ()

gogo76

Zručný T.Tykwer ponúka dobre obsadený thriller, s príbehom ktorých tu už niekoľko bolo, naposledy niečo podobné ponúkol M.Clayton s G.Clooneym.Režisérovi sa nedá uprieť snaha , ale miestami to chcelo niečim oživiť.nenechajte sa zmiasť akčným Owenom na plagáte,veľká akčná scéna tu bude iba jedna.Musím, ale povedať, že to bola jedna z tých lepších prestreliek, ktoré som za posledné roky videl.Prehľadná,krvavá a pôsobila realisticky.Škoda ,že N.Watts nedostala trošku viac priestoru .Napriek výhradám , stojí za pozretie. 60-70%. ()

Mahalik

Kdeže ty loňské sněhy jsou aneb Tom Tykwer v novém efektním kábátě, ale od rákosníků. Tento německý renesanční umělec je, jak vidíte, v tomto obleku neuvěřitelně přrozený. Ze stran můžete zpozorovat mírné oděrky, které byly způsobeny několika výstřely ze zbraně značky UZI (Model 45). Avšak ani tato impozantní událost, která se odhrála v Galerii elity národa, nemůže zabránit vniknutí tohoto umělce a jeho kabátu do našeho nového katalogu Jaro-Zima, který dostanete od naší krásné hostesky Naomi Watts, jejíž účes byl, mimochodem, vytvořen naším předním stylistou. Berlínským větrem. Tom už odchází z mola, ale proboha, co se to děje.....on padá!! Uklouzl po kabátě...moment, teď se snaží vstát...zase se válí ve sračkách. Dámy a pánové, to vypadá na červénou kartu od Armina Muellera - Stahla! Ano, potvrzeno! Tykwer jde z mola, vystřídán Clivem Owenem. Ale divácí pískají. Prý už tenhle model viděli na jiných přehlídkách!! Nevídané!! Clive odchází mrzutě pryč. Divácí vstávají, kam to jdou? Ó ano, naproti je Parfumérie, tam se prý cítí o moc líp... ()

Amarcord_1

70% - Po stránce koukatelnosti je International velmi atraktivním filmem. Od prvních do posledních minut je divák udržován v napětí, jež v ideálním případě přeroste v lehkou paranoiu. Pro mě toto ale ideální případ nebyl a ono napětí u mě neprošlo žádným vývojem. Přes očividnou kvalitu režisérovu (vizuální i hudební) mi vyprávěný příběh připadal, že klouže jen po povrchu své vlastní myšlenky. Vykreslení postav, ani motivace jejich jednání nejde příliš do hloubky, a tak když dojde k nějakému důležitému bodu, člověk má pocit, že se tak událo bez konkrétní logické příčiny. Příliš mnoho věcí mi zkrátka jako divákovi zůstalo nevysvětleno. International je velkou hrou s tématem mezinárodní konspirace, konající se na mnoha místech (patrně proto ten název...), a obsahující mnoho nepřesvědčivých momentů a postav. No jo... Akce má ale skutečný říz, film má rozumnou minutáž a Owenův psí kukuč obohatí každou podívanou. Kéž bych taky někdy zažil Guggenheim tak krásně prázdný... :o) ()

Reiniš

Působivě natočené i dobře zahrané, bohužel trochu nuda. Příběh si mě za celé dvě hodiny nedokázal získat a bylo mi jedno, jak to celé skončí. Zatím zřejmě nejslabší Tykwerův film, i tak ale nadprůměrná podívaná. ()

Xmilden

Pro mě mimořádně zajímavý a oblíbený žánr. Takové thrillery já prostě můžu. Scéna se sledovačkou zakončená v muzeu plně uspokojila mé akční choutky. Clive Owen opět přesvědčivý jako již tradičně. Naomi Watts si bohužel moc neužijeme, její role není tak veliká jak se na první pohled zdá a po polovině snímku na plátně už objeví pouze jednou. PS: Z toho bankovního sektoru začínám mít povážlivě strach. PS: Druhá projekce bohužel odhalila, že Bourne je pouze jeden a agent Salinger mu nesahá ani po kotníky. 60% hlavně za scénu v muzeu. ()

FlyBoy

"Nevstupuj dvakrát do tej istej rieky" tu vonkoncom neplatí, vstúpil som, budovy prestali mlčať, prehovorili na mňa a ja som vzápätí stíchol... ()

sepp

Vyborna hudba, zajimavy namet, prumerny scenar, par nelogicnosti, k tomu jedna stylova prestelka a hodne reci okolo. Vysledek? Prumer, ktery je zezacatku napinavy, ale ke konci uz chcete jen vedet jak to vlastne dopadne, kdyz jste tomu venovali dve hodiny zivota. Ale ze by jste po onom konci nejak vylozene touzili a neobesli se bez nej, ci vas dokonce nejak usadil na zadek, tak tyto pocity se nedostavi. ()

Phobia

Moc bych chtěla vyšít čtyřbodové souhvězdí, protože CLIVE OWEN! Ale marně hledám v tomto krimithrilleru další nadprůměrný prvek, než právě zmíněného herce, kterému jednoduše žeru jeho charisma i s navijákem, s chlupama, s tykadlama, se vším:-). Šmejdská banka dělá šmejdské transakce a do zadku se jí zakousne agent Interpolu Salinger. Žádný akční hrdina to není - při přestřelkách se mu třesou ruce, ale jeho urputná touha po spravedlnosti jej dovede až do finále, jaké lze stěží nazvat happyendem. Občasná nepředvídatelnost je sice fajn, nicméně scénář nepracuje s příběhem zrovna dokonale, režie je nevýrazná, nějak to bohužel postrádá áčkový punc. Bez Clivea by šlo o čistý průměr, vzhledem k rozbouřeným hormonům dávám 65%. ()

lesumir

Clive Owen je nejlepším dekadentním hrdinou, kterého světová plátna kdy zažila, takže mi jeho póza jako agenta, který čekuje v televizi Jamese Bonda a hraje si na něj, moc nesedla. Snad až závěr je v jeho stylu, ale i ten dopadá zbytečně sentimentálně. __ Naomi Watts je pouze na okrasu, hrát umí, ale tady nepředvedla nic, ale ono hrát druhé housle a jenom na nich škvrdlat šmitcem by se mi za ty prachy taky líbilo :-) __ Chyběl mi pořádný záporák a lépe vykreslené bankovní "zlo", takže ani nechápu, proč to hodnotím tak vysoko, asi z lásky k tykwerově Lole běžící o život nebo True :-)) ()

cheyene

Některé scény mi přišly skoro jako vystřižené z nějaké bondovky, čemuž napomáhalo i prostředí, zejména pak v závěru v Istanbulu. Clive Owen je natolik charismatický herec, že dokáže zaujmout i ve snímku, který zas tolik neoslní příběhem. Neříkám, že je to vyloženě případ International, neboť tento počin má řadu perfektních scén, jimž nechybí napětí, atmosféra a zdařilá akce. Přesto se však nejedná o film, na který bych se s chutí podíval znovu, avšak dát mu méně než 4*, měl bych pocit, že mu trochu křivdím. ()

nunka

International je pre mňa nablýskaným filmom z kategórie "tu a teraz"- slušne funguje, no rýchlo vyvanie z mysle - a to sa Tykwerovi u mňa ešte so žiadnym filmom nepodarilo. Zo sily Parfému som predýchavala ešte dlho "po" a krátky príbeh z Paris, je t'aime bol tiež zimomriavkovou záležitosťou..S odstupom času po vzhliadnutí International zisťujem, že sa do mňa nijak zvláštne nezakúsol...spôsobil len chvíľkový príjemný stav navodením detektívnej atmosféry, podarilo sa mu na pár minút zamestnať moju zvedavosť, iný efekt sa nedial...ani z akčných prestreliek, ani z hereckého obsadenia... ()

Big Bear

Také mně napadlo srovnání s Michaelem Claytonem při téhle jízdě evropskými metropolemi... Film si celou dobu drží velmi svižné tempo a o akční zápletky tu není nouze. Nasadit místo Clive Owena - agenta 007 Daniela Craiga, mohli jsme tu mít další z moderních bondovek, až na ten závěr ovšem.... Tykwer nám nabídl opravdu svižný thriller, jehož velkým kladem je také velmi kvalitní soundtrack. Jen mne krapet štvalo opakované nasazování českých herců při dabingu dalších osob.... Možná si toho někdo nevšiml, ale například pan Meduna má tak zabarvený hlas, že slyšet jím mluvit dalšího herce (byť v jiné lokaci) mi přišlo celkem laciné.... V sohrnu jsem se ale dobře bavil. A Ruku na srdce, skutečně vám tento film přijde paranoidní? Opravdu si myslíte že vaše banka respektive banka jež drží v pařátech nějaký nadnárodní bankovní moloch vydělává jen legálně? Já tedy ne.* * * ()

Arkos

Film na způsob Labyrintu lží, kdy International je však více koukatelný. Je pravda, že tu není až tolik akce, ale on je to asi spíš thriler než akční film. Herecké obsazení je v pohodě, hodně dobrý je Armin Mueller-Stahl, naopak postava Naomi Wats mně přijde taková nedotažená. Jediné co mě moc nenadchlo, byl dost odfláknutý konec filmu. ()

Boogeyman

Parádní pomalý upovídaný konspirační špionážní thriller, do kterého je zcela násilně naroubována zběsilá obrstřílečka (což jí ale nic neubíra na kráse). Ale úplně největší marketingový gól je vypůjčení si výbuchu auta z Ghost ridera v traileru, to už přesahuje hranice slušnosti. Ale až na tyhle studiové hnusárny (jsem zvědav jestli po podobných zkušenostech Tykwer ještě někdy zabrousí do podobných komerčnějších vod) si ale nemůžu ztěžovat, sice jsem si film musel párkrát posunout zpět, protože těch jmen je hodně je těžké si je hned přiřadit, ale jinak spokojenost. A ty architektonické orgie, hmm… ()

sheen

Hodně ukecané drama ze zajímavého prostředí vysokých bankovních kruhů a světových tajných služeb. Filmu nechybí chvíle napětí, moment překvapení, sice až na jednu dost dobrou přestřelku se tam jenom kecá, což nemění nic na tom, že jsem se bavil. Výtečný Owen. ()

Ruut

Jedna velká naleštěná a nablískaná nuda. Samé, až fetišistické, záběry hypermoderních budov, spousty dialogů, minimalní spád, zoufalý závěr. No a taky jedna dobrá přestřelka uprostřed filmu. ()

HAL

Jistě, hromada jednotlivých scén je jedno velké WTF a pokud se člověk bude hnípat v logických nesmyslech, tak u tohoto Tykwerova dítka pravděpodobně zemře, ale celkový děj smysl dává vcelku slušný a podle mě mezi ostatními průměrně blbými akčnímii thrillery svou hloupostí nijak nevyčnívá, spíše naopak. Napětí nabízí v rámci možností vcelku dost, tradičních žánrových klišé taktéž, ale dokáže je překonat jedním docela zajímavým twistem v příběhu a charakteru hlavního hrdiny... a k tomu má ideově vcelku sympaticky reálný a antihappyendový dovětek na konci. No a akční scény... resp ta v muzeu, jsou bez debaty boží. Problém je myslím v původních očekáváních - každý čekal buď hyperinteligentní thriller, čímž International ani náhodou není, nebo režijní hříčku jakou byla Lola - opět marně... Intenational je velice fajn žánrovka která je trochu chladnější a nepřístupnější než je zvykem, občas je u ní nutné nad nelogičnostmi hodně přivřít oči, ale jinak je dosti svižně natočená a zabavit dokáže velice dobře. 7-8/10 ()

Tom Hardy vyměnil Tarzana za Splinter Cell

Tom Hardy vyměnil Tarzana za Splinter Cell

16.11.2012

Ještě minulý týden jsme o Hardym psali jako o jednom z kandidátů na roli jódlujícího pána džungle v novém filmu potterovského Davida Yatese. Už to není pravda, roli nakonec dostal urostlý Viking z… (více)