International

• USA The International (více)

Agent interpolu Louise Salinger a zástupkyně státního návladního Eleanor Whitmanová bojují proti chobotnici v podobě mocné světové banky IBBC, jejíž chapadla sahají do policie, politiky, soudnictví i všech možných světových válečných konfliktů. Každý, kdo se proti bance postaví, buď zmizí, nebo zemře. Svědky, kteří by zastavili chystaný obří obchod se zbraněmi, vyšetřovatelé ztratí ihned, jak je najdou. Pátrání po podezřelých finančních tocích je zavede do Berlína, Istanbulu a Milána. Salinger zjistí, že si banka najala minimálně dvakrát za sebou stejného vraha, aby ji zbavil nepohodlných lidí. Vyšetřovatelé jsou nájemnému vrahovi na stopě, ten se tak pro svého zaměstnavatele stává nebezpečný a je nutné se ho okamžitě zbavit. Urputné vyšetřování se postupně mění v boj o holý život. (TV Nova)

Crocuta

Úúúúú, jak to mohli natočit, každý přece ví, že bankéři jsou samí lidumilové se srdcem na dlani!!! :-D. Ale žerty stranou, "Inernational" je vynikající thriller, který tématikou - a konečně i nepříliš optimistickým závěrem - vyvolá vzpomínky na starou dobrou "Chobotnici 3" nebo "Tři muže na zabití". Snímek má svébytný styl, dobrou atmosféru a hlavně je od začátku do konce patřičně napínavý a dokáže si udržet divákovu pozornost, přičemž pomalejší tempo vyprávění není vůbec na škodu. Clive Owen svou roli zvládá bravurně, Naomi mu zdatně sekunduje a Armin Mueller-Stahl si toho svého hajzla zahrál s elegancí sobě vlastní. Jedinou vadou na kráse je tu pro mne pouze ona "náhoda", která Salingerovy a jeho spoluhráčům píchne v New Yorku, ale tuhle berličku Tykwerovy rád odpustím. ()

Yardak

Velmi dobrý thriller, který je mírně nedoceněn, tedy pokud neočekáváte akční jízdu a stačí Vám dobré dialogy a zajímavé prostředí. Film táhne hlavně Owen, neboť Tykwerova režie ničím nekraluje (kromě scény v muzeu). Po dlouhé době film, který neobviňuje politickou vládu, ale poukazuje, že za provázky tahá banka :-). 4 hvězdy, 78 %. ()

jojinecko

3,5*/5...Výlet Umelca Tykwera do komerčných vôd... Jeho Parfum a True (krátky príbeh) sú "doslova dychvyrážajúce", bol som zvedavý ako si poradí v oblasti chladného technického sveta a finančných machinácií v backrounde. Výsledok- dobrý, ALE... Naomi Watts mi tam skrátka nesedela ani náhodou, ešte že dominuje Clive Owen. Ku koncu som mal pocit, že scenár sa len ťažko vymoce so svojej spleti, pretože na seba toho nabral príliš veľa (podobný prípad ako pred časom Kauza CIA) čo je škoda, pretože sa stráca sila výpovede a príbehu... Ale ako konečné resumé hovorím "DOBRÉ", hoci v danej kategórii skôr druhá liga, no so silnou ambíciou postúpiť do prvej ligy...:) Btw: prestrelka v múzeu- paráda, originalita Tykwera sa práve tu ukázala najsilnejšie! ()

rikitiki

Chtěla jsem k filmu napsat recenzi asi tak 14 dní poté, co jsem ho viděla, ale zjistila jsem, že si ho už skoro vůbec nepamatuji. Až na konec, který byl nečekaně upřímný. A střílečku v Guggenheimově muzeu, která byla naddimezovaně akční, takže do jinak spíše pozvolného tempa snímku nezapadla. ()

honajz

Když si člověk až při scéně v Guggenheimově muzeu vybaví, že vlastně už ten film viděl, je něco špatně. Ono to nemá špatnou atmosféru, některé hlášky jsou skvělé (bankám jde o dluh z války, aby byli lidé zadlužení), ale celkově to je prostě takové nijaké. Samozřejmě člověk chce vědět, jak to skončí a předpokládá, že blbě, protože se bojuje proti korporaci se skoro neomezenou mocí i penězovodem, ale některá ta odhalení mi přijdou až příliš náhodná, nalezené stopy až moc jednoduché na tak promyšlený plán, a vlastně to vypadá, že od začátku by nebylo o co hrát, kdyby prostě to vzali z jendoho fleku načisto. Kamera je slušná, Clive Owen je opět svůj (škoda, že nedostal toho Bonda), ale film se za den dva vypaří z hlavy a nic, co bychom neznali třeba z Parlamentních listů, nezůstane. Konec už je pěkně přitažený za vlasy, a vidět už ve třetím filmu istanbulské střechy mi nepřijde ani trochu originální. ()

GigaPudding

Tom Tykwer tentokrát při snaze konkurovat všem třem Bondům a Bournům a podobným. Dokonce i ten plakát vzbuzuje takovou tu Bournovskou představu o agentovi bez bázně a hany, kterého pronásledujou zlouni ze všech stran a on u toho ještě musí chránit nějakou bezbrannou pěknou tvářičku. Pravdou ovšem je, že vyšetřovatel interpolu Lou Salinger Cliva Owena ani nemá oprávnění nosit u sebe zbraň a jeho případem je až mrazivě "realistická" konspirace spíš než nějaké nahánění se v autech a střílení všude okolo prokládané postelovými scénami :). Tohle pojetí je skoro až úplně opakem všech akčních bondovek a to i svou celkovou atmosférou a závěrečným vyzněním a o to je to možná působivější. Sice se film rozjíždí docela dost pomalu, což je teda mimochodem důvod, proč tomu dáme nakonec jen čtyřku, protože tempo to má takové volnější než by se slušelo, ale vede to k dost husté atmosféře a ne zrovna veselému špionážnímu příběhu, který stojí za to kouknout. Hlavně taky je tam Clive Owen, kterej je největší sympaťák, je tam Armin Mueller-Stahl a dokonce tam není ani žádný takový ten patos, co by člověk očekával ve scénách mezi hlavní mužskou a hlavní ženskou postavou. Co tam ale je hlavně je obraz. Ze začátku to tak nevypadá, ale pak to přijde a divák uvidí, že je to Tykwer v největší formě, protože je ve filmu tolik úžasných průletů a ještě úžasnějších záběrů, že to vážně potěší oko moc :). Prostě ty záběry na současnou architekturu a postavy v jejích interiérech jsou ohromné. A nakonec ta scéna v Guggenheimově muzeu, krom toho, že je to další úžasný pohled na současnou architekturu, tak jen ukazuje, že Tom Tykwer netočil akční film, ale nebylo to proto, že by nevěděl jak natočit akční scénu :). A prostě celá ta atmosféra současného světa s ostrými záběry a hudbou a vším ještě umocňuje velmi osobitou atmosféru tohohle poutavého špionážního filmu. Takže mě dost překvapuje, že to tu má jen 64%, asi ti lidi fakt čekali nějakýho dalšího Bourna. ()

Othello

(spoilery) Ačkoli si The International pamatuje většina lidí skrze jeho atypické tempo, architektonický turismus a rozstřílení ohavné cukrářské abominace Guggenheimu (kdyby ten barák šel dolů celej, je to jasně za 5 hvězd), osobně mi přišel nejzajímavější ten prazvláštní deziluzivní scénář, který je skvostně nenaplňující a pokud budeme Bournově trilogii říkat post-Bondovská, tak tenhle film je post-Bournovský. Ukazuje nám sice ten stejný svět mezinárodních korporací, bankovních sítí, mafiánských rodin a tajných organizacích, ve kterém běhá vzteklý pes Clive Owen se svojí srandovní zabejčeností, nicméně tentokrát si dává scénář záležet na tom, aby bylo jasné, jak je jeho snažení v podstatě úplně zbytečné, protože si to veškeré tyto spolky vlastně vyřeší mezi sebou bez něj. Zásadní jsou pro to vedlejší postavy z rodinného klanu Calviniů, které se ve filmu mihnou jednou, vícekrát se o nich mluví a dle toho, co o nich víme, by se mělo jednat o tu nejnebezpečnější složku celého obchodu se zbraněmi, kolem kterého se točí zápletka. Místo toho jsou ale nejen ve výsledku nápomocné protagonistovi, ale i tiše a nepřímo vyřeší celou situaci a to zdánlivě k protagonistovo spokojenosti, nicméně ve výsledku tím jenom podtrhnou nakolik je již nemožné zvnějšku nabourat svět zákulisních finančních operací, které skrze svému rozšíření za hranice národních států ztratily formu a staly se kluzčími než kdy předtím. ()

Rattus Rattus

Od režiséra kvalit Toma Tykwera jsem očekával lepší film, až na přestřelku v Guggenheimově muzeu děj filmu velmi těžko utkví v paměti. P.S. Z Modré mešity v Istanbulu není vstup do Cisterny a Velký bazar také není hned za rohem. ()

ARI50

Ano míří ten film tak vysoko že jsem radši spadl, mám rad celkem takové filmy ale tohle prostě nezaujme vůbec, není čím. ()

Necrotongue

Tak jsem musel zase jednou po revizi pokrátit původní hodnocení. Scénář mě nenudil, Clive Owen se řadí mezi herce, na které se těším, a boj proti bezskrupulóznímu kapitálu (a bankám zvláště) mě zpravidla baví, tentokrát měl ale příběh novodobého Dona Quijota a jeho přátel nějaké ty trhliny v logice a já si myslím, že si tvůrci mohli dát přece jen dát víc záležet. ()

becki_tu

International působí tak trochu jako trochu levnější bondovka. Má zajímavý námět, charizmatického agenta, chytrou zápletku, výbornou přestřelku a v neposlední řadě také atraktivní exteriéry. Nový Bourne se sice nekoná, ale i tak je International inteligentním thrillerem, poukazujícím na nečisté hry v bankovním byznysu. 70% ()

Morholt

Inteligentní a propracovaný špionážně-politický thriller o boji proti větrným mlýnům, které v tomto případě představuje banka snažící se získat kontrolu nad ozbrojenými konflikty. Někomu může vadit přílišná ukecanost, ale ta mě na tom právě zaujala, protože díky ní v ději nevznikly žádné mezery, což nebývá pravidlem. Milovníci akce spíše ostrouhají, ale ta jediná přestřelka, která ve filmu je, stojí za to. Potěší i Clive Owen a Naomi Watts. Já jsem mile překvapen a spokojen. 85% ()

Shaqualyck

To, že se Tykwer vydal cestou mainstreamu mě nikterak nepohoršuje. Ale fakt, že si vybral tak tuctový, nepřehledný a poměrně nudný !scénář!, mě docela mrzí. Clive Owen snad ani špatně hrát neumí a bez problémů si svého omšelého paranoidního agenta v baloňáku užil. Technicky nelze filmu nic vytknout, kamera je prvotřídní a na většině záběrů by se dala bez problémů vyučovat metodika kompozice. Jenže mně tenhle luxusní obrázkový turistický průvodce s několika mrtvolami a všudypřítomnou konspirací prostě nestačí. Za tři. ()

Iggy

Film má spoustu vizuálně skvěle a působivě natočených záběrů a scén, hlavně letecké záběry měst, zářících mostů, závěrečná „honička“ nebo Clive Owen stojící proti koloně aut, ale obsahově nic nového ani zajímavého, celkem dost nuda. Vrcholem filmu je zřejmě přestřelka v newyorském Guggenheimově muzeu, ale bude ho škoda, protože po natáčení to tam dnes musí vypadat jako někde v Beslanu. ()

BoPo

Krimi záležitosť pre nenáročných. Medzinárodná vyšetrovacia záležitosť obzvláštnená ústrednou dvojicou, ktorá však určite nepodáva svoje najlepšie výkony. Nedá sa tomu však nič zásadné vytknúť. Jednoducho nenáročný film, jeden z rady mnohých na ktorý bude prach, pre jeho obyčajnosť, padať ultra rýchlo. ()

Tommassi3

"Znepokojuje Vás to ?? Ale to je přeci podstata bankovnictví, učinit každého, ať už jednotlivce či národ otrokem vlastního dluhu.." ()

Johny_fork

I když má film hluchá místa a poměrně triviální zápletku, megahustý Clive a závěrečná přestřelka se postarají o slušnou porci filmové zábavy. ()

Tom Hardy vyměnil Tarzana za Splinter Cell

Tom Hardy vyměnil Tarzana za Splinter Cell

16.11.2012

Ještě minulý týden jsme o Hardym psali jako o jednom z kandidátů na roli jódlujícího pána džungle v novém filmu potterovského Davida Yatese. Už to není pravda, roli nakonec dostal urostlý Viking z… (více)