Tři středoškoláci najdou na internetu inzerát, prostřednictvím kterého jakási postarší dáma hledá partnery ke skupinovému sexu. Kluci jsou z toho hned celí pryč a rozhodnou se, že to zkusí. Vydají se k autorce inzerátu, ale vůbec nepočítají s tím, že je u cíle bude čekat něco jiného, než na co se původně těšili, a že se celá jejich cesta během krátké chvilky změní ve strašlivou noční můru. (AMC Czech)

toomm

Smíchy se nepotrháte a strachy se nepos*rete. Nicméně uvidíte snad všechno ostatní. Akci, politiku, napětí, náboženství a i nějakou tu vraždu. Trochu mi chybí absence výraznější pointy či závěru, přestože k tomu ke konci směřovalo (zvuk trunpet). Nakonec ale nic. Nicméně absurtida je zde zastoupena v míře nemalé. Film navíc nabízí i určitou ideolgickou myšlenku. Red State není geniálním počinem, ale ve výsledku nabízí celkem zajímavou, originální, dobře vystavěnou a technicky vydařenou podívanou, která stojí za zhlédnutí. A vzhledem k tomu že mezi náboženské fanatiky nepatřím, já jsem si film užil. 80% ()

jjimmy

po prvom zhliadnutí som veľmi príjemne prekvapený, nečakal som niečo takéto :) teším sa na druhé sledovanie. ()

Kazisvet III.

Z počátku to vypadalo tak dobře - sektářský dědek, co ovládá skrze demagogické vykládání Bible svou rozvětvenou rodinu a nahání buzeranty a promiskuitní lidi. Prvotní nadšení rychle opadlo a totálně mě znechutila druhá půlka filmu - jestli takhle amatérsky zasahuje speciální komando fízlů proti bandě debilů s puškama, tak já jsem čínskej bůh srandy. S odřenýma ušima 2/5. ()

CrazymanM

Tak tohle bylo celkem drsné,napínavé,konec trochu odlehčený.Přišlo mi to jako takový nějaký mix žánrů,ale fungovalo to!Ani bych v tom nepoznal rukopis Kevina Smithe, ()

muti

nerad spoilujem ale ked je to pre dobro druhych... kludnes mozes preskocit zaciatok, 3 kamosi sa dostanu do pasce sekty, zajmu ich a idu popravit v kostole. prestrelka, serif vola agentov. potialto si to mozes pretocit. odtial si to pozri, je tam fajn prestrelka medzi sektarmi a agentami + dozvuky. ak chces pocut nejake sektarske blaboly tak si vypocuj co hovori pastor :) skoda toho roztahaneho neforemneho zaciatku, inak to mohlo byt aj na viac ako 3 hviezdicky. ()

Facerr

Ke třem hvězdám bych ještě tak půlku přidal za originalitu. Ať už máte nakoukáno filmů kolik chcete, Kevin Smith tady dokáže pořádně vyvést z míry. Když už si myslíte, že máte jasno v tom, kam se bude děj odebírat, přijde překvápko. To sice komplexní osu děje moc nevykolejí, ale i tak dokáže docela šokovat. Třeba i tím, že se sami přistihnete, jak se třískáte smíchy v momentě, kterej vlastně nakonec tak vtipnej není. Proto člověka napadne, jestli právě "vnímnutej" joke byl záměrnej, nebo je on sám takovej ironik. Jinak si během týhle podívaný vzpomenete na spousty nadávek, kterejma v duchu počastujete "záporáky" a to v příběhu, kterej docela odsejpá. Akorát bych místo žánrovýho zařazení horor-drama-thriller-akční překvaltoval na thriller-akční-drama-tragikomedie (zvrhle nenápadná, nebo nenápadně zvrhlá:). ()

FREEWHEELER

Veľmi ma prekvapil a potešil nepredvídateľný scenár, lenže ten sympatický spád sa ku koncu vytratil a už nás nečakala ani ohúrujúca pointa. Ale spracovanie výborné, dokonca mi to prišlo ako keby sa miestami menil žáner. ()

elanista1

Posledna scena len dokazuje co je toto za absurdny film, pochopim ak sa to niekomu paci alebo ak sa na tom zasmeje, ale ja som pri tom len trpel. Ako ateista si neviem predstavit horsi film, celu prvu polovicu som musel pocuvat velmi "vyzivne" citaty z biblie a spustu nabozenskych dristov. Druha polka je ako z nejakeho podpriemerneho beckoveho akcnaku, navyse s odpornymi postavami. Aj John Goodman tu bol neznesitelny. Raz za cas mam taku naladu, ze pocitujem velke zadustucinenie ked postavy chcipaju, vdaka tomuto som to opat raz zazil. Tento film mi neskutocne trhal nervy, a radsej sa podujmem na nejaku ritualnu obetu ako by som to mal opat pozerat. ()

Keen.lady

Čekala jsem nějakou klasickou šiblou rodinku, co se chlapců ujme tím způsobem, že je bude mučit. No dopadlo to mnohem lépe! Celou dobu jsem se parádně bavila, 97 minut uteklo jako nic a já dokonce litovala, že už to končí. Herci fajnoví, děj má ultrarychlý spád. Lituji, že jsem na něco takového nešla do kina. Člověk to musí brát s nadhledem. Jen mohli třeba ještě víc šokovat, pohrát si s nervy diváka :) ()

Aywes

Tohle horor fakt není ani omylem. Spíš sebeparodující film u kterého je celkem dost možné, že se budete průměrně bavit. Nejde o nic převratného, ale stejně tu najdete hluchá místa. Neskutečně dlouhé žvatlání o bohu a citování žalmů. To vás po čase začne ubíjet a tak si jen říkáte, kdy už se konečně bude něco dít. Já teda kecy o bohu ve filmu nesnáším, ale tady se to dalo celkem spolknout. Vtipné scény jsou dokonce i opravdu celkem vtipné. Takže se nakonec i zasmějete. Což je přece fajn, ne? Prostě se budete průměrně bavit, pokud nečekáte něco super skvělýho. ()

Domas88

Film na doporučení, co jsem dostal, tak uz se asi víc ptát nebudu, protože tohle je, ubohost a nesmysl, pokus o silný temný příběh, fuj. ()

meatball

Vyzdvihl bych sound. Ne přímo hudbu, tu si nepamatuju, ale práce se zvukem je skvělá a spolu s nejnejrychlejší kamerou prostě funguje. I když to může občas vypadat levně. Jsem rád, že Smith respektuje žánry a nesnaží se za každou cenu do filmu dostat některý ze svých trademarků. I předlouhé rozhovorové vsuvky (které se spíš zrovna dostávají do módy) nenudí a dávají možnost si odpočinout, když záměrně třeba i uprostřed bojové vřavy úplně náhle utlumí tempo. Jednání některých postav a jejich rozhodnutí (Goodmanův ATF nadřízený na telefonu, šerif, ...) se ve filmu nijak nehodnotí, je strohým popisem situace a nechává diváka udělat si názor. Snad přesně stejný prostor je věnován obou stranám. S hrubou nadsázkou se dá i říci, že díky konceptu si můžete vybrat, komu budete fandit. ()

kalysta

Tento film mě dlouho nechal na vážkách, ovšem s nástupem Johna Goodmana nejen, že se objevil Pan herec, ale film nabral nečkané obrátky. Film doporučuji zejména příznivcům netradičních, jak forlmálně, tak obsahově, a politicky a společensky nekorektních, filmů. ()

slaYerko

Ak od tohto filmu očakávate horor, tak ho radšej ani nepozerajte. Slaboduchý film, ktorý bol pre mňa len strata času. Jednu hviezdu dávam za peknú dcéru + za tú vec s terorizmom, ktorú si akoby priznalo USA o sebe, že to tak funguje. ()

marrrrian

Smith má svoje pieskovisko, na ktorom je doma, ale tentokrát si k hraniu kúpil pár samopalov. Z piesku postavil dom, v ktorom žila rodina náboženských fanatikov a potom ho tými samopalmi rozstrieľal. Pokiaľ ešte má bločky od tých zbraní, nech ich radšej vráti do obchodu a ostane pri tom, čo mu ide od ruky. Red state nie je vyslovene prepadák ale na Smithove pomery bieda. ()

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014

Další smithovka bez Jaye a Boba

Další smithovka bez Jaye a Boba

08.07.2010

A taky bez vulgárního humoru a popkulturních odkazů. Po krimikomedii Poldové zkusí Kevin Smith další nový žánr – horor. Přesněji řečeno – politický horor. Projekt Red State není žádnou novinkou,… (více)

Brad Pitt v další adaptaci Homéra?

Brad Pitt v další adaptaci Homéra?

18.10.2008