Tři středoškoláci najdou na internetu inzerát, prostřednictvím kterého jakási postarší dáma hledá partnery ke skupinovému sexu. Kluci jsou z toho hned celí pryč a rozhodnou se, že to zkusí. Vydají se k autorce inzerátu, ale vůbec nepočítají s tím, že je u cíle bude čekat něco jiného, než na co se původně těšili, a že se celá jejich cesta během krátké chvilky změní ve strašlivou noční můru. (AMC Czech)

heyda

Paráda! Konečně si zase můžu hodit horor do své topky. Ale není to čistokrevný horor, to ani náhodou. Je to směska všeho možnýho: náboženství, krimi, akční, teenage, trochu exploitu. Prostě mišmaš, který zde mnozí kritizují, ale mě to sedlo do nálady parádně. Strašně mile mě potěšila ukecanost filmu, absolutní nepředvídatelnost a možný reálný rozměr. Do dokonalosti mi schází více napětí, nějaká mrazivější hudba a asi i lepší finále. Hodnocení = 75% ()

jojinecko

Fajn, že Kevin Smith si skúsil niečo žánrovo iné, aspoň nehrozí skĺznutie do rutiny, no mám určitú obavu o jeho celkovú autorskú formu. Red State je bez ohľadu na škatulky jedným veľkým a NUDNÝM blábolom, nič viac nič menej. ()

lillien

Až zas tak jiný Kevin Smith to nebyl. Téma Boha, ďábla a fuckování za každým druhým slovem si protlačil i sem a vlastně jsem se docela nasmála. Michael Parks coby charismatický, užvaněný vůdce sekty je výborný. Trefně nám to v závěru shrnul Johna Goodman: "Lidé se chovají divně, když si myslí, že na to mají právo. Ale dělají ještě horší věci, když jen slepě věří." Tyto zjevné pravdy mají větší problém vstřebat Američané se svým sklonem až fanaticky propadat náboženství, nás to až tak moc nerozseká, s takovými prdlouši by si naštěstí většina z nás hodně rychle vytřela prdel. ()

MontyBrogan

Ten týpek, ktorý zvykol húliť weed pred svojím obľúbeným grocery shopom, chcel riešiť milostný trojuholník švédskou trojkou a urobil z Alanis Morissette Boha, tentokrát konštatuje, že nech je hocijako zvrátená fantázia niekoľkých agresívnych sektárov, keď ich strelíte do papule, proste umrú. Enjoy! Ok a ešte je tam nejaká tá morálna agitka, že človek by nemal byť človeku katom, či už ide o hriech alebo rozkaz. ()

anais

Za málo peněz hodně muziky. Je to jiný Kevin Smith. Sešel z cesty :) A to je potřeba si uvědomit, a nečekat nic, na co jsme od něj zvyklí. Scénář se snaží stále překvapovat, a byla by škoda cokoliv vyzradit. Určitě se nejedná o Smithův nejlepší film, ale odvaha takhle radikálně odbočit ze zavedených kolejí, podle mě korunovaná úspěchem, stojí za pozornost. ()

jonyyy

Film je opravdu komorní, levný, relativně malé scény, málo herců, to je tak všechno, co ho spojuje s nějakou předchozí Smithovou tvorbou. Čekal jsem, že do hororu zabuduje nějaký ten svůj vulgární humor, toho jsem se nedočkal. Sekta je sice vykreslena dobře, opravdu úchylaci, kterých by se člověk bál, ale vždycky, když už se mi Red State začínal líbit, to zkazila nějaká následující scéna, třeba hysterický, plačící šerif. Je to celé takové neucelené, bez pointy, každou chvílí se klade důraz na jiné postavy, absolutně nevím, co si o tom mám myslet. Neutrálních 60% ()

HellFire

Nedivím se, že Kevin Smith u svého nového filmu přistoupil k propagaci na vlastní pěst. Natočil totiž podivnou slátaninu, která snaží ukázat, jak je dnešní svět zkažený. Nebo taky ne. Pochopit se to dá mnoha způsoby, ale sledovat to je úmorné. ()

SOLOM.

Kevin Smith patří mezi režiséry, jejichž tvorbu mám zaškatulkovanou jako docela kontroverzní, leč zajímavou podívanou. Jeho komedie jsem snad nikdy neviděl, ale co se hororového žánru týče, už mám za sebou jak Mrožího muže, tak i Yoga Hosers. Co se tohoto filmu týče, tak mi to přišlo spíše jako akční drama/thriller, nežli horor, ale několik prvků se zde dá najít i z tohoto žánru. Nebudu však tvrdit, že jsem byl tentokrát spokojený, protože tento kousek má jak několik slibných pasáží a momentů, tak i docela dost slabin… Počáteční kecy o sexu prošuměli jedním uchem tam a druhým ven a zcela se v mém případě míjeli účinkem. Podobných žvástů je dnes plná snad každá rádoby komedie a to nejen americké ale už i ty české. Netrvá to moc dlouho a nastupuje náboženská stránka filmu a kupa fanatického kázání. Naštěstí patřil Michael Parks (coby Abin Cooper) k tomu lepšímu, co nám tu bylo nabídnuto. Fanatismus z něj jen srčel a mladíci brzy pocítí, že tady se záchrany a slitování jen tak nedočkají. Jenže to samé platí i pro samotné diváky a hlavně hororové fandy – zapomeňte na kupu bolestivého mučení a psychologických hrátek – tady hrají hlavní roli smrtící kulky, no a že jich tu bylo vypálených opravdu hodně. Protože ve chvíli kdy se na scéně objeví policajti a kulhající John Goodman, začíná napodobování filmů Quentina Tarantina… Počet postav se začne rapidně rychle snižovat a to na všech „frontách“. Množství kouřících nábojnic se nedalo ani spočítat a nebýt toho blbého konce, možná tam pochcípali opravdu všichni. Kevin Smith však chtěl, aby si z toho vzali diváci nejedno poučení, což možná na jednu stranu byl v jeho očích dobrý nápad, ale většina lidí s jeho nadšením asi moc spokojená nebude. Přece jenom jsme se těšili hlavně na pořádná jatka/brutalitu a toho se nám jaksi nedostalo… Krvavý stát tak mezi moje oblíbené kousky určitě patřit nebude. Ale jako taková jednorázová akční podívaná s kapkou tohoto hororu se to dá rozhodně dokoukat do konce. 50% ()

ARI50

Do hororu hodně daleko spíš nějaký akčňák ale dalo seto pozerat, přestřelka a kulky co lítaly kolem bomba a psychická rodina, měli je všechny postřílet a bylo by to ještě lepší. ()

Necrotongue

Náboženští fanatici jsou nebezpeční a bezpečnostní složky si v USA mohou po 11. září dělat,co chtějí.Hmm,vskutku objevné.Na konci filmu jsem měl pocit,že trval snad šest hodin,tak brutálně jsem se nudil.Když zrovna někdo nepronášel půlhodinové kázání,šlo někomu o život,naneštěstí mi tam byli všichni tak moc "sympatičtí",že mi to bylo úplně jedno.Snímek byl pro mě příšerně otravný,přestože mě jinak Kevin Smith dokáže pobavit,byl jsem rozhodnut ho hbitě zodpadovat,ale nakonec jsem film ocenil hvězdičkou za nápaditou prezentaci automatických zbraní. ()

MáŠa

vypadalo to zajímavě, pak o něco míň zajímavě, a pak jen "co že"? Není to horor, není to akční film, spíš je to taková společenská kritika, nebo co to vlastně mělo být. ()

Morholt

Po Zackovi a Miri a Cop Out jsem se těšil, že do toho Smith zase pořádně šlápne, ale ouha. To šlápnutí přišlo do pořádnýho ho*na a vzhledem k tomu, že už je to potřetí za sebou, začínám se mírně obávat o další jeho výtvory. Jo - pár gagů nebylo špatných a Goodman s Parksem zahráli tak jak měli, ale ta zdlouhavost, ty úmorné náboženské monology hlavního záporáka a celková nekoncepčnost prostě všechno dobré zabila. 15% ()

MonaSax

Podívala jsem se na to, jen proto, že to je od Kevina, jinak bych o to ani pohledem nezavadila. A musím říct, že je to totální kokotina, která mně akorát před spaním nasrala, ale přiznávám, že jsem z toho byla docela vypsychovaná, ty trumpety mně taky trochu vyděsily. ()

ScarPoul

Smitha mám veľmi rád. Jeho posledné filmy ale značne pokulhávali na kvalite. Preto keď sa rozhodol spraviť Red State mal som pochyby. Výsledok je viac ako uspokojivý. Ten človek ide tak prudko proti očakávaniam. Nedovolí vám sa stotožniť s nikým. Hlavná postava príde v polovici filmu a tiež tam slúži len na potvrdenie morálneho posolstva. Kopec krátkych štekov od známych hercov - hlavne Pollak poteší a celé sa to nesie vo veľmi zvláštnom temporytme, ktorý je mi ale strašne sympatický. Parks je parádny Son of a bitch. Pritom si to stále drží nadhľad, je to vtipné a zároveň to má kopec chutných momentov. Výborný nezávislák. ()

maseer2

geniálně absurdní film aneb proč se snažit řešit náboženské či teroristické problémy diplomatickou cestou, když je daleko jednodušší se navzájem postřílet :) Smith nezklamal, slabší 4* ()

PROROK14

V komentári sa nachádza spoiler. Našlo sa pár tvrdých scén, ale aj tak mám pocit, že to nemá poriadnu pointu. A keď už nič, tak to aspoň malo vyzerať trocha inak. Jednotky tam mali nabehnúť, a všetkých zastreliť. Potom by som sa nemusel pozerať, ako na konci postihnutý sivý starec recituje vo svojej cele... ()

6thSun

Když se chce Kevin Smith vyrovnávat s náboženskými fanatiky, tak ať to proboha činí v žánru sobě nejbližším, tedy komedii (viz vynikajicí "Dogma"). Thrillerová forma mu vůbec nesvědčí, takže nejzábavnější část filmu byla ta úvodní, kdy si tři mlaďáci scháněj babu na pich a hláškujou u toho jako kdyby z "Clerkse" vypadli. 35% ()

Lacike

Satira ktora nie je dostatocne kriticka, zabavna a vlastne ani nicim zaujimava. Hlavna myslienka mi prilis objavna neprisla. Ta trocha politickej nekorektnosti to nezachrani. Namiesto toho tu mame mnozstvo neskutocne nezazivnych nabozenskych kecov. Smith speje do pekla. Do pekla filmarskeho podpriemeru. ()

bouncer

Zajímavý počin od Kevina Smithe, který hodně vybočuje z jeho díla. Přsto toho říká hodně. Myslím, že potřebuji ještě trochu strávit něktaré motivy, ale celkově jsem spokojený. Je to cross-over více žánrů, ale celkově funguje velmi dobře. ()

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014

Další smithovka bez Jaye a Boba

Další smithovka bez Jaye a Boba

08.07.2010

A taky bez vulgárního humoru a popkulturních odkazů. Po krimikomedii Poldové zkusí Kevin Smith další nový žánr – horor. Přesněji řečeno – politický horor. Projekt Red State není žádnou novinkou,… (více)

Brad Pitt v další adaptaci Homéra?

Brad Pitt v další adaptaci Homéra?

18.10.2008