Tři středoškoláci najdou na internetu inzerát, prostřednictvím kterého jakási postarší dáma hledá partnery ke skupinovému sexu. Kluci jsou z toho hned celí pryč a rozhodnou se, že to zkusí. Vydají se k autorce inzerátu, ale vůbec nepočítají s tím, že je u cíle bude čekat něco jiného, než na co se původně těšili, a že se celá jejich cesta během krátké chvilky změní ve strašlivou noční můru. (AMC Czech)

IMPAIRED

Absolutních 100%... Takovej film nemá obdoby, dokonalý. Kdyby se ještě na konci ve vězení potkal s Jayem a Bobem bylo by to 110%. ()

jefff

Je to kravina a né, že ne. Kevin Smith ujel a bůhví co mu ševelilo v hlavě, že tenhle nápad natočit sektářské drama bude vážně dobrej. Nebyl dobrej, byl strašnej. Red State je o rodině ujetých sektářů co vražděj mladý homosexuály, protože jsou prý pod vlivem ďábla. Když chtěj oddělat další mladý kluky vtrhne k nim armáda policajtů a začně přestřelka, která trvá nekonečně dlouho a hovno se v ní děje. Hraje v tom John Goodman, to je fajn, ale divím se, že na tohle kývnu. Strašná blbost. ()

Soweek

A já už si chvílemi myslel, že to Smith vzal vážně. Kdepak, Red State je velmi ironický vyvražďovák s naprosto nepředvídatelným a místy hodně ujetým průběhem odkazujícím na masivní kritiku všeho možného. Zpestření smithovského repertoáru tedy proběhlo, ale bych radši, kdyby se Kevin vrátil k tomu, co umí nejlépe. ()

Forsberg11

S Kevinom Smithom nemám veľa skúseností, no a to je možno jeden z dôvodov prečo sa mi Red State dosť páčil. Príbeh o ortodoxnej sekte, ktorá zabije každého, kto sa prieči jej náboženským predstavám je slušný námet. Aj keď mám samozrejme svoje výhrady ako napríklad ten zbytočný nekonečný preslov sektárskeho vodcu a takisto množstvo logických dier. No naopak sa mi páčilo celkové spracovanie, ktoré nebolo vôbec konvenčné. A potešil som sa aj Johnovi Goodmanovi ako šéfovi protiteroristickej jednotky. Malo to akciu, vtip, napätie aj zaujímavé hlášky. 70%! ()

ZkuKol

Horor určitě ne, ale pěkně amorální zábava občas ano! Zápletka je v bodu nula, pastor je tahoun a závěrečná přestřelka výborná. Upřímně, kdyby nedošlo k závěrečnémun infernu, film by byl dost nuda, protože není ni dost pastora, ani dost násilí a hrůza vůbec žádná. Goodman je fajn, ale taky tomu mohl dát víc. Scénář mi přijde na Smithe slabý, asi mu žánrovky nejdou viz Cop Out! Tři teenageři se dostanou do rukou jedné pohublé, ale o to bláznivější sekty... 50% ()

sedm.1

Kevin Smith nikdy nebyl a ani nebude zrovna tuctový tvůrce, spíš tedy naopak, nicméně ve většině případech mu to, alespoň tedy u mě, ale docela vycházelo a já jsem se u jeho filmů poměrně dost upřímně bavil. Co si mám ale myslet o Red State, to fakt nevím. To myslel jako vážně? Co to mělo jako být? Co tím chtěl jako říct? Ano, bylo to sice opět netuctové, bylo to zvláštní a v podstatě i solidně kontroverzní, nicméně zpracované to bylo skutečně jako ten nejlacinější, nejtupější a nejnevkusnější brak, co lze snad vůbec natočit. A že by to byl tvůrčí záměr, tak tomu tedy opravdu moc nevěřím. Já tu vážně nemám krom kritiky ale co zmínit. Primitivní zápletka, co vůbec nefunguje a kde se toho prakticky ani moc nestane, s idiotskými, nesympatickými a naprosto mizerně přehrávajícími postavami, plkající hromady divných, nezáživných a mimoňsky hloupých keců, v druhé polovině pak s akcí, která nebyla absolutně efektní a neměla šťávu a kde největším drsoňem a likvidátorem byl dvaapůl tuny vážící důchodce John Goodman, což bylo sice fakt vtipné, ikdyž v tomto ohledu ale asi nejspíš určitě nechtěně, prostě děs. Pro mě jde zkrátka o naprosto nefunkční a hlavně nezábavnou podívanou, bez smysluplnějšího konceptu, a kdy musím jednoznačně souhlasit s názorem, že nenatočit to Kevin Smith, má to v hodnocení maximálně 15%, hromadu Odpadů! a setinový počet diváků. Je to prostě hnůj! ()

Spike23

Nejhorší Smithův film, do kterého, aby toho nebylo málo, obsadil ty nejotravnější herce ze všech možných seriálů ( Breaking Bad, Californication atd. ). Celý film je založený na kritice fanatické víry v boha, která je tak nehorázně trapná, že těch pár dobrých nápadů si většina diváků ani nevšimne. Nejvíc mě dostal náznak hlavní dějové linie, která vypadala dost zajímavě a v tom nejlepším prostě jen tak skončila, tím pádem byla celá první polovina filmu naprosto zbytečná, a pak už byl film úplně o ničem. Doufám, že se Smith vrátí ke komediím, protože další takový film bych už opravdu nezvládl. ()

Tjaden

Na Kevina Smithe rozhodně nezvyklý snímek. Místo vtipných dialogů a situačního humoru se to zde hemží spíše kilogramy vystřílené munice a citáty z Bible. Z několika zdejších komentářů se nemůžu zbavit dojmu, že právě tato odchylka sráží Red State pod 60% hranici. Já sám Smithovy new jerseyské komedie miluju, ale Red State rozhodně nijak nezaostává. Pokud divák sleduje pozorně, na pár černohumorných vložek narazí a zároveň na něj musí dýchat velká dávka smithovské ironie. ()

Wicky

Filmy Kevina Smithe mám rád.Komedie jsou prostě jeho.Kevin však zkusil něco nového.Zkusil zpracovat horor s nasranejma křestanama.Nápad je to dobrej to se musí uznat.Kdyby tohle natočil a zpracoval líp nějakej známej hororovej režisér tak by to bylo mnohem lepší.Kevin by se měl spíš zaměřit dále jen na komedie.Prvních 20 minut je zajímavých,ale potom už to jde hodně ke dnu.20% ()

DavidS.

Smith si vždycky utahoval z omezenců, náboženských fanatiků, moralistů...Doposud tak činil většinou za pomoci ironie a humoru v otevřených vulgárních inteligentních nezávislých komediích...V Red State řeší totéž...Jen v jiném žánru a jinými prostředky...Střelbou... ()

misstake

Mám rád žánrovky od osobitých režisérů, nikdy netušíte, co se z toho vyklube a co přijde v další minutě. Red state to splňuje a navíc má příjemnou stopáž a sedl mi víc než Smithovské typické komedie. ()

BlackTom

Skvelý režisér, pár hviezd a potenciál a nakoniec je z toho takáto nudná hovadina. Nevadila mi ponurosť, neemotívnosť ani celková sterilita snímkum, ale... Nevydarila sa politická zápletka, od hororu to malo tiež sakramentsky ďaleko a tak ma potešila len záverečná hláška a pár vydarených scén. Veľká škoda. ()

MareT.

Mě se nábožensky fanatické filmy líbí. Nejenom, že je to vcelku děsivé samo o sobě, když dospělý člověk se dokáže řídit podle určitého řádu až nezná svoji vlastní rodinu a hlavně nemá zdravý úsudek, ale hlavně kvůli tomu, že většinou na tu krev v takových hororech dojde. Tady je to takový velký mix, který vrcholí až klidným tempem. Vzhledem k tomu o jakého režiséra se jedná, bych se opovážil říct, že to je malý film. ()

Hanys_

Do příjezdu zásahovky dost perspektivní thriller, pak už jen průměrná střílečka (která ale sbírá plusové body za to, že kulku do hlavy tady může dostat opravdu každý!!). V součtu tedy rozhodně zajímavé dílko, kterým Smith ale říká příliš mnoho věcí na to, aby to pobral jeden film...5.5/10 ()

Ondracius

Reykjavík International Film Festival 2011: Hvězdička patří režisérovi za odvahu, že to svoje "pseudoněco" pustil do kina:) ... Kevin Smith se patrně pokoušel o ironii, ale nějak ji tam zapomněl přidat :) ...nebo to měl bejt béčkovej film? Já nevím a myslím, že to nevěděl ani Smith, co to točí :) ()

Teabag

Mezi horory bych Red State neřadil, ale thriller se silným sociálním přesahem je to výborný. Co se mi hodně líbilo scénáristicky, byla skutečnost, jak se pozornost pozvolna přenesla ze třech mladíků, kteří naletěli sektě, na ostříleného agenta Johna Goodmana (který mimochodem válel!), a přitom to na mě vůbec nepůsobilo rušivě. Takže to, co ze začátku vypadalo, že bude další exploitaion typu House of 1000 Corpses (nebo co vás zrovna napadne), najednou změnilo směr (ještě než to začalo být opravdu krvavé) a vyklubala se z toho výborná dramatická podívaná. Kevina Smithe jsem měl zaškatulkovaného jako režiséra výborných komedií, ale tímhle filmem mi dokázal, že rozhodně umí víc než jen to. ()

Disease

Kevin Smith navážno potěšil. Zejména výběrem charakterů, kdy mají všichni máslo na hlavě, takže notoričtí "ztotožňovači s kladnými postavami" poněkud utřou :-) ()

ondrula

Je to celkem špatný. V první půlce filmu si režisér asi usmyslel, že vhodná vata do nízkorozpočťáku bude nekonečný biblický blábolení, což každýho normálního člověka k smrti znudí. Ve druhý půlce se spustí nelogická přestřelka, která je pojatá především jako profilový záběry na střelce z ákáček, což taky není nic moc. On ten film vůbec má problémy s logikou. Tak třeba jsem nepochopil, proč agenti museli hned zkraje zastřelit každýho, na koho natrefili, včetně neozbrojených žen a dokonce i rukojmí a následně, když bylo po přestřelce a magoři se vzdali, je zatkli a uvrhli do vězení (místo toho aby je taky popravili). Konečně se tam furt motá John Goodman, kterej buď sáhodlouze říká do telefonu "Yes, sir", případně "No, sir" a pak předvede pozici prdelatého střelce; jinak bych řekl, že nějak pohubl a vypadá už dost staře. No a úplný závěr s drsnýma kecama federálních agentů mi přišel jako nechtěná parodie. ()

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014

Další smithovka bez Jaye a Boba

Další smithovka bez Jaye a Boba

08.07.2010

A taky bez vulgárního humoru a popkulturních odkazů. Po krimikomedii Poldové zkusí Kevin Smith další nový žánr – horor. Přesněji řečeno – politický horor. Projekt Red State není žádnou novinkou,… (více)

Brad Pitt v další adaptaci Homéra?

Brad Pitt v další adaptaci Homéra?

18.10.2008