Tři středoškoláci najdou na internetu inzerát, prostřednictvím kterého jakási postarší dáma hledá partnery ke skupinovému sexu. Kluci jsou z toho hned celí pryč a rozhodnou se, že to zkusí. Vydají se k autorce inzerátu, ale vůbec nepočítají s tím, že je u cíle bude čekat něco jiného, než na co se původně těšili, a že se celá jejich cesta během krátké chvilky změní ve strašlivou noční můru. (AMC Czech)

Terva

CITÁT - Ďábel čeká uvnitř.......... Chvilku jsem na to čuměl z otevřenou hubou, ale nakonec je to vlastně zcela logické. Zatím co jsem si u Kevina zvykl na komedie plné sexuálních narážek, hulení, a Boha je tohle vlastně to samé. Akorát trochu z jiného pohledu. Je to vážnější, bez Jaye a Silent Boba, ale je to o sexu a Bohu. Například vysvětlení a rozbor jednoho přikázání "Nezabiješ" a následné doplnění slova "bližního" svého, což ve filmu znamená, že zabít můžeš, když to není "bližní" tvůj - mrazivé, ale docela pravdivé. Trochu mě vadila ta roztřesená kamera, ale je vidět, že se tu Kevin Smith prostě zkouší vymanit z toho zašlého scénáře, který používá ve všech svých příbězích. Zase si říkám, proč ta změna, není to škoda ? Příběh lehce, ale opravdu lehce napodobuje filmy Quentina Tarantina - dlouhé dialogy a následné šokující rozuzlení, samozřejmě obsahuje příběh i dostatek krve - opravdu nezvyklé. Nové tváře z nichž na vrcholu je určitě John Goodman. Koukal jsem, že Kevin Smith s Goodmane počítá i do dalšího svého snímku na rok 2013, že by nová opakující se tvář ?. CITÁT - Bůh ve své poslední extázi ?:...... ()

moviesfan

Abych se přiznal, nemám rád filmy s náboženskými řečmi zaměřujícími se na boj proti homosexualitě, sexuálnímu chtíči a všemu "špatnému". Na druhou stranu pokud šlo o určitou kontroverzi a aby šel film lidem na nervy, povedlo se to. Začátek byl dobrý, postupně už to bylo spíše jen akčnější, ale celek byl slušný. ()

Marsik

Sekta jedna po**aná. Chudáci kluci. Film se celkem dal dokoukat, ovšem hororu se to ani trochu nepřibližovalo. Akce byly poměrně dobře natočené, ale ten závěr byl podle mě odfláknutý a nedotažený. To, že některé momenty byly nepředvídatelné, je pravda, ale když se po skončení filmu nad ním zamyslíte, řeknete si: "To byla ale blbost". 58% ()

Kryton

Kevin Smith to zase dokázal. Předvádí opět osobitý film, kde skloubil náboženský fanatismus, teen komedii, akci a velkou dávku explicity. Už v dogma a nejen v něm si udělal z hlavní víry celé USA "dobrý den" a nyní se zaměřil na ultra křesťany, kteří stojí na ulici s cedulemi jako "God hate Gays" , "Go to Hell" a hulákají jejich překroucenou morálku. Je zajímavé, že si zrovna tohle vzal Kevin Smith jako hlavní nosné téma. Nebuďte nadržení začátkem - žádná teen komedie se nekoná. Osobně největší vtip je v samotném začátku. Trojka nadržených středoškoláků chce najednou fiknout škaredou 40tku - "Já si zabírám zadek!". Skok do realistické Ameriky plné ultrakřesťanů se samopaly je snad jeden z největších akčních náboženských filmů posledních let a to Kevin Smith celý film natočil na digitální kameru za pár babek.John Goodman držel film nad vodou a musím přiznat, že nebýt tam on a představitel šíleného kněze, tak by se to přeměnilo v klasické béčko. (Hrát tam Seagal nebo Norris, tak by to bylo klasické - shootalldontask). Ke konci si nechal Kevin Smith moment, který doslova uzemnil. Bravo Kevine a teď poklekni, pomodli se a vyk.ř mi ho! Hodnocení OST: žádný nebyl a skládal se jen z hudby, kterou si na začátku pustila trojka nadrženců. Bez hodnocení! ()

ledzepfan

Natočené to je hezky-i kapka toho vtipu se v tom dá najít-ale něják jsem nepochopil, co tím chtěl jako Kevin říct. Rozehrál několik motivů ale ani jeden nedotáhl do konce..Přesněji řečeno necítím v tom jasný názor a postoj-což je u Kevina docela neobvyklé... ()

NinonL

Do pekel se sektami. Politicky velmi nekorektní snímek, otevřenost dnes velmi vzácná. Ale neuchvátil mě a celou dobu se mi z popisovaných věcí (vizuálních i slovních) zvedal žaludek. Jak z věcí sektářských tak i homosexuálních. SPOILER !!! Postupně byl magor nebo homo úplně každý. Film nechám bez hodnocení, protože jsem ho nepochopila. Tzn. předčasně vypnula s konstatováním, že na takové hnusy koukat nehodlám. Pan režisér Smith by měl zřejmě zauvažovat o vlastním coming outu. ()

SaNcHeZ_cz

I přes všechno, je to stále Kevin Smith. Konverzační humor je zde tentokrát jen do počtu. Smithova studie fanatizmu podaná na nezávislém pohledu dovnitř jedné sekty je vcelku slušnou, nicméně pro většinu nijak zvláště zajímavou záležitostí. Vyzařuje sice náznaky tvůrcových předešlých autorských počinů a přináší slušné řemeslné zpracování, nicméně je to jen další z lehce nadprůměrných příběhů. Bohužel ani fanoušci, mezi které se já počítám si zde nenajdou tolik, kolik by se od filmu Kevina Smithe slušelo. I přesto je ovšem Red State slušnou záležitostí, která je do značné míry kritická, originální a společensky nekorektní. ()

Korbitch

Ježiši, Kevine, co to kurva děláš? Film má náběh jako kráva stát se mým nejmilejším od tebe a ty to pak celý posereš. Místo toho, aby tam naběhla jednotka a všechny ty vypíčený, náboženský fašouny vykosila do posledního kreténa, tak ty to vymrdáš do prdele. Až mi to přišlo, že s nimi z části souhlasíš, když si je z toho zvěrstva nechal tak snadno vyklouznout. Co se týče nábožensko-sociální otázky, je film v první polovině plný otázek a pohledů na dnešní společnost, bohužel v té druhé je to scénáristická křeč a debilismus na entou. Kevine, začni prosimtě zase hulit. ()

Riddick77

Je fajn, že si Smith vybral téma amerického sektářství a křesťanských fundamentalistů, protože obecně v Evropě je to hodně nezmapované teritorium, přičemž všeobecný náhled na tuto problematiku je značně zkreslený (myšlen pohled na situaci v USA). Snímek poměrně jasně vychází ze dvou incidentů v první polovině 90s, tedy z konfrontace u Ruby Ridge v roce 1992 (Randy Weaver a jeho rodina proti agentům ATF, FBI, USMS) a především z incidentu [přesněji masakru] ve Waco roku 1993 (sekta Davidiánů - náboženské hnutí, které vychází z Adventistů sedmého dne - vedená Davidem Koreshem proti ATF, FBI a Texaské národní gardě). Především asociace s masakrem Davidiánů je více než na místě, ačkoliv délka obléhání, počet obětí a důvod pro samotnou razii byl odlišný. Smith k hutnému tématu přistoupil se značnou dávkou nadsázky, aniž by osvětlil samotný společenský kontext a relevanci. Snímek tedy stojí na vodě a postupem času se z něho stane pouze směsice vytržených citací z Bible a střílení. Osobně to tedy považuji za krok vedle, protože to nepřidává prakticky nic k pochopení dané věci a na pouhý výplach s určitou tématikou je to moc angažované a bohužel i nudné. Chválím za nekompromisní přístup k postavám, to se jen tak nevidí. Potěšil i John Goodman v roli agenta ATF. Jinak ony dvě události, které jsem zmínil jako předobraz a inspiraci, uvedl v roce 1995 Timothy McViegh jako jeden z důvodů svého útoku na federální budovu v Oklahoma City, při kterém zemřelo 168 lidí - inu, třeba ještě Smith naváže. Místo tohoto bezduchého paskvilu doporučuji pustit si dokument "Waco: A New Revelation", tam uvidíte, jak v reálu vypadá obléhání náboženských fundamentalistů, kteří jsou po uši ozbrojení. 2/10! ()

GodComplex

Kdo je nejvetsi nepritel boha? Satan. A kdo je Satanovym nastrojem zla na zemi? Homosexualove! Jsou uplne vsude, v mediich, ve filmech, v hudbe, v knihach. Je to protoze moralni zasady civilizace byly oslabeny a rozsiruje se nestoudna tolerance vuci homosexualum. Bezboznost. Laxni prijeti homosexuality urychluje zanik naseho druhu a jejich rady se stale rozsiruji. Je tedy nezbytne vsechny homosexualy postrilet, aby shoreli v pekle za sve hrichy. 7/10 ()

Makky

Tak som sa rozhodol, že Smith a ja nebudeme kamaráti. Táto jeho nová tvorba s experimentovaním v žánroch a satiricko-ironizujúce agitky plné bizarných figuriek idú mimo mňa. Smithíku, opäť si ma nasral a odteraz ťa budem obchádzať širokánskym oblúkom. Tento snímok zachraňujú len výborní herci a osobitá nepredvídateľnosť. ()

Kaluž

Kevin Smith ve svém novém filmu trefně a s ironií sobě vlastní komentuje současnou pokřivenou dobu. Celkem originální scénář, slušně natočená akce a absurdně uvalená tečka u vyšetřovací komise, kdy je mimo jiné vysvětlen i původ Božího hněvu. Chyběli už jen Jay s Bobem v rolích zevlujících jezdců apokalypsy. ()

Maq

Rozvržení postav se vymyká zavedeným šablonám, takže zápletka se vyvíjí docela nepředvídatelně. Měl-li však obsah nebo název filmu nabízet nějaké politické konotace, hodnotím takový záměr negativně. Nikdo není dokonalý - to je pravda, se kterou žádná politika nic nenadělá. --- Dobrý film, zajímavý. ()

slunicko2

Extrémní náboženští fanatici beze smyslu pro sebezáchovu vraždí homosexuály a jiné smilníky. 1) Asi to měl být thriller s lehkým nádechem společenské kritiky. Chápu, o co tvůrcům šlo, mix žánrů mi principiálně nevadí, ale nemohu se zbavit dojmu jakéhosi neuspokojení, něco jako tantrický sex bez výstřiku, který ovšem neumím a tudíž mě netěší. 2) Něco optimistického na závěr: You're already dead sinner. You destroyed your spirit in a waste of shame. ()

Skip

Spíš jen taková blbost o fanatické náboženské sektě a zásahu proti ní. Ne že bych se vyloženě nudil, ale k opakovanému zhlédnutí to rozhodně není. ()

Trevor

V prvom rade už by mohol Rudovi z Ostravy a.k.a verbalovi niekto vysvetliť, že 75% prípadov zneužívania detí majú na svedomí rodinný príslušníci detí a väčšinu ostatných rôzne občianske združenia venujúce sa mládeži ( pravobrežníkom rieky Morava spomeniem za všetky prípad skautských vedúcich či občianske združenie Malý Princ).Takže jeho virtuálne odbavovanie sa na cirkvách (akýchkoľvek) je v 85% komentárov už naozaj stereotypné otravné. Až človeku ostáva rozum stáť nad tým, ako sa on dopracoval k tak vysokému bodovému hodnoteniu. Ostáva dúfať, že sám nemá 200 účtov, aby si mohol sám pridávať hlasy a zároveň zvyšovať ratingy tak sračkových filmov, akým bol aj Krvavý stát. Film, ktorý nemá hlavného hrdinu (nie sú nim tínedžeri idúci za vidinou nového zážitku, nie je ním magor na čele sekty, nie je ním ani americký policajný vorvaň so spotrebou 20 zožratých hamburgerov na 5 prejdených kilometrov. Nie je nim nikto.) Liberálny jedinci síce musia byť v siedmom nebi, lebo takto nejako vidia cirkev. Na druhej strane práve vďaka takýmto filmov v štátoch nacistických takmer pravidelne nejaký magor vystrieľa kostol, lebo si myslí že to, čo Kevin Smith ponúkol je pravdou. Čo vlastne ponúkol? Partia okolo zmagoreného vodcu sekty. ktorá neznáša hlavne homosexuálov sa musí zabarikádovať potom, ako ich stánok obkľúči policajné komando. Teraz faily. Vodca sekty síce drevené oplotenie pozemku zabezpečí elektromagnetickými zámkami, ale sklad zbraní je otvorený. Policajt sa k jeho pozemku vyberie hľadať auto, ktoré je sotva vidieť od brány, ale on si ho pravdepodobne všimol už z príjazdovej cesty vzdialenej niekoľko stoviek metrov. Prestrelka medzi členami sekty a policajným protiteroristickým komandom je tak zúfalo zobrazená, až sa chce človeku plakať. Chlapi v oknách sa nepotrebujú kryť, ale policajti schovaný za autami sú pre nich ľahkým cieľom. Nie, priatelia, failom nie je koniec. 60 ročná starena (možno mladšia, usudzujem však na základe stavu jej poprsia k tej zemskej príťažlivosti) sa bez problémov nenápadne priblíži k členomi zásahovej policajnej jednotky a popraví ho a pri potýčke bez problémov zrazí k zemi 100 kilovú študenstkú americkú prasnicu. Ďalšie , čo sa týka konšpirácií už spomínaž nebudem, lebo to, ako akože jednajú policajné jednotky po 11.septembri je už zúfalstvom. Prečo teda film nezhodnotím ako odpad? Z jednoduchého dôvodu. Dvakrát ma rozosmial. Prvýkrát, keď americký policajný veliteľ fajčil hneď po prebudení v spálni. Čo za prasa fajčí v miestnosti kde spí jeho manželka? Aha, američan. A druhýkrát, keď sa tento dôstojník dohaduje so svojim podriadeným, kto túto situáciu zavinil a on ako argument povie, že za to môže tučný miestny ranger. Vždy ma fascinuje, keď 140 kilový americký vorvaň ndáva 148 kilovému americkému vorvaňovi do tučných prasiat. TOTO ROZHODNE NEPOZERAJTE!!! 15%, slabé aj na film snažiaci sa ukázať hlúposť náboženských fanatikov. Kevin Smith ukázal hlúposť, avšak jedine svoju.... ()

Eldrick

Kevin Smith se dal na morální exploitation, kde obhauje gaye, odsuzuje sektářství a další cinty. Bohužel bez nadsázky a bez svého typického humoru. Čekal jsem víc. Michael Parks ale podal děsivý výkon evokující Charlieho Mansona. ()

Pirabin

Snad nejlepší film Kevina Smitha, absolutně jsem nečekal to co jsem viděl. Nechci moc spoilovat, takže jen napíšu že se mi strašně líbilo vyvrcholení se sirénou a taky ta celková alegorie, kterou jsem vůbec nečekal. ()

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014

Další smithovka bez Jaye a Boba

Další smithovka bez Jaye a Boba

08.07.2010

A taky bez vulgárního humoru a popkulturních odkazů. Po krimikomedii Poldové zkusí Kevin Smith další nový žánr – horor. Přesněji řečeno – politický horor. Projekt Red State není žádnou novinkou,… (více)

Brad Pitt v další adaptaci Homéra?

Brad Pitt v další adaptaci Homéra?

18.10.2008