Tři středoškoláci najdou na internetu inzerát, prostřednictvím kterého jakási postarší dáma hledá partnery ke skupinovému sexu. Kluci jsou z toho hned celí pryč a rozhodnou se, že to zkusí. Vydají se k autorce inzerátu, ale vůbec nepočítají s tím, že je u cíle bude čekat něco jiného, než na co se původně těšili, a že se celá jejich cesta během krátké chvilky změní ve strašlivou noční můru. (AMC Czech)

A.Beech

Dej filmu: zaujímavý začiatok (7 minút) - kopa nudných kecov (30 minút) - hodinová strielačka (60 minút) = 97 minút o ničom. Kde zobral tento film také vysoké hodnotenie naozaj netuším (pretože vzhľadom k tomu, čo som práve videl, je extrémne vysoké). Ale John Goodman veľké pozitívum. ()

Qitek

Nic neříkající nasrané béčko, které prská na svět, gaye, náboženství a kde jsou všichni, ale úplně všichni špatní. Občas (hlavně ze začátku) zábavné a krvavé béčko. Čím víc se film blíží ke svému konci, tím více nudí. Závěrečná akce se pak nese ve stylu - uvnitř domu - Jeden člověk drží samopal a střílí z okna. Druhej člověk drží samopal a střílí z okna - venku- policajti jsou neschopní dementi, kteří drží samopal a střílí na dům, navíc jsou tu a tam, tam zas nejsou (?!) takže si lidi z domu klidně běhají ven (meh). Dům- na střeše drží člověk samopal a... a ano střílí. Řečeno polopatě tak jako vše ve filmu - nuda k posrání. Škoda. Film nemůže vyloženě nasrat či divácky urazit, jelikož se schovává za zády béčkovosti. Rozhodně ale nenadchne ani s tímto nadhledem. ()

DaUr

Ze začátku se člověk neubrání pomyšlení "Kdo sakra jsi, a cos udělal s Kevinem Smithem?" Nechybí sice naprostá nekorektnost, ať už vůči křesťanství, homosexuálům, nebo americké vládě, ale postrádá jakoukoliv formu humoru krom toho těžce cynického. Je tedy jasné, že se film s příliš kladnými ohlasy nesetká, už jen díky žánrové hybridnosti, která z něj dělá jakéhosi polovičatého zmetka. Chvílemi jsem se tedy nudil, chvílemi vyloženě bavil, ale přetrvával nepříjemný pocit, že Smith už si svoje řekl a že dalších Clerks se nedočkáme. ()

kinghome

Kevin by se vůbec neměl pouštět do takovýchto hororů a vážných věcí. Jemu jdou prostě komedie. Tady se na to dá koukat právě prvních 30 minut, když se film jeví jako komedie. Od té doby, co se to změní na vážnou náboženskou sračku to jde všechno do prdele a je to strašně podprůměrný kdoví co. Protože tomuhle se horor říkat nedá. Drama by mělo mít příběh a emoce, to tenhle film také nemá. Je to jen prázdné nic, která se nikdy neměla dostat na venek. Od odpadu to zachraňuje první čtvrtina filmu. ()

Avathar

"BOJÍM SA BOHA. VERTE MI... BOJÍM SA BOHA." Dobré. Ale mal som pocit, že z námetu sa dalo vytrieskať omnoho viac (prijal by som dlhšiu stopáž a širší záber na celú story, background sekty). Trošku neukočírované žonglovanie so žánrami. Mám rád Kevinov "dialógový štýl," ale sem sa miestami IMHO nehodil (veľa vysvetľovačiek, hlavne v závere). A možno mohol byť EŠTE o kúsok drzejší a nekompromisnejší a viac pritlačiť na pílu. Napriek tomu celkom slušná šleha s niekoľkými parádnymi scénami (trumpety, pastorova kázeň), čiernym humorom a dobrým tempom. Michael Parks absolútne bez chyby (už kvôli jeho výkonu sa oplatí film pozrieť). ()

Mrkvič

Sice mě to nijak extra nebavilo, ale originalita tomu nelze upřít. Pro filmové nadšence, kteří jsou málokdy něčím překvapeni, film skrývá spoustu bonbónků. Škoda že konec nebyl ještě ujetější. Docela se na to má tetelící dušička těšila. ()

Sfinkter

Tři roky před Tuskem Smith zrežíroval absurditu o dvou dějstvích - první scénu jako kázání, druhou jako přestřelku. V první vidíme fanatismus náboženství, v druhé fanatismus moci a zbraní. Chápu snímek jako karikaturu moderních USA, zároveň ho však vnímám jako absolutně zbytečný a neoriginální, jedinými plusy jsou krátká stopáž a několik známých tváří. ()

rowdys

Rozdelenie obsadenia v záverečných titulkoch na kategórie Sex, Religion a Politics vám o filme povie všetko potrebné. Smith ako majster obtierania si huby o všetko tentoraz síce zahodil svoj typický humor a nahradil ho iróniou najhrubšieho zrna a do toho si korčuľuje od žánru k žánru, no mňa najviac bavilo sledovať, ako sa z minúty na minútu situácia stočí úplne inam, než by divák odchovaný na žánrovkách dokola žnúcich rovnakú maticu, podľa ktorej vie, čo bude nasledovať, čakal. Nechutilo mi tu všetko, kázeň a prestrelka sú pridlhé a kravaťácky záver bol útokom tak priamym, že pôžitok z kritiky do istej miery zabil, ale ináč som sa dobre bavil. A Smithovi tiež kudos za odvahu nasrať distribúcii na hlavu. ()

uiu

Nechápu zdejší hodnocení, protože já ten film prostě žeru. Není moc dlouhej, takže nenudí a pořád se tam něco děje. Celý děj se dá rozdělit na 3 části. Celé to začíná jako nějaká teenagerská komedie o třech kámoších ze školy, kteří se domluví s nějakou ženskou přes internet, že si k ní přijedou užít. Jedním z nich je známej ksichtík Kyle Gallner (Noční můra v Elm Street z roku 2010 nebo Haunting In Connecticut). Následně padnou do pasti sektářské náboženské skupinky, která se je pokouší zabít za hřích, který chtěli spáchat. Celá ta sektářská část filmu by se dala označit jako druhá část filmu, neboť zde máme další "hlavní" postavu v podobě šíleného kazatele, který strhává svými proslovy své ovečky. Třetí část je s "hlavní" postavou Johnem Goodmanem, který je agent protiteroristické skupiny a zaútočí na dům této sekty. Film skýtá velká překvapení v tom, kdo přežije, koho zabijí a jak to vůbec celé dopadne. Zasáhne do děje i ruka boží? :) Prostě filmová lahůdka, která mě opravdu potěšila. ()

Raven0

Tvrdá kritika snad všeho, vladní politikou začínaje, pokračujíc skrze náboženství a u morálního úpadku současné společnosti konče. Trochu Smithe podezřívám, že začíná být paranoidní. Ale nejhorší je, že poslední dobou asi začínám být paranoidní též... A co mě trochu vyděsilo, bylo dramatické kázání kněze Coopera, které mě téměř přesvědčilo o jeho "dobru" a já si začal říkat "sakra, na tom něco je". Děsivé. ()

lennyd

Chtěli si jen poprvé užít. Na inzerát si našli zralou ženu, která je měla zasvětit do tajemství sexu. Leč právě ona byla aktivní členkou sekty, která pod vedením fanatického faráře bojuje za čistšího ducha - a každého kdo odporuje, ukáží kde je jeho místo (pár stop pod zemí). Jenže na stopě celému spolku je agent FBI (John Goodman), který se taktéž jen tak nevzdá. A boj o pravdu a lásku může začít... První asi čtvrthodinku jsem se ukrutně nudil, a říkal si probůh na jakou teenagerovskou uchylárnu já to zase koukám. Pak jsem si ale povšiml jména na režisérské židli, a rozhodl dát filmu šanci - a to se vyplatilo. Zhruba po půl hodině začíná pekelná řežba, která skončí pár minut před závěrečnými titulky (a nutno podotknout, že tím nejoriginálnějším způsobem (trumpety, znamení nebeské), jaký jsem kdy viděl a jaký jsem neočekával ani ve snu). Takže říkám, že Kevinu Smithovi lze věřit, že to s náma (divákama) myslí dobře, jen je mu třeba dát šanci. 3hvězdy za film, a jednu navrch za samotný závěr... ()

Quen11

Toto mi od Smitha veľmi nesadlo. Poukázanie na to, v akom nespravodlivom svete žijeme sa cení, aj keď to všetci vieme, no je to podané zatiaľ nevidenou formou. Na Red State sa mi páčila nepredvídateľnosť, herecký výkon Michaela Parksa a to ako film menil žánre a následne s nimi pracoval. Na Smitha slušné akčné scény. A humor? Že vraj tam nejaký bol, ale mne to teda vtipné neprišlo. ()

hroubek

Kevin Smith nepřestává překvapovat.Poté co předváděl v Poldech člověk začínal mít obavy kam směřuje tvůrce takových originálních děl jako je Hledám Amy či Dogma.A těd se vrací z filmem, o kterém bych rozhodně neřek, že ho natočil zrovna ten chlapík z Jersey.Red State je opravdu nepříjemná podívaná a to hlavně tím jak prezentuje náboženský fanatismus.Naprosto geniálně je to vidět ve scéně v kostele, které vládne Michael Parks.To co příjde pak Vám vyrazí dech, protože začne přestřelka, kterou Smith dokáže, že zvládne víc než jen rozhovory o komiksech,sexu a Star Wars.Jediná velká chyba je to, že není žádna výrazná kladná postava a jestli je tak se moc dlouho na plátně neohřeje.Není to zrovna film, který bysme chtěli od Smitha vidět ale rozhodně to zvládl a ukazál, že akce mu nedělá žádný problém pokud se rozhodne pro akční film nebudu s tím mít žádný problém ale radši bych viděl zpátky v Jersey. ()

Brain-D

To byla sračka! Akorát nevím jak ji mám ohodnotit, protože si to hraje a možná i je něco víc. Vím kám tím Smith míří, ale na mě to nepůsobí. Názory na aktuální náboženství, politiku, a další. Propletené s krvavými, mírně hororovými, akčními a dramatickými prvky. Chvili mi film připoměl Hostel a myslím si že tyhle dva snímky od sebe kvalitou nejsou moc vzdáleny. Abych to zhrnul, tak Kevin Smith natočil jiný film než doposud, tohle u něho nikdo nebyl zvyklý a podle mě to natočil nestravitelnou formou. ()

VasaX

Kevin Smith chce být opět provokativní a svůj, a já si myslím, že se mu to velmi dobře povedlo. Jen to asi ne všichni plně docení. Není povinností, aby film měl hlavního hrdinu. Či jakéhokoli hrdinu. Tady je hlavní postavou sám příběh. Příběh, který se pomalu valí přes všechny postavy, které se v něm objevují. Asi tak úplně nemá smysl rozebírat, co tím Kevin chtěl všechno říct, hlavní poselství je jasné. Ale ta forma, ta je fér. Odvážná a fér. Trošku mi trvalo se zorientoval a přistoupit na Smithovu hru, kterou člověk stejně plně pochopí asi až ke konci (a snad i ocení, i když jak tady koukám na ty hodnocení..., nebetyčně jste si užívali I Am Number Four jako skvělý a hluboký film, a Red State vám přijde jako nesmyslný blábol - tak tomuhle myšlenkovému pochodu asi nepřijdu na kloub, nebo spíš na chuť...). Red state není velkofilm, není to nějaká silná snaha šokovat a nebo kázat novou cestu. Kevin Smith se vydal vlastní cestou, která je trochu zvláštní, ale funguje. Lidi kritizují zaběhlá filmová klišé a filmové modely, ale přitom očividně nejsou moc vstřícní filmům, které se je právě snaží obcházet. Člověk se nezavděčí. Ano, Red State jako film není hvězdný, ani špičkový, není to blockbuster, jenže si na nic nehraje a zná svoje místo. A tak alespoň mě se Kevin Smith zavděčil. A tím ho nechci glorifikovat, protože předchozí Cop out se mu vážně nepovedl, ale Red State má něco do sebe, pokud v tom po hipstersko/pozérsky nehledáte nějakou kritiku církve, establishmentu a bůhví čeho. Je to tak, jak padlo na konci: "Lidé se chovají divně, když si myslí, že na to mají právo. Ale dělají ještě horší věci, když prostě jen slepě věří." Nejsem žádný Kevino-Smitholog, ale nic moc víc bych v tom raději nehledal. ()

zdenny

Béčko s námětem áčka a nesplněným obsahem. Čekal jsem nějaký exploit nebo torture. Alespoň v obsahu to vypadal, že by to tak mohlo být. Pak nakonec všichni zemřou, parta sektářských idiotů je plná chudáků a největší zmrdi jsou policajti. Tak proto ty dvě hvězdy. ()

klima777

Kevin Smith natočil krutý a neúprosný film (cože?...). IMHO velmi kvalitní (tentokrát tedy: COŽE?!). Rozdával rány na všechny strany (ne jen do Pěti směrů). Parodických elementů je zde sice spousta, přesto mám pocit, jako by se na plátně zhmotnily přízraky z Waco. Btw: V žádném případě se nejedná o horor. A kvituji s povděkem, že se režisér nerozhodnul pro alternativní konec. Suma sumárum: Slabší udivené čtyři hvězdičky. Čili: Pro Smithe možná drobný úkrok, pro mě docela zážitek. P.S. Někde na úrovni hlubokého podvědomí si rukou potřásají Burn After Reading s Nesmiřitelnými a v náboženském vytržení pějí žalmy. ()

Guzo

Z Red State mám dost rozporuplný dojem, ale určitě se nejedná o špatný film. Jen je prostě trochu jiný a jako vždy se originalita cení.. Pasáž s kázáním byla sice dost nudná, ale o to překvapivější zvrat nastal ke konci a vyznělo to jinak než asi kdo čekal. No, možná si takhle Smith udělal z lidí srandu, když tentokrát nenatočil komedii.. ()

Autogram

Film s celkom nečakanou zápletkou a nevyspytateľným priebehom. Dokonca ani hlavnou postavou si nemôžeme byť istí a už vôbec nie tým, kto prežije. Názov to sľubuje, ale film je oveľa krvavejší ako ten názov. V tom všetkom je jeho čaro, že je ako bonboniéra, vopred nevieme, čo dostaneme. A ten záver, ten si musím dať ešte raz. –––– Nebudou tam při tom žádný trapný momenty, jasný? Chce nás všechny tŕi a všechny najednou. –––– Řekl jste, že to bude jednoduchá akce. Posraná jednoduchost sama! ()

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014

Další smithovka bez Jaye a Boba

Další smithovka bez Jaye a Boba

08.07.2010

A taky bez vulgárního humoru a popkulturních odkazů. Po krimikomedii Poldové zkusí Kevin Smith další nový žánr – horor. Přesněji řečeno – politický horor. Projekt Red State není žádnou novinkou,… (více)

Brad Pitt v další adaptaci Homéra?

Brad Pitt v další adaptaci Homéra?

18.10.2008