Bílá smrt

• USA Whiteout (více)

Policistka Carrie se z osobních důvodů nechala přeložit na vědeckou základnu v Antarktidě. Zvykla si na drsný humor i milostné návrhy mužského osazenstva a spřátelila se s místním doktorem. Nyní se její pobyt na základně chýlí ke konci a ona má odletět po dvou letech služby zpět domů. Venku je v blízkosti stanice nalezen zavražděný geolog. Policistka se rozhoduje, zda se pustit do vyšetřování vraždy, nebo odletět. S pomocí doktora a pilota Delfyho se vydává na opuštěnou sovětskou základnu, kde vrah s cepínem, maskovaný polárnickou výstrojí, zasáhne dřív, než by mohl důležitý svědek promluvit. Vyjde najevo, že geologové objevili ruské letadlo se záhadným nákladem, které zde havarovalo před padesáti lety. Carrie začne prohledávat všechny místnosti na základně. Brzy zjistí, že tajemný náklad - diamanty - je ukryt v těle zavražděného geologa. Začíná boj o život a navíc se blíží extrémně silná sněhová bouře - bílá tma, ve které není vidět ani na krok. Šance na přežití je mizivá. (TV Nova)

char_t

Thriller funguje úplně stejně jako hlavní hrdinka, Kate Beckinsale. Dobře vypadá (i když znám hezčí), pořád je na co koukat, ale inteligence moc nepobrala a už zítra si zase nebudu pamatovat jak se jmenuje ani jak vypadá. ()

MickeyStuma

Dle tohoto snímku je patrné, že zločin se klidně stane i na Antarktidě. Hluboký mráz, vražedně mrznoucí vítr a šerifka vyšetřující záhadný případ. Je s podivem, že si na takové drsné podmínky troufne žena. Kate Beckinsale však všechny přesvědčila, že i to je možné. Detektivní příběh je jak ze staré školy. Drží si napětí s malými dějovými přestávkami. Děj se odvíjí velmi klidně a když dojde na akci, má to grády. Při rvačkách venku vtom nehorázném mrazu a prudké fujavici jsem dostával husí kůži. K prozrazení pachatele dojde opravdu až v posledních minutách. Snímek vznikl dle komiksu, který jsem bohužel neměl možnost si přečíst, takže nemohu porovnat. Každopádně to vidím jako povedenou, byť mrazivou, detektivku, jaká tu dlouho nebyla. ()

Rathalos

Uz nazov naznacuje,ze ide o poriadne mrazivy akcny krimi thriller v hlavnej ulohe s krasnou Kate Beckinsale odohravajuci sa na Antarktide,kde si v urcitych momentoch nevidite ani vlastny nos,zapletka filmu je zaujimava,natocene je to v celku slusne,nenudi to,stale sa nieco deje a samozrejme nechyba prekvapujuce odhalenie,cize moze byt...:-) ()

Wallis3

Slabý a místy do očí bijící pitominami, které prostě nejde jen tak přejít ( po amputaci prstů, jakoby se nic nedělo, pohyby venku apod...) hlavně, že tam nacpali Beckinsejlovou ve sprše :-) ()

Blaogranas

Stačí oprášit tolikrát použitou zápletku, přihodit k ní zajímavé prostředí jižního pólu a je to. Musím říct, že průšvihem zavání už první scéna s letadlem, ale když k tomuto filmu divák usedá s tím, že to nebude žádná originální super pecka a bere jej trochu s nadhledem, pak se celkem zabaví. Já na Kate koukám moc rád a opět mě nezklamala. Jednoznačně film na pomezí dvou a tří hvězdiček, takže zdejších 54% naprosto odpovídá. ()

Pekisan

Nahodou atmosfera bola celkom dobra a aj na Beckinsale sa dobre pozeralo (aj ked nie tak dobre ako v Uncovered). Jasne, ze to nebolo najinteligentnejsie, ani najlogickejsie, ale nemozete predsa cakat LA Confidential za kazdym dvdeckom. P.S.: uz len to, ze hlavna hrdinka sa vola Stetko, je hodne hviezdy:)) ()

Don Carlos

Spokojenost. Chtěl jsem vidět napínavé béčko z Antarktidy se spoustou sněhu a klaustrofobické atmosféry a takového filmu se mi dostalo. Až na ty nekonečné davy lidí na polární základně, které neustále pobíhají sem a tam :) ()

Torgal

Vidím, že pod scenárom sú podpísaní štyria ľudia, ale očividne neboli schopní prísť s čo i len trochu napínavým, alebo zaujímavým príbehom. Toto je béčko, ktoré malo skončiť na DVD trhu, do kín sa film dostal len kvôli obsadeniu Kate Beckinsale, ktorá ale neukáže nič zo svojich predností (na Antarktíde sa holt v latexe behať nedá). Bez atmosféry a napätia, zato s digitálnym snehom a fiktívnym mrazom (vonku -65 stupňov a Katka pobehuje v snehu s odhalenou tvárou, tak určiteee). 3/10 ()

zberatel

Cista rutina, antarktida je fajn ale na 3hviezdy to dotiahli posledny zaber na nadhernu polarnu ziaru a kate ktora je proste moj clovek :)) a ta zima... brrrr. ()

swiss

Těšil jsem se na Antarktidu. Ta je ve filmu pěkná, ale to ostatní? Atmosféra nic moc, podivný střih (občas jsem nechápal kde to jsme a jak jsme se tam dostali) a herci taky žádná sláva. Škoda ... ()

bakeero

Krimi roku to sice není, ale ani to není tak hrozný, jak tu věšina píše. Normální koukatelná krminálka z atraktivního prostředí Antarktidy. ()

Acrobat

Tento thriller mozno zaradit do sedeho priemeru zamorskej produkcie a ulozit ho tak do dlheho radu jemu podobnych thrillerov. Pocas celeho filmu som sa viac zaoberal prirodovednymi az lekarskymi otazkami ako napr. moznost dlhsieho prezitia na Antarktide, ako sa telo vysporiada so zimou (pri - 55 stupnov nemoze ist clovek vonku bez ochranneho respiratora - dychanie ustami je to najhorsie co sa da spravit - zamrznu totizto pluca...), aka je moznost zasobovania pohonnymi hmotami, ci benzin v tom malom lietadielku nezamrza a pod. Ak teda pocas filmu si kladiem otazky nesuvisiace s dejom niekde je chyba. Je v scenari, ktory svoj handicap ukryl pod jednotu miesta deja - odlahle miesto na Zemi. Stiesnene prostredie posobi vo filmoch takmer vzdy dobre, avsak na sceny, dialogy sa musi davat vacsi pozor. Hlavny motiv celeho zabijania, ci ako to nazvat, vyvolal skor otazniky, ci JE to vobec taky dovodny motiv, pohnutka, ktora by do vas vliala chut zabit. DO mna teda urcite nie. Hovorme radsej o pocasi a krasach Krajine vecne posiatej ladom.... ()

Bart16

Na to,jací lidé jsou pod filmem podepsáni(režisér takových filmů,jako 60 sekund,nebo Operace hacker a producent Matrixu) tak výsledký produkt je dosti pod průměrný.Ve filmu se sice pořád něco děje a Kate Beckinsale je pořád hrozná kočka i v péřovce,ale třeba samotné finále filmu tak nějak vyšumělo do prázdna.Snad si Sena napraví reputaci Honem na čarodějnice. ()

Bbronx

Od filmu jsem neočekával moc. Ale mile mě překvapil. Dobrá zápletka, nečekaný konec a sympatická kočka v hlavní roli co víc si přát??? Možná trošku propracovanější dialogy a trošku drsnější hudbu která se vryje pod kůži stejně jako všudypřítomná zima. A škoda těch dvou prstů. Oj Oj. Hodnotím minimálně 60% ()