Nutné k přežití

(pořad)
  • Česko Boj o přežití (více)

Série(7) / Epizody(67)

Bývalý elitní voják Bear Grylls bude vaším průvodcem divočinou. Ukáže vám, jak přežít na těch nejvíce nehostinných místech naší planety. To všechno bez pořádné výbavy, jídla i pití. Půjde mu při tom o život... Zkušený dobrodruh a expert na přežití v divočině Bear Grylls cestuje po světě a na nejméně pohostinných místech naší planety se zas a znovu pouští do tuhého souboje člověka s nespoutanou přírodou. To, co by jiné spolehlivě zabilo, je pro něj příležitost vychutnat si natáčení napínavého televizního průvodce extrémního cestovatele. Bear Grylls sloužil ve speciálních jednotkách britské armády a má za sebou zvláštní výcvik přežití v nejtěžších podmínkách. V první várce epizod se mimo jiné ocitá uprostřed ničeho v kanadské části Skalnatých hor, na poušti Moab v Utahu, v nitru deštného pralesa na Kostarice, na ostrých hřebenech aljašských hor, na vyprahlých pláních Sierra Nevady nebo ve sluncem spalované africké savaně a vyzbrojen jen naprostými nezbytnosti k přežití si musí najít cestu zpátky do civilizace. (TV Prima)

Wargoo

Nikdy nám život na hrane únosnosti nebol predstavený lepšie ako v podaní Beara Gryllsa. Vynikajúce, napínavé, realistické.... ÚŽASNÉ !!! 5***** a 95,7338% ()

herech

Dost zajímavý seriál o přežítí v těch největších extrémech s obdivuhodným Bear Gryllsem. Jeho jídelníček je vskutku velmi pestrý a jen aby nám ukázal jak přežít je schopný pozřít velmi slizké, odporné, nechutné a páchnoucí tvory. Krom toho mu není ani cizí okusit i vlastní tělní tekutiny jen aby ho nezkolila žízeň. Celý seriál ale není jen o scénách žaludek obracející naruby, extrémní prostředí v nichž se boj opřežití odehrává zahrnují také krásné scenérie divoké přírody, vyprahlé pouště, či "ledového království". V tomto seriále máte možnost poznat velmi houževnatého chlapíka, který vás skutečně naučí jak to v nepříznivých podmínkách nevzdát a bojovat o své přežití. Zde poznáte, že to jestli přežijete hlavně závisí na vaší duševní odolnosti a síle, tělo toho snese mnohem více než si myslíte. ()

bangee

Bear Grylls, specialista SAS plus jeho tým kameramanů rovná se tak trochu adrenalinová šílená jízda po extrémních místech naší malé planety. Grylls navíc pohotově a obratně využívá všech detailů různých lokací, nebojí se názorně (někdy až moc) ukázat, že člověk by měl být a je schopen adaptace na různá prostředí. Sice trochu konstruované, ale jinak na to? ()

rekkky

Seriál označený jako - Dobrodružný. Popis naprosto sedí. Beara Gryllse obdivuju. Jednoznačně můj nový hrdina :D ()

DHDV

Poučné a zajímavé, ne zbytečné. Ale když už v každém díle říkal „hrozí dehydratace“ tak už mi to vadilo. Ale je to pravda- ta hrozí za každých podmínek. Těším se na další díly ()

Ham.and.eggs

Když jsem kdesi na internetu viděl, jak moc je tento na oko působivý seriál důkladně připravován a Bear Grylls je většinou solidně jištěn (i když to kamera zrovna zabírat nemusí - týká se to minimálně prvních dílů této "show"), tak mě to nejdřív trochu zklamalo. Pak jsem si ale uvědomil, že tenhle seriál je předevšim o tom inspirovat, trochu poučit o fauně, floře a obecně o možnostech té které lokality. A tyhle možnosti můžou člověku usnadnit život i v divokym prostředí. Co se týče Beara samotnýho - neskutečně ho obdivuju - nejen za to, co všechno dokáže provést (vyšplhat, seskočit, sežrat...) a jaký má fyzickej potenciál, ale předevšim za jeho přínos pro mnoho tělovýchovných spolků.... ()

Wyder

Bear Grylls si poradit rozhodně umí. První série byla super, ale jak už prošel více méně všechna možná teritoria, začalo se to dost opakovat. Člověk pak už čekal hlavně na to, jakou chuťovku si to zase dá k jídlu:) (za zvláště památné považuji vařené ovčí oko, živou mega housenku, varlata nebo zbytky z medvědího lejna :-D). Nejlepší díly jsou asi Sibiř, Aljaška a Skotsko... ()

Ukubumbahoo

Vždy když jsem koukal na MacGyvera, řikal jsem si, to přece není možné! A Bear Grylls by se MacGyverem občas i nazvat mohl, ačkoliv to není tajný agent, jeho příběhy jsou o to více zajímavější, napínavější a občas se i slušně pobavíme. Bear nás zavede na úžasná místa a pokusí se nás naučit jak na nich přežít. Někdy je až zarážející do čeho se pouští a já bych při otázce přežití zřejmě volil jinačí cestu, než třeba zatopenou jeskyní s dohořívající pochodní v ruce, ale i tak sem si tento seriál zamiloval. ()

Hapretor

Jmenuji se Bear Grylls. Zdolal jsem nejvyšší horu světa "Olympus Mons", přeplaval jsem Severoatlantický oceán na vlastnoručně vyrobeném voru, sloužil jsem u britských speciálních jednotek SAS, působil v SIS, přelétl na rogalu celý americký kontinent od severu k jihu, dobyl jsem jako první jižní pól, přejel jsem Saharu na kole, zdolal jsem délku Čínské zdi na kolečkových bruslích, Apeniny jsem sjel na saních, vyšplhal jsem na Ayers Rock jen pomocí rukou a nohou, prošel jsem pěšky celý svět! Nyní Vám ukáži jak přežít jeden týden v místech, kde by jiný člověk vydržel naživu sotva jeden den! => Bear Grylls je borec. Vskutku záživné skloubení "Jackass" a "National Geographic". Jen si nemyslim, že bych někdy jeho rady využil. Když tak vidim, co mě může potkat v různých koutech světa (a hlavně můžu jíst), radši si sednu do kouta pokoje a kouknu na tohle z křesla s popcornem, balíkem minerálky a poctivou porcí svíčkové. Bon appétit, monsieur Grylls. - re-edit: blbost na entou ... ale nechutná a zábavná ... ()

Rafaelos

Zaprvé: Klobouk dolů tomuto Muži s velkým "M", který v pořadu předvádí tolik neskutečných věci, ze kterých se mi tají dech. Řekl bych, že jeho heslem musí být: "Když se chce, všechno jde" :-) Zadruhé: Doporučuju tento seriál ke sledování všem, protože náhoda je prase a nikdo neví, kdy se ocitne někde v lese, na poušti nebo jinde a bude muset sám a bez pomoci přečkat noc a někam se dostat, rozdělat oheň či najít zdroj vody. ()

abcdcsfd

Chlápek co jezdí po světě a pojídá zvířátka. Neuvěřitelně zábavný. Seriál, kterej vás naučí přežít, když náhodou ztroskotáte a náhodou s sebou budete mít výbavu jako lana, nože, křesadlo...ale je to prdel! ()

bolf!k

Po prvním díle. Nemůžu si pomoct, ale ten chlap mě irituje. Za prvý, to jeho příšerný přehrávání, když pláče, že by chtěl mít kolem krku svýho synka místo batohu. Nechápu, že jim to tolik lidí žere. Plus ty náhody, jako když najde, btw jak sám řekne, děravej pytel, a přesto ho pak nafoukne a použije jako nafukovací lehátko ke sjezdu řeky??? Stejně hloupý, jako tvrdit, jak je to poučný, když se snaží lidem namluvit, že maj 20ti metrovej sráz jednoduše slanit pomocí provazů z padáku :D fakt užitečná příručka. 40% ()

illy.cz

Jednoznačně můj nejoblíbenější seriál na Discovery...všechno působí věrohodně a každý díl je doslova napěchovaný zajímavostmi a užitečnými informacemi..Bear Grylls je něco jako MacGyver jen s tím rozdílem, že Bear je neuvěřitelně sympatický..:) a asi toho i hodně umí...Man vs. Wild aneb Discovery prima vařečka :) ()

charmin

Neviem, ale pride mi to svizne, realne, poucne - vsetko co potrebuje mat dobry dokument. Plus zabavny skillful a stale REALNY sprievodca. ()

mi-ib

Jó, co tehnle týpek svede, to je na pováženou. Každopádně ho obdivuji. Sice člověk musí všechno brát s rezervou, ale když ho vidim někde 10 a více metrů lozit nad zemí bez jištění, tak si řikám to snad nejde nějak nafejkovat. A když pak žere pavouky, ovčí srdce, housenky, tak mi neřikejte, že mu to dělaj z marcipánu. Prostě je to frajer a jeho schopnosti a um bych chěl mít. ()

Pesosek

Jo super pořad, který jako cestovatel a dobrodruh dokážu ocenit. Bear Grylls je celkem masér. Jediné co to u mě sráží je, že je to celé nahrané, strojené a neustále se snaží vyvolávat v divákovi iluzi nebezpečí, což je mnohdy trochu mimo mísu. Prostě na tyhle věci jsem citlivý a občas mi to přijde jako totální šaškárna. Na druhou stranu má tenhle pořad něco do sebe. ()

mutace

Jako exhibice jednoho nadupaného člověka to není špatné. Jako návod na přežití je to bezcenné. Neumím lézt po skalách, nevyznám se v květeně africké savany ani kostarické džungle, natož abych se vyžíval v latinských názvech. Možná chych ješte tak dokázal vyždímat sloní hovno. Dokonce i padák, jehož komponenty Bear Grylls tak hojně využívá, mám u sebe jen při velmi vzácných příležitostech. ()