Nutné k přežití

(pořad)
  • Česko Boj o přežití (více)

Série(7) / Epizody(67)

Bývalý elitní voják Bear Grylls bude vaším průvodcem divočinou. Ukáže vám, jak přežít na těch nejvíce nehostinných místech naší planety. To všechno bez pořádné výbavy, jídla i pití. Půjde mu při tom o život... Zkušený dobrodruh a expert na přežití v divočině Bear Grylls cestuje po světě a na nejméně pohostinných místech naší planety se zas a znovu pouští do tuhého souboje člověka s nespoutanou přírodou. To, co by jiné spolehlivě zabilo, je pro něj příležitost vychutnat si natáčení napínavého televizního průvodce extrémního cestovatele. Bear Grylls sloužil ve speciálních jednotkách britské armády a má za sebou zvláštní výcvik přežití v nejtěžších podmínkách. V první várce epizod se mimo jiné ocitá uprostřed ničeho v kanadské části Skalnatých hor, na poušti Moab v Utahu, v nitru deštného pralesa na Kostarice, na ostrých hřebenech aljašských hor, na vyprahlých pláních Sierra Nevady nebo ve sluncem spalované africké savaně a vyzbrojen jen naprostými nezbytnosti k přežití si musí najít cestu zpátky do civilizace. (TV Prima)

Wopat

Je to můj oblíbený a velice poučný dokument, u kterého se divák doví mnoho užitečných fakt o tom, jak přežít v krajních situacích kdekoliv na světě a dostat se do bezpečí. Bear Grylls ukazuje všechny potřebné principy k přežití a co víc, sám se dobrovolně vrhá do divokých řek, močálů, bažin, ledových jezer a jiných smrtonosných míst, jen aby ukázal jak odtamtud vyváznout. Divák má tak možnost přesvědčit se, že to skutečně je možné. Na druhou stranu je však nutné podotknout, že předvádí také mnoho riskatních kousků jako je sjíždění svahů, skákání salt do neznámé vody apod. Samozřejmě je to pro zatraktivnění, ale u mě to vyvolalo spíš záporné reakce, protože v tak kvalitním dokumentu kde je lidem ukazováno, jak přežít, by nemělo být vzápětí ukazováno, jak se zranit a zemřít. ()

emdvojka

Prvé výpravy veľmi, veľmi zábavné a niekedy aj šokojúce. Za to dám kľudne plne hodnotenie! Lenže život neni taký jednoduchý, takže aj Bear Grylls postupne stráca nápady a tempo no a občas to až prekvapujúco zanudí. Určite je to top dokument, ktorý je prinajmenšom originálny a zaslúži si našu pozornosť... veď koľkí z nás by prežili čo by len jeden deň vtých sračkách :-) ()

LojZza

Bear je frajer. Co vic k tomuhle rict. Libi se mi ti lidi, jak si mysli ze vsechno jen predstira. Samozrejme, ze je to natocene a z casti vyrtvorene tak, aby to bylo zajimave, ale o tom ten porad neni. Neni to ani o tom, jak vysadi jednoto typka v divocine a on hleda cestu zpatky. Je to o tom, ze vam Bear ukazuje, JAK v divocine vubec prezit. A to velmi zabavnou a poucnou formou. Bear hlavne nemusi nikomu dokazovat, ze v divocine prezit umi. (Umi!) V hlave mam scenu, kde se Bear brodi nekde v Norsku v minus dvaceti ledovou rekou, aby se dostal na druhou stranu. Nasledne ukaze tkanicku z boty ktera zmrzla jako rampouch. Jestli si nekdo mysli, ze jsou takovehle veci nahrane, tak buh s nim. ()

SimonShot

Bear je schopný přežít prostě všude kde se na planětě dá jen dojít.Neporušená příroda s skvělým pruvodcem,tady se o hodnocení nedá ani na sekundu váhat 5*. ()

kilobyte

Díky tomuhle pořadu vím, že kdybyste mě vysadili v jakékoliv odlehlé divočině, tak teoreticky bych věděl, přesně co mám dělat, ale prakticky bych asi brzy zemřel. Na vlastní kůži bych většinu z toho zažít nechtěl, ale z pohodlí domácího gauče se to sleduje moc dobře. ()

CliffLee

Bear Grylls je hustej dobrodruh, a svoje postřehy(a další znalosti které by nám mohli zachránit život v divočině) se nám snaží předat na Discovery. Sám(a s zhruba 10 členým štábem) dokazuje že jde přežít týden kdekoliv na světě, ať už jde o poušť, tundru, deštný prales či ledovec... Je to prostě borec... ()

BLADER

Som rád, že je tu aj toto, pretože tento program mám skutočne veľmi rád. Zaujímavé situácie a navyše, Bear Grylls je skutočne veľký odborník na prírodu, takže sa toho dozvieme skutočne veľa. Len tie jedlá, ktoré si občas dáva, sú skutočne... kuriózne. ()

R4D0

Veľmi rád si pozriem každú časť a už som sa aj čo to naučil.Bear Grylls je proste jednotka a rozmýšľam na tým že dalšie-nové časti by nezaškodili,v každom prípade päť hviezdičok (škoda že viac sa nedá). ()

Black-star

Tenhle seriál si mě získal především díky "bláznovi" Bearu Gryllovi, protože co on všechno nevyzkouší, aby vám ukázal jak se zachovat v krajních situacích. Opravdu velmi poučné a moc ráda se na ty jeho kousky dívám. Nikdy přeci člověk neví kdy se mu to bude hodit, že? ()

Acrobat

Chcem byt tym chlapom. Nie som v ziadnom pripade turista, priroda ma na pesi nelaka, ale tento chlap ma vzdy dokaze prinutit zamysliet sa. Uzasny typek, absolutne nesmrtelny. ()

Dubron

Podařený seriál, kterému bych vytkl snad jen to, že v rámci jedno dílu slyšíme některé z rad snad až příliš často. No alespoň si je máme možnost zapamatovat - až skončíme sami někde ve Skalistých horách, nebo na Aljašce nebudeme tak zaskočeni. ()

m_a_c_a

Vynikající dokumentární seriál. Opravdu Beara obdivuju a věřím, že kdyby se v podobných situacích skutečně vyskytl, tak se z toho vylíže. Některé věci jako např. jeho "strava" by mohla být pro slabší povahy opravdu silné kafe, ale tak jako demonstrace extrémní situace to účel splňuje. Ačkoliv nevěřím, že se sám někdy objevím třeba na pustém ostrově na Sumatře, určitě je zajímavé se dozvědět spoustu vécí o zdejší fauně, podnebí, apod. ()

Colour

Aké tri veci by som si zobrala na opustený ostrov? Stačí mi Bear Grylls, nič iné mi netreba, veď do týždňa budem zase doma :-) ()