Nutné k přežití

(pořad)
  • Česko Boj o přežití (více)

Série(7) / Epizody(67)

Bývalý elitní voják Bear Grylls bude vaším průvodcem divočinou. Ukáže vám, jak přežít na těch nejvíce nehostinných místech naší planety. To všechno bez pořádné výbavy, jídla i pití. Půjde mu při tom o život... Zkušený dobrodruh a expert na přežití v divočině Bear Grylls cestuje po světě a na nejméně pohostinných místech naší planety se zas a znovu pouští do tuhého souboje člověka s nespoutanou přírodou. To, co by jiné spolehlivě zabilo, je pro něj příležitost vychutnat si natáčení napínavého televizního průvodce extrémního cestovatele. Bear Grylls sloužil ve speciálních jednotkách britské armády a má za sebou zvláštní výcvik přežití v nejtěžších podmínkách. V první várce epizod se mimo jiné ocitá uprostřed ničeho v kanadské části Skalnatých hor, na poušti Moab v Utahu, v nitru deštného pralesa na Kostarice, na ostrých hřebenech aljašských hor, na vyprahlých pláních Sierra Nevady nebo ve sluncem spalované africké savaně a vyzbrojen jen naprostými nezbytnosti k přežití si musí najít cestu zpátky do civilizace. (TV Prima)

Ebon

Naprosto nejostřejší reality show o nebezpečných situacích. Bear je totální magor. Když jsem ho viděl skočit do zamrzlého jezera, říkal jsem si hustý, když si vlezl do vnitřností zvířete, aby mu bylo teplo..hustý, píchnutí včelou do ksichtu a snězení jačího oka bylo brutál. Prostě simulace naprosto mezních situací. Pořád to však podává tak, že si z toho může divák něco vzít. ()

Fary

Svým způsobem velmi zajímavý a poučný dokument, který člověka "naučí", co dělat, když už se někde ocitne ve srabu. Problém je v podstatě jen v tom, že když už se ve srabu ocitnete, tak obvykle nemáte ani nůž, ani křesadlo, ani čutoru s pitnou vodou. Taky obvykle nevíte, které místní druhy fauny jsou jedlé a které ne a která místní flóra vám může pomoct zhojit rány a která vám je naopak zanítí. Ale když odhlédnete od toho, že vlastně největším hrdinou je kameraman, který to celé filmoval, tak je to celkem zajímavý dokument o přežití v divočině. ()

Ledkodlaq

Bylo by to skvělé, kdyby to nebylo až příliš vyumělkované, bear záměrně vyhledává rizikové situace a přitom říká, vyhněte se takovým situacím. Chápu, že chce postupy předvést, ale například v jedné scéně od bezpečného brodu přejít k divočejší vodě a říct "vidíte, jak je tady voda divoká? Tady vám to ukážu" mi přijde vyloženě jako provokace a vybízení k bejkarnám. ()

Wishkah

jeden z mých nejoblíbenějších Discovery seriálů. Sympaťák Bear Grylls provádí pořadem osobitým způsobem. Dává užitečné rady (člověk totiž opravdu nikdy neví co se stane) a občas vás donutí říct ble a znechuceně se odvrátit (většinou se jedná o konzumaci jída) ale i přesto jej nedokážete přestat sledovat. Vynikající a originální pořad. Mě se nejvíc líbil díl z americké divočiny, kdy Bear půlku dílu unikal před medvědem grizzly a pak pustý ostrov. Nevím sice jak moc to bylo připravené a zabezpečené, ale když se Bearovi kolem voru začali kroužit žraloci, tak sem se o svého oblíbeného dobrodruha docela bál ()

ThomasCrown

Bearovi Gryllsovi som trochu zazlieval, keď sa otvorene rozoberalo, že vlastne všade chodí so štábom, ale človek si uvedomí aký dopad vlastne Ultimate Survival má až vtedy, keď sa sám seba spýta - čo by v tejto situácii urobil Bear? Je až neuveriteľné ako vám TV show môže pomôcť, ba dokonca zachrániť život a Bear skvele predvádza aké techniky použiť pri záchrane vlastného života v neznámom prostredí. ()

Prochy38

Nechci se moc rozepisovat, protože seriál teprve začínám sledovat. Jen bych chtěl vysvětlit jednu věc všem těm "odborníkům", kteří B. Gryllse považují za podvodníka apod. a snaží se nás bavit videi, které nám dokazují, že je to pravda. Hned v prvním díle BG vysvětluje, jaký účel má jeho seriál. A rozhodně to není to, aby nám všem dokázal, jak je drsnej chlap, jak všechno zvládne!! To byste si měli uvědomit v první řadě! Hned jasně řekl, že nám ukáže a poradí, jak si zachránit život, kdybychom se ocitli v podobné situaci, a to přesně dělá. Skvěle popisuje, na co si dávat pozor, čemu se vyhýbat, jak si správně opatřit vodu, která neublíží a kde najít ten správný zdroj potravy! Tento seriál by si měl projít každá, kdo sem tam někam vyjede, protože každý může někde uvíznout a každá sebemenší rada nám může zachránit život! Všichni, kdo to srovnáváte třeba s tím Survivorman! Vzpamatujte se! Ano, je dobrej, ne - je skvělej!, dělá vše sám, bez pomoci! Ale kdyby ho tam zabil medvěd, nebo uštkl had, nikdo se nic nedoví!!! BG seriál točí, abychom věděli, co máme dělat, k čemu by bylo, kdyby ho hned ve třetím díle zabil chřestýš a my z toho nic neměli, to Vám nedochází???? A hlavně o svém štábu pořád mluví, on se nesnaží zatajit, že tam s ním jsou!!!! Jste hlupáci, kdo tvrdíte, že je podvodník! Je mi z Vás zle! Svoje už jsem řekl, snad si to nějaká hvězda, která tento seriál opatřila odpadem, přečte a popřemýšlí nad sebou.... ()

Xavi6

Bear Grylls je v mých očích komik, ale komik, který do všeho jde. Nikdo o něm nepřestanou být vtipy (jako o Chucku Norrisovi), ale jeho kousky jsou někdy opravdu k pokukání. Škoda jen, že někdy k přežití dělá takové nechutnosti, že musí být určitě někdy někomu dost blbě z toho, co dělá. :D ()

Charon11

Rozhodně zajímavý pořad. Nevydržel bych ani půlku toho co hlavní protagonista. Jen si nejsem úplně jistý, zda po posledním záběru neodjede na noc do hotelu.... Ani to by nesnížilo jeho výkon, ponořit se do zamrzlého jezera na Sibiři a dokonce plavat pod ledem mezi vysakanými dírami - to už musí být trošku šílenec (i kdyby byl připravený vrtulník a lékař mimo záběr) ()

seko0408

Bear Grylls - jeden z mála ľudí, ktorí môžu popísať chuť hov*a. Obdivujem jeho odvahu, pevnú vôľu, odhodlanosť, výdrž, bojovnosť, vedomosti a chuťove bunky... :) ()

bobstock

Spolu s ním obdivuji i kameramana na co všechno, při překonávání přírodních překážek, musí mít koule. Vím, že je to show a občas i hnus, ale to nic nemění na tom, že Bear je prostě hovaďák. 90% ()

Spacecore

Viděl jsem opravdu pár epizod a dále nechci pokračovat, proto zatím nechávám hodnocení takto. Třeba se někdy k pořadu vrátím a hodnocení zvednu, zatím ale takle. Bear Grylls je rozhodně odborník na přežití a frajer, to bez debat. První epizody jsou super, kde to skutečně má smysl. Potom ale dochází ke klasickému problémů, kdy jsou epizody velmi silně vykonstruované a Bear skotačí (nejspíš na kokainu) jak debil a většina pořadu je spíš o kaskadérských kouskách než o přežití. Zkrátka opička, co žere hovna pro peníze a lidi se smějou a tleskaj. Možná se mýlím, ale po asi pěti zkouknutých epizodách napříč řadama mi to tak přijde. ()

BlaXxer

Tak s týmto človekom by som sa nebál kdekoľvek ísť. Ukážka profesionality britskej SAS, ale samozrejme aj vzťah k prírode Beara Gryllsa. ()

jilda

Rozhodně zajímavé téma na seriál, krásné lokace na natáčení. Hlavní představitel je určitě minimálně dobrý horolezec. Na druhé straně když člověk neví, jak funguje natáčení a štáb, nechci ho tu vynášet do nebes. Dramatičnost je spíše otázkou dobrého střihu. Možná největší borec je kameraman, který ty všechny vylomeniny točí. ()

Dzarule

Rád čučim na Discovery a tendlec ten pořad mám nejraději páč ten borec upa nej...vobčas ze mi sice při jeho svačinkách zvedá žaludek ale on je prostě best... ()