Nutné k přežití

(pořad)
  • Česko Boj o přežití (více)

Série(7) / Epizody(67)

Bývalý elitní voják Bear Grylls bude vaším průvodcem divočinou. Ukáže vám, jak přežít na těch nejvíce nehostinných místech naší planety. To všechno bez pořádné výbavy, jídla i pití. Půjde mu při tom o život... Zkušený dobrodruh a expert na přežití v divočině Bear Grylls cestuje po světě a na nejméně pohostinných místech naší planety se zas a znovu pouští do tuhého souboje člověka s nespoutanou přírodou. To, co by jiné spolehlivě zabilo, je pro něj příležitost vychutnat si natáčení napínavého televizního průvodce extrémního cestovatele. Bear Grylls sloužil ve speciálních jednotkách britské armády a má za sebou zvláštní výcvik přežití v nejtěžších podmínkách. V první várce epizod se mimo jiné ocitá uprostřed ničeho v kanadské části Skalnatých hor, na poušti Moab v Utahu, v nitru deštného pralesa na Kostarice, na ostrých hřebenech aljašských hor, na vyprahlých pláních Sierra Nevady nebo ve sluncem spalované africké savaně a vyzbrojen jen naprostými nezbytnosti k přežití si musí najít cestu zpátky do civilizace. (TV Prima)

Blue.Shark

Už po několika počátečních dílech první série jsem věděl, že tenhle projekt bude něco neuvěřitelného. Vždycky jsem si myslel, že kdybych se někde ztratil, v poklidu bych přežil a sám si vystačil. Byl to omyl. Už se vidím, jak piji kontaminovanou vodu, na nocleh se rvu do jeskyně medvědovi a na cestě za civilizací si to štráduji rovnou přes teritorium pumy :) Je to opravdu unikátní seriál a člověk se z něho může spoustu věcí naučit. ()

hellequine

Nápad dobrý, ale na můj vkus "skorovegetariánky" moc brutální.. A vlastně i falešné (fakt jsem si zezačátku myslela, že je to všechno skutečné).. ()

Ole92

Tak tenhle chlapík je opravdu borec. Výborné demonstace toho jak se chovat v kritických chvílích života. ()

Emzet

"Hele, tak podívejte, první co musíte udělat, když někde ztroskotáte, je najít mrtvého hrocha a vycucnout mu oko. Pak doporučuji vydlabat potkana a nachcat do něj. Teoreticky by posloužil ještě i žirafí penis. Nic jiného vodu neudrží, to si pamatujte. Potřebujete přejít přes zmrzlé jezero? Super, tak uprostřed vysekejte díru a vykoupejte se - není nad osvěžení, když je venku mínus čtyřicet." Vezměte Survivormana, ale pozor - přidejte k tomu nechutnosti a co nejvetší snahu o "senzaci" ("jinak by to přece nikoho nebavilo", brumlá si pod doutník vypasený programový ředitel Discovery Channel) a vypusťte to s podtitulem "jak přežít v divočině". Narozdíl od Lese Strouda se Bear Grylls nezajímá příliš o skutečné přežití, ale o to, jak co nejvíc šokovat a překvapit. Neříkám že to nemá své využití, ale slintat nad Man vs. Wild nehodlám. ()

Antaeus

Mám presne o jeden dôvod viac, prečo mať tento seriál v obľube viac, ako ostatní ľudia. Na škole nám v ramci predstavovania rôznych biotopov púšťali práve "grilujuceho medveďa". Takže hodiny pekne odsypali a ja som si zapamätal, ze jesť sa dá aj surový tuk z hrbu živej ťavy. No jednoznačne za 5. ()

Blueeyes

Bear je zkrátka třída. Tvrďák, voják, kabrňák a co ještě? Jo fešák je to! Taky je to cvok a největší survival extremista všech dob. Snad tady není epizody, kde by se hbitě nesvlíknul a my se tak můžeme kochat jeho rozkostičkovaným bohatstvím. A dojde i na klystýr! No vážně. Jen musím vzpomenout na chudáka kameramana, kterej vždycky zůstane na místě zatímco Bear o vlásek uniká běsnícím živlům, nehostiné pustině, nebezpečným horám či smrtícím vlnám. Není vám ho líto? ()

jorgus

zpocatku naprosta bomba ale po par dilech se zakladni schema opakuje, takze po 1. season si musim dat odpocinek protoze uz to nudi. Take trosku neverim ze tento chlapek zna vsechno okolo sebe ze vsech ruznych podnebi a koutu sveta,pripada me neverohodne kdyz povida o rostlinach div ne latinskymi nazvy..ale na druhou stranu pro pouceni divaka to asi musi byt. Ale abych nekritizoval..pro divaka ktery ma rad prirodu a ze je ji tu dost, hodne nadstandartni zalezitost:) ()

Morico

Tenhle dokumentární seriál mě nesmírně baví, pokaždé dostanu nemalou dávku adrenalinu, pohledů na nedotčenou přírodu a v neposlední řadě kupu užitečných informací. Medvěd Grylls je navíc naprostej pankáč, kterýmu nevadí se přikrmit na zebře, kterou už ani supi nechtějí, jako třešničku na dortu si dá oči z mrtvý ovce a pak to celý dokáže spláchnout tekutinou ze sloního trusu ;-) ()

jane1106

Obdivuji lidi, kteří si poradí vždy a všude. A když trochu z těch svých úžasných schopností přenesou na mě (byť jen prostřednictvím obrazovky), určitě se nebudu bránit!:) Jinak tento pořad je obsahově tak silný, že pranic nepotřebuje žádné další moderní obrazové ,,vychytávky" v podobě efektních střihů, divoce zoomující kamery nebo barevných filtrů. Nezbývá než doufat, že se tento výjimečný dobrodruh někde nepřipraví o život, aby třeba i v budoucnu bylo na co se dívat! ()

Grizzly

Bear Grylls je jeden z největších tvrďáků na planetě zemi. Takovýhle postavy vidíme ve filmech, ale tenhle bývalý příslušník zvláštních jednotek SAS dokazuje, že i Rambo mohl existovat. :) ()

El-Barto

Bear je absolutní jednička a dává spoustu nechutných a užitečných rad, ale i tak doufám, že ždímat vodu ze sloního hovna nebo přespávat ve vykuchaném velbloudovi nikdy nebudu muset a když náhodou jo, tak si na něj vzpomenu. ()

AndreyCSFD

Mám obrovské dilema - pokud je tenhle pořad čistě pro pobavení tak je to za pět hvězdiček, pokud je to myšleno jako dobré rady tak je to za jednu, a to za kameru. Pan Bear dává skutečně zábavné rady, jak co nejrychleji přijít k úrazu nebo aspon k žaludečním problémům. Jinak si nedovedu představit, proč brodí hnusnou bažinu, když jde obejít anebo proč provokuje zbytečně zvířata nebo leze do nitra skalních masivů. Třešinkou na dortu je jeho akční běh po ,,nebezpečných" lesích, které si nezadají s lesy v Podřipsku, kde bez jakékoli průpravy řádí děcka na letních táborech. Požírání nechutností taky nechápu, člověk bez jídla nějakou dobu vydrží (zeptejte se modelek) a jím doporučovaná strava člověka spíše vyřadí ze hry. K mým oblíbeným dílům patří ten z lesů Alabamy, kde chytá v lese malé sele (které označuje jako prase). Prasátko je evidentně pod vlivem omamné látky, aby je mohl machr Bear lépe chytit a následně upéct na ohni rozdělaném uprostřed lesa, který byl plný spadaného suchého listí! Opravdový znalec přírody. A tak po zralém uvážení dávám průměr - vlastně se u toho vždycky dobře pobavím. ()

Socom

Bear Grylls je proste chlap ako má byť a jeho TV seriál mi učaroval najviac. Je to nezničiteľný dobrodruh, ktorý prežije skutočne všade. Nezastraší ho tundra,púšť,zasnežené planiny, proste nič.Na obednom menu si nezakladá, zje všetko,čo môže dodať aspoň nejakú energiu v extrémnych podmienkach jeho výprav. 10/10 ()

Rehooo

Pro mě absolutně nejlepší extrémní seriál. Bear Grylls a jeho neskutečné myšlenkové pochody. To ani nejde popsat, to se prostě musí vidět. S ním bych se chtěl jednou ztratit v divočině. ()

TheTrox

Bear Grylls je prostě frajer, kdo by taky dokázal sníst to co on. Tady ovšem nejde o to, co dokáže jeho žaludek strávit, ale to, co on ví o přežití. Rád jsem pořad sledoval na Discovery a jenom kvůli tomuto pořadu, jsem si kanál platil.Celkové hodnocení: 95% ()

Eragon93

Klobouk dolů před panem Gryllsem. Ten chlap mě vážně dostal. Sice u sebe má chlapa s kamerou + nějaký tým v případě průseru, ale na druhou stranu si dělá všechno sám a nikdo mu v tom nepomáhá. S ním bych se nebál jít ani k Yettimu do brlohu, protože bych věděl, že bych se z něho najed, dostal kožešinu + další vychytávky, které by z něho Grylls vyříznul :-) ()

RedHot

Bear Grylls: "To snad ne! V mých mravencích je koláč!" --- Tohle se opravdu podařilo. Vyzvat přírodu na souboj bývá s motorovkou v ruce a bagry za zadkem snadné, ale když u sebe máte jen nůž a fotku manželky, začíná se skóre obracet. Dokument je natočen velmi profesionálně, skutečně to vypadá, jako by Grylls byl v pustině sám. Jeho odysey nehostinnou krajinou jsou napínavé a beze zbytku zajímavé, jen doufejme, že až někde nedej bože ztroskotám, vzpomenu si na ten správný díl. ()

molcan2

Po prečítaní niektorých negatívnych komentárov som sa musel len smiať a krútiť hlavou... k taký hlúpym pripomienkam, navrhuje, aby ste to nepozerali, keď a vám to nepáči a nechajte ľudí ktorý si to vychutnávajú. Faktom je... že Bear Grylls je vysoko kvalifikovaný britský vojak a majster v prežití. Salutujem pred týmto chlapíkom. Tento seriál je nutnosťou pre každého čo ma v srdci dobrodružstvo a chce sa naučiť nejaké informácie o technike prežiť. Dúfam, že tento seriál bude pokračovať mnohými sériami pre všetkých fanúšikov Beara Gryllsa a jeho úžasného dobrodružstva. ()

Richie24

The Bear Grylls is back! Kříženec Indiana Jonese, MacGyvera a Chucka Norrise v osobě skutečně žijícího dobrodruha, horolezce, vojáka a hlavy britských skautů je přesvědčivější než červené Ferrari, jak zpívá Jožo Ráž ve známé písni kapely Elán. Skoro člověk až věří, že by to všechno dokázal taky. Je třeba to brát s rezervou a Bearovi odpustit i to, že v břišní dutině uhynulého saharského velblouda pouze natočil pár záběrů a ve skutečnosti se odebral vyspat se do blízkého motelu. Naopak je třeba si užít báječných scenérií všech možných i nemožných biomů naší překrásné planety a třebas se i něčemu přiučit. Gryllse je zač obdivovat, i když tam ten štáb má. Jinak by ho přece neměl kdo natočit a měli bychom z jeho dobrodružství pendrek. 5 *****. ()