Nutné k přežití

(pořad)
  • Česko Boj o přežití (více)

Série(7) / Epizody(67)

Bývalý elitní voják Bear Grylls bude vaším průvodcem divočinou. Ukáže vám, jak přežít na těch nejvíce nehostinných místech naší planety. To všechno bez pořádné výbavy, jídla i pití. Půjde mu při tom o život... Zkušený dobrodruh a expert na přežití v divočině Bear Grylls cestuje po světě a na nejméně pohostinných místech naší planety se zas a znovu pouští do tuhého souboje člověka s nespoutanou přírodou. To, co by jiné spolehlivě zabilo, je pro něj příležitost vychutnat si natáčení napínavého televizního průvodce extrémního cestovatele. Bear Grylls sloužil ve speciálních jednotkách britské armády a má za sebou zvláštní výcvik přežití v nejtěžších podmínkách. V první várce epizod se mimo jiné ocitá uprostřed ničeho v kanadské části Skalnatých hor, na poušti Moab v Utahu, v nitru deštného pralesa na Kostarice, na ostrých hřebenech aljašských hor, na vyprahlých pláních Sierra Nevady nebo ve sluncem spalované africké savaně a vyzbrojen jen naprostými nezbytnosti k přežití si musí najít cestu zpátky do civilizace. (TV Prima)

yeniczek

Parádní série, která vás donutí jako jedna z mála "reality show" zamáčknout do křesla.. a nebo ve vás dokonce probudit touhu také někam vyrazit. ()

Compadre

Bear je takovej pohodář, kterej je schopen přežít takřka na každém místě na Zemi a nikdy mu nesleze úsměv ze rtu. Borec. Velice dobře zvládnutý dokument, který skvěle odhaluje úskalí různých záludných prostředí na Zeměkouli. Zajímalo by mě, co by Grylls dělal v zajetí nějakých hladových lidojedů :) ()

sskrblik

Ultimate Survival je dokumentárně popularistický dokument nebo spíš přehlídka obdivuhodného výkonu. Otázkou zůstává jestli ještě není něco skryto pod pokličkou... ()

ganz

"Takže to žehnutí od medůzy zneutralizuji vlastní močí..." Sní všechno, moč využije na tisíc způsobů a ješě se směje. Příjemná show, která se sice snaží oblbnout diváka a servíruje mu iluzi reality, přeze vše však zábávné. Doufám však, že se nikdy nedostanu do situace, ve které bych vědomosti z tohoto pořadu musel použít. ()

mirec88

Zbožňujem tento seriál a dúfam, že nikdy nebudem potrebovať veľmi dobré rady pre prežitie. A že nikdy nebudem musieť jesť to, čo je, alebo lepšie povedané žerie, Bear Grylls pri jeho cestách-necestách. ()

ghatos

Originální tv pořad, jenž nabízí něco navíc. Nejvíce mě zaujala Sibiř a Sahara - co ten labužník vyváděl s velbloudem... :). 90%. ()

Vertigo666

Tak tohle je teda něco. Nikdy jsem nečekal, že mě tak chytne dokumentární seriál. Nicméně nápad je zajímavý, lokace, ve kterých se odehrává, svojí nehostinností člověka opravdu nutí zamýšlet..."co já bych si tam k sakru počal?" a především charisma a nezdolný úsměv Beara Gryllse, který opravdu zmákne všechno, vystřelují tenhle pořad na plných pět hvězdiček... ()

Stasz

"normální" člověk bez spešl výcviku by nepřežil...On ho má a tak rady dává dobré, ale některé extrémy nejsou pro běžné výletníky možné přežít. ()

U.Tarare

Když si vezmu, že se s tim moulou tahá několikačlenej štáb, kterej rozhodně brouky apod. nepojídá a veze si s sebou lecjaký jídlo, jsem si celkem jistý, že Bear si taky vezme. To samý s noclehem, postaví sice příbytek z všeho možnýho, ale sotva se přestane točit, tak už leze do vyhřátýho spacáku. A když si vezmu, že on si na cestách nese jenom baťůžek a za ním se valí celou cestu chlapík s kamerou na rameni, tak tedy nevim, kdo je na tom vlastně hůř. Ale na druhou stranu, člověk aspoň zjistí užitečný informace pro přežití v přírodě. Za to taky dávám ty tři hvězdy. ()

tommmy89

Keď som si prvý krát pozrel dotyčný seriál, pomyslel som si asi toto: "Príručku pre skautov nepotrebujem", teda omyl. :) Chlapík v hlavnej úlohe, ako Bearl Grylls si vyslúžil moj rešpekt a určite aj ďaľších X miliónov divákov za extrémny a zaujímavý seriál. Človek by si snáď nikdy nepomyslel, čoho všetkého je schopná príroda, apropo, čo všetko je ochotný vydržať človek, pre záchranu svojho života? To, ako pojedá rôzne druhy živočíchov, hmyzu a rastlín.... ÚŽASNÉ !!! :D Obdivujem nasadenie, s akým ide do každej jednej časti, to je snáď všetko. 5 z 5 ()

Linkyc

Každý by si určitě přál být narozen k přežití. Tento muž to o sobě může tvrdit. Léta dřiny u SAS z Beara udělali muže stojícího nad "přírodními zákony". Dokáže si udělat pohodlí v těch nejnehostinějších podmínkách na naší planetě, dokáže rozdělat oheň s pomocí 2 kamínků, umí si vybrat jedlé rostliny a ukazuje lidem, které plody by vzít do úst nikdy neměli. Pojídá zvířata a havět, co by normální člověk do pusy nikdy nestrčil. Je to muž, kterého si vážím za to co dělá. Učí ostatní jak přežít, a to je v dnešní přetechnizované době, kdy člověk bez moderních vychytávek nedá ani ránu, zatraceně dobré umět. Jeho naučené do krve a potu vydřené vědění přírody může zachránit život ostatním turistům a výletníkům (což se několikrát povedlo, stačí zagooglit). Díky za to co děláš, Beare. ()

giovanni3

Nakonec zvedám na 5*. Pořadů o tom jak přežít v extrému je víc, ale tento mi přijde dosti autentický. Když se zde i pojídá mršina tak to je už co říct... 5z5 ()

Arius

Skutočne Ultimátny ;) seriál. Veľa naučí a Bear Grylls dokáže nadchnúť v každej časti. Je síce pravda že mnoho scén je prispôsobených a v SAS techniky prežitia učia, Ultimate Survival tým na svojej jedinečnosti nestráca. ()

lskala

Bear Grylls je muž na svém místě. Mám posunut práh sebezáchovy o mnohem dál, než se nám "obyčejným" lidem může zdát. Jak je to s jeho štábem při natáčení, mě prostě nezajímá. Já se u toho výborně bavím. 98% - 5***** ()

LadyVader

Ten člověk je blázen, jasně že je asi dost věcí nahraných, ale to jačí oko je teda nezapomenutelnej zážitek.. stokrád radši ty syrový játra než tohle :D. ()