Nutné k přežití

(pořad)
  • Česko Boj o přežití (více)

Série(7) / Epizody(67)

Bývalý elitní voják Bear Grylls bude vaším průvodcem divočinou. Ukáže vám, jak přežít na těch nejvíce nehostinných místech naší planety. To všechno bez pořádné výbavy, jídla i pití. Půjde mu při tom o život... Zkušený dobrodruh a expert na přežití v divočině Bear Grylls cestuje po světě a na nejméně pohostinných místech naší planety se zas a znovu pouští do tuhého souboje člověka s nespoutanou přírodou. To, co by jiné spolehlivě zabilo, je pro něj příležitost vychutnat si natáčení napínavého televizního průvodce extrémního cestovatele. Bear Grylls sloužil ve speciálních jednotkách britské armády a má za sebou zvláštní výcvik přežití v nejtěžších podmínkách. V první várce epizod se mimo jiné ocitá uprostřed ničeho v kanadské části Skalnatých hor, na poušti Moab v Utahu, v nitru deštného pralesa na Kostarice, na ostrých hřebenech aljašských hor, na vyprahlých pláních Sierra Nevady nebo ve sluncem spalované africké savaně a vyzbrojen jen naprostými nezbytnosti k přežití si musí najít cestu zpátky do civilizace. (TV Prima)

Yossarrian

Megatrapný pseudodokument snažící se za každou cenu vyvolávat pocit neustálého nebezpečí. To vše s desetičleným štábem u zadku a všudypřítomným nohsledem s kamerou na rameni. O bláto tj. pseudošpínu se stará maskérka Kelly, o dramatičnost tj. střih kameraman Billy, přes vizuální efekty je Patrick, scénu přisvětluje Lorain, no a jídlo má na starosti kuchař Billy. Vaří prý skvěle. Nechápu, že se někdo nechá takhle tahat za nos. No a pokud si alespoň připustíte předem pečlivě připravené, zručně nasnímané a sestříhané dramatické okamžiky, pak vám musí nutně zbít jen další Jackass, který se tentokrát láduje brouky. No za ty prachy bych je žral asi taky :) ()

popo666

Bear je herec. Teda aspon v tomto seriali. Tolko blbosti co poradi som uz davno pokope nevidel. Vypovedna hodnota temer nula, az na par zakladnych pravidiel. Ak to zoberem ako serial, paci sa mi to. Aj to, ked zere vsetko, a nevie co to je. Mnohi z nas poznaju chrobaka bistruzku, cierny smrdlavy, inak krasny chrobacik. Je to tchor rise hmyzu.. a Bear sa poucil, az ked ho pozul :D Proste zabava sa na neho pozerat. ()

Kloktaldo

Jedná se bezesporu o zajímavý dokument, který může přinést několik užitečných informací. Ale je to trochu taková fingovačka :-). ()

Speedzor

Lov zvířat za pomoci věcí,které najde v lese, lezení po skaách bez jištění a zpoustu dalších extrémních kousků. Tenhle člověk je opravdu cvok. Zajímalo by mne kolik z toho co dělá je skutečné. Tak či onak je to parádní show! ()

Daeriel

To tak zase jednou přepnu na Discovery a copak nevidím? Bear "Zbaštím cokoli" Grylls se na vlastnoručně postaveném (rozpadajicím se) voru, plaví po moři (oceánu?!)..... Že to je ještě docela v pohodě? To bude tím, že jsem zapoměl zmínit žraloka motajícího se kolem.... To už není tak v pohodě..... Ale jelikož už jsem Bearův pořad viděl mnohokrát, moc dobře jsem věděl, že v ohrožení nejni Bear, avšak žralok, který dodnes ani netuší, jaké měl tehdy štěstí, že odplaval pryč dobrovolně..... Kdyby to neudělal, byl by ho Bear holýma rukama zabil, jeho krev vypil, jeho maso snědl, ze zubů by vytvořil náhrdelník a bodnou zbraň, kůži by použil na zahřátí a v pripadě nouze na opravu voru..... Bear je prostě machr...... Vsadím se, že by přežil měsíc na Aljašce a jediné, co by k tomu potřeboval by byla tužka č.3 (která by mu byla k ničemu). ()

KacHnAop

Naprosto dokonale poutavý a vtipně založený seriál. I když je Bear někdy hrozně nechutný, velice ho obdivuju a seriál považuji za jeden z nejlepších. ()

MrFarmer

Podle mého názoru jeden z nejlepších seriálů všech dob. Název Man vs. Wild bych bez nadsázky změnil na One Man vs. World. Na netu běží spousta videí o tom jak je všechno nafilmované a že je to jeden velký fake. Určitě na tom pravda je a pochybnosti tu budou. Ale dokud si bude vymačkávat exkremnty do pusy a bude skákat do ledový vody úplně nahatej, tak nevidim jeden jedinej důvod proč mu nějakej ten kiks neprominout ;) ()

gruzdej

Vtipně a sugestivně natočený seriál, kde se tvůrcům dokonale daří vás od televize poslat bojovat do těch nejextrémnějších situací a vyzkoušet ty nejpodivnější způsoby, jak to všechno přežít. A způsoby to jsou skutečně někdy drsné - pojídání zvířecích výkalů je jen jedním z mnoha. ()

The_God

Co se týče dokumentárních pořadů, tak tenhle je snad jeden z nejlepších, jaký jsem kdy viděl, neřku-li ten nej. Občas mě zamrazí při představě, že bych někde mohl takhle uvíznout a že bych musel jíst všechno, co najdu, i když občas to vypadá lákavě (takovej grilovanej sysel!). Ale vzal jsem si jedno univerzální ponaučení - když pojedu do divočiny, tak si s sebou vezmu křesadlo a pořádný nůž. ()

ArMinO

Bear Grylls je jeden z najlepších nehercov vôbec a jeho predvedenie prežitia vyráža dych. Netuším odkiaľ berie tie zmysluplné hlášky a komentáre tých "vyberaných" prírodných jedál. 90% ()

Bornd

Skvělý dobrodružný dokument o tom jak přežít. Sice si nemyslím že by lidé v situaci jako Bear dělali všechno jako on i kdyby to viděli u něj. Jde spíš o to , aby se diváci podívali na to kolik možností přežití je ,a aby sledovali napínavý boj o přežití Bera Gryllse. Celkově je to ale sympatický a zajímavý seriál. ()

Zirael

Od té doby, co nemám discovery channel, pro mě sledování televize ztratilo skoro veškerou atraktivitu. Bear Grylls vysvětluje jak si postavit improvizované obydlí, jak překonat nejhorší terény a počasí, jak nechcípnout žízní a hlady, zábavně a s přehledem, jakoby vlastně o nic nešlo a v podstatě to byla strašná zábava.Jasně, vím že seriál není autentický, ale vypadá to prostě pěkně. A Bear taky vypadá pěkně . ()

Gynekolog007

Praktické! Navíc s velkým sympaťákem v roli průvodce. Navíc je skvělý vidět různá místa po celém světě. "Jmenuji se Bear Grylls, ukážu vám, jak přežít v těch nejnehostinnějších místech na Zemi, kde byste bez patříčných zkušeností nepřežili ani den"... :-) ()

marrrrian

Chodníčky televíznych programov o prežití v divočine, ktoré vyšliapali ľudia ako Ray Mears, posunul do 21.storočia Bear Grylls. Priniesol inovatívny pohľad, zmiešal ho s divácky atraktívnym spracovaním a zaslúžene sa stal ikonickou postavou dokumentárneho žánru. ()