Nutné k přežití

(pořad)
  • Česko Boj o přežití (více)

Série(7) / Epizody(67)

Bývalý elitní voják Bear Grylls bude vaším průvodcem divočinou. Ukáže vám, jak přežít na těch nejvíce nehostinných místech naší planety. To všechno bez pořádné výbavy, jídla i pití. Půjde mu při tom o život... Zkušený dobrodruh a expert na přežití v divočině Bear Grylls cestuje po světě a na nejméně pohostinných místech naší planety se zas a znovu pouští do tuhého souboje člověka s nespoutanou přírodou. To, co by jiné spolehlivě zabilo, je pro něj příležitost vychutnat si natáčení napínavého televizního průvodce extrémního cestovatele. Bear Grylls sloužil ve speciálních jednotkách britské armády a má za sebou zvláštní výcvik přežití v nejtěžších podmínkách. V první várce epizod se mimo jiné ocitá uprostřed ničeho v kanadské části Skalnatých hor, na poušti Moab v Utahu, v nitru deštného pralesa na Kostarice, na ostrých hřebenech aljašských hor, na vyprahlých pláních Sierra Nevady nebo ve sluncem spalované africké savaně a vyzbrojen jen naprostými nezbytnosti k přežití si musí najít cestu zpátky do civilizace. (TV Prima)

klapqua

Na každý diel čumím pomaly jak tela na nové vrata. Poučné, chytré, nabité adrenalínom... a dokonca ma to vrátilo to detských čias keď som si rukami zakrývala oči aby nevidela čo sa deje na obrazovke...vtedy zo strachu, teraz od znechutenia (zožrať pandravu či živú žabu, to fakt nedávam len tak:) a úžasu... Je to borec a toto je fakt cenný program... Ja by som asi fakt pošla hladom než niektoré tie veci pojesť (keď by som vôbec prežila ostatné okolnosti) ()

najby

Kdo nežere scénky, jak Bear Grylls pije vodu ze sloního hovna a vyjídá jablka z toho medvědího, tak ten je u mě suchar :) Jeho "aaaw, this is really awful" se nikdy neohraje. ()

martyxa

Jednoše jeden z nejlepších a nejužitěčnějších pořadů - možná i nejlpší - pro mě určitě nejlepší. Hodnocení zasloužené 5 * . ()

Kada80

Jedna věc je naprosto jasná - až se jednou ztratím v divočině tak jedině s Bearem jinak jsem naprosto v prdeli. NEZAPOMENUTELNÉ : Bear Grylls (dámy takhle má vypadat pravý muž) 100% ()

FantoMaSk

Jasnych 5, Bear Grylls je typek :) Krasna ukazka toho, jak nezlomna muze byt lidska vule a sila prezit, kdyz ma clovek alespon zaklady toho, co ma delat a co ne. Ocenuji take krasne prirodni scenerie, ktere s Bearem navstivime, a samozrejme take jeho nezdolny apetit (je libo varene oko, ci snad radeji syrove varle)? :D ()

R.I.S.A

Bear se s nikym a ničim nesere :) Ten týpek je fakt nesmrtelnej fandim mu ve všem co dělá RESPEKT :) A respekt jeho kameramanum :D ()

Kop1x

Né každej si dobrovolně zavede klystýr, aby demonstoroval, jak si vypláchnout střeva. Má muj obdiv, moc rád se na něj dívám, viděl jsem snad každej díl a pokaždý jsem se nemohl dočkat, co tentorkát pozře ˇza dobrotuˇ od nechutných housenek, po bulvu jaka a jako aperitiv svojí moč, protože v poušti je pitný režim důležitý:D FIVE STARS ! ()

beeleg

Tohle by měl vidět každý, kdo chce strávit nějakou tu noc pod širákem. Bear je sympaťák. Svůj pořad dělá poutavě a přesvědčivě. Jeho pojídání všech breberek je výborná show, ale mimo to dává výborné rady a tipy jak přežít a postarat se o sebe. 100% ()

blekekeke

Viděl jsem Aljašku, Sibiř a Norsko ... něco, co by mi mohlo v místních podmínkách případně pomoci. V celku je to vydařený dokument. Včetně toho štábu, který točí a není vidět, i když musel mít kompletní zázemí ... ()

trickmaster

Co se na tohle da rict. Obdivuhodnost jednoho cloveka, kterym by snad chtel byt kazdy z nas. Zadne triky, zadna pomoc, jen spolehnuti se sama na sebe v situacich, ve kterych nekdy prezit fakt smekam. To co Bear Grylls predvadi, co se za zivot naucil a co dokaze zrovna vyuzit v prirode, ktera nejde nijak pripravit ci naplanovat, kde se clovek zkratka musi co nejlepe adaptovat aby prezil, je vice nez obdivuhodne. Jak maly si v porovnani s nim pripadam! A proto to cenim! ()

Teachman

Tento televizní seriál je vhodný nejen do hodin zeměpisu nebo přírodopisu. Žáci se při něm mohou dozvědět o nástrahách přežití ve volné přírodě. ()

Butthead

Skoro dokonalej seriál... To "skoro" je kvůli tomu, že po zhlédnuti první série už člověk dopředu ví, čeho se Bear bude v určitém typu krajiny snažit dosáhnout a čeká jenom na to, co sežere nebo na nějakej jinej extrem... Ale o to přeci jde, ne??:D Pro mě 95%... ()

Jartian

Zhltnul jsem všechny serie za jeden víkend. Příští cestu do Mc Donald nepůjdu standartně 200 metrů po silnici,ale najdu nebližší vodní tok,proklestím si cestu džunglí,vychrápu se ve sněhu a s trochou štěstí za 3-5dní bych do fastfoodu mohl dorazit. Grylls u mě za 5 ()

LB-goulem

Bear Grylls je clovek s velikymi zivotnimi zkusenosti z mist, kam se vetsina z nas vzivote nedostane. Nicmene snimek byl pro mne velice zazivny a poucny. Chvilema jsem se rikal, ze to, co dovede on bych nikdy nedokazal. Ale pokazde kdyz prokladal sve pochody ruznymi historkami o lidech, kteri v divocine prezili, tak se snazim vzdycky ptat sam sebe, jak bych se zachoval ja. ()

JohnDeRooy

Přestože vím, že mnoho záběrů je víceméně podvod, nic to neznamená na tom, že ten chlápek ví o čem mluví. A o to tady koneckonců jde. ()