Nutné k přežití

(pořad)
  • Česko Boj o přežití (více)

Série(7) / Epizody(67)

Bývalý elitní voják Bear Grylls bude vaším průvodcem divočinou. Ukáže vám, jak přežít na těch nejvíce nehostinných místech naší planety. To všechno bez pořádné výbavy, jídla i pití. Půjde mu při tom o život... Zkušený dobrodruh a expert na přežití v divočině Bear Grylls cestuje po světě a na nejméně pohostinných místech naší planety se zas a znovu pouští do tuhého souboje člověka s nespoutanou přírodou. To, co by jiné spolehlivě zabilo, je pro něj příležitost vychutnat si natáčení napínavého televizního průvodce extrémního cestovatele. Bear Grylls sloužil ve speciálních jednotkách britské armády a má za sebou zvláštní výcvik přežití v nejtěžších podmínkách. V první várce epizod se mimo jiné ocitá uprostřed ničeho v kanadské části Skalnatých hor, na poušti Moab v Utahu, v nitru deštného pralesa na Kostarice, na ostrých hřebenech aljašských hor, na vyprahlých pláních Sierra Nevady nebo ve sluncem spalované africké savaně a vyzbrojen jen naprostými nezbytnosti k přežití si musí najít cestu zpátky do civilizace. (TV Prima)

ali-n

Nech je stupeň "náhody" akýkoľvek, klobúk či akúkoľvek provizórnu pokrývku hlavy z listov banánovníka alebo omočeného trička dolu!!! Tento chlapík ma s mojím bratom diel za dielom necháva v údive, čo všetko ľudský organizmus zvládne a že nikdy nič nie je stratené. I keď sa jednoznačne ponúka parodizovanie scén ako: "ahaho, pohyblivé piesky, teraz do nich skočím a ukážem vám, ako von", je treba uznať, že Bear vie, o čom hovorí a že by som si za sprievodcu už nikdy nevybral nikoho iného. Bear je jednoznačne viac IN, než VERSUS. + Vždy ma nadchne tá pripravená historka z reálneho života ... " v 65.om mladá žena zablúdila v močariskách pri ... " MOJE NAJ - Čokoľvek už zjedol a z čohokoľvek už žmýkal vodu, pre mňa je modelová klistír-výbavička na mori absolútne ... zvieračová. :-)) ()

Unterschleif

Kopa užitočných informácií a návodov ako prežiť v divočine či pustatine. Bear Grylls je šialenec, keď dobrovoľne a schválne skáče do ľadovej vody alebo vojde do pohyblivých pieskov len, aby nám ukázal ako z toho von. Tiež to občas vyzerá, že mu viac chutí surová než varená strava. Má moju úctu za to čo všetko dokáže iba s nožom, kresadlom a poľnou fľašou. ()

Achab

Bear Grylls přesahuje v některých dílech hranice mého chápání (nicméně člověk už nevidí tým poradců, prodělané očkování, doprovodný tým...), a to miluji hory a už jsem i něco zažil,každopádně Bear vůbec neřeší, že si zničí kalhoty,bundu, což jsou několika tisícové položky...:-) když sjede po zadku po drsném svahu, skočí i tam, kam nemusí a sní to co zrovna v té chvíli nepotřebuje, jen aby ukázal co vše je možné použít..... myslím si, že docela hodně riskuje a mohl by být šetrnější, každopádně z pohodlí a pěkně usazený v křesle se vše skvěle pozoruje. ()

sidcom

Bear je přesně ten týpek, kterého chcete mít u sebe, když havarujete s letadlem v amazonském pralese. Tenhle být v Lost místo Jacka, mají to vyřešené za 4 díly ()

yazik

Skvělý dokumentární seriál. Jen škoda, že s přibývajícími epizodami rostla i míra riskování Beara Gryllse bohužel ku neprospěchu celého seriálu. Ale hodně jsem se u toho bavil a 5 hvězdiček si jistě zaslouží. ()

Heroin17 odpad!

Tak tohle mě docela zarazilo...to nikomu nedojde například když se Bear zachytí při seskoku padákem na stromě, chvíli tam visí a pak je rovnou záběr na jeho dopadající nohy, že pravděpodobě někde mimo kameru se ukrývá žebřík, po které slezl? A kdo to točí? A nasvěcuje? Takže celý štáb je taky v divočině, dávají si sendviče a kafe a zatím koukají, jak ten pablb žere syrové ryby? (mimochodem, žádný inteligentní člověk, pokud by chytl rybu, by se do ní nezakousl přes páteř, kde je nevíce kostí a skoro žádné maso) Prostě kokotina! ()

aggatka

Tento dokument je perfektný. Je mi jedno čo je autentické a čo nie, v každom prípade takéto niečo tu predtým ešte nebolo a určite každého upúta viac ako tie klasické obkecávačky o živote v horách kde sa postaví moderátor na strom a kecá aká je príroda nebezpečná...z tohto si človek vezme viac, niečo nové sa naučí a hlavne sa zabaví..veď o tom tento dokument aj je...o zábave. Až príliš veľa vecí je podvod tak miesto pôvodných piatich hviezdičiek dávam štyri. ()

Exanimus odpad!

Co je todle za boj o přežití, když máte za zadkem celej filmovací štáb ?? todle je tak neuvěřitelné divadlo.. Myslím,že realnější byla i Godzilla :) Bear Grylls je opravdu dobrý herec, který rád papá žu-žu ve tvaru oka,červa a nebo dalších rádoby nechutných věcí :) Pokud chcete vidět opravdového mistra v boji o přežití tak doporučuji jen a jen http://www.csfd.cz/film/232816-survivorman/ - žádnej štáb jen on, jeho kamery a přežívání 7 dní v divoké přírodě. ()

Immort4lek

Je to borec a doufám, že nebudu potřebovat žádnou z jeho rad. Vynikající seriál o tom jak přežít i v těch nejtěžších podmínkách,nebo situacích. ()

futbalista

Tento seriál si vždy rád pozriem, človek predsa nikdy nevie kedy sa ocitne na opustenom ostrove či znenazdajky uprostred púšti:D. Je poučný či už ako na orientáciu niekde v Alpách alebo na to ako si vybrať najlepšiu pochúťku spomedzi červov, hmyzu, a iných delikates:) Viem, síce nie všade Bear spí ako to vyzerá v TV, ale v hoteli, no i tak si zaslúži pochválu... 5/5 či 90% Už sa teším čo zje na budúce...:) ()

Aywes

"Na poušti se musíte za každých okolností chránit před sluncem. Pokud je to nutné, tak si pomočte oblečení a dejte si ho na hlavu jako já. Sice to trochu smrdí, ale hlava vám zůstane trochu v chladu." ()

zerk0

Bear Grylls je proste frajer! Utekať, skákať, šplhať, zakladať oheň, stavať prístrešok vie naozaj skvelo. Ale čo všetko dokáže tento chlapík zožrať...je bomba. A preto všetky živé tvory, majte sa pred ním na pozore! ()

papuchalk

Když ten týpek chytil obrovskou žábu, ukousl jí hlavu, vytáhl z ní střeva a pak ji syrovou snědl, tak se mi zvedl kufr tak mocně, jako už dlouho ne. Pak už jsem nic ten den nejedl. Divím se, že tohle vůbec v dnešní době ochránců všeho dovolej vysílat v televizi. Má to poměrně dobře vymyšlenou dramaturgii a "příběh", zkrátka posloupnost scének na sebe navazujících. Ale jinak často to na mě působilo jako hraní si na přežívání. Když si uvědomíte, že tam je natáčecí štáb, který asi nemusí jíst larvy , hady, a škorpióny, nemusí se nechat žrát pijavicema jen proto aby ukázali, že tam opravdu nějaké žijí a sají krev, a nemusí asi spát na větvi oblezlí všema hmyzama co se v noci potřebujou taky trochu nažrat, tak to přežívání vypadá spíš jako hra v neděli odpoledne v nedalekým lese. Mimochodem to bylo vtipné, jak se týpek brodil celý den v řece, celej špinavej, šel spát na ten strom, a ráno se vzbudil na tom stromě zase čistej a umytej :D Doporučuju shlédnout aspoň jednu epizodu, je to fakt bizár, a přitom kvalitu a autentičnost to určitě má. Vysílaj to na Zoomu ()

Vanshua

Serial mam moc rad, Beara obdivuju, ale neodpustim si par pripominek. Serial asi mel byt hlavne naucny, ale v soucasne uz v nekolika seriich nemenne podobe jde spise o tu dobrodruznou podivanou. Naucny v pozitivnim smyslu misty je, ale tipy pro preziti se dost opakuji s tim jak se meni prostredi typu dzungle, pouste, ledovce, velehor a dalsi. Od naucneho slozky bych si predstavoval napriklad vice informaci v klasicke uvodni reci o teritoriu, do ktereho ma Bear seskocit, ktera se omezi na fakta o rozloze, odlehlosti a poctu turistu, co se zde v minulosti ztratili. Jasne, je tu kupa tipu jak stavet pristresek, vor, jak se zachovet v ledove vode a mnoho a mnoho dalsich, to je fajn, ale schemata se opakuji a nektere dily konci jako kopie predchozich, napriklad dily opusteny ostrov z prvni serie a trosecnik ze ctvrte. Co mi prijde zavaznejsi, ale prave pro dobrodruzny serial opodstatnitelne, ze nektere tipy mohou byt spise zavadejici. Pro dosazeni dramaticnosti se slanuji vodopady na liane, skace z vysky do vody, sbihaji prudke kamenite svahy, klouze po strmych svazich zasnezenych hor... Nedivim se, ze asi v polovine treti serie pribylo uvodni varovani a doporuceni. Je to diskutabilni, serial pracuje s tim, ze Bear je vysazen do prirody a ma par dni na to, aby se dostal do civilizace. A ty hazardnejsi okamziky jsou prezentovany jako nevyhnutelna volba na ceste k cili. Pribylo i upozorneni, ze nektere sceny jsou predem pripraveny a pri nataceni se dba bezpectnostnich norem. Staci prvni dil, kde Bear bezi z kopce po spalenisti a sklouzne, kdyz najednou uvidi sraz a potok. Je to natoceny jako kdyby se zastavil na posledni chvili a malem prepadnul, ale strihne se na celek, kde je videt, ze okraj je bezpecnejsi nez to vypadalo, skalni ostroh ma na delku dobrejch pet metru. Tech situaci je vic, pri akci se casto strihne na posledni moment a dej se dohraje do konce, treba kdyz visi na padaku po pristani v dzungli a odrizne se. Zadnej neprerusovanej zaber a dopad, ale strih na posledni metr padu a par kotrmelcu. Nasleduje par vzdychu a jde se dal, to mi prijde paradoxni, ze u serialu, kterej se snazi pusobit jako reality show, me nekolikrat ze sledovani vytrhlo Bearovo prehravani. Mam pro nej respekt, ale nekdy je to moc okaty. Staci trochu zapatrat na internetu a clovek uvidi, co vsechno je pripraveny a jak je to doopravdy s tou casovou a prostorovou kontinuitou, nekdy to jsou zajimave veci. Nechci nikomu kazit zazitek ze sledovani, sam s napetim cekam na kazdy novy dil, ale je to potreba brat s rezervou. ()

Usir

Výborný dokumentární seriál, sledují ho strašně rád. Je hezké jak nám Bear ukazuje, že v přirodě lze nalézt vše podtřebné, jen vědět co a kde hledat. ()