Nutné k přežití

(pořad)
  • Česko Boj o přežití (více)

Série(7) / Epizody(67)

Bývalý elitní voják Bear Grylls bude vaším průvodcem divočinou. Ukáže vám, jak přežít na těch nejvíce nehostinných místech naší planety. To všechno bez pořádné výbavy, jídla i pití. Půjde mu při tom o život... Zkušený dobrodruh a expert na přežití v divočině Bear Grylls cestuje po světě a na nejméně pohostinných místech naší planety se zas a znovu pouští do tuhého souboje člověka s nespoutanou přírodou. To, co by jiné spolehlivě zabilo, je pro něj příležitost vychutnat si natáčení napínavého televizního průvodce extrémního cestovatele. Bear Grylls sloužil ve speciálních jednotkách britské armády a má za sebou zvláštní výcvik přežití v nejtěžších podmínkách. V první várce epizod se mimo jiné ocitá uprostřed ničeho v kanadské části Skalnatých hor, na poušti Moab v Utahu, v nitru deštného pralesa na Kostarice, na ostrých hřebenech aljašských hor, na vyprahlých pláních Sierra Nevady nebo ve sluncem spalované africké savaně a vyzbrojen jen naprostými nezbytnosti k přežití si musí najít cestu zpátky do civilizace. (TV Prima)

bakulator

Jsem zvědavej o čem mluví se svou manželkou, když se vrátí po natáčení série domů. Zas ses ládoval hovnama miláčku? jo, lpár jsem jich slupl mimo jiné, ale teď bych si dal třeba kapustu s párkem :-) ()

BigKarel2

Nějak nechápu o co tam jde....Dělá jako by byl superman že všude přežije, ale že je tam s nim celej štáb kterej to zvládá celý v pohodě...no nevím nevím....Nezpochybňuju že něco o přežítí ví...Asi i dost, ale jinak je to jedna velká bouda!... ()

Kopite

Môj obľúbený Discovery seriál. Ako veľkému fanúšikovi prírody, cestovania a turistiky sa mi jeho rady možno raz zídu, človek nikdy nevie ;) Ďalším z dôvodov, prečo tento seriál sledujem, je fakt, že je pre mňa akýmsi „cestopisom“ a človek v ňom uvidí naozaj veľa, čo sa krajín týka. Bear je funny guy, ak sa dá, snaží sa vystupovanie v seriáli pojať s humorom, čo ako divák oceňujem. ()

Nessos

Myslím, že název Ultimate survival je dost trefný. Jsem si naprosto jistý, že bych na žádném z těch míst, kde on přežije a ještě se zachrání, nepřežil ani hodinu. Plavat v řece plné aligátorů, jíst červíky přímo z mrtvoly, mačkat si do huby sloní hovno..Bear Grylls je šílený člověk, který nezná strach. ()

Peter-1307

Tak to bol jeden z mála dôvodov z posledných rokov, prečo som zapol TV. A to je čo povedať. Adrenalín v pravej nefalšovanej naturálnej podobe. Celkovo vzaté, veľmi dobrá show, akčný dokument s trochou humoru a množstvom zaujímavých informácií. ()

Renie42

Někdy zírám s otevřenou pusou, jak to tam v tý divočině přežívá, ať už se jedná o poušť či zamrzlé hory nebo deštné pralesy. Se svýma zkušenostma dokáže z každé věci udělat věc důležitou a co se týče jídla a pití, od žížal po syrové ryby, to mu nedělá problém. ()

Ludo444

Bear Grylls je magor od ktorého by som chcel kuchársku knihu. Dokedy som nevidel toto, netušil som čo všetko dokáže človek stráviť. Je mi jedno do akej miery sú jednotlivé diely zinscenované dopredu, šplhanie na skalu, ručne vyrobený klystír či spacák z vykuchanej kravy sú veci ktoré robil naostro. ()

Sarcasmgirl

Mít tak v Čechách nápadité lidi a stanici podobnou Discovery channel, nemusela bych se stydět pokaždé, když zapnu televizi a běží tam něco našeho. Je to pořad postavený na prostém nápadu, excelující svojí drsnou přirozeností. Bear Grylls je cvok, co vás pohltí. Jestli jednou někdo zabije Chucka Norrise, bude to právě Bear. ()

anyonecek

Krásný příklad toho jak přežít. Když je člověk v tísni a je to jen on proti přírodě, tak udělá prostě cokoliv aby nezemřel. Bear Grylls musí mít žaludek z oceli, protože to co zde předvádí, jí a dělá to já bych určitě nedokázal. ()

Wooke

Ja len dúfam, že nikdy nebudem musieť prežiť niečo podobné. A piť vlastný moč tiež nebude veľká sranda. ()

vipeerr

Fear Factor a Poslední Trosečník v podání jednoho ultimátního superhrdiny? :) Špička svého druhu, možná jediný seriál svého druhu. Proto ode mě 5* ()

niska98

Toto je asi můj nejoblíbenější pořad ( mezi zahraničními určitě 1.) Co říct ?? Vzpomínky, platonická láska..... ()

mrclTV

Aj keď Discovery začala svoju survival mániu už s Takmer som to neprežil, až Bear Grylls a jeho bláznovstvá bol veľký hit. Jednoduchý koncept prepojený s atraktívnym rozprávaním a praktickými radami proste musí fungovať. Krátky návod na tvorbu epizódy: vyložíme efektným spôsobom moderátora do nehostinného prostredia, zistíme aké najhnusnejšie formy živočíchov/jedla sa v oblasti nachádzajú a necháme ich zjesť moderátorom (najlepšie surové) a nakoniec moderátor vykoná extrémny spôsob prepravy vlastnoručne vyrobenou plťou prípadne zlaní alebo sa vyštverá bez istenia. A to všetko doprevádzané príhodami z Himaláj alebo tajných misií z čias, keď bol v armáde jej veličenstva. To sa jednoducho musí páčiť. Chyba ale bola, keď už to celkovo preháňali, prípadne tá smiešna "urban-survival" epizóda niekde v prístavoch. A najväčšia chuťovka bola improvizovaný stan v púšti z mŕtvej ťavy :D ()

Juri-Sai.

Každý kdo shlédne alespoň pár dílů má myslím pak větší pravděpodobnost, že když někde uvízne, tak si poradí. Takovýhle dokumenty a spracované v takovémto podání jsou lahůdkou pro mé oči. ()

kenny79

Bear Grylls se dobrovolně nechává vysadit na nebezpečných místech naší země, pouze s nožem a vodou. Do pěti dnů se snaží najít pomoc. Aby nepadl vysílením je nucen pojídat různou havěť . ()