Nutné k přežití

(pořad)
  • Česko Boj o přežití (více)

Série(7) / Epizody(67)

Bývalý elitní voják Bear Grylls bude vaším průvodcem divočinou. Ukáže vám, jak přežít na těch nejvíce nehostinných místech naší planety. To všechno bez pořádné výbavy, jídla i pití. Půjde mu při tom o život... Zkušený dobrodruh a expert na přežití v divočině Bear Grylls cestuje po světě a na nejméně pohostinných místech naší planety se zas a znovu pouští do tuhého souboje člověka s nespoutanou přírodou. To, co by jiné spolehlivě zabilo, je pro něj příležitost vychutnat si natáčení napínavého televizního průvodce extrémního cestovatele. Bear Grylls sloužil ve speciálních jednotkách britské armády a má za sebou zvláštní výcvik přežití v nejtěžších podmínkách. V první várce epizod se mimo jiné ocitá uprostřed ničeho v kanadské části Skalnatých hor, na poušti Moab v Utahu, v nitru deštného pralesa na Kostarice, na ostrých hřebenech aljašských hor, na vyprahlých pláních Sierra Nevady nebo ve sluncem spalované africké savaně a vyzbrojen jen naprostými nezbytnosti k přežití si musí najít cestu zpátky do civilizace. (TV Prima)

S.Quentin QUALE

Skvělá záležitost, při které se můžete spoustu věcí přiučit, ale taky se místama pěkně poblít. Grylls je bývalej člen elitní britské speciální jednotky, alpinista a všeobecně dobrodruh, takže se nechává na začátku každýho dílu vysadit někde v divočině (lesy, skály, pouště, bažiny, hory, džungle,...), ze které se potom musí svépomocí dostat do několika dnů do civilizace. U sebe mívá většinou jen padák, kapesní nůž, bandasku s vodou a někdy křesadlo. Je to velmi zajímavé, ale časem už se to okouká. A pozor, uvidíte zde i nechutnosti typu pojídání červů, pavouků, očí vysoké, ukrývání se před písečnou bouří v břišní dutině rozjeté zebry apod. Doporučuju! ()

Okara

Pro mě bez debat nejvyvedenější pořad o boji s drsnou divočinou mě provázel v mých letech strávených ve skautském oddílu a Bear Grylls se stal v tomto ohledu mým největším vzorem. Také jako jediný pořad mi k něčemu Ultimate Survivor byl, jelikož jsem pár triků dokázal využít v praxi, takže obrovský palec nahoru. 100% ()

nascendi

Rád pozerám programy na kanáloch Spektrum, Discovery a National Geographic. A k najobľúbenejším patrí seriál Ultimate Survival. Len som ho dlho nevedel nájsť v databáze ČSFD. Je šokujúce, čo všetko dokáže Bear Grylls podniknúť, aby prežil. Potvrdzuje to tézu, že prežitie v mimoriadnych situáciách si vyžaduje mimoriadne skutky. Jeho vynaliezavosť je neuveriteľná. A tým fajnovejším neostáva nič iné, iba sa nehostinným miestam zďaleka vyhýbať. I keď niečo z toho, čo vidíme v seriáli možno uplatníme aj v situáciách, ktoré na prvý pohľad vyzerali nevinne. Do pozornosti odporúčam aj knihu Ives: Strach v hrsti prachu. ()

Slartibarkfast

Bezesporu špičkou mezi dokumentárními seriály je tahle perlička, která vás dokáže udržet naživu v jakémkoli prostředí kdekoli na světě. Odvážný, bláznivý a nezdolný Bear Grylls se zde potýká s nástrahami, které mu připravuje sama příroda. Používá při tom jen svůj nůž a zbytek si vlastnoručně vyrábí. Pojídá cokoli najde, aby přežil. Hledá nejlepší cestu do civilizace, aby se zachránil. Velice dobrodružný seriál, který vás prostě musí bavit. Skvělý počin a jednoznačný trhák. 100% ()

klerik

V podstate ikona survival TV projektov. Po určitej dobe už seriál neprináša veľa nového, pár dielov, ktoré len rekonštruujú nebezpečné situácie je vyslovene mimo. Ale sú tu pekné destinácie, Bear vie zaujať vďaka svojim kaskadérskym kúskom (ktoré by ho často krát v realite zabili) i vďaka jehu odhodlaniu zjesť čokoľvek... ()

Chrustyn

Fantasitcký a nesmírně zábavný dokumentární seriál, který by měl fungovat jako návod pro přežítí v nehostinných podmínkách kruté a nelítostné divočiny. Pro nás Čechy (a Slováky) to sice takový efekt nemá, protože Grylls nechodí po Šumavě nebo Krkonoších, kde bychom jeho rady nejspíš nepoužili ale spíše po místech kam se většina z nás v životě nepodívá. Nic to však nemění na faktu, že se jedná o velice zábavnou a docela napínavou podívanou plnou zajímavých informací jak přežít v divočině. Vyprahlé pouště, husté lesy, džungle, vyhaslé sopky, teplo, zima, déšť, divoká zvířata, jedovatí hadi a spousta jiné havěti a spousty dalších nepříjemných věcí, to všechno musí "Medvěd" Grylls zvládnout aby přežil a dostal se zpátky do civilizace. Pokud nemáte nic proti přírodě a máte silný žaludek (jako hlavní chody se pravidelně podávájí plazy a jakýkoliv hmyz, který je v dohledu a různé jiné pochutiny, které najdete v nejbližší asijské restauraci) je to jasná volba. ()

Marze

Jen koukám nad Bearovými znalostmi, schopnosti a odvahou. Navíc užitečné informace při tzv. blackoutu (výpadku elektřiny), ekologické krizi, epidemii apod. Napeti se neda serialu uprit .Je nespravedlive,ze hrdinove za kamerou nejsou slyset. ()

heyda

Tak zaprvé Bear Grylls je fakt dobrej týpek. A zadruhé je to parádní live dokument o tom, co dělat, jak postupovat a jak si poradit v divočině. Nejradši mám díly z oblasti Utahu, který mé fascinuje a vůbec pouštní díly obecně. Jediné, co mě vadí je dabing. Musím někde sehnat i origoš... ()

Nettrass

Bear Grylls - chlapík, co když ho hodíte do Amazonky, tak tam sežere piraně a opíchá krokodýla. V Africe si vyždímá sloní trus k pití a poobědvá s lidožrouty. A u protinožců chodí po hlavě a vyspí se u klokana v kapse...Prý zakládá síť rychlého občerstvení ,, A La Bear Grylls,,. Mám ho rád kluka jednoho. http://www.beargrylls.cz/worstcase.php ()

poz3n

Jo tak tohle je paráda, pro mě nejlepší seriál / dokument, co běží na Discovery. Bear Grylls je prostě borec. Zvlášť když je tohle schopnej předvádět po tom, co byl 14 mesíců v nemocnici... Jeho žena musí mít asi svatou trpělivost, ale nám divákům přináší Bear dokonalou podívanou. ()

Pítrs85

Řekl bych, že každému, kdo u tohoto seriálu z produkce Discovery aspoň trochu přemýšlel, musí být jasné, že nám všem, kterým by se "podařilo" na některou tu nepohostinnou oblast dostat, dává Bear Grylis návod, jak se s místními podmínkami poprat, nesnaží se nám nakukat, že se právě i on dostal někam, kde se těžko žije, vzal s sebou kameru a teď nám ukáže, jak tam a tam přežil- je to prostě takový "extrémní cestovní guide". Jenom jedna rada Grylisi- "želva je kámoš, želva se nejí!" :-) ()

HellFire

Po první sérii je to za 4 hvězdičky. Je to návykový seriál, i když jen jej sledovat není to pravé dobrodružství. Bear Grylls mi hodně připomína Christiana Baela. Třetí sérii mám za sebou. I když se díly dost opakují a techniky přežití jsou víceméně pořád stejné, stále je na co se dívat. Někdy ale nechápu Gryllsovo jednání, když např. na Sibiři nenosí čepici a v jiném díle říká, že když v zimě nemáte pokrývku hlavy, uniká vám 40% tepla. ()

ARI50

Bear Grylls já ho žeru není možné co vše člověk kvůli záchraně života sni. On je borec a já ho žeru. ()

prome

Pro mě nejlepší pořad Discovery channel. Když už někde ztroskotat, tak s noťasem a na něm všechny série tohoto pořadu :-). ()