Nutné k přežití

(pořad)
  • Česko Boj o přežití (více)

Série(7) / Epizody(67)

Bývalý elitní voják Bear Grylls bude vaším průvodcem divočinou. Ukáže vám, jak přežít na těch nejvíce nehostinných místech naší planety. To všechno bez pořádné výbavy, jídla i pití. Půjde mu při tom o život... Zkušený dobrodruh a expert na přežití v divočině Bear Grylls cestuje po světě a na nejméně pohostinných místech naší planety se zas a znovu pouští do tuhého souboje člověka s nespoutanou přírodou. To, co by jiné spolehlivě zabilo, je pro něj příležitost vychutnat si natáčení napínavého televizního průvodce extrémního cestovatele. Bear Grylls sloužil ve speciálních jednotkách britské armády a má za sebou zvláštní výcvik přežití v nejtěžších podmínkách. V první várce epizod se mimo jiné ocitá uprostřed ničeho v kanadské části Skalnatých hor, na poušti Moab v Utahu, v nitru deštného pralesa na Kostarice, na ostrých hřebenech aljašských hor, na vyprahlých pláních Sierra Nevady nebo ve sluncem spalované africké savaně a vyzbrojen jen naprostými nezbytnosti k přežití si musí najít cestu zpátky do civilizace. (TV Prima)

grogodil

Trošku to stráca na dramatičnosti a vierohodnosti, keď si človek vedomí, že aj v tých najnebezpečnejšie vyzerajúcich scénach sa za ním plahočí minimálne jeden človek s kamerou v ruke. Každopádne naozaj zaujímavých informácií k prežitiu je tam požehnane v každej jednej epizóde a k tomu priložený recept na nejakú miestnu deliaktesu, ktorá síce nezaženie hlad, no zaručene vás pri pohľade na ňu prejde chuť jesť (tá gigantická larva zatiaľ vedie). ()

GILLWANDER

To čo všetko tento chlapík prežil a čím si prešiel by sa nejednému zastavil rozum. Proste kráľ divočiny, nepriateľských hôr, a púšte, ktorá ho nikdy nezlomila. Väčší borec určite neexistuje. A čo ešte všetkého pojedol. Apetít ako hovädo! Pre mňa najlepšie čo mohol Discovery Channel ponúknuť. 90% ()

StrYke odpad!

Co se vám všem na tomhle líbí? Sice je to zábavný seriál, ale u mně to celé sráží stále nenažraný Bear Grylls, který uvažuje o sežrání každého zvířete, které uvidí (a to doslova). Prostě zbytečnost, ve které ještě zbytečněji umírají desítky zvířat jen proto, že si nějakej vůl zamanul natočit seriál, a krom toho občas nedokáže ani to zvíře zabít a začne ho žrát zaživa.. Například jako raka, kterého vyloví z bahna, ukousne mu zadeček a potom ho hodí zpátky, a Gryllsova poznámka "Chutná to jako močál" potom dokáže nasrat ještě víc. Jinak by to ale byl docela dobrý a hlavně zajímavý seriál, docela zábavný - nebo spíše nenudící. Prostředí a atmosféra nemá chybu a některé okamžiky jsou úchvatné a občas (těsně před tim než pan žrout nějaké zvíře zabije a sežere) se i dozvím něco nového a zajímavého - i když se to moc často nestává. Ale bohužel mi celý prožitek kazí ta "genocida", takže nemůžu reagovat nijak jinak než Odpadem!... A tak trochu doufám, aby Gryllse něco uštklo a on se poučil. ()

Petrasuvicka

Kromě některých opravdu dobrách postřehů a poznatků, které se do života a do divočiny pro laika hodí, je celý dokument fascinující přehlídkou toho, co Bear dovede 'sežrat'. ()

Hees

Nie nadarmo je toto tak vysoko v topke.Keď toto pozerám a zistím, že čo všetko dokáže človek zjesť aby prežil a čo všetko dokáže urobiť super vytrénovaný muž, ktorého keby na akomkoľvek mieste (na pevnine) vyložíte tak dokáže bez problémov prežiť.Odporúčam pozerať sa to vážne oplatí. ()

peiton

Tak s takýmto chlapíkom vytrénovaným na extrémne podmienky by som sa nebála asi ani keby na mňa išla samotná vlna tsunami.Tento dokumentárny seriál nám farbisto opisuje kam až je zúfalý človek schopný zájsť na to,aby prežil.Je skutočným víťazstvom človeka a jeho snahy prežiť i ked veľké šance nie sú.Super hrdina,terminátor v ľudskej koži.Jeden z najlepších dokumentov na Discovery vôbec. ()

zbyshek

Ať si říká každý co chce, Bear Grylls je borec a můj vzor. Na povrch vypluly nějaké ty "skandály", které měli otřást popularitou fanoušků. U mě teda ani v nejmenším. To co předváděl před kamerami bylo neuvěřitelné, a to, že nějaké věci byly plánované a někdy trochu upravené, je naprosto jedno. Skvělý seriál na půdě Discovery Channel s úžasným hrdinou medvědem! ()

Vyhy

Nejlepší seriál o přežití. Má můj respekt. Divák se toho spoustu naučí - jen doufám, že to nebudu nikdy potřebovat. Každopádně můj obdiv má i kameraman. Však on musí absolvovat skoro to samé! ()

cariada

Hodně originální dokument o muži co nás učí přežít kde se dá. Mnohdy je to opravdu hodně nechutné a bizardní viz třeba pití vlastní moči či mačkat si do úst obsah žaludku zdechlého velblouda (opravdu humus). Máme možnost vidět jak pojídá kde co a musí se dostat z těch nejhorších míst naší planety. Asi nikdo by to nechtěl zkusit po něm. ()

Attta

Tak tohle můžu. Z pohodlí domova se podívám na krásnou přírodu a přitom se něco dozvím. I přes to, že má za zadkem celý štáb kameramanů, ukáže všechno možné i téměř nemožné pro to aby člověk přežil v divočině a sám si to pokaždé také vyzkouší. Každopádně Bear má můj obdiv. Velice povedený pořad. ()

Nach

Poučné, dobrodružné, napínavé, i když místy nechutné, ale pořád koukatelné. Bear Grylls je prostě třída ve svém oboru a nebýt jeho, hodnotil bych o hvězdičku méně. 80% ()

ProNotor

Prostě borec, ten jeho štáb to asi nemá vůbec jednoduchý, byly i horší díly, ale byly díly, kdy jsem nevěřícně kroutil hlavou a říkal si: "To si ze mě dělá prdel"! Asi normálnímu smrtelníkovi je to k ničemu, ale pokud je člověk dobrodruh a cestovatel, tak mnohdy užitečné fígle. ()

TomikZlesa

To že tenhle seriál o přežití není tak úplně na ostro musí být jasný každýmu normálnímu divákovi, ale ot to ani tolik nejde. Představa že si to Bear natáčí sám na ruční kameru je děsivější než jeho schopnost přežít všude. Člověk obdivuje různé filmové hrdiny a až tady si uvědomí že jediný hrdina je právě Bear. Postaví si přístřešek všude, sežere všechno (už jen čekám kdy sežere hovno - taky k tomu došlo) a k tomu navíc nádherná příroda. To že tenhle člověk bude asi tak trošku magor není pochyb, ale kdo ví kdy se nám jeho rady a návody budou hodit :-) Občas je mi akurát líto těch jeho večeří a obědů. ()

Pajky3

Jmenuju se Baer Grylls a sežeru cokoliv co mi pomuže přežít. Mě tenhle seriál, kde se bojuje o přežití, baví. Sice občas mě ten týpek až moc udivuje, ale to je muj problem. Samozřejmě byy se bojovalo ještě úplně jinak, kdyby tam nebyla kamera, ale to bych to pak nemohl hodnotil jako super seriál ()

Fallen_One

Na něco takovéhleho bych se dokázal dívat denně. Nejen že je to inspirující, ale přibližuje to divokou přírodu z každého koutu zeměkoule a to je to, co mi chybí - inspirovat se přírodou, vidět místa, kam se pravděpodobně nikdy nedostanu a obdivovat jejich krásu. Navíc, kdybych se do nich někdy dostal, tak tenhle blázen by mi mohl aspoň trochu poradit. Ale žrát škorpiony, pít ze sloního hovna nebo velbloudího těla...či žrát kozlí varlata na poušti...to fakt ne. ()