Nutné k přežití

(pořad)
  • Česko Boj o přežití (více)

Série(7) / Epizody(67)

Bývalý elitní voják Bear Grylls bude vaším průvodcem divočinou. Ukáže vám, jak přežít na těch nejvíce nehostinných místech naší planety. To všechno bez pořádné výbavy, jídla i pití. Půjde mu při tom o život... Zkušený dobrodruh a expert na přežití v divočině Bear Grylls cestuje po světě a na nejméně pohostinných místech naší planety se zas a znovu pouští do tuhého souboje člověka s nespoutanou přírodou. To, co by jiné spolehlivě zabilo, je pro něj příležitost vychutnat si natáčení napínavého televizního průvodce extrémního cestovatele. Bear Grylls sloužil ve speciálních jednotkách britské armády a má za sebou zvláštní výcvik přežití v nejtěžších podmínkách. V první várce epizod se mimo jiné ocitá uprostřed ničeho v kanadské části Skalnatých hor, na poušti Moab v Utahu, v nitru deštného pralesa na Kostarice, na ostrých hřebenech aljašských hor, na vyprahlých pláních Sierra Nevady nebo ve sluncem spalované africké savaně a vyzbrojen jen naprostými nezbytnosti k přežití si musí najít cestu zpátky do civilizace. (TV Prima)

ProjectAlice

Neviem či by som radšej neumrel od hladu, než jesť veci ako Bear. Ako náučný seriál je to super, ale myslím, že ani po zhliadnutí všetkých častí by som nebol za vodou v prípade, že ostanem niekde na konci sveta. Každá časť je lepšia a lepšia. 95% ()

BigDeal

Za to, že tento "dramatický dokument" pôsobí naozaj autenticky a dokáže diváka pripútať k obrazovke viac, ako nejaký thriller, by som bol schopný dať plné hodnotenie. Za to, že Bear Grylls je len falošný parchant, ktorý zahrá pred kamerou divadielko o tom, v akom je nebezpečenstve, pričom je to všetko blbosť, by som dal najradšej odpad. Preto volím zlatú strednú cestu a ponúkam milé videá: http://www.youtube.com/watch?v=3UpSlpvb1is , http://www.youtube.com/watch?v=BBmhNA7JME4&feature=channel ()

Hismael

Nejdřív jsem psal komentář o tom že by mě zajímalo zákulisí, jestli není dopředu vymyšlený plán kudy se půjde a co se tam najde…. Pak jsem objevil na youtube video kde je vidět dalších asi 6 osob kteří s Bearem chodí a najednou už dokument není tak “skutečný“ jak se snaží působit. Je jasné že Bear netrpí hlady a některé nebezpečné situace jsou s jištěním, vidět samozřejmě není. Žádné velké zklamání jsem ale necítil, protože nějak se ten dokument natočit musí a to že Bear tvrdí jak je hladový a přitom je nejspíš najedený mi kompenzuje jeho strava v dokumentu, kde sežere všechno od hadů až po brouky. Skvělý pořad který má hlavní prioritu ukázat jak přežít, přizpůsobit se, poskytnout hlavní informace o dané lokalitě a to se mu daří skvěle. Až se někdy vydáte na podobný výlet, nezapomeňte si vzít zapalovač a nůž. ()

Ajinka126

Bear je divoch.. s ním bych vážně chtěla ztroskotat a ani bychom nemuseli tak pospíchat se záchranou! :D. Z počátku, když jsem viděla jen ukázky a pár dílů, jsem si myslela, že Bear je pózér a všechno, co dělá a jí je jen bouda. Ale skutečně jsem musela změnit názor, když jsem mu dala šanci a viděla víc dílů a speciálů ze zákulisí.. on to myslí skutečně vážně a dělá všechno s tím, že mu jde o krk. Ty breberky, co jí, až tak neobdivuji, ale aspoň to má pravý náboj trosečníka :D. ()

Sten2

Skvělý serial, který názorně předvádí jak přežít v divočině. Nejde o to jestli se vše děje náhodně. Jde o to, že předvádí jak se zachovat ve chvílích, které jsou pro určitá místa typické a při kterých umírají lidé. Bear Grylls je neskutečný sympaťák a ve všech dílech na mě působí hrozně pozitivně. Tenhle serial ale neni jenom o tom co kdy sežral nebo sežere ( když příjde v hospodě s kamarády řeč na Beara tak chápu, že je to nejzajímavější téma:-) ) ale o naší planetě jejich zákoutí a krás. ()

zdepapepa

Macgyver, Chuck Norris a teď Bear Grylls. Je úplně jedno, že ho doprovází štáb a pomáhá mu. To by to taky mohlo po 3 dílech skončit, buď kvůli malé působivosti jedné kamery a většinou Bear za ní, případně, protože by se Bear někde zabil. Může mít jistění, ale ta příroda, ty zvířátka, ty propasti - to je reálné. (až na žhnoucí lávu, zřejmě) Pokud ovšem tohle překousnete, určitě se i něco dozvíte, protože sic sem tam dal nějakou špatnou radu, pořád je tam těch zbývajících 40 minut, kdy dává rady dobré. A když vás přestane bavit, co zrovna Bear dělá, můžete se kochat terénem, který ho obklopuje. Pořád je na co se dívat. Pořád je co poslouhat. Pořád je to jen člověk. A k tématu konzumace potravin - jeho stravovací návyky bych pouštěl dětem ve školních jídelnách, aby si tu polívčičku a univerzální hnědou omáčku pořádně vychutnali, protože může být hůř. ()

baribal

nikdy nevíte, kdy se vám budou moci rady Beara Gryllse hodit... obdivuhodné výkony a správnej chlap... doufám, že mu to dlouho vydrží :) ()

selfesteem

Bear Grylls je nádhernej chlap. Ale o to tady přece nejde, že. Anebo, kdo ví ... :) Parádní průvodce cestováním v extrémních podmínkách. Ne, že bych nějaké takové cestování nějak vyhledávala, spousta příjemných chvil na řadě dětských táborů a obdiv k přírodě jako takové se asi nepočítá, ale dívá se na to vážně pěkně. Tohle je zábava na úrovni, poučná, občas šokující a velmi zajímavá. ()

Luke7

1.díl Polární kruh 4*; 2.díl Alabama 4*; 3.díl Vietnam 3*; 4.díl Texas 4*; 5.díl Aliaska 5*; 6.díl Irsko 3*, 7.díl Dominikánská republika 4*; 8.díl Turecko 5*; 9.díl Jižní Dakota (USA) 5*; 10.díl Namibie 5*; 11.díl Tichomořské ostrovy 5*; 12.díl Transylvania (Rumunsko) 5*; 13.díl Oregon 4*; 14.díl Sierra Nevada 4*; 15.díl džungle Belize 5*; 16.díl Sahara I. 4*; 17.díl Sahara II. 5*; 18.díl Poušť Baja (Mexiko) 5*; 19.díl Kruh ohne (Sumatra) 4*; 20.díl Yukon (Kanada) 4*; 21.díl Zambie 4*; 22.díl Čína 3*; 23.díl Montana 5*; 24.díl ; ()

O.Peta

Jo tak tohle já můžu. Pořady, dokumenty i filmy o přežití v přírodě a poznávání různých koutů světa prostě žeru. Provedení, kdy se Bear Grylls vžije do role ztraceného turisty, je výborné. Škoda toho, že jsou některé situace, podle informací v zajímavostech naaranžované. Na druhou stranu o to víc znalostí divák získá. Doporučoval bych na základních školách vyměnit hodinu zeměpisu za hodinu tohoto pořadu. 90% ()

aluna

Protože tenhle borec má ty prachy poctivě vydělaný. A navíc díky němu vím, že kdybych se zatoulala ve vyprahlý exotický pustině, bude tam k pití hovno. ()

zipper111

Neskutečnej borec, kterej i přes to, že má za sebou štáb a objevily se rúzné zvěsti o tom, že je to celé podvod.... žere nechutný hmyzy, pije svojí moč, loví hady a prostě neskutečně boj o přežití dává. Opravdu člověk, kterej si zaslouží můj obdiv!(hlavně za to co dokázal, pořad je jen třešnička...) (btw jedinej pořad, na který se kouknu v televizi, kterou vlastně ani nemám :D) ()

Naslund

Hmm, na první pohled to vypadá jako velmi poučný dokument ve velmi zábavné podobě. Jenže je to hold nebezpečný materiál a proto to hodnocení. Když pominu, že má od začátku vybavení, které by člověk v takových situacích určitě neměl, a nachází věci, které by se na takových místech nemuseli nalézat, tak prostě dává takové rady, které by mohly znamenat vaši smrt. Tak například vaření masa v oblasti plné šelem, pití moči proti dehydrataci, utíkání před medvědem, skákání z výšky do řeky, kterou nezná, skákání na lávovou kru. Takovéhle činy nejsou nutné k přežití, ale nutné k umírání. Nejzábavnější mi přijde procházení rozborů toho, co říká. No ale formu to má dobrou... teda až na řeči na způsob: "Oheň je dobrý. Oheň potřebujete k přežití. Oheň je esence k lidskému životu, ale bacha, když do něj strčíte ruku, tak to pálí. A věděli jste, že oheň zabije ročně deset miliard lidí? ". ()

esopesokeso

"Moč obsahuje 95 % vody, ale pite ju iba čerstvú.Pridlhé čakanie z nej urobí liaheń pre bakterie........Môžete urobiť to, že vypijete tekutinu z čerstvého slonieho trusu, celkom nechutné, ale môže vám to zachrániť život..."....,,,,,,...."Argghh :(..rozhodne som už pil lepšieveci!" Takto Bear Grylls doslova opisuje návody ako prežiť a pred kamerou to predvádza v praxi.Je chrobáky, hadov, škorpiony, byliny, trávy.Nauči vás zakladať ohen v divočine..neváha skočiť do vody pod ľadom, či do bažiny a ukáže ako z nej von.Skrátka predvádza ako si zachrániť život na najnebezpečnejších miestach na svete.Stručné 43 minútové zhrnutie všetkých častí je v nasledujúcom odkaze. Boj o přežití - Základní principy .......................................................................................................................................................................................................................... Koho zaujíma táto téma, tak jednoznačne odporúčam zohnať si knížku SAS příručka jak přežít ()

katuska138

Občas je mi z toho vážně špatně - když pil vlastní moč z kůže hada. Občas ho naprosto nechápu - když vlezl do několik kilometrů hluboké průrvy v ledovci bez jakéhokoliv jištění. Občas si říkám, proč to všechno proboha dělá. Ale vždy ho přes to všechno neskutečně obdivuju. ()

Easykk

Naprosto ultimátní šílenec, který než vyrazí z domu tak si s sebou vezme nůž a křesadlo, doma nechá pud sebezáchovy a chuťové buňky, a jde se s chutí zakousnout do první jedlý žáby, kterou potká. (mimochodem, to bych radši sežral jednoho člena štábu, než kousat žábě hlavu) :D Každopádně veškerej obdiv a uznání patří Bearu Gryllsovi za neskutečné ukázky přežití ve všech nemyslitelných a okrajově i myslitelných podmínkách. ()