Garth Marenghi's Darkplace (TV seriál)

Darkplace

Horor / Komedie

Velká Británie, 2004, 6x25 min

Richard Ayoade

Richard Ayoade

Martin Hawkins

Andrew Hewitt

Garth Merenghi je opravdu všestranný tvůrce hororů, kam se na něj hrabe i samotný Stephen King... vždyť Garth má víc knížek než on a z jeho tvorby čerpalo i Království Larse von Triera. Darkplace je TV seriál plný satiry, mystifikace, parodie, ironie a hlavně velké porce skvělého anglického humoru. Parta lidí kolem Richarda Ayoadea vytvořila skvělých 6 dílů alá 80. léta a někdy v budouncnu by mohli pokračovat. Jediný problém vidím v tom, že jejich druh humoru není pro každého, musíte mít pro něj pochopení a patřičnou náladu. Poté si seriál opravdu užijete.(10.2.2009)

Čas od času stačí k vystižení kvalit nějakého díla pouhé jedno slovo. Používám ho i kvůli jeho zprofanovanosti nerad, ale Garth Marenghi's Darkplace si ho zaslouží. Takže ho řeknu. Geniální.(20.5.2013)

Parodie parodie. Původní nápad dobrý, jeho zpracování už tak ne. Nemyslím tím vizuální stránku věci, která je rovněž parodií. A jak už tu někdo napsal, samotné původní seriály byly (a jsou) tak blbé, že působí jako své vlastní parodie. I když to má jen šest dílů po 25 minutách, už ve druhém a zcela od třetího docházejí další možnosti a je to jen točení v kruhu. A časem už i nesmírně otravné točení.(14.5.2011)

Občas vtipná, často docela trapná, ale ve výsledku přesto docela zábavná pocta a parodie starým béčkovým hororům.(12.4.2014)

• HellFire

Cely serial mi pripada spise jako smeska trapnych scen, ktere se snazi byt vtipne, ale nejde jim to VUBEC. Smele muze aspirovat na nejhorsi serial.(25.1.2008)