Garth Marenghi's Darkplace (TV seriál)

Darkplace

Horor / Komedie

Velká Británie, 2004, 6x25 min

Richard Ayoade

Richard Ayoade

Martin Hawkins

Andrew Hewitt

Garth Marengi je splétač snů. Ale spíš než sny to jsou nejhorší můry..a to čistě z divákova hlediska. Namícháno to nejhorší, co se v seriálech vyskytuje, v té nejhorší kvalitě tím nejhorším režisérem. Máme tu vrchol dekadence, parodie. Art deko humusu. Výborná zábava. Jediné dílo, které neumím popsat. Pro fajnšmekry. 10/10(11.1.2008)

• HellFire

Cely serial mi pripada spise jako smeska trapnych scen, ktere se snazi byt vtipne, ale nejde jim to VUBEC. Smele muze aspirovat na nejhorsi serial.(25.1.2008)

Můj tisící ohodnocený film, v tomto případě seriál. Humor tak úchylný, že by se dal skalpelem krájet. Mystifikace dotažená k absolutně stoprocentní stylizaci. Love 80´s. Love Garth Marenghi.(27.10.2009)

Tak špatný až to je super masakrozní. To se musí vidět! :D(11.2.2008)

Britská komedie vládne světu humoru, vyvíjí se, nestagnuje, mění tvář, formu... Darkplace v sobě spojuje to nejlepší z námětově a formálně zajímavých kousků Rickyho Gervaise (zejména inspirace Kanclem je docela čitelná), dokonale vypointovaného situačního humoru sérií Grahama Linehama (jenž si v seriálu zahrál malou roli), či z na intertextualitě založené série Spaced Simona Pegga. Výsledný produkt je těžko popsatelný, už jen proto, že jde vlastně o fikci ve fikci (diegezi v diegezi) a samotný seriál Darkplace (na naši úrovni chápání parodie na horory a mizerně - jak formálně a herecky, tak scénáristicky - udělané seriály 80. let) nejde chápat bez toho, že víme co jsou jeho autor a ostatní tvůrci zač. O Garthovi se nechci moc rozepisovat, pro hrubé pochopení jeho i celého seriálu by mohl postačit tenhle citát. Gareth Marenghi: "With this show, I wanted to make people laugh and cry... and shit themselves at the same time." Nemyslím, že by vás Darkplace rozplakal, ale o tom, že se poserete smíchy vůbec nepochybuju. Holness a Ayoade jsou zkrátka pašáci a já ani nemůžu šetřit hvězdama. 90%(13.9.2007)

• - Na internetu vznikla petice, která nabádala Channel 4 k natočení další série tohoto neotřelého britcomu. (Wild_man)