poster

Garth Marenghi's Darkplace (TV seriál)

 • Velká Británie

  Darkplace

Horor / Komedie

Velká Británie, 2004, 6x25 min

Režie:

Richard Ayoade

Scénář:

Richard Ayoade

Kamera:

Martin Hawkins

Hudba:

Andrew Hewitt
 • giblma
  *****

  Někdy je člověku líto, že neprožil nejlepší léta svého života "back in the 1980".(7.2.2010)

 • Thomick
  ****

  Často nic neříkající vnitřní hlasy, pitvání se v bezvýznamných (ne)detailech, nahodilý odbíhání od tématu, zdlouhavý vysvětlování zřejmých věcí - toť špičková součást hororový satiry. Škoda jen, že se některý motivy po čase začnou opakovat; a že je sem tam všechno tak nějak "too crazy".(15.5.2013)

 • bouncer
  ****

  Garth Merenghi je opravdu všestranný tvůrce hororů, kam se na něj hrabe i samotný Stephen King... vždyť Garth má víc knížek než on a z jeho tvorby čerpalo i Království Larse von Triera. Darkplace je TV seriál plný satiry, mystifikace, parodie, ironie a hlavně velké porce skvělého anglického humoru. Parta lidí kolem Richarda Ayoadea vytvořila skvělých 6 dílů alá 80. léta a někdy v budouncnu by mohli pokračovat. Jediný problém vidím v tom, že jejich druh humoru není pro každého, musíte mít pro něj pochopení a patřičnou náladu. Poté si seriál opravdu užijete.(10.2.2009)

 • Gazy
  *****

  Geniální zrůdnost, od které jsem ale jen stěží mohl odtrhnout oči. Nedokonalost brilantně vypilovaná k dokonalosti. Vedle Gartha Marenghiho by i Ed Wood vypadal jako nadějný tvůrce.(5.8.2008)

 • liquido26
  *****

  Tenhle seriál o seriálu je absolutní úlet. Egoistický, teatrální a pozérský spisovatel brakových hororů, splétač snů, vizionář, plus herec Garth Marenghi s notnou dávkou patosu prezentuje svůj seriál Garth Marenghi's Darkplace, který byl natočen v 80. letech a vysílal se pouze chvíli v Peru. Darkplace není pouze parodií na horory a sci-fi, je to zároveň parodie na seriály z 80. let - nedokonalý obraz, nedokonalé, naivní, úsměvné triky, herci buď přehrávají nebo nehrají a to všechno s patřičným důrazem na dramatiku a tradiční seriálové hodnoty jako je přátelství, láska, rodina :-) No prostě totálně ulítlej experiment, kde rozhodně musíte vidět všechny díly, nebo alespoň většinu, protože během prvního dílu jsem z toho nebyl nijak nadšen, trvalo chvíli než jsem si zvykl na styl a genialita Darkplace mi došla až v průběhu dalších dílů. Všichni herci jsou skvělí. Hodně potěší staří známí ze seriálu IT Crowd - Richard Ayoade a Matt Berry, a stejně tak Matthew Holness v roli Gartha Marenghiho/Doktora Daglesse odvádí bravůrní výkon.(27.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace