poster

Garth Marenghi's Darkplace (TV seriál)

 • Velká Británie

  Darkplace

Horor / Komedie

Velká Británie, 2004, 6x25 min

Režie:

Richard Ayoade

Scénář:

Richard Ayoade

Kamera:

Martin Hawkins

Hudba:

Andrew Hewitt
 • bouncer
  ****

  Garth Merenghi je opravdu všestranný tvůrce hororů, kam se na něj hrabe i samotný Stephen King... vždyť Garth má víc knížek než on a z jeho tvorby čerpalo i Království Larse von Triera. Darkplace je TV seriál plný satiry, mystifikace, parodie, ironie a hlavně velké porce skvělého anglického humoru. Parta lidí kolem Richarda Ayoadea vytvořila skvělých 6 dílů alá 80. léta a někdy v budouncnu by mohli pokračovat. Jediný problém vidím v tom, že jejich druh humoru není pro každého, musíte mít pro něj pochopení a patřičnou náladu. Poté si seriál opravdu užijete.(10.2.2009)

 • strougy
  *****

  Čas od času stačí k vystižení kvalit nějakého díla pouhé jedno slovo. Používám ho i kvůli jeho zprofanovanosti nerad, ale Garth Marenghi's Darkplace si ho zaslouží. Takže ho řeknu. Geniální.(20.5.2013)

 • honajz
  ***

  Parodie parodie. Původní nápad dobrý, jeho zpracování už tak ne. Nemyslím tím vizuální stránku věci, která je rovněž parodií. A jak už tu někdo napsal, samotné původní seriály byly (a jsou) tak blbé, že působí jako své vlastní parodie. I když to má jen šest dílů po 25 minutách, už ve druhém a zcela od třetího docházejí další možnosti a je to jen točení v kruhu. A časem už i nesmírně otravné točení.(14.5.2011)

 • Chrustyn
  ***

  Občas vtipná, často docela trapná, ale ve výsledku přesto docela zábavná pocta a parodie starým béčkovým hororům.(12.4.2014)

 • HellFire
  odpad!

  Cely serial mi pripada spise jako smeska trapnych scen, ktere se snazi byt vtipne, ale nejde jim to VUBEC. Smele muze aspirovat na nejhorsi serial.(25.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace