Království Azeroth a říše Draneor se od sebe nemohou lišit víc. Azeroth je vzkvétající říše lidí, v níž moudře panuje král Llane (Dominic Cooper). Jeho vojsko vedené rytířem Lotharem (Travis Fimmel) a společenství mocných kouzelníků v čele s mágem Medivhem (Ben Foster) důsledně chrání mírumilovnou civilizaci. V Draenoru představuje život permanentní boj mezi znepřátelenými rasami Orků, jež spojí až neporazitelný nepřítel, nákaza, která v jejich zemi postupně ničí vše živé. Jejich vůdce Gul´dan vytvoří s pomocí temné magie portál, kterým můžou Orkové proniknout do jiného světa a ten si osídlit. Shodou okolností se jejich cílem stane právě Azeroth, jehož obyvatelé jsou ochotní bránit svou zemi do posledního muže, ostatně nic jiného jim ani nezbývá. Zdá se, že ničivý střet civilizací nelze zastavit, ti, kdo hledají náhradní řešení, přesto existují. (Cinemart)

scheeza

Jedním slovem ÚŽASNÝ! Na LotRa to zřejmě nemá ale nic jiného co by mu takhle šlapalo na záda ve fantasy žánru tu ještě nebylo,těším se na další filmy(nejvíc na Thralla,který by si podle mě mohl ukrást celej film jen pro sebe) a klidně bych si to pustil znova hned teď. PS: Hudba je fenomenální PPS: Murloc a sheep <3 ()

Y2ORSI

Warcraftu jsem se docela bál, ale naštěstí zbytečně. Casting, snad kromě Fimmela, Pauly Patton a Orků, u kterých je to trochu jedno, je mizernej. Herci spolu asi nezajdou na pivko, chemie je naprosto nulová, a dialogy tomu také nepřidávají. Násilné střihy a skákání z místa na místo je také trochu rušivé a někdy maličko zaskřípou efekty. Ale jinak je to velmi zábavná fantasy, která ovšem není nikterak revoluční. Klidně bych si z fleku dal nášup v podobě druhého dílu. Stylizace je fajn a občasné pomrknutí na hráče tam je. Jedna z mála herních adaptací, která rozhodně neudělá ostudu. ()

D.C.Striker

Ten film si vychutná hodně člověk, který zná LORE. Film pro fanoušky točený i pro obyčejného diváka. Zavděčit se všem nemůžete. Ale chápu hodnocení některých z kritiků. Tenhle film je jenom základním kamenem dalších filmů a částečně takové ujištění jestli to filmovému studiu za to stojí............................ Pozor! Obsahuje spoilery: ..................................... Četl jsem pár diskuzí ohledně filmu. Lidi se tam hádají o tom jestli je Garona napůl člověk a ork nebo draenei atd... Těch věcí je více. A přitom mi přišlo, že ty lidi snad na ten film pořádně nekoukali. Protože nikde nebylo řečeno v tom filmu podotýkám nikde nebo já to nezaznamenal,že by někdo tvrdil ,že je napůl člověk. Protože ona sama neví kdo je její otec.Nebo se řešilo v diskuzích, že Medivh musel navštívit Draenor. A toto řeší lidi kteří ujíždí ve hře a to Lore znají aspoň z části. A přitom ve filmu sama Garona říká kdo jim řekl o Azerothu ale metaforicky atd.. atd... Je toho daleko více ale co se tim snažil básník říct ? Že i lidi, kteří o tom světě něco ví snižují hodnocení nebo kvalitu toho filmu jenom protože jim nikdo nenaservíroval informace přímo pod nos. U lidí, kteří Warcraft neznají chápu hodnocení nižší. Ten film je chytře natočený,zajímavě a to i pro člověka co zná LORE jako třeba já ,který ho nezná zas nijak super dobře. ALE! hlavně pro toho který taky umí číst mezi řádky. Důkaz ? Jestli si někdo myslí z těch co znají LORE, že ve filmu Medivh přitom teleportu pro Garonu udělal tu kytičku jen tak pro nic za nic ,jen tak pro okrasu. Tak bude mile překvapen. Mě to došlo až po několika hodinách po shlédnutí filmu co myslel tím darem. (aspoň doufám) ¨ Konec spoileru:.................................... Zkrátka film si 5 hvězd v této podobě nezaslouží, protože je jenom základním kamenem věcí budoucích.(možná to spraví DIrectors cut) 4 - 4,5 hvězdy si zaslouží od fanoušků co film sledovali a chápou. 3,5 - 3 hvězdy od fanoušků kteří jsou línější s myšlením a lidem mile překvapeným tímhle světem nepolíbení. 3 hvězdy pro obyčejného diváka 2 a níže dali lidi co šli na něco co je samo o sobě moc nebaví "fantasy" nebo s představou, že to bude LotR/Warhammer atd.. Pokud vyjde DIrectors cut s + 40 minutama navíc vsadím se, že některé informace se doplní a hodnocení všichni zvednou minimálně o 0,5 hvězdu. ()

KcarlosK

Nemastné, neslané. Průhledný příběh, jasný hned na začátku. Jedno klišé za druhým. Jakožto hrou nepolíbený můžu hodnotit pouze film jako takový. A ten se nijak nevytáhl. Nový LOTR ? Ani omylem. "Za hordu" prostě není totéž jako "za Froda". Orcové jsou nicméně úžasní a pokud to náhodou vydělá na dvojku, klidně jí kousnu. ()

Karlsberger

Jakožto člověk absolutně nopolíbený světem Warcraftu musím říct, že to nebylo špatné. Ve filmu se ale najde pár věcí, které mi kazily celkový dojem z filmu. Věci co mi nejvíce vadily, byly roztažené scény. Děj filmu by se krásně dal splasknout do hodinu a půl dlouhého filmu, ale autoři hold chtěly udělat celovečerák jak se patří, a to se jim tak nějak povedlo. Dále se ve filmu daly najít scény, které měly efekty s velice okatým greenscreenem či scény s až moc vysokou mírou trapnosti. Příběh jako takový není žádný zázrak, ale to jsem od tohoto filmu ani neočekával. Co musím rozhodně pochválit byly akční scény, které i s kamerou a střihem skvěle ladily. Ve filmu se vyskytují pouze 2 druhy scén, a to scény s Aliancí a Hordou, jak přemýšlí nad bojem a věcmi kolem toho, a scény bojové. Celkově se film řadí rozhodně k lepším filmům podle videohry, ale není to rozhodně nic velkolepého. Rozhodně doporučuji jít na film i lidem, kteří o Warcraftu nic neví, protože sám jsem jeden z nich, a při filmu jsem nepociťoval, že bych zrovna nevěděl co se děje. Kdybych měl nostalgické vzpomínky na hraní Warcraftu 3, asi bych přidal jednu hvězdu navíc, ale jelikož to tak není nezbývá než dát hvězdy tři, které jsou ale bezesporu zasloužené. ()

Va33ek

Tohoto kousku jsem se trochu obával, přece jenom dostat na plátno něco tak velkolepého a rozsáhlého je oříšek. Ale po shlédnutí jsem ohromen, jak příběhem, tak vizuální stránkou filmu. Podotýkám, že knihy jsem nečetl (Asi brzo začnu :-) ), ale dlouholetý hráč dané hry jsem .Už aby tady bylo pokračování. Parádní podívaná. ()

Sunkael

Věděl jsem, že to bude odkloněno od originálu a že scénář bude přizpůsoben potřebám filmu, ale jako že až tak moc? Působí to jako výcuc něčeho většího. Pro člověka, co nehrál hry ani nečetl knihy to bude úžasný fantasy film. Pro ty druhé to bude zklamání. ()

BR23

Dalo sa, akože... dalo, sa. Musím uznať že čo sa týka Warcraftu, vedel som len to že to je PC hra a veľmi matne ako tá hra vyzerá (vedel by som to odlíšiť od NFS, AoE, tetrisu, COD, CS alebo Mafie takže asi tak :D )...z tohto dôvodu som rád že prípadné nezrovnalosti čo sa mi nepáčili (zbytočné- na efekt, zdvíhanie ruky každých desať sekúnd počas vysávania života zajatca, cela s otvorenou strechou do ktorej môže napršať, odhodenie Lothara ponad tú zelenú zlú vodu- ,,naštastie,, sa toho nedotkol, aká ,,náhoda,, atd...) zvalím na moju nevedomosť. Niečo však som sa už naučil, a hoc tí ktorí to poznajú, si to mohli omnoho viac vychutnať, (a že som si aj všímal reakcie publika) ich obľúbených hrdinov konečne na veľkom plátne, ja som sa pomerne bavil tiež. Zaujímavá zápletka ktorú som v hrubých rysoch pochopil, vizuál ok, Ragnar Lothbrok v hlavnej úlohe, dalej Hrdozobec a strážca Ježiš. Trošku mám problémy uveriť tomu žeby dokázal kosť a koža- rozumej človek, súperiť s tvorom tak osvaleným že sa to až vymyká konštrukčným zákonom a dynamike tela rozumej- Orkovi. Ale což... Jediné čo by som tam naozaj nedal je ten chabý pokus o lásku medzi tou zelenou čupkou a Lotharom. ()

daetoxx

Ahoj, máme tady očekávaný herní blokbástr, který si myslím splnil očekávání všech těch, kteří od toho moc velké očekávání neměli. Z našich zkušeností víme, že na takovýmhle filmu se toho dá podělat spousta, ale tady si myslím, že to tvůrci zvládli. Samozřejmě trochu vadí neznalost prostředí ve kterém se příběh odehrává, takže pokud o Warcraftu vůbec nic nevíte, je fajn si o tom alespoň něco přečíst. :-) Velmi se mi líbili některé herní prvky, které tam tvůrci neopomněli vložit :-) a samozřejmě výborní herci v čele s Travisem Fimmelem ej-kej-ej Ragnarem, no a některé scenáristické kroky, díky kterým z filmu zmizela spousta nesmyslů, kýče, slz a odpadu, taky nebyly k zahození - i když i takový sračky ve filmu určitě najdete. A velký bohužel, protože i tady, jako u většiny filmů platí pravidlo, všechno akční, super a giga narvi do traileru. Proto dokonce samotný trailer v některých faktorech převyšuje celý film. Celkově to ale byla příjemná jednohubka a doufám, že se dočkáme pokračování, které nám třeba zobrazí celý Regin of Chaos (i Frozen Thorne) s Arthasem, i když to by mohla bejt klidně další trilogie, možná spíš něco na způsob Harryho Potera, protože to by i sedm filmů bylo málo :-) ()

Syselmaster

MÍNUSY__ občas ty počítačové efekty vyloženě bijí do očí __ objevuje se zde klasické "košíkovské" klišé viděné už xkrát jinde __ Orkové trpí neskutečným Jaffským komplexem = zpočátku hrůzostrašní, nezničitelní. Po půl hodině už je maličcí řadoví vojáci zapichují jako by se nechumelilo PLUSY grafika prostředí __ ORKOVÉ - brutální, dusající, funící. Úvodní střet v lese je perfektně surový a drsný. Skřeti z pána prstenů oproti tomu působí dojmem britských gentlamů u čaje __ prvky z her pro fanoušky __ není to vůbec tak zkratkovité a nepochopitelné jak se s oblibou tvrdí. Tohle MUSÍ pochopit i ten, kdo o warcraftu nikdy neslyšel ()

LosMichal

Špičkový film... Nechápem hodnotenia kritikov keď tomu dali meta skóre 33, ale nenechajte sa odradiť. Film naozaj stojí za to. Orkovia sú spravený výborne, herecké výkony sú tiež super a vsunuli tam aj pár geek vtipov pre fanúšikov. Ak viete aspoň čo to o Warcrafte mali by ste ísť ()

darius1706

Tak jsem právě přifrčel z Cinestáru a hurá na CSFD. Prvních cca 15 minut to vypadalo na agitku na téma uprchlíci, tak jsem už začínal být pěkně naštvanej. Naštěstí dostali rozum a začala akce. V podstatě nemám nic moc co vytknout, kromě uplakaného hlavního hrdiny, i když vlastně ani ten mi tolik nevadil. Někde jsem četl, že to má být trilogie, tak na rozjetí v normě. Sečteno a podtrženo - spokojenost, místy jsem i málem mačkal slzy také při vzpomínkách na strávené noci u jedničky až trojky. No a nesmím zapomenout na hudbu, která krásně převzala hlavní motiv hry, který už asi nikdy nemažu z palice. ()

Solitude

Slabsi odvar oproti slubovanemu hitu ale je to pozeratelne a divak neznaly pribehu bude nadseny avsak ti z nas co venovali par hodin hram ci kniham udrie do oci zopar odchyliek ako aj absencia klucovych postav. Trpaslici su komicky a elfovia vyzeraju ako lacny cosplay, je az velmi vidno ako sa efekty zamerali len na orkov a zvysok vyzera ako nepodarok z tutorialu aftereffects. Filmovy dej sa viacmenej drzi predlohy aj ked je podstatne orezany. Objektivne hodnotenie by bolo tak 3* ale nostalgia si ziada stvrtu *. ()

Taurpower

Nesnasim filmy kteri se nedrzi knizni predlohy... a tady dojebali co mohli. Garona je joke sam o sobe. Souboj Medivh vs Khadgar a Lothar je nepovedeny vtip. Kdybych necetl knihu asi by hodnoceni bylo vyssi. ()

Matri

Som fanusik serie a ak mam pravdu povedat Mr.Jones spravil skvele fantasy o ktorom ss bude dlho hovorit. Je spravne povedat ze film mal niekolko nedostatkov ako lietave skoky z jedneho deja do druheho a fanusik ktory nie je oboznameny so seriou tak bude mat v tom trosku chaos ale na koniec sa tam najde a bude mat skvely filmovy zazitok. Film priniesol vela otazok a velmi ss tesim ked mi budu zodpovedane v dalsich castiach ()

God of War se oficiálně dočká seriálu

God of War se oficiálně dočká seriálu

15.12.2022

Ačkoliv se Amazon již před pár měsíci přihlásil o adaptaci herní série God of War, americký streamovací gigant (na území Spojených států dokonce služba s největším počtem předplatitelů) si oficiálně… (více)

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy