Warcraft: První střet

Warcraft: Prvý stret

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA, 2016, 123 min

• -bad-mad-wolf-

Šestáková fantasy v digitální marmeládě. První Warcrafty jsem sice hrál, nicméně za znalce světa orků a lidí se fakt považovat nemůžu, následkem čehož mi zřejmě unikají subjektivní radosti důkladně zasvěcených. A je mi to celkem jedno. Jediným výraznějším kladem pro mě osobně zůstávají působivě rozpohybovaní orkové.(18.6.2016)

Ten film je fakt strašná pitomost. Hlášky typu "Tohle to ještě nikdy neudělalo!" a "Napáchal jsem tolik strašných věcí, ale všechny jsem zapomněl!" u mě okamžitě zlidověly a já se opravdu nemohl dočkat, kdo plácne jaký nesmysl dál. A to myslím vážně - ten film mě v podstatě bavil, užíval jsem si ho. Je dělaný se skutečným (nebo dobře imitovaným) zájmem a co dokázal Jones za 100 mega, je obdivuhodné. Působí to teda možná dojmem, že někdo vystříhal polovinu scén a naplácal dohromady dvakrát víc postav a směšných cizích slov, než měl, zároveň mě to ale svou béčkovou naivitou okouzlilo. Hodnocení je kříž - ze čtyřech hvězd vyplývá, že Warcraft je dobrý film. To asi spíš není, je ale kouzelně sympatický pitomostmi, které ti talentovaní lidé naplácali (a mezi tím nabídli i několik zajímavých nápadů). PS: Hru jsem nikdy nehrál.(7.6.2016)

Kdyby mi někdo řekl, že Warcraft bude držet přední příčky v mé topce, tak bych se mu vysmál. Hru jsem nehrál, ale o to více jsem si užíval každý název, město, postavu či creaturu, hleděl jsem na film jak jelen a hltal každou sekundu, což je pozitivní výsledek.Vizuál je špičkový a byť jsou zde pouze 4 větší akční scény, tak v doprovodu úžasné hudby mají velký šmrnc, zkrátka je se na co koukat. Ragnar zde pasuje jako prdel na hrnec a kdo sleduje Vikingy, tak bude zažívat při sledování příjemnou euforii. Zaujaly i slušné dialogy, poměrně dost mrtvých postav a skvělá výprava. Nemám zde, co vytýkat od Lotra zajisté nejlepší Fantasy a nejlepší filmové zpracování hry ( Uvidíme co na to Assassin). Nemohu se dočkat, jak tahle sága rozroste v doufám minimálně dalších 7 dílů. Kino povinnost, titulky povinnost. Po dlouhé době jsem odcházel z kina vyloženě nadšený, kdy jsem si říkal, chci to vidět znova. Story 7/10, Atmosféra 9/10, Gore 1/10, Vizuál 10/10, Akce 10/10, Napětí 8/10,Humor 6/10. Zábavnost 10/10. 100%(14.6.2016)

Pre mňa je Warcraft jeden s tých filmov, na ktorý som dosť dlho čakal. Už v roku 2006 sa písalo a hovorilo, že s ultra známej a úspešnej hernej série bude film. Trvalo to desať rokov, ale nakoniec som sa nie len ja, dočkal. Aby bolo jasné, Warcraft som hral, ale nemôžem povedať, že by som sa radil medzi jeho skalných fanúšikov. Poznám pár postav, pár miest a Arthasov príbeh považujem za jeden z najlepších a dúfam, že sa ho v pokračovaniach aj dočkáme. Ale dosť bolo kecania prejdime k filmu. Som rád, že si dal Blizzard záležať na tom kto ten film natočí. Nakoniec padol svet Warcraftu do rúk šikovného Duncana Jonesa, ktorý nám dal dve dobré sci-fička. Sám je fanúšik hernej série a aby lepšie pochopil látku aj Duncanov team, dal im jednoducho trošku toho Warcraftu zahrať. Problém pri Warcrafte bol spočiatku veľký. Ako preniesť hernú sériu na plátno, kde je hromada postav a príbehov ? Duncan siahol po prvých dvoch hrách a osekal film na fungujúce minimum aj pre divákov, ktorý sa s hrou nestretli a vo výsledku tu máme jednoduchý, ale fungujúci film, kde postavy majú jasnú motiváciu. Navyše každý s postáv ma svoj priestor, takže nikto tu nesplynie s davom. Síce by postavy mohli byť prepracovanejšie a mohli by mať ako aj samotný príbeh väčšiu hĺbku, ale na dve hodiny a prvý film to stačí. Najviac ma potešilo prepojenie herného sveta na plátno. Ten svet je vizuálne odlišnejší ako také filmy zo Stredozeme alebo Hra o tróny. Warcraft si drží svoj vizuál pestrých farieb a herných záberov o to viac poteší, že sa samotný orkovia a svet orkov podaril a funguje na plátne aj po boku živých hercov. Orkovia sú proste fantastický živý a veľkú zásluhu ma na tom aj Weta od Pána prsteňov. Akcie je dosť, takže nuda nepríde a tempo sa od začiatku moc nestratí. Veľká výhoda filmu je aj to, že postavy nie sú predvídateľne, teda aspoň ich osudy. O to viac potom funguje napätie. Jedna zo slabín filmu je Casting, ktorý nie, že by sa nepodaril, ale nie je tak výrazný (Travis Fimmel akoby len zopakoval rolu Ragnara s Vikingov) a ľudské postavy ostávajú v tieni orkov (a to doslova). Taktiež aj Ramin Djawadi s jeho hudbou ma moc neoslovili. Čakal som nejaké výraznejšie motívy, ktoré si myslím, že by tu padli ako uliate, ale zas nie je to až tak zlé, že by sa samotná hudba medzi zvukovými efektami strácala. Aby som to zhrnul, máme tu ďalšiu hodne fajn Fantasy ságu, ktorá síce nezaparkuje v rebríčkoch pred Stredozem a Hru o tróny, ale ďalšie filmy kludne môžu pozdvihnúť svet hordy a aliancie na vyšší stupienok. Vojna sa iba začala. Obľúbený soundtrack: Warcraft, Honor, Lothar, For Azeroth. 90% - 5*(11.6.2016)

A začíná to tak krásně. Krutohustá, demagogickým čarodějem vypláchlá orcká Horda, udělaná tak, že se z toho každý funoušek Majt end medžik musí probudit s totálně ulepeným pyžamkem, příznačně ve své zhovadilosti vyžrala a zplundrovala vlastní zemi, tudíž se chystá k migraci do kulturního a kultivovaného světa. Co mi to jen připomíná?! Nicméně, po takovém úvodu si člověk ve slastném očekávání málem podvědomě začne epicky leštit palcát a v hlavě mu duní Emrld sórd. Pak ale, KURVA!!!, ta banda nemilosrdných orkamedánů zaútočí na Dyznylend! Palcát je rázem gumový a mezi ušima rezonuje YMCA. V čele toho Mumulendu, obklopen partičkou vyhřátých řytířů, jako vystřižených ze speciální jednotky nemilosrdných zabijáků otylých lesních víl, hrdě stojí brutálně vymydlený homokrál, dobrý akorát tak k tomu, aby rachitickou ručičkou poplácal Sněhurku po zádech a pomohl jí tak vychrchlat z průdušnice zaskočené jabko. O nic víc hetero na tom není ani jeho první genitál Ragnar, který jen trochu smyl vikinský bordel, navlékl přihřátější brnění od Benetonu, ale jinak se dál konstantně culí jak Medvídek Pů a ani si nemusel oholit to vypelichané lůno sedmdesátileté důchodkyně, co si tak pečlivě vypěstoval na bradě. Takovou kohortu teploušů by Horda za normálních okolností smetla jen svým smradem, nebýt vyměklého, altruistického a tolerantního klanového náčelníka Vinetrola a afroorcké humanoidní čokoprincezny Džamily (o tom, jak se dostalo negerské sperma na planetu Gurun nechci raději ani začít polemizovat), kteří jsou jednoznačně pro integraci a naklonění bilaterálnímu dialogu. Džamila navíc neprodleně romanticky vzplane k Ragnarovi, až si z toho slintá na kly, a oba jsou zjevně pro interanimální styk. A tak zatím jediným výrazným tahákem pro druhý díl je zvědavost, jak bude technicky vypadat ta franckovačka s divokým prasetem a také, jestli naše krasavice pod vlivem mocné magie Felu vykrouží svými rtíky dokonale hladké „O“, nebo těmi páráky pohryže Ragnarovi žaluda. Za příběhy z vymatlané počítačové hry nemůžete čekat žádného Džejárára, nýbrž druhořadého brakového rychlopissálka polodebilních kolovrátkových pejprbeků alá Uorhemr, co se stěží vůbec mohou nazývat literaturou. A tak je výsledkem povrchní a prostoduchá kokotinka, dostatečně anemická a přiteplená, aby se do sálu procpala i tolik cinkající cílová skupina retardovaných páťáků, ovšem s několika opravdu velkolepými bitvami a epickými scénami, které ji s odřeným bojovým kladivem dostrkají k hnusné trojce. Každopádně všem těm slaboduchým mentálům včetně velkohubého režiséra, co se to vůbec opovažují dát do jedné věty s Pánem prstenu, bych s chutí nakopal Heryho Potrata!(11.6.2016)

• - Duncan Jones a ostatní členové jeho týmu si povinně museli zahrát před začátkem natáčení všechny hry o světě Warcraftu od Blizzardu, včetně MMO-RPG "World of Warcraft". (KREI)

• - Pro potřeby filmu byl vytvořen jazyk Orců. (Wozungr)

• - Přestože Clancy Brown namluvil ve hře "Warcraft Adventures" Tralla, ve filmu si zahrál Blackhanda. (Pepy)