Warcraft: První střet

(neoficiální název)

Warcraft: Prvý stret

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA, 2016, 123 min

Husina už hned na začátku. Skvělá hudba a prostředí. Jen bohužel jsem hrál jen reign of chaos, takže jen čekat na Arthase a bude to to pravý orechovi! Film jsem si užil.(29.6.2016)

Stanislav Šulc v E15 označil Warcrafta celkem trefně za pohádku pro velké i malé děti. Užijí si ji jak pařani původní předlohy, tak i ostatní milovníci fantasy a věčného boje dobra se zlem. Film je po řemeslné stránce prakticky dokonalý (i když nutno podotknout, že ve 2D to kouzlo bude asi o něco menší), příběhově vcelku povedený a až na pár klišovitých scén příjemně ubíhá. Nemyslím si, že by se mělo jednat o dalšího LOTRa, ale série získala tímto snímkem slibný potenciál a mou budoucí pozornost. Významně mi chybělo hlubší propracování obou světů a další druhy postav (kam se poděli archeři, peasanti, balisty, neřkuli více nekromantů a clericů, kteří by čarovali ty svoje bordely všude kolem?)... zaměření na hrubou sílu vs. všeho všudy 3 kouzlící charaktery mi přijde dost omezené. Možná mohla být stopáž filmu trochu více přející a tohle všechno rozkreslit, pak by to bylo zřejmě i na plný počet. Ale třeba se ještě dočkáme v dalších pokračováních. Takhle "jen" 80%. [IMAX 3D, 7.6.2016](8.6.2016)

Tak jsem zase jednou hodila předsudky bokem a skoro úplně dobrovolně vyrazila do kina na Warcraft. Předtím jsem vůbec netušila, kdo jsou Orkové a jejich zuby a celkový vzhled mi přišel docela k smíchu. Upřímně jsem si v prvních pár minutách, kdy si mezi sebou fanoušci hry začali nadšeně šeptat první dojmy, v duchu nadávala, proč já tam mezi ně lezla. Ale dobrý, ono se to ještě rozjede. Zkusím si oblíbit aspoň ty normální lidi, co tam hrají. Jo, tenhle Lothar je docela sympaťák. Královna taky není úplně mimo. Když odmyslím ty zuby, Garona je vlastně taky v pohodě. Kašlat na zuby, je skvělá. A Durotan je ten nejlepší Ork na světě. Proboha, mně se líbí Orkové! Ono už to končí? Prooooč?! Prostě to bylo mnohem lepší, než jsem čekala a moc si přeji dvojku. 4*(3.7.2016)

Vizuální lahoda roku? Vypadá to, že ano. Zpočátku mi sice přišel hlavní antihrdina až moc umělý, ale to se během pár jednotek minut vstřebalo a já si tak mohl užívat pestrobarevnou fantasy zábavu plnými doušky. PS: Koukám, že se tu drží zmínit osobní vztah k PC hře Warcraft, jakožto předloha k tomuto mainstreamového megafilmu. Nuže, jsem člověk, hraním WoW-ka nepolíben. Sem tam jsem viděl nějaké Let's Playe na YouTube, ale upřímně, vůbec mě to nenadchlo. Ale po návštěvě filmové verze do budoucna možná prubnu tuto hru. :-) ___ (Cinestar, Hradec Králové)(11.6.2016)

Produkčne kvalitné - s krásnym fantasy svetom a super maskami, vizuálne vypiplané do detailu. Absencia väčších hercov nevadí, Ben Foster je pre mňa tiež herecká osobnosť. Môj problém asi tkvie v neznalosti hry, pravidiel jej sveta a typu kúziel. A v dramaturgickej zjednodušenosti príbehu - konflikt rás ma dejovo nestrhol, pozornosť som musel rozprestrieť medzi zbytočne veľa postáv a úmrtiam niektorých z nich (hlavný dobrý ork, kráľ) film venoval príliš málo priestoru na to, ako boli v príbehu dôležité.(27.6.2016)