Warcraft: První střet

(neoficiální název)

Warcraft: Prvý stret

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA, 2016, 123 min

Rozpočet $160miliónovTržby USA $38,432,955Tržby Celosvetovo $378,412,014Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ triková stránka je priam delikátna, tam ani nie je čo vytknúť, možno v prvej polovici troška zbytočne robil 3D efekt zbytočne tiene v tej druhej to už bolo lepšie, samozrejme u 3D záležalo či boli zábery v prítmi, kde to robilo šarapatu alebo za denného svetla, súboje väčšinou berú dych, miestami to má slušnú dravosť, len problém bol ten moc jednoduchý dej, ktorý nemá až tak čím upútať, prekvapiť, zelená domorodkina (Paula Patton) to tam oživovala, občas nejaký ten heft sadol, jednoznačne lepšie než akýkoľvek Hobit, pozerateľný priemer, kde potešil aj Slovenský dabing, ale od Duncana Jonesa by som po vyprávačskej stránke čakal viac /videl v kine 3D verziu: 65%/(15.6.2016)

Pohledných fantasy moc není. Herní fanoušci se budou asi na film dívat úplně jinak, já ujíždím spíše na comicsech ze světa WOW. Po vizuální stránce vydařené, to znamená, že digipostavy jsou skvělé, digi pozadí již méně, zejména pokud je ve třetím plánu - pak se jedná o klasické placaté kulisy z běžného 3D. Jinak celkové záběry staveb, hor, lesů lahodí oku. V jisté chvíli jsem měl pocit přímého vrhu do herního světa, když kamera zabírá z výšky likvidaci jednotlivých vesnic (což byl jistě záměr). Nejkrásnější jsou proudy magie a gryf. Pátou hvězdu strhávám za neúměrně dlouhé užvaněné pasáže (zkrácení o půl hodiny by prospělo). Bitevní šarvátky jsou naopak skvělé!(12.6.2016)

Je to spis na trojku, ale neco takoveho tu jeste nebylo. Skoda, ze to schazuje scenar, ale nastesti to zachranuje par dobrych postav, coz je u takovych blockbastrů spise s podivem.(13.6.2016)

Mám tu výhodu, že jsem kdysi hrála dvojku i trojku Warcraft a pár měsíců jsem jela ve World of Warcraft... Hry mě bavily, ale nejsem skalní fanoušek - ovšem přiznávám, že jsem zajásala hned u první scény, kdy se objevila orkská obránná věž a mě došlo, že Duncan Jones je fanoušek. Film obsahuje dost fanservisu, který by měl uspokojit skalní pařany, ale myslím, že funguje i sám o sobě. Dlouho jsem neviděla takhle epickou fantasy (ne, Hobity nepočítám, tam šlo vlastně o menší místní incident) s naprosto vynikajícím používáním magie. A Jones se navíc nebojí činit drsná a tvrdá rozhodnutí, která dávají příběhu váhu. Šťastný konec tu opravdu nečekejte, tady se počítá s tím, že z Warcraftu bude série. A já bych se určitě nezlobila. Tenhle film není dokonalý, ani zdaleka, ale zaháčkuje si vás tím propracovaným světem, poctivým přístupem a příslibem něčeho ještě většího. PS: Durotan je nejen nejlepší postava, ale zároveň další milník v oblasti CGI. Vůbec tleskám za ztvárnění orků. A mimochodem uvažuju o tom, že obnovím svůj účet na World of Warcraft. 70 %(14.6.2016)

Za Hordu život položím! A já za ty roky čekání jsem čekal daleko větší nářez, ale rozhodně nejsem zklamaný. V prvních minutách byly pocity smíšené a chvilku trvá než si člověk zvykne na tu hromadu efektů. Dále už je to jízda a na vše se dá zvyknout. Pěkný příběh i zajímavé postavy, prostě jednoduše dobře zvládnutá žánrovka. Najdeme spoustu dobré akce, magie a scén, které si rád pustím znovu. Na druhou stranu mi přišla akce místy umělá a pomalá. Warcraft zafungoval jako lákadlo na pokračování dobře a ja budu věřit, že se v několika ohledech zlepší a dočkáme se u pokračování daleko větší podívané .. 7/10 = 75%(18.6.2016)