Warcraft: První střet

(neoficiální název)

Warcraft: Prvý stret

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA, 2016, 123 min

Rozpočet $160miliónovTržby USA $47,225,655Tržby Celosvetovo $433,537,548Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ triková stránka je priam delikátna, tam ani nie je čo vytknúť, možno v prvej polovici troška zbytočne robil 3D efekt tiene, v tej druhej to už bolo lepšie, samozrejme u 3D záležalo či boli zábery v prítmi, kde to robilo šarapatu alebo za denného svetla, súboje väčšinou berú dych, miestami to má slušnú dravosť, len problém bol ten moc jednoduchý dej, ktorý nemá až tak čím upútať, prekvapiť, zelená domorodkina (Paula Patton) to tam oživovala, občas nejaký ten heft sadol, jednoznačne lepšie než akýkoľvek Hobit, pozerateľný priemer, kde potešil aj Slovenský dabing, ale od Duncana Jonesa by som po vyprávačskej stránke čakal viac /videl v kine 3D verziu: 65%/(15.6.2016)

Bavilo.(4.8.2016)

Skoro bych tomu neměla co vytknout, až na divnou postavičku krále, která mi přišla dost nevýrazná a k ničemu na to, že to byl král a jeho rozhodnutí (ať už takové nebo makové na konci filmu) mělo velký dopad. Příběh se mi líbil, v podstatě většina postav mi přišla sympatická nebo alespoň jsem si k ní nevyvinula žádnou averzi. Nejvíce se mi samozřejmě zalíbil Ork Durotan jako spoustě jiným. Ale prostě to nemělo to takové cosi, díky čemu byste se do toho zamilovali, díky čemu byste z kina odcházeli nadšení. Ano, byla to fajn podívaná a nenudila jsem se, ale i přes všechnu magii, kterou ve filmu postavy disponovaly, to nemělo to pravé kouzlo. Velmi silné 3* a jsem zvědavá na pokračování.(18.6.2016)

Až nečekaně povedené. Warcraft sice má svoje chyby, ale získal si mě i přes prvotní nedůvěru. Hodina by tomu filmu pomohla jako sůl, takhle je všechno trochu moc klopotné a těch zvratů je na tak malém prostoru docela dost, ale všechno i tak funguje téměř výborně. Vizuálně jde o špičku, i když mám velký problém s lidskými kostými (to stylyzované brnění mi tam prostě nesedí i když věrnost hře je obdivuhodná). Orkové boží, dokonalá mimika, věříte každému pocitu. Jejich scény jsem si vysloveně užíval. Fantasy atmoféra z toho padá po kilech, díky Duncanu Jonesovi, za to. Akce není moc propracovaná, přesto poměrně fajn a i když se tam hodně kecá, funguje to. Za mě velká spokojenost a nečekal jsem že to řeknu, ale hodně se těším na další díl.(17.6.2016)

• tron

Nebavilo ma to. Alebo som tomu nerozumel a tak ma to nebavilo, alebo som tomu miestami aj rozumel, ale ani tak ma to nebavilo. Postavy nezaujímavé (páčil sa mi len aragornovský Travis Fimmel). Univerzum síce paradoxne napriek slabým postavám a nezaujímavým hercom MÁ potenciál na sériu a niektoré vizuálne nápady fajn (napriek tomu je snímka po trikovej stránke miestami značne podozrivá).(27.11.2016)

• - V druhé části prvního traileru zazní hudba od Junkie XL ze závěrečných titulků 300: Vzestup říše (2014). (necisty)

• - Duncan Jones a ostatní členové jeho týmu si povinně museli zahrát před začátkem natáčení všechny hry o světě Warcraftu od Blizzardu, včetně MMO-RPG "World of Warcraft". (KREI)

• - 20. Července 2013 byl na festivalu Comic-Con zveřejněn první teaser a protože se jednalo o nečekanou ukázku, nikdo teaser nestihl natočit, v důsledku čehož se poté nebojevil nikde na internetu. Jednalo se o velmi krátkou ukázku boje mezi člověkem a orkem. (BaronDevil)