Fantastický pan Lišák

• USA Fantastic Mr. Fox (více)

George Clooney a Meryl Streep propůjčili své hlasy hlavním postavám zábavného a dojemného animovaného dobrodružství od vizionářského režiséra Wese Andersona. Pan a paní Foxovi (George Clooney a Meryl Streep) žijí ve šťastné a poklidné domácnosti společně se svým výstředním synem Ashem (Jason Schwartzman) a synovcem Kristoffersonem, jenž je u nich na návštěvě. Pak si ale pan Fox vzpomene na staré dobré loupežnické časy a zosnuje největší kuřecí loupež, jakou kdy svět zvířat zažil. Film Fantastický pan Lišák, který vznikl na motivy oblíbeného bestselleru Roalda Dahla (Karlík a továrna na čokoládu), nabízí rodinnou zábavu v té nejlepší podobě. (Magic Box)

x_ander

Přiznám se, že s hodnocením Fantastic Mr. Fox mám trošku problém. Je to hodně netradiční animák, dost specifický a originální a také velice zabávný. No a možná taky jednoduše divný. Ne, že by to bylo na škodu - filmek, který se vymyká tradičnímu schématům, kterými nás zahlcují pixarovky, se musí ocenit. Bohužel však ke konci dost padá atmosféra, kterou si filmek po celou dobu drží. Plusové body za tradiční stop-motion zpracování. U mě to je na pomezí 3 a 4 * ()

Fugito

Zbožnujem Roalda Dahla a zbožnujem, keď film sa natočí v štýle Stopmotion. Skelý nápad, pekný príbeh - takisto pekné spracovanie zo strany režiséra, ktorý chápe , ako si to Roald Dahl predstavoval, a takisto by som mu po tejto stránke chcel zagratulovať , že sa mu podarilo celú poviedku roztiahnuť do 80minutového úžasu, v ktorom som skoro ani nepostrehol , kde sa končí poviedka Roalda, a kde sa začína tá jeho. Skvelá práca z jeho strany, skvelé obohatenie poviedky od majstra poviedok. Rozhodne odporúčam. ()

Nahmair

Wow. Toto je môj prvý film od Wesa Andersona, ale ten štýl ma úplne dostal. Presne toto je poetika, ktorá ma dokáže pri filme osloviť. Je to dostatočne iné na to, aby to dokázalo zaujať, ale na druhej strane táto inakosť si nevynucuje všetku pozornosť pre seba, a tak to slušne odsýpa. Úprimne, niektoré scény som vôbec nepochopil, napríklad záverečná s vlkom, ale to vôbec neznamená, že by som ich pokladal za nezvládnuté, alebo zbytočné. Naopak, scéna s vlkom bola veľmi poetická. Veľkú pochvalu si odo mňa zaslúži hudba, prišla mi mimoriadne nápaditá, bez nej by som nemal taký silný filmový zážitok. Snímok ma zabavil, umelecky obohatil (čo dokáže len máločo), a preto som maximálne spokojný. ()

sysyphus

Niečo takto vizuálne podmanivé, hravé a nápadité sa len tak nevidí. Wes Anderson zadaptoval predlohu Roalda Dahla na výbornú. Burton a Spielberg síce tiež neodviedli v tejto oblasti zlú prácu, ale v šialenosti, rôznych roztomilých nápadoch a nečakaných blbinách ich Anderson prekonáva a valcuje na plnej čiare. Tá farebnosť, nečakané rapídne zmeny uhlov kamery (miestami to vyzerá ako 2D plošinovka, potom chvíľu zase ako 3D FSP, atď.), nádherná animácia, podmanivá hudba a výborný humor. Takto nejako si predstavujem ideálny animovaný celovečerný film. Tlieskam, smejem sa a chrochtám blahom. :) ()

megajalec

Je to trochu iné ako ostatné rozprávky. Nie je totiž primárne určená deťom. Zistil som to, keď som sa asi pri treťom fóriku usmieval iba ja a syn nie. Nie je to však nič extra, ani príbeh vás neposadí do kresla. Nesklame, ale zas že by som z toho skákal meter tridsať, tiež nie. ()

Elessar.

Asi som pred sto rokmi videla na dvd, ale asi som si z toho filmu nepamätala nič, takže som si ho ani netrúfla komentovať. V podstate, Wesa Andersona niekedy môžem, inokedy nie. Tu neviem, pre koho mal byť film určený pre deti moc inťoušké, pre dospelých moc detské. Ale pozeralo sa na to dobre. Videné v origináli. ()

Vito_LePour

Není to úplně typ filmu, kterému bych dal plné hodnocení, ale v zásadě tomu nemám vůbec co vytknout. Animace jsou perfektní, originální znění s množstvím známých hlasů, je naprostá paráda. Scénář není ničím extra překvapivý, ale funguje výborně a nepamatuju kdy jsem se u filmu naposled takhle dobře zasmál. A ten soundtrack! Výborný animák pro dospělé. ()

ElKamil

Jedním slovem: Kouzelné. Netradiční a moc příjemná animace, hlavně záběr tváří jednotlivých zvířat a jejich mimika je mnohdy skvělá. Výborný, příjemný soundtrack. Svižný děj, při kterém jsem se ani na moment nenudil. Nabité vtipem. Prostě a jednoduše kouzelné. ()

JoKKeR

Pěkne animované,ten trhavý pohyb je luxusní a dokonce se mi to líbilo jak nejaké animáky od pixáru to bezpochyby:-) takovej správněj oldschool nadech,prostě paráda :-) ()

Patr1k

Úplne iné ako filmy, ktoré som doteraz videl, môj oblúbený štýl animácie, hudba na jednotku, nie je to pre každého, väčšinu ľudí by to asi nudilo, avšak správny divák ocení výpoveď, ktorú Anderson adaptoval zo zrejme skvelej knižnej predlohy. ()

Iswet

Jelikož jsem fanouškem poněkud jiných animáků, tak jsem se tomuto lišákovi vyhýbala co jen to šlo. Nakonec jsem se nechala přemluvit ke shlédnutí a rozhodně toho nelituju. Mělo to ten správný šmrnc jaký by animované dobrodružné komedii neměl chybět. Nevím, jestli bych zkousla se na toto podívat v dabingu, páč George Clooney má neuvěřitelně sexy hlas =) ()

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

15.12.2023

Čeká nás dosud nevídané spojení. Oblíbení herci George Clooney a Adam Sandler se vůbec poprvé společně objeví na velkém plátně díky novému filmu vznikajícímu pod hlavičkou streamovací služby Netflix.… (více)

Wes Anderson chystá film pro Netflix

Wes Anderson chystá film pro Netflix

07.01.2022

Režisér Wes Anderson (Život pod vodou, Grandhotel Budapešť) rozhodně nezahálí. Je to teprv pár týdnů, co do našich kin dorazil jeho nejnovější snímek Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun, a… (více)

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson točí další animák

Wes Anderson točí další animák

26.12.2016

Jen málokterý režisér má tak výrazný rukopis jako Wes Anderson. Jeho filmy s veselými barvičkami a vycentrovanou kamerou jsou nezaměnitelné, a pokud patříte mezi Wesovy fanoušky, můžete se začít… (více)