Agent CIA Osborne Cox (John Malkovich) se od nadřízených dozví,  že už s ním nepočítají. Kvůli problémům s pitím  má přejít na ministerstvo zahraničí. Je rozčarován a rozhodne se, že napíše memoáry. Doma to také nemá lehké. Paní Coxová ho totiž podvádí s bývalým osobním strážcem Harrym Pfarrerem (George Clooney) a je rozhodnuta rozvést se a Osborna oškubat. Jenže netuší, že má Harry milenek vícero. Včetně manželky… Paní Coxová se obrátí na rozvodového právníka. Slíbí, že zjistí stav Osbornova konta. Kdosi z jeho kanceláře stáhne obsah Osbornova počítače na CD. (Omylem včetně jeho rozepsaných memoárů.) Disk se ocitne ve skříňce v posilovně, kam chodí právníkova sekretářka cvičit. A co čert nechtěl – narazí na něj vykutálení pracovníci posilovny – mladíček Chad Feldheimer (Brad Pitt) a Linda Litzkeová (Frances McDormand). Zavětří, že by mohli přijít k velkým penězům. Jsou „špionážními kecy“, jak CD Chad nazývá, přímo očarováni a plánují je za tučné výkupné vrátit Osbornovi. Ten však vůbec netuší, že mu někdo ukradl memoáry, a tak Chada posílá k šípku. Linda je ale žena činu, která chce peníze na své vytoužené plastické operace. Proto Chada pošle na ruskou ambasádu, aby tu „špionážní kecy“ prodal. Rusové jsou z nich mírně řečeno v šoku a dávají si čas na rozmyšlenou. Mezitím se Chad rozhodne zjistit o Osbornovi více… (TV Prima)

blixadovan

Tak trochu oddechový, nepříliš divácky náročný snímek s hvězdným obsazením, které zde do jednoho potvrzuje své nesporné komediální nadání, platí to zejména u Brada Pitta, ačkoliv měl úlohu značne usnadněnou charakterem postavy, svádějící ke karikování. Rafinovaná zápletka je skutečně zapletená a ani autoři snímku jí nedokázali rozplést, proto jí razantně na konci snímku přetli. Závěrečný song (The Fugs?) je filmovou písní roku (nebo alespoň ledna). Trochu krátký komentář…no, ještě si stihnu zaběhat. ()

BuryGol

Nemam nic proti absurditě, a Coenovi jsou v ní mistři. Od toho filmu jsem moc nečekal, ale nakonec to byl relativně příjemně strávenej čas. Brad Pitt mi sice lez na nervy to svojí blborolí, ale zas tak šílený to nebylo. Prostě taková oddechovka, co vám mam povídat? Ale na Fargo nebo Big Lebowski to nemá ani náhodou. ()

Borat

Po dodívání filmu jsem měl smíšené pocity. Říkal jsem si, že vlastně ten film skoro o ničem nebyl, on ale byl a nebýt mistrů Coenů, asi bych ho nedodíval. Navíc výborně vybraní herci v čele s Malkovichem a zase trochu jiným Pittem. I přesto že mi něco nesedlo, hodnotím 4 hvězdama a to s tím, že hodnocení některých pětihvězdičkově nebo dvouhvězdičkové chápu. Plusy+: Herecká squadra Mínusy-: scénář? Hodnocení:|70%| ()

Pecival

Nemastné, neslané a málo vtipné. Naštěstí tu máme tipicky Cohenovic luxusní herecké obsazení - obzvláště se mi líbil Pitt, škoda že nedostal více prostoru. ()

iantomasik

To, že se Coenové se svými hrdiny dvakrát nepářou, je známá věc, ale způsob jakým se vypořádali s osudy svých postav v „Po přečtení spalte!" hraničí s tím, co předvádí Trier v „Tanci v temnotách“. Tohle už není humor, tohle je nesnesitelná krutost a kdo se směje neví nic a nebo už ví všechno. Třeba se jen uchechtnout u tohohle filmu je totiž jako smát se ohořelejm tělům příbuznejch, který najdete v troskách vlastního domu, jehož pojistku jste právě splatili. Svým způsobem se před váma vlastně rozehraje neobyčejně chytrá a promyšlená veselohra idiocie, chaotická mozaika nezasloužených následků bez závažných příčin, s jasnou ironickou narážkou na všechny ty Alias, Bourne, a jiné macho agentské filmy. Škoda je velmi náhlého a trochu únikového konce... ()

Josefin

Tohle dílko, určitě vychvalovat nebudu.Obsazení sice skvělé, ale vždyt to nemělo žáden kvalitní děj! A neveřím, že něco tak absurdního natočili schválně. Možná , už je to myšleno jako provokace u Coenu člověk neví :) No já v tom žádné obohacení nenašla. Ale herci se jistě při natáčení pobavili. ()

lofa

Asi mi nějak uniká, co tímto filmem chtěli bratři Coenové vůbec říci,....skvělé obsazení, ale pro mě úplně nudný příběh, ve kterém vyniká debílek Chad Feldheimer hraný Bradem Pittem. ()

venca163

Jako zábava plná naprosto absurdních situací s černým humorem paráda. Ale ty ženský mi pily krev, Tilda Swinton za to, jaká byla sebestředná, arogantní, sobecká mrcha, a Frances McDormand, že byla tak neuvěřitelně na facku blbá kráva =). Brad Pitt hraje stejně jako za mlada, to je prostě bomba! Dokonce mi ani nevadil George Clooney, což je spíš výjimka. Celkově na mě film působí jako takový bezmocný povzdech nad tím vším, co se v něm děje. (80%) ()

Mythago

Co se mi z tohohle filmu dneska ještě vybavuje? Slovo KURVA. Jenomže i to je tam vesraný kurevsky mockrát a to mě kurva sralo. Vždyť to tam říkaj kurva aspoň kurva každou větu. Jinak je ten film vlastně kurva vo hovnu. 3,5/10 ()

voleman

Já musím přiznat že jsem se celý film vážně skvěle bavil. Po vcelku průměrném hodnocení tady na CSFD jsem ani tak výborný typicky Coenovský film, nečekal. Pro mě to byla výborná zábavná krimi komedie a až skoro parodie na různé překombinované kriminálky. Malkovich je ve své věčně mrzuté roli, kde je neustále na všechny naštvaný opravdu vynikající, Brad Pitt také stojí také za pochvalu a ostatní herci jsou standardně dobří. Bratři Coenové mě opět nezklamaly a opět mě připravily zábavný scénář s jejich výbornou režii, proto si u mě i za tenhle film vysloužili 5*. 85% ()

giovanni3

Silná sestava Clooney+Malkovich+Pitt a špionáže zněly lákavě. Bohužel výsledek byl o dost horší. Celý děj kombinuje snahu o vtip, náznaky špionáže a sem tam pokus o záhady. To vše se snaží děj zamotat, ale jednoduše to nefunguje. Jediné co zde zvedá hodnocení jsou herecké výkony. Na víc jak 2z5 to není. ()

Gogen

Možná kdyby se nejednalo o Coeny, tak bych hvězdičku přidal, ale od nich bych čekal skutečně více. Film nenudí, ale to je tak asi vše. ()

Soweek

Souhlasil bych s obsahem filmu zde uvedeným na csfd. Film opravdu budí dojem, že se Coenovci snažili sloučit tak trochu od všeho co kdy natočili. Výsledkem je jakýsi mišmaš černé komedie, dramatu a dudeovského "what the fuck?" stylu, na který se dobře kouká, i když tam v podstatě o nic nejde :-) ()

kisha

Koukala sem na to až k ránu, takže mozek oslaben, což bude má výmluva pro skutečnost, že sem to asi úplně nepochopila. Na mě tam bylo až moc agentů a já jsem místo sledování děje v podstatě jen permanentně přemýšlela, kterej je ze CIA a kterej z NSA:) ()

DeLaMorte

Coenovi chrlí jeden film za druhým a myslím,že kvalitka jim zůstvává!Nový film je opět skvěle obsazen...již několikrát zmiňovaný Brad Pitt je fakt super!Děj se parádně a zmateně zamotaný ale to se mi právě líbilo a film jsem ani na vteřinu nespustil z očí aby mi něco neuniklo.Velice chválím opětovný mix komedie a drama!To se bratrům Coenům fakt daří a já si přeji aby jim tohle zůstalo! ()

BMAJTZ

Dokoukal jsem s otevrenou hubou a tim ze absolutne nevim co tohle sakra bylo? Drama ani nahodou, komedie mozna ale i tak pomerne nepovedena. Par hlasek bylo povedenych a par scen se mi libilo ale tady by to asi tak zkoncilo. Vsechny postavy do jedne jsou neuveritlne stupidni. Jedno je ale treba pochvalit a do Brada Pitta ptotoze ten hraje asi nejvetsiho posuka a hraje ho opravdu brutalne odpudivym zpusobem. Nicmene na tenhle film jsem mel radeji koukat opily. ()

Pitt a Clooney opět pohromadě?

Pitt a Clooney opět pohromadě?

25.09.2021

25.12.2008

Clooney v tom lítá

Clooney v tom lítá

29.08.2008

George Clooneyho ještě letos uvidíme v nové coenovce Po přečtení spalte (tedy pokud si jí všimne nějaký tuzemský distributor) a pak má naplánováno tolik projektů, že i super-vytížený Nicolas Cage je… (více)