Agent CIA Osborne Cox (John Malkovich) se od nadřízených dozví,  že už s ním nepočítají. Kvůli problémům s pitím  má přejít na ministerstvo zahraničí. Je rozčarován a rozhodne se, že napíše memoáry. Doma to také nemá lehké. Paní Coxová ho totiž podvádí s bývalým osobním strážcem Harrym Pfarrerem (George Clooney) a je rozhodnuta rozvést se a Osborna oškubat. Jenže netuší, že má Harry milenek vícero. Včetně manželky… Paní Coxová se obrátí na rozvodového právníka. Slíbí, že zjistí stav Osbornova konta. Kdosi z jeho kanceláře stáhne obsah Osbornova počítače na CD. (Omylem včetně jeho rozepsaných memoárů.) Disk se ocitne ve skříňce v posilovně, kam chodí právníkova sekretářka cvičit. A co čert nechtěl – narazí na něj vykutálení pracovníci posilovny – mladíček Chad Feldheimer (Brad Pitt) a Linda Litzkeová (Frances McDormand). Zavětří, že by mohli přijít k velkým penězům. Jsou „špionážními kecy“, jak CD Chad nazývá, přímo očarováni a plánují je za tučné výkupné vrátit Osbornovi. Ten však vůbec netuší, že mu někdo ukradl memoáry, a tak Chada posílá k šípku. Linda je ale žena činu, která chce peníze na své vytoužené plastické operace. Proto Chada pošle na ruskou ambasádu, aby tu „špionážní kecy“ prodal. Rusové jsou z nich mírně řečeno v šoku a dávají si čas na rozmyšlenou. Mezitím se Chad rozhodne zjistit o Osbornovi více… (TV Prima)

letfly

Z počátku jsem se těšil na parádní agentský film. Ale to co následovalo bylo opravdu neskutečný :-) Mimochodem Cloony je fakt dobrej. ()

lednik

tak tady pro me hraje prvni housle Frances McDormand a Brad Pitt a jeho secret of shits:-D Jak nasedne do auta k Malkovichovi a s primhourenejma ocima rika tichym hlasem :"Osbourne Cox?" tak sem fakt padal pod stul:-D ()

Allia

Film vážně psycho... víc jak polovinu času jsem byla zmatená, co si o tom všem vlastně myslet :o). Ale některý scény jsou naprosto dokonalý a nezapomenutelný - mimo jiný zářivý úsměv Brada Pitta ve skříni, John Malkovich kráčející v trenýrkách a županu se sekerou v ruce nebo vyděšený a paranoidní George Cloony v parku... co můžu říct, snad jenom že to bylo taaak divný, až mě to nadchlo :o) ()

pablohoney

Děj je jedna velká haluz, kterou umí napsat a urežírovat snad jen Coenovci. Ale co je nejdůležitější - k dispozici mají luxusní hereckou sestavu, která povyšuje celou tuhle šílenost na komedii roku. Kult kalibru Lebowski z toho nebude, další vrcholně zábavný počin ve filmografii bratří nepochybně ano. ()

MartyMcFly89

A opravdu, titulek z Reflexu nelhal, Brad Pitt zde hraje namakaného blbečka z posilovny. Jeho herecký výkon je tak dobrý, že mu toho blbečka uvěřím. Šílenství (12 opic), opak blbosti (Po přečtení). Zvládá oboje. George Clooney je patřičně ďábelský. Celé je to protkáno vtipnými kousky, kterých jsem si trochu všiml i v Nesnesitelné krutosti. Je opravdu vidět, že čeho se dotkna ruka Coenova, to má hned o 20-30% víc. ()

D.e.a.t.h

Jesus, what a clusterfuck! Až uslyšíte tuhle hlášku, dostanete pointu celého filmu. Naštěstí tím kladným směrem. Zmatek, absurdní situace, Brad Pitt a parádní komedie. ()

Chica666

Spousta zdlouhavych a docela scenaristicky nudnych mist prolozenych na druhou stranu i par boastama smichu. (Podotykam, ze jsem ve Statech zila, takze ty pauzy nebyly zapricinene nepochopenymi konotacemi odlisneho kulturniho prostredi.) Super Pitt, Malkovich, opravdu slizky Clooney :-) ()

rawboy

J.K. Simmons - pouze pár replik, ale skvělý výkon. Clooneyho ani nekomentuji (můj oblíbenec). Zkrátka prima film. A hláška filmu: Oh my fuck! ()

maxmi

Velké zklamání, hvězdné obsazení ani výkon Johna Malkoviche na víc než 3* není , humoru málo, nejvtipnější místa jsou dva dialogy se šérem CIA ("informujte mne, až to bude dávat smysl"). ()

Nefaria

Jediná vec, ktorá ma naozaj donútila zasmiať sa na tomto filme bola kolonka s nápisom komédia... úplne vedľa.. hoci, naozaj neviem, kam by som toto zaradila.. najradšej asi do drahého odpadu s hviezdnym obsadením, ktorý nič nezachráni.. ()

x_ander

Pohodová komedie pro pohodový večer. Děj je až moc ulítlý na to, aby se něco takového mohlo stát v reálu, ale o to Coenům určitě nešlo. Herci skvělí, hlavně Pitt si svého blbečka na kole neuvěřitelně užíval. Kdo hledá oddychový film, který má pobavit a druhý den zapomenout, jednoznačná volba. ()

Plague.

To byla zase Coenovina... Herecké výkony byly super, ale scénář je teda ubohý. Vražedné scény jsou pěkně udělané a hlavně scény z Langley mě dostávaly, bohužel bylo jich málo na to, aby filmu přidaly více hvězdiček. ()

akcul

Coenovým jsem zatím na chuť nepřišla, ale tohle mě docela pobavilo. Černá absurdní komedie s fajn obsazením, kde sakra nikdo neví, o co jde. Brad Pitt válí! ()

Orhalmi

Velmi dobrá černá komedie bratří Coenů. Všechny charaktery jsou vykreslené humorně, snad až na J.Malkoviche, kde je to už přehnané. Velmi dobře se to povedlo Bradovi, který se do jisté míry i sám parodoval a hrál zde pitomoučkého prosťáčka, který na to bohužel doplatil. Na začátku nenápadná zápletka, pomalejší spád, který ani ke konci není nějak strhující, ale dá se na to příjemně podívat. Na ale takhle si dělat srandu ze CIA ... ()

LuckyK

Coeni mají i lepší věci, ale tohle obzvlášť trpí pro mne tím, že si mohu vybrat, jestli to je komické nebo tragické, takže typicky coenovsky je to tragikomické. Ve Fargu a jiných klasickách komika doplňovala jen mrazivě absurdní tragické drama jako z Hitchcocka. Tady převažuje komedie. Herci jsou perfektní všichni, obzvlášť George jako machistický slaboch a Brad jako posilovač. ()

Lucius

Clooney i Pitt se předvedli v pravém světle bez nutnosti hereckého výkonu. Dlouhotrvající fun, který nenechal odpočinout v celém průběhu filmu. ()

kacir

Tento film som nevidel, ale som si isty, ze ho ani neuvidim..ale za to ze som charakter, nebudem ho hodnotit..Ale nepamatam si ci sa mi pacil aspon jeden film od tychto dvoch debilov ktory maju fakt tazky humor...vacsia picovina je uz len fargo..jo jo jo ()

Pitt a Clooney opět pohromadě?

Pitt a Clooney opět pohromadě?

25.09.2021

25.12.2008

Clooney v tom lítá

Clooney v tom lítá

29.08.2008

George Clooneyho ještě letos uvidíme v nové coenovce Po přečtení spalte (tedy pokud si jí všimne nějaký tuzemský distributor) a pak má naplánováno tolik projektů, že i super-vytížený Nicolas Cage je… (více)