Max Manus, Nórsky veterán z rusko-fínskej vojny sa vracia do vlasti okupovanej nacistami. Zapája sa do hnutia odboja, no je zatknutý za rozširovanie vlasteneckých plagátov. Podarí sa mu utiecť do Škótska, kde s ďalšími krajanmi obdrží špeciálny vojenský výcvik. Po jeho skončení je celá skupina poslaná späť do Nórska, aby tam pôsobili ako sabotéri. Keď sa im podarí potopiť niekoľko Nemeckých zásobovacích lodí, začne sa o Maxa zaujímať Gestapo... (Theatis)

misterz

Životopisná vojnová dráma od ktorej som čakal trocha viac. Problém nevidím ani tak vo forme a natočení, filmárske remeslo tu bolo zvládnuté veľmi dobre, konieckoncov tak ako som u severanov zvyknutý, skôr ma nenadchol obsah. Niežeby záškodnícka činnosť Maxa Manusa nebola dostatočne zaujímavá, ale v konečnom dôsledku neišlo ani o žiadne terno, aj keď to určite bola hrdinská a dôležitá osoba čo sa týka nórskeho odboja. Miestami sa mi však ich akcie zdali mierne infantilné a protiopatrenia okupantov zase okato nedôsledné. Zišlo by sa tiež viac napätia a hlavne snímok vylepšiť po dramatickej a emotívnej stránke. Silný priemer. 65/100 Videné počas Challenge Tour 2015: 30 dní so svetovou kinematografiou. ()

Snorlax

Je naprosto neomluvitelné pokusit se natočit film o národním hrdinovi, když na natáčení neumíte sehnat peníze. Musíte se potom vyhnout veškerým akčním scénám, tudíž přijdete i o napětí. Přesně tohle se stalo snímku Max Manus. A vrcholem všeho je závěrečná projížďka, kde bylo třeba ušetřit i na komparzu a tak byl nahrazen gumovými panáky. Film postrádá nejen napětí, ale postavy jsou i neživotné a nelze se s nimi ztotožnit. Tragická filmařina. ()

iamek

Nádherný snímek o odboji v Norsku. I když některé scény jsou těžko uvěřitelné. Prostě nevěřím, že tak jednoduše dokázali vyhazovat do vzduchu lodě aniž by si někdo všiml Maxe a jeho lidí. Každopádně se mi snímek líbil víc než Defiance. ()

Chrustyn

Norský válečný velkofilm o hrdinovy, který za 2. sv. války vede odbojové hnutí. Žádná velká akce, jako tomu je v ruské produkci, ale pomalu plynoucí snímek, který nenudí, ale ničím nenadchne. ()

Arsenal83

V podstate tradičná vojnová dráma z menej tradičného škandinávskeho prostredia. V širokom zábere filmov z druhej svetovej vojny sa ale tak trochu stráca, ničím nevyniká (okrem lokality). Filmu by prospelo viac napínavých scén, sem tam možno i zahranie na divákove city, nech má z toho väčší zážitok a možno by ho to i trochu zasiahlo. Summa summarum priemerný vojnový film. ()

Dharter

Co bych na to asi tak měl říct? Kdyby film neobsahoval konec, u kterého lze snadno nabýt dojmu, že se jedná jen o adaptaci počítačové hry, tak bych byl s filmem vskutku víc spokojen. ✔ ()

Lacike

Technicky perfektne natocene, ale chyba tomu poriadny spad a drajv. Cely cas cakate, kedy sa film konecne rozbehne, alebo kedy konecne zacne poriadne hustnut atmosfera, ale do konca sa toho nedockate. Vyzera to akokeby nemali tvorcovia odvahu zobrazit pribeh o svojom narodnom hrdinovi poriadne nekompromisne. Vysledkom je film na ktory sa prijemne pozera, ale ani raz vas nechyti za gule. Skoda. Jednohubka na jedno pozretie. 5/10. ()

ScarPoul

Kto by to povedal, že dvojica Ronning a Sandberg natočia vojnový film s výbornou výpravou, dopre napísanými a zahranými postavami, ktorý nebude mať nič spoločné s ich hollywoodskou prvotinou Bandidas? Max Manus je výpravno historickým dielom. Sledujeme vojnové obdobie vo Švédsku, kde sa formuje odboj vedený práve týmto národným hrdinom. Film sa nesnaží o lekciu z dejepisu, ako sa to podarilo tohtoročnému Lincolnovi. Jedná sa skôr o osobitejší film snažiaci definovať dobu a tých pár ľudí, ktorý v nej žili a bojovali za svoje ideály, než vyslovene o moralistický film. Ale aj tak tomu chýba určitá dravosť, výraznejšie napätie a epickejšia scéna. Čo je škoda, lebo epických záberov je tu dostatočne. Nie je to výborný film, ale má mnoho pozitívnych a zaujímavých scén a hlavne výbornú dobovú atmosféru. Dospelejší film, na ktorý sa dobre pozerá aj keď neponúkne nič nové. ()

Terva

CITÁT - Adolf Hitler dává naději německému lidu....... Příběh a osudy Maxe Manuse jsem nikdy neznal. Vlastně jsem ani pořádně nevěděl, kdo je Max Manus. Slyšel jsem o něm, ale nedokázal ho zařadit. Je to bezesporu velmi zajímavý příběh odvážného muže a bojovníka proti nacismu. CITÁT - Bůh ať stojí při vás............ ()

liquido26

Drsná sonda do života norského odbojáře. Severské filmy jsou pro mě hodně specifické svou atmosférou a taky odlišným jazykem (protože z 90ti % koukám na všechno anglicky) a je to hodně příjemná změna, obzvláště pokud se jedná o takto kvalitně natočenou záležitost. ()

NinonL

Norský odboj proti německé okupaci a jeho hlavní hrdina Max Manus. Mladý, nesmírně odvážný a statečný muž velí celému norskému odboji. Příliš se neřídí příkazy z vnějšku, ačkoli jsou cvičeni i ve Skotsku, kde v exilu sídlí norský král. V Norsku provádějí zejména sabotáže a výbuchy lodí, potom vždy na chvíli prchají do Švédska. Ale Gestapo nespí a odbojáři jsou postupně likvidováni. Přežije jich jen hrstka a po válce mnohé z nich čeká další rozčarování. ()

Paxxx.cz

V roce 2008 si o svých národních hrdinech natočili film jak Dánové- Plamen a citón tak i Norové o jistém Max Manusovi. Pro mě zcela neznámá kapitola z druhé světové války a to já vždy vítám. Oba zmíněné filmy, měly trochu problém přetaženosti, ale zde to nebylo do takové míry jako u Dánského filmu. Palec nahoru za výkon Aksela Hennieho...7/10. ()

numi

Povedená žánrovka se sympatickým Akselem Henniem a nesympatickou Agnes Kittelsen. Z řady povedených válečných filmů ale nijak zvlášť nevybočuje. ()

Thomassi

Norové se poslední dobou stále víc a víc hlásí do filmové špičky. Max Manus je toho důkazem. Důkazem, že i válečné a pravdivé příběhy zvládají na výbornou. Nejedná se sice o žádný action film s bojovými eskapádami, ale o důmyslně propracovaný špionážní a sabotérský příběh, který staví převážně na napínavých scénách. Ty se odehrávají převážně v přístavu Oslo, kde sabotují německé lodě. A vůbec, celý ten děj, který se točí kolem norské odbojové skupiny, života v Norsku, jednotlivých aktérů, je naprosto uvěřitelný. Aksel Hennie alias Max Manus jen potvrdil, že je úžasný herec. Pokud někoho zajímá odboj za druhé světové války, tento film je jak zrozený pro něj. Mě osobně si získal. ()

PP66

Severské hnutí odporu má nejen svou operaci Telemark (zničení továrny na těžkou vodu- seriál i film Kampen om tungtvannet), ale i svůj Gang Oslo - nejlepší evropskou sabotážní skupinu druhé světové války. A právě o té vypráví tento film - dobrodružně, napínavě, ale i s poezií kamarádství a lásky. ()

Nach

Norská patriotická odpověď na americké válečné filmy. Max Manus přichází se svou severskou tváří války, epickými výjevy a klasickými klišé, které od tohoto filmu očekáváte. Nebudu vám věšet bulíky na nos, je to přesně takový film, který glorifikuje válečné odbojáře. A jedním dechem dodávám, že zde to dělá skutečně kvalitně. S Maxem se sžijete, budete mu fandit i bát se o něj a jeho přátele. Prostě kvalitní počin severského filmu, který potěšil jak srdce, tak oko mé. 75% ()

C0r0ner

Místy se to docela nepříjemně táhlo, což jsem teda fakt nečekal, ale na druhou stranu mě snad nikdy neomrzí koukat na likvidování nácků. Natočené to bylo zároveň pěkně a jelikož mám obecně válečné filmy rád, přihodím tu čtvrtou hvězdičku, i když se o tomto tématu dají rozhodně sehnat lepší kousky, 70% ()

laik_60

zaujímavý nórsky snímok. dopre padne vidieť niečo z filmov o protifašistickom odboji aj z iných krajín. Naviac keď tento bol dopĺňaný aj takými ľudskejšími črtami". To čo prežíval Max ho natrvalo poznačilo. Nedivím sa že ospevovaný takmer národný hrdina sa tak často po vojne utápala v alkoholovom mori zabúdania aj keď sa to nikdy na furt nepodarilo. Nezávidím mu. ()