Max Manus, Nórsky veterán z rusko-fínskej vojny sa vracia do vlasti okupovanej nacistami. Zapája sa do hnutia odboja, no je zatknutý za rozširovanie vlasteneckých plagátov. Podarí sa mu utiecť do Škótska, kde s ďalšími krajanmi obdrží špeciálny vojenský výcvik. Po jeho skončení je celá skupina poslaná späť do Nórska, aby tam pôsobili ako sabotéri. Keď sa im podarí potopiť niekoľko Nemeckých zásobovacích lodí, začne sa o Maxa zaujímať Gestapo... (Theatis)

mira007

Story odvážného odbojáře. Celkem přímé, přehledné, svižné, forma uspokojující , ale posledních deset minut se trochu ukvapilo. Max čeká zda zasáhnout v napínavé chvíli, kdy jednotky SS dobívají byty jeho kamarádů a ... ono nic během pěti sekund střih a je konec války a následuje utrápený uplakaný Max. Je to příjemný film, ale ten konec a fakt, že je lehce sterilní a nevyvolává moc emoce tomu ubírají body. ()

cesky_hrac odpad!

UPOZORNĚNÍ: --Tento příběh je smyšlený a jakákoliv podobnost se skutečnými lidmi či událostmi je čistě náhodná.-- ,, To´s trochu přehnal, ty debile!" Křičí na mě jeden ,,inteligent" jménem (jak by se mohl jmenovat? Třeba...) Janošík. ,, Co..mám právo na svůj názor, ne?!" Hned jsem se začal bránit. ,, Jo, to máš. Ale to nemění nic na tím, že jsi dal tomuhle filmu opdad! Je to přece podle skutečným událostí, ne?! Když tomu dáš opdad to znamená, že říkáš: ,Mě se nelíbilo, co Max Manus dělal.´Ty... jsi na temné straně síly. Vypadni ty neo- " Už jsem to nevydržel a jednu jsem mu vrazil. Začala mu téct krev z horního i dolního rtu a vypadali mu všechny zuby (Nevím jestli je to možné. Myslím, že trochu sience-fiction neuškodí.) A hned jsem omluvil své jednání: ,, Neznamená že dám filmu o bojovnicích proti náckům opdad, že jsem to slovo na N( Nemyslím hanlivý název pro černocha. Kdybych myslel tak bych dostal BAN..viz. twitch ) Film se mi nelíbil! Chtělo to více akčních scén. Nudil jsem se. Nenašel jsem v tomto snímku zalíbení. Tak a je to. Příště se rozmyslil co říkáš!" A ukončil jsem zvýšením hlasem rozhovor a šel jsem domů a napsal recenzi a dal filmu: 0/10. ()

Olczyk

Tento film mi rozšířil obzor o 2. světové válce v jiné zemi a hlavně ukázal jakou tato válka měla tvář - krutou a nekompromisní, když je - šťastnou a líbeznou, když skončí. ()

Money_too

Po nabušeném traileru bych dal 5 hvězd...ale celkový film jednu hvězdu ubírá... Norové se s tímto snímkem silně vyrovnávájí hollywoodu a myslím si, že předčili i filmovou Francii. Pro mě jeden z nejlepších válečných evropských filmů.... ()

KoleckoR

O tomhle Norském díle bych si dovolil říct, že je válečným filmem náročného diváka. Rozhodně se nejedná o dílo plné naturalistických krvavých scén a velkých bitev. Přesto pojednává o realitě nacistické okupace, odboji proti útlaku a těžkém životě ve válečné době. Přesto divák, který rád rozpitvává detaily (jako já) by u některých scén rád znal podrobnosti anebo by se mu zdáli trošku přitažené za vlasy. Jako například záškodnický čin v přístavu, kdy zcela bez povšimnutí se odbojáři, převlečení za elektrikáře dostanou do přísně hlídaného přístavu, položí a odpálí nálože. Ale jako příznivec neokoukaných válečných filmů jsem byl spokojen. ()

Endavour

Mám rád, ba přímo miluji severské filmy a proto jsem byl jakožto člověk zapálený do druhé světové války velice zvědavý, jak tento snímek dopadne v mých očích. A hodnotím ho fantasticky. Velice dobře natočený snímek o norském odboji, který Vás drží v napětí do posledního výstřelu. Čest památce těmto odbojářům! ()

manhamaya

Jeden z nejzdařilejších snímků skandinávské kinematografie, co jsem zatím viděla. Něco nedefinovatelného tam ale chybělo. ()

Ombak▼Penari

Kdyby si Češi natočili atentát na Heydricha sami a dopadlo to takhle, tak bych byl nadšený stejně, jako jsou asi nadšení Norové z Maxe Mana. Kouzlo tkví především v národní příslušnosti a protože nejsem Nor, tak mi ten snímek nepřijde tak třeskutě zajímavý a naopak trochu zbytečně zdlouhavý. Nic, co bych si měl nějak podrobně pamatovat. Ale jak říkám, kéž bychom si naše národní hrdiny na plátně hýčkali podobným způsobem. Ostatně, režisérská dvojice si svoje zaujetí pro národní hrdiny úspěšně zopakovala i u Kon-Tiky. ()

MickeyStuma

Další snímek pojednávající osudy válečného hrdiny z dob druhé světové války, tentokrát však neobvykle z Norska. A že to norští tvůrci mysleli setsakramentsky vážně je vidět na vysokém rozpočtu. A film stojí za to shlédnout. Příběh je vzrušující a podmaniví. Samozřejmě se to neobešlo ani bez obvyklých tvůrčích soukolí, jako třeba nedostatečný vývoj určitých postav či jisté dějové nesrozumitelnosti, ale který film je dokonalý. Max Manus, vlastním jménem Maximo Guillermo Manus byl nejúspěšnější a nejproslulejší norský odbojář v období německé okupace Norska za 2. světové války a tak není divu, že Norové o něm natočili film s takovou péčí. Nevyhnuli se ani dosti drsných scén a je to dobře. Dnes mnoho lidí nemá ani potuchu, jak vypadala v oné době neskutečná hrůza a strach. Film má svůj potenciál a nezaslouží si být bez povšimnutí. ()

Whitebeard

Já vám nevim lidi. Hodnocení až tak vysoký? Snažil jsem se dokoukat film až do konce. Nakonec se to povedlo. Ale bylo to s vypětím sil. Jóóó, něco to do sebe mělo, příběh tam byl, dobu to vystihlo dobře. Ale ti herci? Já jsme po celou dobu filmu hledal jednoho jedinýho sympatickýho herce a on to nakonec byl ten němec snad jenom. Jinak celá škála neskutečně nepříjemných lidí, na který se stěží dalo koukat. Nebo takhle prostě Norové vypadají? V tom případě nemam v Norsku co dělat :) Za mě 2* a opravdu nemůžu dát víc, urazil bych ten kopec průměrných filmů, kterým jsem 3* dal. ()

Lucas87

Životopisný film, který byl v norské filmové historii doposud nejdražší vypráví o elitním norském hnutí odboje, je to jako zfilmovaná norská učebnice historie. Veškeré sabotážní akce se mi zamlouvaly, a také poválečné setkání dvou protivníků u cigaretky. Prostě nemůžu hodnotit jinak :o) ()

bakeero

Chtělo by to lepší scénář. Vývoj postav totiž občas vyznívá dojmem, že chybí příčina, která vede hrdiny právě k tomu či onomu chování. Ale diverzní akce jsou fajn a celkově jde o dobře koukatelný válečný snímek. ()

MRPitivier

Odboj v Norsku byl jeden z nejlépe organizovaných a nejlépe sloužících dobrovolníků, kteří chtěli svou zem navrátit z okupace Třetí říše. Vše sledujeme na osudu Maxe Manuse, norského válečného hrdiny, který díky válce získal slávu, ale více toho ztratil, především své přátelé! Díky Maxu Manusovi nahlédneme do Zimní války mezi SSSR a Finskem, kde jako dobrovolník pomáhá finské straně. Ale celý příběh se odehrává v Norsku a části ve Skotsku a Švédsku, kde má norský odboj své základny! Pozoruhodné válečné drama severských zemí, které přitáhne především nadšence pro válku a Třetí říši. Určitě doporučuji! ()

celticek

A zase ti Seveřani. Film mě bavil, herecké výkony jsou velmi dobré. A člověk se aspoň dozví o národním norském hrdinovi. Pokud máte rádi filmy z 2.světové, tak by vás Max Manus neměl zklamat.. ()

DJ Kritik

Film z obdobia 2. svetovej vojny, ktorý hneď od začiatku naberá na obrátkach. Zvláštne zachytenie priestrelu ruky, kedy sa krv rozprskne na obrazovke, vzbudzuje u diváka dojem, že je priamo za postavou ukrytý v snehu. Príbeh Maxa Manusa, predstaviteľa nórskeho odboja, sa pred nami odkrýva so všetkými neúspechmi a stratami, ale i s preukázaním veľkej odvahy a obetavého nasadenia. Pravdou je, že o tomto severanovi som až do zhliadnutia filmu nič nevedel, ale som rád, že som sa vďaka nemu s touto problematikou aspoň ako tak oboznámil. Akcia: *** Dramatičnosť: *** Vtiahnutie do deja: **** Realita: **** ()