Max Manus, Nórsky veterán z rusko-fínskej vojny sa vracia do vlasti okupovanej nacistami. Zapája sa do hnutia odboja, no je zatknutý za rozširovanie vlasteneckých plagátov. Podarí sa mu utiecť do Škótska, kde s ďalšími krajanmi obdrží špeciálny vojenský výcvik. Po jeho skončení je celá skupina poslaná späť do Nórska, aby tam pôsobili ako sabotéri. Keď sa im podarí potopiť niekoľko Nemeckých zásobovacích lodí, začne sa o Maxa zaujímať Gestapo... (Theatis)

Monellito

Není co vytknout. Akce, děj, napětí, to vše tu je a v hojné míře. Nebyl ani čas na nějaké extra milostné klišé, což jsem uvítal. Moc mě to bavilo a opravdu smekám. ()

thosa

Tak po přečtení všech recenzí jsem se pozitivně nabudil na tento film. Opravdu jsem se na něj těšil. Severská kinematografie je v současné době zajímavá. A výsledek? Uplně normální snímek, který ničím zvlášť neviniká. ()

ragnar1

Znovu a opět tento film potvrdil, že v zahraničí se náměty s odbojářskou tématikou umí točit (na rozdíl od některých českých počinů). Max Manus a "jeho skupina", co by nejúspěšnější Hnutí odporu (podle úspěšně dotáhnutých záškodnických akcí a největšího zahraničního uznání), určitě stála za takovéto velké filmové pojetí (které se ne vždy úplně povede). Severské prostředí, výběr herců a jejich výkony dopadl na jedničku. Možná by neuškodilo ještě o trošičku větší napětí a drama. I tak ale film může snést velmi přísná měřítka. ()

mdf

Další odbojář druhé světové války,tentokrát z Norska.Melodramatický příběh,kterých je všude dost.Sice málo akce,ale až na některé utahané scény to šlo. ()

OtokPag

Max Manus měl kliku, že na ostrovech nafasoval lepší sten gun, než náš hrdina Jožo Gabčík. Díky tomu mohl parádně sundat četu německých vojáků na korbě náklaďáku. Povedená cyklostřelba “zadovkou” na motorku se sajdkárou, nebezpečně pálící z MG35, to už byla taškařice na úrovni Jamese Bonda 👍😋. Přesto nebo právě proto si norští odbojáři zaslouží 99%! ()

Savytan

Tenhle film měl všechno to, co měl mít. Je zde výcvik vojáků ve Skotsku, Finské boje, diverzní činnost a sabotážní akce tak dokonale vykresleny, že mi zůstává rozum stát nad tím, jakto, že jsem tento film dosud neviděl. Pro milovníky válečných filmů povinnost.... Ač si říkám, jak tenhle chlap dokázal zvládnout tolik věcí a nenechat se chytit. ()