Max Manus, Nórsky veterán z rusko-fínskej vojny sa vracia do vlasti okupovanej nacistami. Zapája sa do hnutia odboja, no je zatknutý za rozširovanie vlasteneckých plagátov. Podarí sa mu utiecť do Škótska, kde s ďalšími krajanmi obdrží špeciálny vojenský výcvik. Po jeho skončení je celá skupina poslaná späť do Nórska, aby tam pôsobili ako sabotéri. Keď sa im podarí potopiť niekoľko Nemeckých zásobovacích lodí, začne sa o Maxa zaujímať Gestapo... (Theatis)

jafuska

zbytečně dlouhý, válečných filmů jsem viděla už dost, a tohle byl jeden za dalších z období roku 1940 příště určitě mrknu na lepší film, toto byl velký omyl ()

pestak

Jeden z nejlepších filmů o odboji 2.světové války. A skupina kolem Maxe Manuse měla jedny z nejefektivnějších výsledků. Třeba operace Mardonius nebo potopení přepravní lodi Donau. ()

backi

Max Manus poteší diváka vojnových filmov. Atmosféra nie je zaťažená dusivou hrôzou vojny, takže film si môžu pozrieť i jemnejšie povahy. Na druhej strane neuvidíte žiadneho veľkého hrdinu, ale len odvážneho človeka so svojimi kladmi a zápormi. Film utečie ako voda, doslova preplávate až na koniec a zanechá vo vás možno dojem, tak ako u mňa. Nie silný, ale aspoň trochu realistický - narozdiel od Defiance. A to sa cení. 4/5. ()

ibex

Rozhodoval jsem se mezi třemi nebo čtyřmi hvězdičkami a nakonec jsem dal tři, přeci jenom mi tam něco chybělo. ()

Wertherion

Spořivě odvyprávěný příběh hrdiny norského odboje. Snímek nabídl několik ucházejících, chvílemi napínavých, akčních momentů, ale bohužel jinak působil dost ploše a přímočaře. Nedostatečně vykreslené postavy a vztahy mezi nimi lacině prodávané, takže dopředu víte "Aha, tihle jsou dobří kámoši, tomuhle se tu věnuje větší pozornost než ostatním, ten určitě umře. Proč by mu jinak dával tu jejich společnou fotku?". Autoři se na konci snažili vyobrazit nesnadné osudy vojáků, či partyzánů, přeživších válku, ale přesto ztrativších svůj život, ale celá snaha vyznívá do prázdna a je odbytá jen několika vyšumělými záběry na opilého Maxe Manuse, o jehož duševním rozpoložení po celou dobu filmu vlastně neslyšíme. Slabé tři hvězdy ()

pafka

Rozhodne skvely snimek pro Nory, kteri jsou rozhodne pysni na takove hrdiny, jako byli tito lide. Pro nas to ovsem nema takovou hodnotu, protoze tvurci nas dokonale nevtahli do deje, nedali nam tu dobu a osudy prozit. Norove si skutecne moho az ctyricet procent v hodnoceni pripsat, protoze jsou na film dostatecne pripraveni a seznameni. Ovsem my jsme na tom jinak. ()

DonBraso

Další film z odboje pro vlastní potřebu.U těhle filmů je vzorec až tristně stejný a Max Manus vůbec nevybočuje.Výhodu to zde má,že se tu sice dost kecá,ale i něco děje.Nejsou to žádný velkolepý akční scény,ale příběh slušně odcejpá a Maxe i dostanete pod kůži.Siegfried tu zde jako nacistický kápo neměl moc času před kamerou a to je škoda.Na druhou stranu chápu,že to měl být norský film o norech a to se jim asi povedlo.Bohužel kromě odbouchnutí lodě,sem tam přestřelky,tak nezaujatý divák může tento pochod Manuse brát jako svíčkovou bez dobrý omáčky.Slabší čtyři.75% ()

jack_scott

Hezký, takový seversky poklidný životopisný odborářský snímek, který je mnohem realističtější, než většina podobných filmů A to se počítá. Většin filmů jde o efekt - což není tento případ. **** a 75%. ()

Al Gajda

Severský film s jemnější tváří, hollywodskou zápletkou ale především, bezchybně natočený a příjemně plynoucí. Kamarádství mladých kluků, kteří jako jiní nesvěsili uši a nepoddali se, vyšvihl film na vysokou úroveň. Doporučuju v originále ! ()

Sympy

Opravdu sem byl velice nadšený tímto dílem.Jak bylo řečeno u Ranhojiče s jiným národem tak zde bych mohl říct to samé jen s Nory a také to řeknu "Norové si s Hollywoodem vytřeli prdel" ()

karnifex

Zajímavý úsek historie, který je ovšem v tomto snímku zpracovaný prakticky bez nápadu (i když pořád mnohem lépe, než když téma odboje zpracovávají současní čeští filmaři). ()

Perunwit

Oblíbenec Axel Hennie jako hlavní tvář válečného dramatu. Hodnocení snímku dávalo tušit další nadprůměrný biják o WW2. Nakonec je tu svižnej akčňák z odboje a já v rámci už dosti vyčerpaného žánru nemůžu být spokojenější. Snad jen záškodnickým akcím mohl být věnován větší prostor. Slušnej válečňák bez pachuti Holy-údu. ()

kolly13

Mix hollywoodského spektáklu, národní zpovědi pro vnuky a náhled do života oslavovaného hrdiny, kterého se život neptá. Dohromady je to očivně slepené z několika přání režiséra a Hennie tomu nepřidal. ()

fafejt001

TOŽ musím dát plný počet . Vyskočit z okna může jen blázen nebo člověk , schopen bránit svou zem za každou cenu . Což je , zřejmě tento případ . VŠUDE byli a budou stateční lidé . V každé zemi . Můžeme jen smeknout před jejich odvážnými činy . Film to jen dokazuje , že byli také v Norsku . Mělo to napětí , akci i láska si zde našla své místo . A rovněž výkon hlavních postav v čele s Akselem . Za pár let tento film , bude mezi těmi - nejlepšími z válečného prostředí . Výborný film . ()

frenkie

Znovu zde musím hořekovat, jak je možné, že skandinávci si točí o odboji za 2.světové války jeden film za druhým a u nás se vyskytují v kinech a na obrazovkách skoro samé kraviny. Vážně je tak těžké natočit reprezentativní snímek jako poctu lidem, kteří bojovali a obětovali se za lepší budoucnost svého národa. Já vím, plaču na špatném hrobě...:-) Max Manus je film, který přináší fanouškovi žánru všechny atributy, co má tento druh filmu mít: dobrou psychologizaci hlavních postav, napětí, ozbrojené střety, trochu války atd. Film má podle mě vysokou úroveň, dobré herecké výkony(Nicolai Cleve Broch) a rozhodně se z hlavy jen tak nevykouří. Byly to fajn dvě hodiny strávené u tohoto snímku. Za pět*. ()

POETA.KNO

V tomto filmu je ukázána druhá světová válka z pohledu norského veterána, který je pro svou vlast schopen obětovat cokoliv, i vlastní život. Němečtí vojácí se ho několikrát zajmou, ale on jim vždy unikne. Poté se zapojí do Norské propagandy a provádí sabotáže německých vojenských lodí. Několikrát se vyhne smrti, ale většina jeho přátel takové štěstí nemá. Film je navíc dobře natočen... ()

schindler

Film Max Manus nám ukazuje situaci v Norsku za 2.světové války. Určitě to není špatný film i norové dokážou natočit dobový snímek. Herci fajn, digitální lodě fajn, výprava fajn, jenom mě tu chybí nějaké doopravdy vypjaté scény, které bych si pamatoval i druhý den. ()