Příběhem rodiny, kterou čeká tragédie, bolest a ostrý souboj dvou bratrů. Starší z bratrů Sam (Tobey Maguire), je sestřelen při misi v Afgánistánu. Jeho okouzlující žena (Natalie Portman) najde oporu v manželovu bratrovi (Jake Gyllenhaal). Nečekané idyle udělá konec návrat Sama, který sice přežil, ale změnil se k nepoznání... Z kliďase a slušňáka udělalo mučení v zajetí, agresivního uzavřeného podivína, trpícího záchvaty paranoie a děsícího vlastní děti. Bratrský střet je nevyhnutelný. (oficiální text distributora)

lennyd

Ač jsou bratři, snad nemohou být rozdílnější. Sam (Tobey Maguire) je obrazem ctnosti - je skvělým otcem pro svoje dvě dcery, manželem pro svoji ženu Grace (Natalie Portman) a navíc hrdým vojákem. Naproti tomu jeho bratr Tommy (Jake Gyllenhaal), černá ovce rodiny, je právě propuštěn z vězení - když jeho bratr odjíždí se svojí jednotkou do Afgánistánu - odkud po čase dostane rodina zprávy o jeho zmizení. Tommy se snaží svého bratra alespoň částečně nahradit, až jej obě Samovy dcery i Grace začnou brát jako opravdového člena rodiny. Ale v tom se Sam z Afgánistánu vrací ... Bratři je jeden z filmů, při kterém se v divákovi mysli vynořuje spousta otázek - a ta hlavní zní - "Jak bych se v takovéto situaci zachoval já" (a samozřejmě zůstává bez odpovědi). Sheridanovi se také skvěle podařilo vybrat herecké obsazení, zvlášť oba bratři, Tobey Maguire i Jake Gyllenhaal jsou perfektní (nevím proč, ale Tobey Maguire a Jake Gyllenhaal se mi odjakživa pletou - a teďka mi to ještě Jim Sheridan zamotal, když je obsadil do jednoho filmu :) ). Výborná je závěrečná scéna, už za tu bych dal Maguireovi nějakou tu sošku (třeba Oskara :) ) ()

Toto

Priznám sa, že sa mi do pozerania tejto americkej verzie Brothers moc nechcelo, kedže som videl tú dánsku a ktorá bola vynikajúca. Našťastie sa moje obavy raz-dva rozplynuli . ()

mickyreed

ouuu HELL !!! ... hodně silná záležitost naservírovaná špičkovými výkony herců v hlavních rolích ... válka je svinstvo ... nejsou to bezduché filmy, nutí vás zamyslet se ... tyhle dramata zbožňuju ()

Thommie

Velmi kvalitní film, ve kterém mě několikrát pěkně zamrazilo... jak nesnáším Jakea Gyllenhalla, tak tady byl dost dobrej po boku Natalie Portman, která jako vždy zahrála výborně se svým typickým tragickým bezmocným chladem... ()

Raven0

Slušné psychologické drama, které ale nenaplňuje svůj potenciál. Příliš zjednodušuje, příliš se žene kupředu... Ale scény ze zajetí jsou působivé až mrazí. ()

Hnedoocko

Sama mi bylo po celou dobu tak líto. Téma "vojáci dnešní doby", je pro mě tak citlivé, že jsem se zkrátka nemohla udržet slzám. Stejně jako mohu vojáky obdivovat pro jejich statečnost a oddanost, být na ně hrdá, tak lítost nad jejich ztrátou vše předčí. Tímto se klaním nad odvahou těchto mužů a upřímně soucítím s rodinami, které byli, jsou a budou součástí tohoto příběhu. ()

rockwoman

Emotivní drama o tom, co s člověkem udělá válka. ..."Nevím kdo řekl, že jen mrtví uvidí konec války. Já jsem viděl konec války. Otázkou je, můžu se vrátit do života?" ()

Pavlínka9

"Trojce" to v tomto filmu skvěle šlape a já jen nevím, proč jsem si myslela, že hlavní roli hraje Reese Witherspoon :D :D A role bratrů jsem měla prohozené :) To mi ale celou dobu vrtalo hlavou, jelikož role Tobeyho a Jake bych vážně prohodila...nějak mi to prostě sedělo lépe :) Je to skvělý film a i dvě malinké holčičky jsou k sežrání ( i jejich strýček Tomy). Záběry ze situace v Afghánistánu jsou úžasné, strhující, napínavé, neskutečně psychicky náročné a na cucky rozsápaný Sam zjistí, čeho je schopen...Scéna u stolu při oslavě narozenin jedné z dcer - jen jsem celá napnutá seděla a upírala zrak, jelikož to byla nejlepší scéna z filmu ;) Film je hodně "těžký" a co se honilo Samovi hlavou - nechci to ani vedět a nechci to nikdy zažít...Kuchyně byla na začátku fakt příšerná a i když skončila na konci na mraky - myslím, že strýček Tomy to opraví ;) ()

johndee

Původni Dánskou verzi filmu jsem neviděl a snad to není ostudné ale za to mě velmi opakuji velmi příjemně potěšilo toto novější zpracování. Tobey Maguire vyměnil roli muže v pavoučím úboru za roli otce od rodiny kterému se jakjinak než těžko odchází od toho co nejvíce miluje a hola hola práce volá.Musím říci že se své role pro mé velké potěšení zhostil více jak dobře zvlášťě v posledních minutách jsem měl velké potíže s pravidelným dechem a udržením emocí na uzdě.Jake Gylenhall je skvělý herec a dokázal mi opět že umí.Natálka je moc krásná jako vždy. 95 % ()

Tereza666

Jeden z nejlepších filmů za rok 2009. Maquirea jsem měla za oplzlýho hnusáka ( z dob šílenství po Spider-Manovi) a teď se to jen potvrdilo. Výborná podívaná, která semnou teda pěkně lomcovala. ()

Nyck

Na závěrečný výlev Tobeyho Maguirea hodně dlouho nezapomenu. Bylo to perfektní. K tomu krásná Natalie Portman, velmi přesvědčivý Jake Gyllenhaal a vším prostupující napětí dělá z Brothers vynikající film! ()

Beatle

Poklidný, občas deprimující snímek o bratrech je rozhodně moc pěkné vyprávění o tom, co může na člověku zanechat válka a mučení. Natalie Portman skvělá - je to opravdu exemplární věrná manželka a přesně taková, jaká by podle charakteru postavy měla být. Vagabund Jake Gyllenhaal - taky moc pěkné. Celková koordinace těla, způsob mluvy...dokonce i takový hloupý detail v tom, jak drží při rodinném obědě lžičku, správně nastiňuje prvotní charakter burana právě propuštěného z vězení. Navíc černá ovce rodiny? No...tahle postava mi svým způsobem byla velice blízká :) Jak často slýchávám, žebych měla být víc jako moje sestra :D...Dále samozřejmě naprosto psychopatický Tobey Maguire! Na jedničku zahrané, emotivně vyšťavené do detailů. Ale teď přejděme k fascinující pravdě...nejlepší herec z celého filmu? Na stoprocent Bailee Madison! Z téhle mladé slečny jsem byla absolutně unešená, protože mne svým naprosto autentickým výkonem nejednou málem dohnala k slzám. Takže v mém osobním hodnocení - 80% za děj a hlavní dospělé herce a na 90% se posouvám jen díky Bailee...uchvátila mě stejně, jako tehdy před lety Dakota Fanning.....P.S: Nesnáším scény s ocelovou tyčí....brrrr! ()

zdenny

Jsou dva bratři, z nichž jeden odjíždí do války v Afgánistánu. Tam je krutě mučen (psychicky, protože fyzicky je mučen jiný americký voják). Manželka si myslí, že ve válce padl a tak se s ní sblíží bratr údajně padlého vojáka. Manžel ale přežil a vrací se domů. Vzniká takový trošku trojúhelník. Až na ten Afganistán a mučení jasný Pearl Harbor. Takže naprosto nechápu zdejší vysoké hodnocení tohoto oproti poměrně nízkému tamtoho. Navíc zpracování, celkový vizuál a filosofie obou filmů jsou naprosto, ale naprosto jiné. A zde ještě chrabrý voják v podání T. Maguira je fakt k smíchu - ten vylepaný ušák měl zůstat spider manem do konce svých hereckých dní. Má chyba, že jej moc nemám rád. Ale jeho chyba, že to ani zdaleka není kvalitní herec - se svými nepěknými tenkými, vlnitými rty. Zde se dostávám k J. Gyllenhaalovi, který mi doposud taky nebyl dvakrát sympatický. V porovnání s T. Maguirem ale vypadal jako herec, kterému můžete věřit. A proto se mi jeho výkon hodně líbil a on také. Takže mé sympatie k němu přehodnocuji a to je asi největší klad tohoto filmu. Jinak je tento film opět nějakým voláním proti válce v Afgánistánu... a Iráku ... a všude jinde. Protože nám to může vojáka změnit k nepoznání. Když se nad tím člověk zamyslí, tak je to pravda, ale tito vojáci si to vybrali sami a navíc za vysoký plat jsou toto riziko ochotni podstoupit. PS: Pearl Harbor byl film o Americe, tento film je tak trochu proti Americe. A proto takový rozpor mezi hodnocením obou filmů. PPS: Všichni, kteří hodnotili toto výš než tamto, a z důvodů, které jsem napsal za PS, se stali terčem mého opovržení. PPS: Tři hvězdy dávám za to, že vynechám v žánru slovo "válečný". ()

PanFilmov

Neviem kto povedal, že len mŕtvy uvidí koniec vojny. Ja som videl koniec vojny. Otázkou je, či som schopný sa vrátiť do života? ()

sheldonka.

Jako první chci zmínit Natalii.Opět tu byla úžasná a zatraceně hezká! V každé roli jenom kvete a tento film není vyjímka. Osobně bych ale ubrala z té dokonalosti skvělé rodiny a nemůžu si pomoct, ale Tobey Maguire je pro mě navždy zpečetěný jako Spider-Man, takže mi na tuto roli moc nepasoval, ovšem to je můj mínus. Jinak téma je silné, o tom není pochyb a hudba? Ta se mi líbila hodně. ()

JohnSmith

Vezmeme část zápletky třeba z Pearl Harboru a založíme na tom celý film. Kdyby nebylo Gyllenhaala a chvilek v Afgánu, tak by to bylo mnohem horší. Možná je to tím, že Maguireovi nevěřím ani slovo a nemyslím si, že to byl zrovna vhodný kandidát na tuhle roli a Natalii Portman nemůžu cítit už od dob Leona. Je fakt, že pomatenou scénu v kuchyni a následné vyšinutí před policajtama zahrál Maguire moc pěkně, ale jinak je celý film ohrané klišé o amerických citlvkách. ()

Sheridanova černá mše

Sheridanova černá mše

16.01.2009

Vydatné herecké posily...

Vydatné herecké posily...

05.10.2007

...dostalo hned několik filmových projektů, o nichž už ČSFD obšírněji informovala. Začněme hrdinskou fantasy na motivy příběhů Conanova otce Roberta E. Howarda Solomon Kane, kterou britský režisér… (více)